PDA

View Full Version : Фитнес



AirCrafter
01-13-2011, 17:25
Значи на 15 съм и искам да ви помоля от някой по-опитен да ми каже некви упрърнения а-y добавки защото с един приятел сме се разбрали да ходим на фитнес а и двамата нищо незнаем аз искам наи-вече релеф да направа не толкова мускули и съм леко закръглен, но не дебел. Та ако може някои да ми каже кви добавки да взема смис протеини ли, некви добавки за релеф ии да препоръчате директно марк или име и ако може някви упражнения да кажете. Доколкото знам трябва да се дига малки тежести за релеф но не съм сигурен, така че всеки коментар ще ми е полезен.
Мерси предварително. :)

selenium
01-13-2011, 18:29
Не взимай добавки. От какъв зор ще се тъпчеш с храхове и хапчета.

firstdiesel
01-13-2011, 18:49
добавки след 1 година стаж....

LifeFitness0
01-13-2011, 19:17
добавки след 1 година стаж......в залата и 8-9 в училище.

Като пренебрегнем правописа:За релеф-диетата е по-важна.Тежестите-големи,за да изразходваш повече енергия.За добавките разбра.

AirCrafter
01-13-2011, 19:59
добавки след 1 година стаж......в залата и 8-9 в училище.

Като пренебрегнем правописа:За релеф-диетата е по-важна.Тежестите-големи,за да изразходваш повече енергия.За добавките разбра.

Може ли да ми кажеш диетата?

Rhoads
01-14-2011, 12:54
Според мен да не прекалява с тежестите и да не са толкова изнтензивяни тренировките както ако ще качваш мускул,за да не за губи ММ

HHristov
01-14-2011, 13:09
Според мен да не прекалява с тежестите и да не са толкова изнтензивяни тренировките както ако ще качваш мускул,за да не за губи ММ
Глупости колкото по-тежки и интензивни са тренировките толкова по-добре

slicky
01-14-2011, 17:47
до сега не бях виждал такъв правопис на думата упражнение :D :D - упрърнения :D :D :D

DownloadVirus
01-14-2011, 18:17
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.

AirCrafter
01-14-2011, 18:33
Може ли някой да ми даде хранителен режим диета или нещо от сорта и какво би се случило, ако зимам добавки?

radeberger
01-14-2011, 19:14
Нищо няма да се случи, освен ако нямаш някаква алергия. Потренирай няколко месеца и тогава взимай добавки. Разбира се, не очаквай някаква магия да стане след като ги пиеш. Почти всичко е в тренировките и храненето.

Хранителният режим е индивидуален за всеки. Най-добре отиди при диетолог, щом толкова държиш на това.

HHristov
01-14-2011, 19:34
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.

Големи тежести пък 15-20 повторения хахаахха

Myrth
01-15-2011, 07:17
За хипертрофия класиката е диапазона 6-10 повторения, но с кратки почивки и безупречна техника. Последните две неща са особено важни. С такива кратки почивки, под минута, тежестите няма как да са много големи. Все пак ако тренираш за визия, няма смисъл да тренираш като силач. И прогресът в тежестите е много важен, разбира се, но на първо място трябва да е формата на изпълнение.

Прекалено големите тежести изграждат сила, но имат слаб ефект върху образуването на капилярна маса в мускулите и затова не са подходящи за маса.

awerw
01-15-2011, 20:21
За хипертрофия класиката е диапазона 6-10 повторения, но с кратки почивки и безупречна техника. Последните две неща са особено важни. С такива кратки почивки, под минута, тежестите няма как да са много големи. Все пак ако тренираш за визия, няма смисъл да тренираш като силач. И прогресът в тежестите е много важен, разбира се, но на първо място трябва да е формата на изпълнение.

Прекалено големите тежести изграждат сила, но имат слаб ефект върху образуването на капилярна маса в мускулите и затова не са подходящи за маса. Аз като почнах да дигам в началото дъмбела си неможех 1 повторение и за 3-4 месеца увеличих около 10 повторения и масата ми се увеличи доста

DownloadVirus
01-16-2011, 17:46
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.

Големи тежести пък 15-20 повторения хахаахха
Явно си сляп!Чети горе!

Колкото до добавките като ги вземеш трябва да внимаваш освен за алергията и за количеството,да не ги пиеш като вода щото после заминава черния дроб..

SEXTRAVAGANTE
01-17-2011, 21:48
добавки след 1 година стаж....


Защо му е една година стаж ? ако ми обясниш , евала ти казвам !

SEXTRAVAGANTE
01-17-2011, 21:51
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.



