PDA

View Full Version : Колко време отнема измерването на температура?



HoKKurT
01-12-2011, 11:52
Та така. Въпроса ми е има ли някакво технологично време, от което се нуждае термометъра, за да измери температурата в дадена стая. Почти съм убеден, че му е необходимо време, но въпроса ми е породен от следното нещо, на което станах свидетел онзи ден.

Бях дошъл по-рано на училище(доста раничко си беше, сигурно 7:20, 7:30 не помня точно) и както си стоя изведнъж дойде един(не го знам парнаджията ли е, какъв е, ама съм го виждал в училище де :D ), влезна в стаята, погледна ме, хвърли един термометър на първия чин(беше някъв електронен май) и не бяха минали и 2 секунди сигурно откакто го направи и си написа нещо в тетрадката и излезна.

Сега, ясно ми е, че това измерване сигурно го правят за себе си, директорката може да се интересува каква е температурата по стаите, защото когато идват от Министерството, по по-различен начин мерят :D , но както и да е...

Просто ми стана чудно колко време трябва на термометъра, за да измери точно температурата и след като тоя си ги пише по хавата градусите, аджеба, що се разкарва по стаите, а не си ги напише просто ей така в кабинета??

Аз ли нещо съм по тъпичък или наистина няма логика в това нещо :(

Chemical
01-12-2011, 13:23
5-6 часа,
зависи дали си на северния или южния полюс. :D

arizona
01-12-2011, 15:28
боли ги г*зъ нямат работа и се разкарват насам-натам за да видят дали няма те заболи и твоя от студ :P :P :lol: :lol:
Р.S.не електрония термометър му отнемат 3 сек. за да ти "каже"колко градуса е :wink:

HoKKurT
01-12-2011, 15:44
Не знам, дори и наистина да му отнема толкова време, това измерване на което станах свидетел беше пълна подигравка 8-)
Влиза, буквално го хвърля на първия чин, поглежда го, пише си нещо и излиза. То не трябва ли на няква определена височина да се прави това имерване? Кво да си говорим, ключовото е че наистина, им е през...... за нас, пък кво остава за температурата в стаите ни.

chemist9009
01-12-2011, 16:00
Колко време отнема? еми зависи от живака...ако е на кеф да се вдигне :D :D ако е електронен....значи ще се чака кефа на електроните :lol: :lol:

ImmortalSportFreak
01-12-2011, 16:06
Колко време отнема? еми зависи от живака...ако е на кеф да се вдигне :D :D ако е електронен....значи ще се чака кефа на електроните :lol: :lol: :smt023 :lol: :lol:

bloodyF
01-12-2011, 16:57
ми електронния сигурно е по-бърз :д
иначе с другия..около 2-3 минути..не повече (разбира се ако не е от -20 и да трябва да се качи до 45 градуса.. примерно ;д )