PDA

View Full Version : Родителите ми се развеждат



Hiphoplove
01-13-2011, 06:27
Такаа аз съм момиче на почти 14 години. Всичко започна миналата година когато мама на няколко пъти се беше напила (според мен колегите и я караха да пие защото си падат пияници). Тогава баща ми каза да си събира багажа и да се изнася, но тя остана заради мен като обеща че няма да се повтраря. Миналия месец (декември) баща ми започна да иска да се развеждат а ние с мама не. Малко след това донесе и документ за развод, скъсах документа имах чувството че присъствам на война. Няколко дни цялата треперех мама казваше че иска да се самоубие. Преди 1 седмица се звънна на вратата, отворих и някаква жена ми даде листче, че мама трябва да отиде в съда. Те не искаше. Нещата обаче се влошиха вчера когато мама си дойде..ПИЯНА, а най-лошото беше, че отиде в съседите, които имаха гости, а тя при тях в нетрезво състояние. Баща ми дойде при мен и ми каза ''Виждала ли си майка ти..отишла в баба ти с моя блуза облечена наобратно'' . Тогава вече умрях от срам, зачочнах да плача и я изчаках да се прибере. Като се прибра тате влезна и каза, че и е приготвил куфар да си събира багажа. Сега на сутринта като станах не отидох на училище, а останах при мама. Тя излезна рано и няколко пъти ми повтори, че много ме обича. Аз не се сдържах и отново избухнах в крокодилски сълзи .. не мога да издържа на напрежението на което ме подлагат. Не знам какво да правя и как ще свикна да живея майка ми да живее в друга къща, страх ме е да не направи някоя глупост, не мога да погледна в очите баба ми и незнам как ще кажа на приятелите ми, че нашите се развеждат, прекарах най-ужасната Коледа и Нова Година през живота си и за всичко това е виновен баща ми...най-лошото е, че не мога да спра да го ОБИЧАМ :-# :smt089 :smt090 :smt090 :smt089

SmilezZz
01-13-2011, 07:17
Понякога родителите не се разбират,започват да не се търпят и тогава просто е невъзможно да седят на едно и също място,затова решават да се развеждат..Това е най-доброто решение за тях..
- Бъди силна..Достатъчно си голяма,за да го приемеш..
Баща ти за нищо не е виновен - постави се на неговото място,ти как щеше да се почувстваш тогава..Майка ти също има вина - не е трябвало да се напива,дори и да са я накарали..Всеки си има акъл в главата и никой няма право да накара другия за нещо,което той не иска..
- Бъди сигурна,че това е най-добре и за двамата..
В началото ще ти е трудно,но с времето ще свикнеш..

П.С - Няма защо да се притесняваш от приятелите си..Те не те обичат,заради родителите ти,а заради самата теб..И съм сигурна,че ако наистина са ти приятели,ще ти помогнат да преодолееш този труден миг от живота ти ((:

Hiphoplove
01-13-2011, 11:21
Според мен точно баща ми е виновен, защото заради него мама плачеше по цели нощи, защото той я гонеше. Толкова беше стресирана взимаше хапчета за да се успокои и накрая не издържа на напрежението и реши, че като се напие поне за миг ще се откъсне от нервите, но не мислеше за последиците. Дори сега като пиша ми се реве, краката ми треперят от стрес и като си представя, че няма да сме всички заедно. Хората ще любопитстват и ще ни разпитват какво е станало..особено злобната ми стринка, която според мен и майка ми се чуди как да ни развали семейството. :cry: сега мама не ми е звъняла от сутринта..мисля аз да и се обадя, но не искам пак да плача :smt022 :-k

3oPuTy
01-14-2011, 00:28
Майка ти е виновна,а не баща ти ... Кой я е карал да се напива с колегите си?!Никой нормален човек,най-вече мъж с дете,не би търпял подобно поведение :? Да не говорим,колко е грозно да видиш пияна жена и то омъжена с дете :?
А и к'во означава "накарали са я да се напие"?!Тя няма ли глава на раменете си?!Не може да взема сама решения ли к'во?!Или случайно някой от колегите й я е държал,докато друг й е наливал алкохол в устата?! ... :? Сори,за грубия тон,но си е така ... :?
Като не ти харесва положението - мести се при майка си и готово.
Що се отнася до приятелите ти - к'во ще им се обясняваш пък на тях?!