Аве що приказваш глупости ???/ ти правиш ли разлика между добавка и стероиди примерно ? добавките може да ги взема всеки и няма възрастова граница за тях....както виждаш никой не те пита в магазина имаш ли 18 за да си я купиш и не са забранени за продажба на непълнолетни никъде по света. Следователно това трябва да те наведе на мисълта ,че не са вредни. Разбирам да говорим за Анаболни стероиди тогава ела ми кажи ,че трябва да ги земе на 19-20.

firstdiesel
01-17-2011, 22:25
добавки след 1 година стаж....


Защо му е една година стаж ? ако ми обясниш , евала ти казвам !
Не е задължително да е една година, но по-добре по-късно от колкото прекалено рано

Мога да дам пример: Един от моя клас почна тренира кажи речи заедно с мене, обаче махаше си креатина и протеина още от началото.
Качи много килограми за една година, стана и малко пухкав (макар че и чистеше цяло лято). А аз натурланият бик си карах само на яйца, ориз, месо и да ви кажа силовите ми постижения са много над неговите, а и съм 5КГ помалко (та и 2 месеца бях на легло). Така, че не винаги добавките са голямата работа! Във фитнеса доста хора ме питат кво взимам, а като им кажа, че не съм пил нищо се чува "ДАа,бе!", което хем ме радва, хем - НЕ.

Добре е да имаме хубава база и след това да почнем добавки и/или зоб

Като си тинейджър, изобщо не ти трябват добавки! Организма ти произвежда достатъчна доза от всичко, пък и организма все още се развива, кат свикне всичко да му се поднася на готово, естественото произвеждане на хормони, креатин, DHAE и други работи се намаля ... организмът става мързелив ... и това намаля потенцияла на тялото като цяло :)

Добавките се взимат с цел, да набаваме вещ, които не можем да си ги набавим с хранене (така де, то си ги набавяме ама не достигат, щото всеки иска повече и повече), или за по бързо възстановяване, понеже естествената храна се разгражда по-бавно от всеки хап или прах (черния дроб го отнася, но както и да е). Обаче е добре да се знае, че трябва да се приемат, когато наистина имаме нужда от тях.

Начинаещите те първо ще научат кво е тва физическо усилие, те още не знаят как се изпълняват упражненията. Още си нямат режим на хранене, на спане, на тренировка ... да не говорим колко се отказват още след 1вия месец.

То не се качват 10КГ чиста мускулна маса за 1 месец, както очакват много начинаещи. И почват с добавките с мисълта, че с тях ще си постигнат целите бързо и лесно. При тинейджърите няма закони на разтежа, но при хора над 21 години при най-добри условия се качва 2-5КГ на година(за чист мускул говоря и изключвам ЗОБА от филма)

Истината е в търпението и ТРУДА!
TRAIN, EAT, SLEEP, REPEAT!
Вдигайте тежести и яжте правилно, това е достатъчно :)
Ама всеки си знае ...

DownloadVirus
01-18-2011, 20:45
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.



Аве що приказваш глупости ???/ ти правиш ли разлика между добавка и стероиди примерно ? добавките може да ги взема всеки и няма възрастова граница за тях....както виждаш никой не те пита в магазина имаш ли 18 за да си я купиш и не са забранени за продажба на непълнолетни никъде по света. Следователно това трябва да те наведе на мисълта ,че не са вредни. Разбирам да говорим за Анаболни стероиди тогава ела ми кажи ,че трябва да ги земе на 19-20.

Аз му давам съвет,да вземе като иска малко протейн ако не може да яде колкото трябва,но иначе налага се хранителен режим иначе само дето си дава парите за добавки..А сега дали вредят ами зависи примерно алиргичен ли е,какви количества приема,пие ли достатъчно вода иначе черния дроб и бъбреците заминават :)

vector2211
01-22-2011, 09:40
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.

Големи тежести пък 15-20 повторения хахаахха
Явно си сляп!Чети горе!

Колкото до добавките като ги вземеш трябва да внимаваш освен за алергията и за количеството,да не ги пиеш като вода щото после заминава черния дроб..

зависи какво пиеш ;) все едно да си вземеш гейнър и на ден да го жалиш по 40-50 грама едвам едвам от страх да не ти стане нещо....както казах зависи какво пиеш...аз имах един гейнър 1.8кг и го свърших за почти няма и месец...и качих 4 килограма....

