PDA

View Full Version : Щастие



Jullieta
01-12-2011, 19:24
Как можем да бъдем щастливи? Кога сте щастливи? Какво за Вас значи щастие?

Поздрав :-D

01-12-2011, 19:36
Щастието няма много общо с нещата изброени в анкетата...

Jullieta
01-12-2011, 20:08
А с какво има? :oops:

mech0
01-12-2011, 20:09
SmeLotYyKiuFte за теб може да не е така, но за 99% от хората на Земята е така. Аз лично съм щастлив, когато съм здрав аз и моите близки и приятели и имам достатъчно свободно време да им обръщам внимание. Играта на футбол и най - вече, когато съм на стадиона и подкрепям любимия си Левски София ме изпълват с щастие. Когато имам финансови приходи също се чувствам по - щастлив, но получа ли дори 1 смс от момичето, в което съм влюбен рейтингът на щастието ми направо удря небето. Като цяло се чувствам щастлив от животът ми до сега. Много ми е интересно SmeLotYyKiuFte, ако тези неща не ти се вписват в щастие кои тогава?

gandalfepi4
01-12-2011, 20:41
Какво за Вас значи щастие?



http://www.youtube.com/watch?v=kkSFIWzi7aA&feature=related

01-12-2011, 20:44
Щастието е за нещо доста по-стойностно...какво е щастието да викаш за разни ритнитопковци за които предварително се знае кой ще бие???Какво е секса, любовта - удоволствие.Парите...няма да коментирам.Може би здравето се долижава, защото то е стойностно, но не е точно щастие...

ZipFail
01-12-2011, 20:52
Щастието не е нещо, което да зависи от външни фактори. Естествено изброените неща са препоставки, но не означава, че ако ги имаш ще бъдеш щастлив. Щастието на човек зависи единствено и само от него и нагласата и виждането му за света.

Иначе казано - Преди да се научиш да живееш в мир с другите, трябва да се научиш да живееш в мир със себе си.

mech0
01-12-2011, 20:53
Щастието е за нещо доста по-стойностно...какво е щастието да викаш за разни ритнитопковци за които предварително се знае кой ще бие???Какво е секса, любовта - удоволствие.Парите...няма да коментирам.Може би здравето се долижава, защото то е стойностно, но не е точно щастие...
Виждам вече, че и футболен специалист стана, чул си по медиите(които въпреки всичко обвиняващ в безмилостан манипулация на всичко) за 2 уговорени мача и вече всичко е нагласено. :razz: Бил ли си някога на футболен мач да усетиш атмосфрета - любовта и безрезервната подкрепа на хората по трибуните въпреки резултата, атмосфрените условия и дори отчайващо слабата игра на любимия ти отбор на моменти? По въпроса за любовта и секса - нима удоволствието не те прави щастлив?

Nam3less3
01-12-2011, 20:56
Щастлив съм през почти цялата част от живота ми(на ден не съм повече от 1 час нещастен), като щастието ми произлиза от всичко - от материалните неща, семейните, духовните и т.н.

01-13-2011, 11:55
Щастието е за нещо доста по-стойностно...какво е щастието да викаш за разни ритнитопковци за които предварително се знае кой ще бие???Какво е секса, любовта - удоволствие.Парите...няма да коментирам.Може би здравето се долижава, защото то е стойностно, но не е точно щастие...
Виждам вече, че и футболен специалист стана, чул си по медиите(които въпреки всичко обвиняващ в безмилостан манипулация на всичко) за 2 уговорени мача и вече всичко е нагласено. :razz: Бил ли си някога на футболен мач да усетиш атмосфрета - любовта и безрезервната подкрепа на хората по трибуните въпреки резултата, атмосфрените условия и дори отчайващо слабата игра на любимия ти отбор на моменти? По въпроса за любовта и секса - нима удоволствието не те прави щастлив?

