PDA

View Full Version : Обърках настройките на рутера хелп.



koko95
01-12-2011, 14:09
Значи ровех си в рутера за да се опитам да направя ипто си като на интернета ми-реално да ми е на компа и лаптопа,и без да искам махнах use router dhcp и го запаметих и от тогава нямам интернет и немога да вляза в настройките на рутера за да го върна.Хелп.Рутера ми е нетгеар 54 мб б/г с 1 антена

JDeel
01-12-2011, 23:24
Търси reset бутончето на рутера. Вероятно някъде отзад - пъпчица, която е малко трудна за натискане. Задържа се за няколко секунди и вече рутера е като нов (с фабричните настройки)

Cybershot
01-13-2011, 13:20
оооооооооооо, колко си прост.
Защо ти е интернет, да си влезеш в рутера е? Баси тъпото парче си честно. Вземи и прочети първо какво е DHCP и след това бутай. Това нещо автоматично ти раздава ИП адресите в локалната ти мрежа, която прави рутера. Би трябвало да имаш интернет, ако ръчно въведеш данните. (IP/gateway/DNS). Компютъра не е толкова умен, сам да си измисли тия неща и за тва е направено това DHCP да им ги даде данните... Точно за дибили като теб е направено това!

JDeel
01-13-2011, 13:58
Тия определения за кой колко е прост, тъпо парче, дебил и т.н. капчица не съответстват на някой с IQ 160+ :-D
Рутерите са досадни и бъгави понякога, правят неочаквани неща. Като нищо могат да се заключат и да не можеш да им влезеш само като им размертикосаш адресите. Затова са им направили ресета :wink:

Cybershot
01-13-2011, 14:21
Тия определения за кой колко е прост, тъпо парче, дебил и т.н. капчица не съответстват на някой с IQ 160+ :-D
Рутерите са досадни и бъгави понякога, правят неочаквани неща. Като нищо могат да се заключат и да не можеш да им влезеш само като им размертикосаш адресите. Затова са им направили ресета :wink:

Гледам, че отскоро пишеш в този раздел. Този потребител всеки ден бълва по няколко малоумни теми, на мен ми писна. Иска без да прочете нещо по въпроса нещата да станат от само себе си, е няма как да стане. Модераторите не един път са го предупредили, да спре да пуска тъпи теми, но той продължава!

DarkAngelOfHope
01-13-2011, 21:00
Аз очаквам в най скоро време тема от коко:

Урок: как да настройваме рутер

:D