LifeFitness0
01-22-2011, 10:59
Добавките са по-полезни от 30% от храните на пазара.Говоря за протеини,гейнъри,аминокисе лини.Откакто пия БЦАА,витамини и рибено масло и се храня правилно се чувстван=м много по-добре и не съм уморен при 6 тренировки седмично.А,да-почти изкарах преса(преди бях с коремче),а не съм се стремял зимата да свалям(не съм мръднал и 1кг).

rtpghhfcz
01-22-2011, 19:37
прави си заключения дали има смисъл да ги пиеш щом не си мръднал един килограм, а пресата се прави с правилно хранене или с яко злобене на химия ( и под химия нямам предвид протеин, амино или креатин)

Подкрепям становището, че трябва да се започне с креатина или аминото след около година опит, а протеините могат да се започнат след 1-2 месец. Няма значение какво е, всичко прецаква черния дроб, така че внимавайте и правете почивки между приемането на химия или протеини, креатин, амино ( не ги водя особено за химия) ...

Ген + много химия + неправилно хранене+ неправилно правене на упражнения може да доведе до много лоши резултати

HHristov
01-22-2011, 20:25
прави си заключения дали има смисъл да ги пиеш щом не си мръднал един килограм, а пресата се прави с правилно хранене или с яко злобене на химия ( и под химия нямам предвид протеин, амино или креатин)

Подкрепям становището, че трябва да се започне с креатина или аминото след около година опит, а протеините могат да се започнат след 1-2 месец. Няма значение какво е, всичко прецаква черния дроб, така че внимавайте и правете почивки между приемането на химия или протеини, креатин, амино ( не ги водя особено за химия) ...

Ген + много химия + неправилно хранене+ неправилно правене на упражнения може да доведе до много лоши резултати

Хахахахах не спряхте с тези глупости обаче :д

rtpghhfcz
01-22-2011, 20:46
прави си заключения дали има смисъл да ги пиеш щом не си мръднал един килограм, а пресата се прави с правилно хранене или с яко злобене на химия ( и под химия нямам предвид протеин, амино или креатин)

Подкрепям становището, че трябва да се започне с креатина или аминото след около година опит, а протеините могат да се започнат след 1-2 месец. Няма значение какво е, всичко прецаква черния дроб, така че внимавайте и правете почивки между приемането на химия или протеини, креатин, амино ( не ги водя особено за химия) ...

Ген + много химия + неправилно хранене+ неправилно правене на упражнения може да доведе до много лоши резултати

Хахахахах не спряхте с тези глупости обаче :д
k

HHristov
01-22-2011, 21:06
Разбирачо, може да не мръднеш и грам и тялото да ти се промени напълно :)
Да си пусна едни изследвания да видим черния дроб как ми е искаш ли ? Обаче ако се окаже 100% здрав ще ми платиш изследванията и ще ми купиш каквито ти кажа добавки :)

Rhoads
01-23-2011, 08:36
Момчето иска релеф и да отслабне...защо му препоръчване интензивни тренировки?На отрицателен калориен прием с тренировки до отказ ще натовари супер здраво нервната система и след 1 месец ще се скапе!Повторенията нямат толкова значение общо взето,зависи кво искаш експлозивна сила а у или издръжливост!

Rhoads
01-23-2011, 08:38
Разбирачо, може да не мръднеш и грам и тялото да ти се промени напълно :)
Да си пусна едни изследвания да видим черния дроб как ми е искаш ли ? Обаче ако се окаже 100% здрав ще ми платиш изследванията и ще ми купиш каквито ти кажа добавки :)

тва за церния дроп е ебаси тъпия мит...трябва да се супер долнопробни добавките за да ти направят нещо на дроба :(

HHristov
01-23-2011, 08:54
Колкото и да са долнопробни ( примерно като Нутрим които са чисто брашно) пак няма да ти стане нищо

redbul2
01-23-2011, 12:25
мога ли да ходя на фитнес, защото един път се метнах да отида и фитнес инструктора ми каза "по добре си тръгвай" :О
Хелп ?? :S

Щом фитнесинструктор ти го казва,значи е така.Значи не ставаш за фитнес засега.Спортувай нещо друго,плуване,колоездене.

DownloadVirus
01-23-2011, 16:57
1.Възможно най-големи тежести с който обаче да изкарваш 15-20 повторения ПРАВИЛНО!
2.Добавки не ти трябват,най-малкото си на 15 години..Имаш още да се развиваш..Най-добре да почнеш да взимаш на около 19-20 :)
3.Най-важното е хранителният режим.Наблегни на него.

Големи тежести пък 15-20 повторения хахаахха
Явно си сляп!Чети горе!

Колкото до добавките като ги вземеш трябва да внимаваш освен за алергията и за количеството,да не ги пиеш като вода щото после заминава черния дроб..

зависи какво пиеш ;) все едно да си вземеш гейнър и на ден да го жалиш по 40-50 грама едвам едвам от страх да не ти стане нещо....както казах зависи какво пиеш...аз имах един гейнър 1.8кг и го свърших за почти няма и месец...и качих 4 килограма....

1.8 kg за един месец ли уе?На мене малко ми се вижда!Значи какво зимал си по нема и 50 грама на ден