Това за мачовете, че са нагласени знаят дори и децата от първоначалния курс...само селските не са...всичко е пари....Колко изкарват от такива балами като теб....ама както за пореден път казвам не е виновен тоя де яде зелника...
А относно за удоволствията по-скоро ме правят весел...а не щастлив...

mech0
01-13-2011, 15:05
Според думите те може да се извади заключение, че когато си весел си нещастен? :shock: А за футбола пак ще ти кажа - като нямаш никакви допирни точки със спорта освен "джобния" тенис не се изказвай. Сигурно ще заявиш, че във всички видове спортове съзтезанията са нагласени, а самият спорт е измислен от Анунаки, за да държи под контрол човечеството. :lol:

01-13-2011, 17:22
Според думите те може да се извади заключение, че когато си весел си нещастен? :shock: А за футбола пак ще ти кажа - като нямаш никакви допирни точки със спорта освен "джобния" тенис не се изказвай. Сигурно ще заявиш, че във всички видове спортове съзтезанията са нагласени, а самият спорт е измислен от Анунаки, за да държи под контрол човечеството. :lol:

Ама си забавен някаФ...Ала Къцката...
Еми споко, имам допирна точка с спорта...Е с някой не много...но за футбол се отказах(да го гледам, инак играя от време на време) точно заради това още от много малък...и виждам, че е така...

blo0dangel
01-14-2011, 10:20
Самият въпрос "Какво значи щастието за вас?" не е подходящ за анкета, мен могат да ме правят щастлива неща който на друг не му правят впечатление и обратно. прекалено персонално е. Не би могла да изредиш всички възможни отговори. И другото което е, нещата който си изредила като отговори са фактори да си щастлив. Щастието е емоция която е следствие от много други, и не само емоции а като цяло от всичко обграждащо те. Болният е щастлив когато оздравее, така че някой би казал че здравето е щастие, но ако няма с кого да го споделиш, ако ги няма приятелите ти, семеиството ти, любимия човек, то пак не би бил щастлив. Според някой парите са основен фактор за щастието, което според мен не е точно така. Колкото и пари да имаш ако си сам самотата която чувстваш ще е много по-силна... Така де, идеята ми беше че нищо не е само за себе си. Щастлив си когато си в покой със себе си. Щастието няма някаква универсална формула, всеки го чувства по различен начин. Мен ме прави щастлива щастието на хората който обичам, щастлива съм като видя усмивка след тъгата и сълзите, щастлива съм когато вечер се прибирам вкъщи и знам че някой ме чака.. Още толкова много неща могат да направят човек щастлив че няма как да се изброи всичко. ;)

NomNomNom
01-14-2011, 19:39
Под щастие разбирам удовлетвореност на човек от начинът му на живот, която не може да бъде разрушена по никакъв начин.

Но хората в нещастието си са щастливи . Примерно, майка ми както си ги прави едини ала Анастасия от забранена любов - колкото и да се оплаква от натовареност в работата и любовни проблеми, тя сама си ги прави и й е кеф . Изпада в истерии, но в тези моменти си се чувства много тежка.

Та, човек ако иска - ще е усмихнат , ще намери причина да покаже , че е удовлетворен - ако няма - няма. Колкото и пари да има, колкото и да е обичан. Всичко си е до желание.

Jullieta
01-15-2011, 10:55
Много ви благодария. Просто бях любопитна, какбо млади хора мислят за щастие и че мислят по друг начин от по-старите. Често мисля за своето щастие и че съм щастлива :-D

Wits
01-15-2011, 22:36
Щастие=Удовлетворения/Желания

После някои се оплакват от математиката...

NomNomNom
01-15-2011, 22:45
Щастие=Удовлетворения/Желания

После някои се оплакват от математиката...
Дам, много ми хареса когато за последно нарекоха математическото ми мислене плоско и елементарно.

01-15-2011, 22:49
Щастие=Удовлетворения/Желания

После някои се оплакват от математиката...

Това не е вярно...помисли...

ZipFail
01-15-2011, 23:09
Щастие=Удовлетворения/Желания

После някои се оплакват от математиката...

Bullshit..

Wits
01-15-2011, 23:21
Щастие=Удовлетворения/Желания

После някои се оплакват от математиката...

Това не е вярно...помисли...

Обоснови се...

ZipFail
01-16-2011, 00:21
Най-малкото, че 90% от хората дори не знаят какво всъщност искат ;)

Това, че ще си купиш новата кола или къща, която си искал, не значи че това ще те направи щастлив, примери колкото искаш..

Както казах, щастието не зависи от външния, а от вътрешния свят. Задоволяването на желанията ти няма да ти донесе щастие, ако не умееш да им се наслаждаваш и оценяваш.Китайците са го казали по-добре:
С пари можеш да купиш къща, но не и дом. С пари можеш да купиш часовник, но не и време. С пари можеш да купиш легло, но не и сън. С пари можеш да купиш книга, но не и знание. С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве. С пари можеш да купиш положение, но не и уважение. С пари можеш да купиш кръв, но не и живот. С пари можеш да купиш секс, но не и любов.

01-16-2011, 00:24
Щастие=Удовлетворения/Желания

После някои се оплакват от математиката...