SmilezZz
01-14-2011, 05:45
по цели нощи, защото той я гонеше. Толкова беше стресирана взимаше хапчета за да се успокои и накрая не издържа на напрежението и реши, че като се напие поне за миг ще се откъсне от нервите, но не мислеше за последиците. :-k
Ама моля ти се,всеки един нормален човек знае,че алкохола с нищо не помага..И ти сама каза,че не е мислила за последиците - т.е. недей да обвиняваш баща си за това..

А и щом преди това са се карали - явно още тогава нещо не е било наред.Нещо се е случило между тях - така,че това е най-добре за тях..
За теб кое ще е по-добре - вашите да се карат всеки ден,майка ти да продължава да пие или да живеят на различни места,но да няма скандали и да са в добри отношения ?

Голяма си вече - мисли и като такъв ..

blaaablaaablaaa
01-14-2011, 07:28
Наистина майка ти не е трябвало да се напива, но явно това е само част от всичко. Не мисля, че е само заради напиването. А и вашите са големи хора - по-добре да са разведени, отколкото да се карат постоянно. А и ще можеш да се виждаш и с двамата. Мой приятел (на 15) е с разведени родители от доста време и не мисля, че е толкова зле. Просто знай, че това е най-доброто решение.
Понякога е по-добре да ти ампутират крака, за да оцелее тялото.

elenka3
01-14-2011, 11:09
ne e bolka za umirane.. :D

SwEeTMuFFiN
01-14-2011, 11:36
:( виж не знам точно какво ти е :( знам че ще свикнеш :( просто аз когато съм като теб трябва така да си го излееш (мъката) на каквото те избива (бой,плач,пазар..) ако трябва 10 дни да плачеш да трепериш не е проблем. трябва да говориш с вашите да изясните всичко. кажи им че ти е трудно и да те успокоят. че поне пред теб да не се карат. съчувстам ти :cry: :cry: :cry: но ще кажеш на приятелките си и те трябва да те успокоят :) просто си излеи мъката. ако бях там щях да те утеша, но уви :( не се тревожи. кажи им го това и ще се справиш :)

rns92
01-14-2011, 14:10
Ако бях на мястото на баща ти, първо щях да й тегля един хубав бой, а тогава да я изгоня. И аз няма да търпя в къщата си наркоманка, която се друса с успокоителни и на всичкото отгоре пие.

p.s. "злобната ми стринка, която според мен и майка ми се чуди как да ни развали семейството." - Май прекалявате с турските сериали, не мислиш ли?

SwEeTMuFFiN
01-14-2011, 16:06
Ако бях на мястото на баща ти, първо щях да й тегля един хубав бой, а тогава да я изгоня. И аз няма да търпя в къщата си наркоманка, която се друса с успокоителни и на всичкото отгоре пие.

p.s. "злобната ми стринка, която според мен и майка ми се чуди как да ни развали семейството." - Май прекалявате с турските сериали, не мислиш ли?
момичето в момента е разтроено недей да бъдеш груб. обича семейството си. вярно е че има вина, но няма прерфектен човек!! :? :x

SmilezZz
01-14-2011, 17:32
^ Добре де,но не е болка за умиране..
Нали родителите й ще са живи и здрави,ще може да се
вижда с тях..Това,че се развеждат - не означава,че единия
от родителите ще прекъсне контакт с нея..
На 14 години е вече,нека разсъждава като голям човек и
да не обвинява само баща си..Защото никой не би искал да
живее заедно с такъв човек..
Авторката без да се обижда..

