PDA

View Full Version : Проблем с кофата при Windows 7



SeXyMaCka
01-13-2011, 12:33
Имам следният проблем с кофата, немога да я отворя и да видя кой файлове са вътре и чакат да бдат изтрити. Когато пробвам да я отворя ( с двоен клик ) ми изкарва ето това:

http://store.picbg.net/pubpic/D2/63/4c508d755d0cd263.JPG

пс не вярвам това да е нормално състояние на кофата когато е пълна ( има файлове в нея ) и пробвам да я отворя.

minus273dot15
01-13-2011, 20:33
Location for Recycle Bin on Windows Vista and Windows 7 is Drive:\$Recycle.Bin folder

Kакво се вижда през cmd? :) Ето, при мен си е празничко, понеже нe ползвам кошове(мързи ме да ги изхвърлям). (http://badmin.org/proxy/Plovdiv/orbital-dataserver7/cmd.avi)

Ако и от там не се виждат(а със сигурност трябва да има) е ориентир за някакви грешки по диска.

Ако от там се виждат, а от GUI на Windows не се виждат, това е ориентир за грешка в самият Windows.

Нийд моар халп?

SeXyMaCka
01-13-2011, 21:30
Написах ги нещата от клипа, но нищо не е както е показано ...
Както ида е изгубено време, язък къде си мъчих очите с тоя отвратителен фон

minus273dot15
01-13-2011, 22:06
Написах ги нещата от клипа, но нищо не е както е показано ...
Както ида е изгубено време, язък къде си мъчих очите с тоя отвратителен фон

Важен е принципа на действие, а не дали е еднакво с показаното. Всъщност, то няма и как да е абсолютно еднакво, освен ако не използваш руски LP за Windows 7.

Следвай логиката на клипа с мен, за да разбереш нещата:

Проблем: Не се виждат файловете в Recyclе Bin. Защо?

Мисъл: Не ги виждам от тук, а от друго място дали ще ги видя?!?

План: Да ги погледна от друго място, например CMD(команден промпт).

Реализация(от клипа):

Стартираме Run(Winkey+R) и пускаме CMD(пишем cmd, натискаме Enter)

Минаваме в root директория(с командата CD\)

Отиваме в директорията, която съхранява файловете на Recycle Bin за този диск( с командата cd $Recycle.Bin )

Искаме списък на съдържанието на тази директория( с командата dir )

На клипа ни показва "Файл не найден"(Не са открити файлове в тази папка - тоест, тя е празна. На английски ще е "File not found").

Ако има файлове, ще ни изкара списък с имена, размер и атрибути(права за достъп, дата на създаване, дата на последна промяна и т.н.).

От тук основното важно е: имаме ли файлове в папката $Recycle.Bin или нямаме?

Правим разсъждение - ако имаме какво се случва, или ако нямаме - пак какво се случва(което съм написал и в горният си пост).

Та... имаш или нямаш файлове в тази(тези) директории?

SeXyMaCka
01-14-2011, 13:53
Е сега стана работата. Има файлове вътре.

пс явно заради фона снощи не съм могла да го прочета

minus273dot15
01-14-2011, 14:24
Идейки: Провери за Spyware и вируси(за всеки случай). Провери как е registry-то на Windows-a(например с CCleaner (http://www.piriform.com/ccleaner/builds)).

Ако няма резултат, минаваш по-безкомпромисно решение - през cmd изтрий папката на коша($Recycle.Bin) и я създай наново. Това ще реши проблема генерално, без да те интересува какъв е точно.

SeXyMaCka
01-14-2011, 14:29
Едва ли от вирус, още от както сложих тоя уин е така ( вече 2ри 3ти месец съм с него, но нали не ползвам кофата не ми беше дерт, аам си викам на акъла я да видя де е проблема и защо стана ). Ще ми обясниш ли точно как през cmd да изтрия кофата и да я направя на ново ( само моля те да не е пак на клип ) понеже след няколко дни може да ми се наложи да го слагам тоя уин ( същият диск ) на чисто нов лап топ и да знам и там как да изтрия и създам на ново кофата.

SeXyMaCka
01-16-2011, 00:50
Ще ми обясниш ли точно как през cmd да изтрия кофата и да я направя на новo.

Това някой ще ми го обясни ли моля ?

JDeel
01-16-2011, 01:57
Тук са написали някакви решения: http://www.winvistaclub.com/t33.html

Понякога уиндоусите имат вродени бъгове. Ако при теб е било така от самото начало, значи е вродено. При мен например (защото аз използвам Hibernation вместо Sleep или Shut Down) става така, че когато рестарирам веднъж - Hibernation липсва като опция, при следващия рестарт се появява отново... и така с всеки рестарт - веднъж я има, веднъж я няма.
Та ако при теб е така от началото, то по-добре свали друг Windows за другия лаптоп, освен ако не свикнеш и така с кофата или пък за учудване вземеш да намериш решение на проблема :-D

SeXyMaCka
01-16-2011, 21:13
Линка който си ми дал не ми помага. Инсталирах същият windows 7 ( същият диск ) и на лап топа и няма този проблем с кофата, а на този комп все още го има.