Това не е вярно...помисли...

Обоснови се...

Еми как щастие да е равно на желание...? това е смешно...А удоволствието е моментно състояние...

Auriss
01-16-2011, 02:50
Желая еди-какво-си ,получавам го => щастлив съм
Желая еди-какво-си ,получавам го => удовлетворен съм


Когато сме във възход и получаваме това ,което желаем ,сме щастливи.

Това ,което би удовлетворило мен за жалост не присъства в списъка ,но пък и парите като средство за постигане са добър вариант :)

Зип ,след като според теб това не е вярно ,кажи ми - какво е щастието за теб ? Пастърма ,за теб важи същото.

ZipFail
01-16-2011, 09:41
Най-простия пример - познавам хора които цял живот тичат след някакви цели и постижения, и все пак никога не са щастливи. Защото позволяват да бъдат управлявани от егото си, а то никога не може да бъде задоволено, винаги е недоволно, нещастно и завистиливо и винаги ще иска повече ;)

Щастието е нещо което се научава. Когато се научиш да следваш целите си, но да оценяваш това което имаш в момента. Да живееш в настоящето, а не в минали съжаления или в бъдещи фантазии. Когато се освободиш от чуждото влияние и моделите налагани ти от обществото и се научиш да бъдеш себе си. Когато спреш да бъдеш управляван от страховете и комплексите си. Когато почнеш си радваш на чуждите успехи, а не само на своите..

Да си щастлив, естествен е едновременно най-лесното и най-трудното нещо на света...

Jullieta
01-16-2011, 10:29
С пари можеш да купиш къща, но не и дом. С пари можеш да купиш часовник, но не и време. С пари можеш да купиш легло, но не и сън. С пари можеш да купиш книга, но не и знание. С пари можеш да купиш лекар, но не и здраве. С пари можеш да купиш положение, но не и уважение. С пари можеш да купиш кръв, но не и живот. С пари можеш да купиш секс, но не и любов.

Съгласявам се с това, но не всички мислят така. Четох една статия за човешкото щастие и там беше написано, че има четири аспекти, за които трябва да се грижим и тогава сме щастлиши. Така трябва да се грижим за своето тяло, ум, дух и сърце :-)

01-16-2011, 12:01
Желая еди-какво-си ,получавам го => щастлив съм
Желая еди-какво-си ,получавам го => удовлетворен съм


Когато сме във възход и получаваме това ,което желаем ,сме щастливи.

Това ,което би удовлетворило мен за жалост не присъства в списъка ,но пък и парите като средство за постигане са добър вариант :)

Зип ,след като според теб това не е вярно ,кажи ми - какво е щастието за теб ? Пастърма ,за теб важи същото.

Желанието не е равно на щастие...Аз мога да желая нещо, но това не значи, че ще го имам...Аз желая да притежавам Слънцето...ще сбъдна ли желанието си...На теория да...но на практика не...

Wits
01-16-2011, 12:44
Желанието не е равно на щастие...Аз мога да желая нещо, но това не значи, че ще го имам...Аз желая да притежавам Слънцето...ще сбъдна ли желанието си...На теория да...но на практика не...

Твоята бавнотия ме притеснява. Oт това което написах, щастието е равно на удовлетворенията върху желанията (Щ=У/Ж). Следователно щастието е правопропорционално на по-малкото желания които имаме и повечето удовлетворения които постигаме. Оценяването на щастието е съвсем друг въпрос и зависи от психическото състояние на човек(за което спами зипфейл).

П.С.:Сериозно, защо повечето се отклоняват към общи разсъждения, често нямащи нищо общо с темата...

01-16-2011, 13:16
Е Зипфейл написа 1 прост пример...който показва, че....не е така...

Auriss
01-16-2011, 19:50
Най-простия пример - познавам хора които цял живот тичат след някакви цели и постижения, и все пак никога не са щастливи. Защото позволяват да бъдат управлявани от егото си, а то никога не може да бъде задоволено, винаги е недоволно, нещастно и завистиливо и винаги ще иска повече

Кюфтак ,ще се опитам да го кажа на теб и на Зип възможно най-просто как аз виждам нещата :

"Човек е толкова голям ,колкото са големи мечтите му"

Казах го и ще го кажа пак - да си щастлив значи да имаш това ,което желаеш.
Дали е материално или не ,няма значение.
Ти казваш искам Слънцето - ок ,ако това е мечтата ти ,получавайки го ще си щастлив ,нали ? Факт е ,че няма как да се сбъдне и ще си седиш нещастен ,но това е друга тема :) .