Hiphoplove
01-14-2011, 18:23
Така значи напиването на мама не беше причината за да я изгони тате. На него изведнъж му стана нещо и реши, че иска да се разведат. Аз си мисля, че си има любовница, защото много пъти се прибираше по-късно, изведнъж парите му започнаха да се харчат изключително бързо и съм го виждала да говори по телефона, но излиза НАВЪН. Незнам вече мина 1 ден като разделени. Сега като мама не е в нас стана много странен - казва ми да му звъня като се прибирам от училищее, приготвя ми храна сутрин, по-просто казано - държи ме изкъсо. Незнам за напред все някак ще свикна..вие сте прави, така поне няма повече да секарат вечер. Сега си имам и проблеми с едно момчее..мисля да напиша тема и за него :D Мерси на всички! :)

SwEeTMuFFiN
01-14-2011, 18:36
виж вече започна да свикваш. всичко е наред. ако си любопитна и няма да ти стане лошо следи кой се обажда. аз така разбрах за гаджето на кака. :D ЦРУ :razz: :lol:

SmilezZz
01-14-2011, 19:30
Hiphoplove - Баща ти също осъзнава,че това,което прави - не е добре за теб и иска някакси да те накара да свикнеш с това..
И все пак - може по всяко време да помолиш баща си,за да се видиш с майка си..

Относно любовницата - Възможно е..
Не трябва да му се сърдиш за това..

Hiphoplove
01-16-2011, 19:52
Така минаха се няколко дни. Днес обаче към 22:00 получих СМС от мама в който пишеше: ''не мога да заспя без теб. обичам те мама''. Веднага и звъннах а тя плачеше по телефона не се сдържах и аз започнах. Каза ми че живее заради мен и иска вечер да заспива до мен. Разбрах, че и аз не мога без нея..как ще свикна че вече ще се виждаме само по града и ще се чуваме по телефона?!? Живота си бих дала, но да е добре тя...като знам че всяка вечер плаче и не може да заспи и потъвам в сълзи. Сега ми е много трудно да кажа на приятелката ми, че нашите са разделени, и незнам какво да и кажа. Не искам да се засичам със стринка ми или с другите от долния етаж за да не ме питат къде е мама..не искам да им обяснявам, но ... просто съм объркана незнам какво да правя и сякаш живота ми се преобърна наопаки. :( :(

DarkTemplar
01-16-2011, 23:36
При развод обикновено детето се присъжда на майката, така че скоро ще можете да живеете 2те. Дано само не посяга прекалено често към чашката...

viviana
01-17-2011, 10:54
Ей момиче спокойно бе и моите родители са разведени освен това мама живее в америка!!!!А и се постави намястото на баща ти той не иска жена му да се напива и да го излага, ако беше на негово място и ти нямаше да искаш да живееш с нея.А за приятелите ти няма за какво да се срамуваш!Те няма да спрът да са тинприятели сао защото се развеждат родителите ти!!!Не мислиш ли?

Hiphoplove
01-17-2011, 16:35
Мама не посяга често към ''чашката'' това и беше първият път от 1 година насам... и това определено не беше причината на тате да иска да се разведат. Много ми е гадно като знам че спиме в отделни къщи..имам и няколко злобни приятелки, които като разберат най-много да се изкефят :(

vasko9933
01-17-2011, 17:34
ne e bolka za umirane.. :D

100% НЕЗНАЕШ какво е. Няма смисъл от тъпи коментари.. :booooomb:

_m1me7o_
01-18-2011, 17:22
Значи и аз бях на 14 когато нашите се разведоха да беше трудно, но не е кой знае какво! Сега майка ми работи в Италия и си идва за 2седмици в годината. Баща ми работи в София и се прибира за 2дни в месеца. И двамата имат гаджета. И така! Не се притеснявай не е толкова зле колкото изглежда.. така де защо да са нещастни заедно като може да са щастливи поотделно! :) успех :)

