PDA

View Full Version : противозачатъчни



kuklata_90
01-12-2011, 19:41
Противозачатъчните могат ли да се спрат по всяко време и намалява ли се тяхната ефективност? Пия линдинет 20 и съм на 17тия ден от блистера, но искам да ги спра. Вчера съм правила секс и ако ги спра днес има ли риск от забременяване?

darkPaladin
01-12-2011, 20:44
по начало всяко лекарство подържа своето ниво в организма за това трябва да се пият на точно време за да не се повиши или понижи това ниво

дори и да ги спреш ще минат най-малко 2 дни докато се изчистиш от тях със сигурност

ако си ги пила след секс няма вероятност

kalpazanka
01-13-2011, 06:24
Ако ги спреш и не правиш секс, няма да забременееш.
Защо си решила да прекратиш приема?


по начало всяко лекарство подържа своето ниво в организма за това трябва да се пият на точно време за да не се повиши или понижи това ниво
Умник, една таблетка пази 36 часа! Затова в листовките пише, че закъснение от 12 часа не е фатално! Това са комбинирани контрацептиви, не са само гестагени! Прави разлика!

darkPaladin
01-13-2011, 07:46
Ако ги спреш и не правиш секс, няма да забременееш.
Защо си решила да прекратиш приема?


по начало всяко лекарство подържа своето ниво в организма за това трябва да се пият на точно време за да не се повиши или понижи това ниво
Умник, една таблетка пази 36 часа! Затова в листовките пише, че закъснение от 12 часа не е фатално! Това са комбинирани контрацептиви, не са само гестагени! Прави разлика!

като е така пий си лекарствата с 12 часа закъснение всеки път па да видим

kalpazanka
01-13-2011, 07:51
Говорим за Линдинет 20 и по принцип за комбинирани орални контрацептиви!

12 час пропуск при ОК не са проблем!
Ако забравите да приемете таблетка, моля, следвайте тези указания.Ако от момента, в който е трябвало да бъде приета таблетката, са изминали по-малко от 12 часа, Вашата контрацептивна защита не би трябвало да е повлияна, ако приемете пропуснатата таблетка веднага и продължите с приема на следващите таблетки в обичайното време.
http://apteka.framar.bg/11010266/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%82-20-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-21
Ако пак нещо не ти е ясно, свиркай. Ще се мъча да обяснявам по друг, по-достъпен начин.

darkPaladin
01-13-2011, 08:22
аде кажи ми какво ще стане ако пропуснеш една и вземеш след 12 часа

ама направиш некой гаф и пак пропуснеш следващата и пак я вземеш след 12 часа

да съм по-ясен вместо да ги взимаш на 24 часа вземеш 2 3 4 таблетки на 36 часа интервал и така всеки ден няма ли да има някаква промяна?

Вашата контрацептивна защита не би трябвало да е повлияна, ако приемете пропуснатата таблетка веднага и продължите с приема на следващите таблетки в обичайното време.

та въпроса ми е ако не продължиш с обичайното време?

kalpazanka
01-13-2011, 08:24
Не се филмирам излишно- това правя. Все пак ОК си имат ентеро-хепатален кръговрат, стига да не се прилагат съвместно с ензимни индуктори.
В момента, в който прескочиш едно денонощие, вече се налага да използваш И друг метод на контрацепция. В зависимост от това дали е в първата, втората или третата третина на блистера, следваш указанията за конкретния случай.