И това да се научиш да се радваш на това ,което имаш ,дали е щастие ?
Или просто примирение ?


Да живееш в настоящето, а не в минали съжаления или в бъдещи фантазии. Когато се освободиш от чуждото влияние и моделите налагани ти от обществото и се научиш да бъдеш себе си. Когато спреш да бъдеш управляван от страховете и комплексите си. Когато почнеш си радваш на чуждите успехи, а не само на своите..

Да живееш в настоящето ,а не в бъдещи фантазии ? Не са ли точно фантазиите това ,което осмисля съществуването на човека ? Да се стремиш към нещо ,за което копнееш. Можеш ли честно да ми кажеш ,че ако ти се сбъднат мечтите няма да си истински щастлив ? Или нямаш такива ,в което се съмнявам ?

Колкото до моделите и комплексите - това са друг тип хора ,които няма нужда да коментирам в тема за философия :) . Интелигентните хора имат цел в живота си ,постигането на която евентуално ще им донесе щастие. Останалите просто си изживяват живота.

01-16-2011, 20:25
Желание е съвсем различно от сбъднато желание...аз не видях да се казва сбъднато желание...това е различно...

Auriss
01-16-2011, 20:35
Ех ,Кьофтьо ,ми разбира се ,че това има предвид човека. Поне се надявам :D.

Да искаш нещо едва ли те прави щастлив. Но си щастлив ,когато го получиш :). В този смисъл удовлетвореното желание е щастие. Той дори си го е написал в предния пост.

:)

ZipFail
01-16-2011, 20:46
И после какво ? Като постигнеш всичко което искаш, какво ще правиш след това ? Естествено ще си поставиш нови цели...и това ще донесе ново неудовлетворение и ново нещастие до краткия момент в който ги постигнеш и ще си щастлив за малко...и после кръга на неудовлетворение започва отначало...

Щастието не е място, то е път. Дори да постигнеш всички неща които искаш, при пътя ти към тях ти ще си се променил и ще имат съвсем друго значение и смисъл за теб и вече ще искаш нови неща. И ако не умееш да се наслаждаваш на пътя, то ще си вечно нещастен.
И да, мечтите осмислят живота на човека. Но не и фантазиите. Разликата е голяма. Защото при постоянното фантазиране отлагаш живота си, за да си представяш бъдещето. Защото не можеш да се насладиш на живота, когато не си тук и сега, а в някакъв преполагаeм бъдещ момент.

01-17-2011, 12:05
Тази тема е с доста зависи...не може да се каже конктетно...винаги може да има противопоставяния(почти)...

montana6
01-17-2011, 21:29
Ще си позволя да копирам едно мнение на индийския философ Джиду Кришнамурти.



"Ако желаете да направите нещо приятно, вие си мислите, че ще бъдете щастлив, когато го постигнете. Може да искате да се ожените за най-богатия човек, или за най-красивото момиче, или да издържите някакъв изпит, или да бъдете похвалени от някого, и си мислите, че с постигането на това, което желаете, ще се почувствате щастливи. Но това ли е щастието? Не увяхва ли то скоро, както цветето, което разцъфтява сутринта и увяхва вечерта? И все пак това е животът ни и това, което искаме. Ние се задоволяваме с такива повърхностни неща: да имаме кола или сигурна работа, да изпитваме дребнави емоции заради нищожни неща - като момчето, което е щастливо, когато пуска хвърчилото си на силния вятър и няколко минути след това е обляно в сълзи. Това е животът ни и с това се задоволяваме. Ние не казваме никога "Аз ще отдам цялото си сърце, енергията си, цялото си същество, за да открия какво е щастието." Ние не сме много сериозни, не изпитваме много дълбоки чувства, и така се задоволяваме с дребни неща.

Но щастието не е нещо, което можете да търсите, то е резултат, следствие. Ако търсите щастието заради самото него, то няма да има смисъл. Щастието идва непоканено и в момента, в който осъзнаете, че сте щастливи, вие вече не сте щастливи. Питам се дали сте забелязали това? Ако изведнъж сте радостни без да имате нищо особено предвид, вие се чувствате свободни да се усмихвате, да сте щастливи. Но в момента, в който осъзнаете това, вие го губите, не е ли така? Самоосъзнаването на щастието, или търсенето на щастието, означава край на щастието. Щастие има само когато азът и желанията му са отстранени.

