PDA

View Full Version : Знаете ли как е станало това нещо библията?



gandalfepi4
01-12-2011, 09:12
Имам смътен спомен да съм питал преди, но не намирам нито тема нито коментар. Ако е така сори.

Таааа това е. Знаете ли как е дошла в света първата библия?

Адски ми е любопитно и бих оценил всеки индивидуален отговор.





EDIT: npp я кажи наистина откъде го взе това интерпретиране на библията в темата за медитация (която наистина оспамихме на лайно и не искам да я осирам още повече) щото в нито една версия не намерих това за което говориш, самия пасаж като го гугълнъх не мачна нищо в мрежата, самата оригинална дума (ליצור) си означава баш това и в комбинация с факта че всяка една версия до която не ме домързя да се докопам в biblegateway и която преведох ми изкарва същото значение което означава че си доооста по-ерудуран и знаещ (на колко си години мецду другото? интересно ми е да знам възрастта на този титан на мисълта) от някакви 90-ина или повече % от християните...

а това е леееко нелогично. тръпна в очакване на отговора ти.

Nam3less3
01-12-2011, 09:34
Nqma znachenie. Kakvato i bibliq da imash, ako si vqrvasht shte ti bude pomognato da razberesh pisanieto i.

Sorry za latinicata.

gandalfepi4
01-12-2011, 09:45
споко бе!

не казвам че има значение, просто питам.

ако отговора ти е "не знам" просто си кажи така

DarkTemplar
01-12-2011, 10:44
Библията е толкова пъти редактирана и пренаписвана, че е трудно да се каже как се е появила първата й версия. Да не говорим, че това дори не е книга, а сбор от книги.

По мое лично предположение няколко от учениците на Христос (не само авторите на 4-те евангелия) са написали/събрали всеки писмен източник, който са сметнали за необходим (и до който са могли да се доберат разбира се). Така се е образувал Новия завет. Старият е еврейската митология и вече е бил налице. Не знам кога и как точно са събрани 2та Завета в едно книжно тяло.

01-12-2011, 11:27
Еми Константин Велики е направил събирането на писания и в крайна сметка се пръква Библията...
Имало е комитет в който се е гласувало за Исус как да бъде представен там - смъртен или безсмъртен....и е гласувано да се напише, че е безсмъртен...
Мисля, че оттогава почва цялостната библия...е да преди новата ера са били писани евангилиета но не като цялостна книга...

npp
01-12-2011, 13:19
gandalf,
Истината е че след апостолите, съответните старозаветни и новозаветни писания се били намерени и събрани, издадени и публикувани в сборникът наречен Библия.
Въобще не гледай еврейски, староеврейски, гръцки, старогръцки, и който и да било от езиците, защото терминологията на библейските книги е много специална духовна терминология, и няма почти нищо общо с посочените по-горе езици. Трябва да имаш Правилна Вяра за да можеш да Разбираш Божията Истина и Писанието, и за целта не е задължително да си на определена възраст, изключвайки евентуално младежките години, когато човек е възможно да се окаже доста привлечен от неща като: противоположния пол, развлечения, купони, и пр.
Титанът на Мисълта не съм аз, но самият Св. Господ Бог.

gandalfepi4
01-12-2011, 14:20
^ нито ми каза на колко си години та си по-умен от всички библии до които можах да се докопам (не че е супер важно)

нито информацията която си дал за произхода на библията има дори далечна връзка с реалността (всеки с интернет и 1 минута свободно време може да види колко съм прав)

нито каза откъде го изкопа този пасаж който постна - ако те разбирам правилно излиза че бог ти го е казал... това ли искаш да кажаш все пак?

01-12-2011, 14:54
Гандалфе, не го съди...Той не си го иска...такъв е от малъл...
Просто е сляшовярващ...

npp
01-12-2011, 16:03
Разбира се че Св. Господ Бог е Който говори Благата Вест(т.е. Божията Истина), а пък аз съм само човек, чрез който Той може да свидетелствува Своята Истина - какво значение има на колко години е човека чрез когото Бог свидетелствува Истината?! - "И рече ми: Сбъднаха се. Аз съм Алфа и Омега, началото и краят. На жадния ще дам даром от извора на водата на живота."(Откровение 21: 6).