Hiphoplove
03-27-2011, 19:58
Нещата вече много се объркаха..разбрах, че баща ми си има любовница, дори на нова година е излъгал, че е на село, а е бил на заведение с нея. :shock: При мама отиде някаква гледачка и..познала всичко :shock: :shock: казала и че няма да има развод ако не намери едни 3 билки и не ги сложи някъде в къщата. Както и че ни е направена магия( и аз и мама сме сигурни, че са стринка ми и майка и..по-злобни хора от тях няма :-x ) Гледачката, е казала че баща ми се е разделил с любовницата. Сега мама си е в нас, незнам какво ще става, но дано да е на добро.. ::: :smt100

iLovePussyJuice
03-27-2011, 20:20
не приемай 'гледачката' толкова сериозно :)
иначе трябва да преодолееш нещата, така е в живота...случват се и много много по-гадни неща, които не ги пожелавам на никого

shadow4e
03-27-2011, 20:29
Прочетох заглавния и послединя пост.
Първо, баща ти явно е решил, че иска да се разведат, така че му позволи да бъде щастлив, няма цял живот да се съобразява с теб, ти ще пораснеш и ще си тръгнеш, така че не го пиремай толкова трагично това с развода. Сега може и да остане с нея, но щом не се разбират, след време ще се стигне пак до този момент.

Помогни на майка си да ги приеме по-леко и да спре да пие.

НЕ си давайте парите за врачки. Щом ще се развеждат, сигурно ще има нужда от тези пари, така че да не ги хвърля на вятъра.

baceto
03-27-2011, 20:31
ще свикнеш, в последствие няма да ти пука...

SuspectS
03-28-2011, 18:15
тва са част от тяхните взаймотношения и решения които са логични ,но винаги страдат децата от цялата работа .. недей се вживява много ,човек е създаден да свиква с всичко
и аз съм расъл без баща ,и кво да не съм умрял или нещо по-малко от останалите мухльовци ..

Ич да не ти пука майна

Pliok0019
03-28-2011, 19:26
Стига, без нерви и притеснения. Някои го каза преди мен, но ще ти го повторя - имаш двама родители, които те обичат и за твое щастие са живи и здрави.

Вероятно проблема ти е в това, че не можеш да си представиш как няма да живееш и с двамата едновмренно, как Коледите и семейните празници ще протичат по друг начин. Аз не мога да ти помогна в това отношение, не знам какви са разликите между "нормалните" и "разведените" семейства, защото никога не съм живяла с баща ми. Мога да ти гарантирам, че нещата така са по-лесни. Няма да ставаш свидетел на непрекъснати скандали, няма да е необходимо да защитаваш майка си пред баща си, няма да чуваш обвиненията на баща ти към майка ти и вероятно тя няма да пие. Ще имаш 2 коледи, два великдена, два рожденни дни, а когато дойде време за бал/сватба/кръщене, нещата ще са си бая сложни, но и там има компромисни решения.

Само горе главата и не се меси. : )

Joc
03-28-2011, 21:00
ne e bolka za umirane.. :D

100% НЕЗНАЕШ какво е. Няма смисъл от тъпи коментари.. :booooomb:

аз знам какво е... и наистина не е болка за умиране.

Тя трябва да оправя своя живот, не на майка си нито пък на баща си.

marin4itu
03-29-2011, 10:18
И двамата са винови.. Винаги е така... Когато станеш на 14 сама ще имаш правото да избереш при кого да живееш. Големи хора са, ама точно в такива моменти възрастните се държат като тинейджъри. Нормално е да ти е тежко сега, но по-нататък ще свикнеш.. Помни, че и двамата много те обичат и ти си оставаш тяхната дъщеря, каквото и да се случи.