PDA

View Full Version : GPS



MooDy
01-11-2011, 20:17
От 2 седмици имам нов телефон - нокиа ц6, но така и не успях да използвам gps'a. Някой може ли по най-елементарен начин да ми обясни как точно работи това чудо. Кога, къде мога да го използвам и трябва ли да инсталирам нещо (maps? ли к'во беше). Мерси предварително!

п.п. - забравих да попитам дали е безплатна услугата!

MooDy
01-12-2011, 20:28
up

GLaDOS
01-12-2011, 20:34
Гледай сега , моя също е нокиа и е с GPS .
По принцип използва интернет за да си изтегли картите и работите там .
След като си ги изтегли вече си се свързва със сателита и е безплатно ,обачче (незнам дали само при мен ) но картите са много тъпи . От целия град само 2 от най-големите улици ми показва ...

MooDy
01-13-2011, 08:16
от къде да си изтегля картите за градовете които ми трябват ?

val181
01-13-2011, 11:49
аз имам нокиа ц6 и когато го купих си дойде с пълни и подробни карти. тъй като ми е отскоро а живея в софия не съм пробвал други градове но софия е много добре описана

foxccoonn
01-23-2011, 18:27
ъпдейти на всичко съм направил всичко си е ок ! но само с ови-то имам един много голям проблем! стартирам го търси интенет враска и гпс враска и нищо нестава! не зарежда никъкви карти нито на БГ нищо! на екрана стои една червена точка и нищо повече! инсталирах новия ови и последната карта на БГ от ови-сорето и пак нищо! моля помогнете защото лятото ще ми трябва доста! ( обичам да пътувам в почивните ми дни!)

Utopia
01-24-2011, 05:39
стига с тия уВИ глупости.
УВИ работи с ГПРС, и картите за България са много смотани.


първо, ГПС позиционирането и ползването е безплатно.
второ, програмите с които се прави не са безплатни.

може да си намериш кракнати и други.

най-добрия вариант, е влизат в ипмарт форума и четеш. там има страшно много информация кое как се прави и е обяснено за всяка една програма стъпка по стъпка.
Sigyc е доста добра програма много наподобява на айГо.
лесна за ползване, картата е много подробна.