01-12-2011, 16:19
Разбира се че Св. Господ Бог е Който говори Благата Вест(т.е. Божията Истина), а пък аз съм само човек, чрез който Той може да свидетелствува Своята Истина - какво значение има на колко години е човека чрез когото Бог свидетелствува Истината?! - "И рече ми: Сбъднаха се. Аз съм Алфа и Омега, началото и краят. На жадния ще дам даром от извора на водата на живота."(Откровение 21: 6).

Еми ти не можеш да имаш пряк контакт....църквата, поповете...????
Те за какво са...? Нали те са посредниците между Бог и човека...

gandalfepi4
01-12-2011, 16:26
значи казваш че:

1 - пасажът не си го копирал от някъде, а е дошъл от теб

2 - дошъл е от теб понеже (FML) ти го е казал джизъс

3 - явно си на 12/13 и не искаш да споделиш този факт да не загубиш кредулентността с която се ползваш между нас


това е СУПЕР!

аре са да го питаш как се лекува рак и спин и да се свършва.

01-12-2011, 16:51
Рака е намерено как да се лекува...1-2 начина ако не и повече(което е сигурно), но просто целта е да не се допуска до масата.Дори едно от лекарствата е открито от българин...
Е при СПИНа нещата са много по-сериозни...Все пак е направена изкуствено за тази цел...И сега страха е, че дори създателите не могат да я спрат...И я представят много по-безубидна...А това, че презерватива предпазва не е вярно....И е доста издражлив вируса...Не е истина, че не издържа извън тялото...
И Бог не би могъл да отговори за СПИНа, все пак не е пряк създател( не, че съществува де, ама в контекста)...

npp
01-12-2011, 17:54
"И когато дойдоха при народа, приближи се до Него един човек, който коленичи пред Него и каза: Господи, смили се за сина ми, защото е епилептик и зле страда; понеже пада в огъня, и често във водата. И доведох го при Твоите ученици но те не можаха да го изцелят. Исус в отговор каза: О роде невярващ и извратен, до кога ще бъда с вас? до кога ще ви търпя? Доведете го тука при Мене. И Исус смъмра беса и той излезе от него; и момчето оздравя в същия час. Тогава учениците дойдоха при Исуса насаме и казаха: Защо ние не можахме да го изгоним? Той им каза: Поради вашето маловерие. Защото истина ви казвам: Ако имате вяра колкото синапово зърно, ще речете на тая планина(т.е. на целият сатана): Премести се оттука там, и тя ще се премести; и нищо няма да ви бъде невъзможно. [А тоя род не излиза, освен с молитва и пост]."(Матей 17: 14-21).

Значи, за истинският Господ Бог: всяка болест, всяко сакатство, и всеки недъг, са лечими, за Него всяко Добро нещо е възможно и нищо такова не е невъзможно. Единственото необходимо е Правилна(-та) Вяра в Него, т.е. в Онзи, Който наистина е Истинският, чрез Правилна молитва и Правилен пост(постът е отречение от светотатството, т.е. отречение от духовната неправда).

gandalfepi4
01-12-2011, 18:37
^ ЕКСТРА!

а сега да се помолиш всички тези болести и недъзи да бъдат излекувани.

Concussion
01-12-2011, 18:43
Значи, за истинският Господ Бог: всяка болест, всяко сакатство, и всеки недъг, са лечими, за Него всяко Добро нещо е възможно и нищо такова не е невъзможно. Единственото необходимо е Правилна(-та) Вяра в Него, т.е. в Онзи, Който наистина е Истинският, чрез Правилна молитва и Правилен пост(постът е отречение от светотатството, т.е. отречение от духовната неправда).

Заради това ли има толкова болни и недъгави ВЯРВАЩИ хора по света? :?

Sashakiss
01-12-2011, 19:03
Преразказ на разказ, базиран на думите на неочевидец.
(вероятно)

01-12-2011, 19:24
Браво npp ти ще спасиш света...

npp
01-12-2011, 19:29
^ ЕКСТРА!

а сега да се помолиш всички тези болести и недъзи да бъдат излекувани.

Аз ще се (по-)моля, но ако все пак не се получи само от моята молитва, тогава за целта ше са необходими повече молители, но такива които не светотатстват, и най-вече достатъчно подготвени да понасят евентуални атаки от сатана, и тогава може и да се получи - в същност всичко зависи от самият Св. Бог, но дано Той да Се Вдигне Достатъчно.

01-12-2011, 19:35
Аз вярвам, че ти сам ще ги унищожиш(болестите) с божия помощ...аз не вярвам, аз съм сигурен, че ще го направиш...До утре няма да има болни...