PDA

View Full Version : графика/живопис във велико търново - изпити



ViciousFairy
01-12-2011, 12:53
някой знае ли какво точно представляват изпита по графика и изпита по живопис във велико търновския университет и какви материали е позволено да се използват? намерих информация само за изпита по рисуване... ще съм благодарна ако ми кажете всякаква информация по този въпрос :)

minus273dot15
01-12-2011, 14:51
Хм. Преподавателите ти нямат ли информация? Като засека баща ми или сестра ми ще ги питам. Така или иначе за живопис със сигурност ще знаят, но за графиката не съм сигурен...

А щом ще полагаш някакви изпити там... уроци, подготвителни курсове.. нещо? Или вече се влиза както си искаш? 8-)

annayordanova
01-13-2011, 07:50
графиката е с молив зависи от дадения предмет които трябва да рисуваш и му правиш и светлосенки при мен беше лице на човек ,а живописа главно рисуване на чувства сам решаваш къде и как да поставиш цветовете главно с акварелни бои е

minus273dot15
01-13-2011, 21:50
Направо прасвам лог. Ако възникнат по-конкретни въпроси -> питай, аз ще го притисна да отговори. Иначе май това е общо взето за изпитите.


[Синковеца ти] Bashta mi, otreagirai
[Бащатко] ?
[Синковеца ти] dobre... i tova vyrshi rabota
[Бащатко] Казвай какво искаш пак.
[Синковеца ти] ehe, kak me hvastash ot dalech :) Ako te chue nyakoi sluchaen shte reshi, che se poznavame...
[Бащатко] Иронията е неуместна. Давай бързо, че съм зает.
[Синковеца ти] ahym... blitz vypros. Izpiti zhivpois za Veliko Tyrnovo?
[Бащатко] Първо - глава, с молив. Дванадесет часа постановка - три дни по четири часа. Ако комисията реши може да бъде намалена. При намаляне на времето оценяването се изменя към конструктивност на изпитната работа, а не общо оценяване.
[Синковеца ти] Glava?!?
[Бащатко] Намаляне, да речем - два дни по четири часа.
[Бащатко] Да, глава. На човек, с молив. Върху картон. На приземният етаж при теб има струпани стотина такива работи. В северната стая, към улицата. Ако не разбираш за какво говоря отиди и разгледай. Имат и оценки, и рецензии от комисия.
[Синковеца ти] yasno, yasno... next?
[Бащатко] Етюд, с маслени бои върху платно. Два дни по четири часа стандартно, отново времето може да бъде намалено, както в предният случай.
[Синковеца ти] koeto po-konkretno shte reche...?
[Бащатко] Ще рече нахвърляни паници, вази, праз лук, ако искаш. Напъни си мозъчната гънка и ще се сетиш за десетки мои, които си виждал и още толкова на сестра ти, още толкова на приятелите ми. За това ли те водя по изложби?
[Синковеца ти] bashta mi, ne se yadosvai :)
[Бащатко] Какво да не се ядосвам? Аз те водя изкуство да гледаш, а ти се врътнеш колкото да ти се лепне някоя и се изниваш. После имаш наглостта да ме питаш какво е етюд...
[Синковеца ти] izkliuchitelno ot gledna tochka na izpita pitam... ne pali ot chetvyrt
[Бащатко] Трето висше ли ще вземаш?
[Синковеца ти] mne
[Бащатко] Тогава кой ще се пробва да влиза?
[Синковеца ти] e... nyakoi, ima li znachenie?
[Бащатко] Ако е някой от твоите познати - забрави. Те знаят че са с две леви ръце и затова рисуват с крака. И пак не им се получава.
[Синковеца ти] znachi tova e izpita, taka li?
[Бащатко] По мое време имаше и конструктивна задача. Или казано по-простичко, като за теб - композициионна. Отдавна я няма, но се вмъква много простичко в изпита. Без да се усети от кандидатстващия.
[Синковеца ти] dobre, dobre. Mersi che otdeli na sina si celi deset minuti. Da izlochim po edno kafe utre?
[Бащатко] Ти ако искаш лочи, ако искаш сърбай - аз ще пия. Ще ти се обадя утре. И по някое време се обади на майка си, да се чуете. Не си й звънял повече от седмица. Притеснява се жената.