Преподават ви много математика, вие посвещавате дните си в изучаване на история, география, физика, биология и т.н. Но вие и учителите ви отделяте ли въобще някакво време, за да помислите за тези много по-сериозни неща? Седите ли някога спокойно, с добре изправен гръб, без да се движите, за да разберете красотата на мълчанието? Оставяте ли някога умът си да скита, не за дребни неща, а експанзивно, нашироко, дълбоко, за да изследва, да открива?

А знаете ли какво става по света? Това, което става по света, е проекция на онова, което става вътрешно във всеки от нас. Това, което сме ние, е светът. Повечето от нас са неспокойни, ние сме алчни, желаем да притежаваме, ние сме завистливи и съдим хората - и точно това става по света, само че по по-драматичен, безмилостен начин. Но нито вие, нито учителите ви отделяте някакво време, за да помислите за всичко това. А ако посвещавате само малко време всеки ден, за да помислите сериозно за тези неща, може да се предизвика цялостна революция и да се създаде един нов свят. И, уверявам ви, трябва да се създаде нов свят, свят, който да не е продължение на същото гнило общество под друга форма. Но вие не можете да създадете новия свят, ако умът ви не е буден, наблюдателен, ако не осъзнавате по експанзивен начин - ето защо е толкова важно, докато сте млади, да посвещавате известно време на размишление върху тези много сериозни въпроси, а не само да прекарвате дните си в изучаване на няколко предмета, което не води до никъде, освен до работа и смърт. Така че наистина помислете сериозно за всички тези неща, защото това размишление носи необикновено чувство на радост, на щастие."

01-18-2011, 12:18
Има доста истина в думите на Кришнамурти...

Jullieta
01-18-2011, 14:03
Мммм, найс :) Много ми се харесват думите на Джиду Кришнамурти :)

Когато бях девойка, един ден баща ми ме попитах какво е това: умножава се когато го споделяме?

Знаете ли? :)

ZipFail
01-18-2011, 14:27
Когато бях девойка, един ден баща ми ме попитах какво е това: умножава се когато го споделяме?

Знаете ли? :)

Венерически болести ? 8-)

gandalfepi4
01-18-2011, 14:41
Когато бях девойка, един ден баща ми ме попитах какво е това: умножава се когато го споделяме?

Знаете ли? :)

Венерически болести ? 8-)

+1

01-18-2011, 18:29
Мммм, найс :) Много ми се харесват думите на Джиду Кришнамурти :)

Когато бях девойка, един ден баща ми ме попитах какво е това: умножава се когато го споделяме?

Знаете ли? :)

Извън всякакви подигравки....Знанието??????

Nam3less3
01-18-2011, 19:23
Когато бях девойка, един ден баща ми ме попитах какво е това: умножава се когато го споделяме?

Знаете ли? :)

Венерически болести ? 8-) :razz: :razz: :razz:

mech0
01-18-2011, 21:50
Ами в цялата тема се говори за щастие - логично е да е то. :)

01-19-2011, 07:01
Ами в цялата тема се говори за щастие - логично е да е то. :)

А как се предава от човек на човек...? Как се споделя...?

mech0
01-19-2011, 07:03
Когато хората около теб са щастливи, ти малко или много също почваш да се чувсташ щастлив.

01-19-2011, 07:07
Когато хората около теб са щастливи, ти малко или много също почваш да се чувсташ щастлив.

Това не е вярно...

mech0
01-19-2011, 08:47
Когато хората около теб са щастливи, ти малко или много също почваш да се чувсташ щастлив.

Това не е вярно...
Добре просветителю, за всеки човек си е персонално, но мисля, че при повечето хора е така. Не можеш според мен да отречеш, че когато гаджето ти е щастливо и го демонстрира пред теб ти малко или много споделяш щастието и.

ZipFail
01-19-2011, 09:37
Кюфтето е прав, човек е най-щаслив когато дргуите около него са нещастни, а не когато споделят щастието си :D

01-19-2011, 12:30
mecho това може да те зарадва(ако те е грижа за човека)...но не те прави щастлив...
A Zipfail незнам дали се подиграваш или го казваш защото го мислиш...но за много е така...

ZipFail
01-19-2011, 12:35
Отчайвам се за бъдещето на човечеството като влеза в този раздел, честно..



И да, щастието е истинско, когато е споделено.

01-19-2011, 15:13
Отчайвам се за бъдещето на човечеството като влеза в този раздел, честно..



И да, щастието е истинско, когато е споделено.

Зависи...ако споделиш и ти се подиграят...ти ще се подтиснеш...и ще стане обратно на щастието...например....