PDA

View Full Version : Кожата на лицето ми се бели!



demonka
01-12-2011, 13:57
Имам проблем с кожата на лицето. Слагах си фондютен редовно, но по едно време го спрях! Майка ми не преставаше да ми казва колко е вреден,колко изсушавал и запушвал порите. След известно време започнах да си слагам пак.. След една седмица кожата ми започна да се бели в областта на носа. А след душ - цялото ми лице се лющеше!
Една приятелка ми каза да пробвам с тоалетни трици.. Дали ще помогнат?!

soshy97
01-12-2011, 14:35
За триците не знам но фондютенът изсушава кожата и тя започва да се бели. Хидратирай я с нещо което е по мазно и я мажи за една седмица примерно и виж дали ще има резултат аз имах същият проблем но не заради фондютен има много други фактори които предизвикват изсушаване на кожата.

SwEeTMuFFiN
01-12-2011, 17:29
не ползвай такава козметика, защото тя временно те разкрасява на цената на много. използваи маски и такива почистващи лосиони. аз знам много хора с този проблем. споко 8-)

blaaablaaablaaa
01-12-2011, 18:57
Хидратиращ крем. Бабите биха препоръчали мас - и това е вариант - и тя ще подхрани кожата ти. Иии, ако до седмица няма резултат, отиди на дерматолог.
П.С. Спри фондютена и другите подобни неща.

Paramour
01-13-2011, 21:49
На мен ми се белеше така лицето(през зимата основно).. по-скоро като лющене се получаваше в отделни области. попитах козметичката и тя ми каза, че е защото кожата ми е суха. каза ми каква козметика да си взема(в случая-поръчам) от Avon я взех. Доволна съм.. лицето ми не се бели вече 8-)