PDA

View Full Version : Много ми е интересно...



gandalfepi4
01-14-2011, 08:33
защо коранът, библията, тората и прочее винаги отговарят на вярванията на четящите ги вярващи хора?


примери:

пише ясно и кратко не прави еди-к'во си, но вярващият "знае" че това не се отнася за него (въпреки че вярващ от друга деноминация смята обратното)

(неяденето на определени храни, правенето на татуировки, определени ритуали, сексуално поведение, определено обличане, убиване и още куп неща които са описано като греховни, но хората си правят)

пише пише ясно и кратко прави еди-к'во си, но вярващият "знае" че това не се също не се отнася за него (въпреки че вярващ от друга деноминация смята обратното)

(това да си раздадеш парите и дрехите на бедните, това да не правиш секс никога ако искаш да си максимално близо до бог, това да спазваш "боежствения закон" и още куп неща които хората трябва да правят но не правят)




адски ми е интересно - хора от четиридест хиляди деноминации обясняват на атеист как книгата им е божествена и винаги отговаря на тяхните собствени вярвания и че бог им е казал така лично, въпреки това че те правят напълно различни и противоречиви неща, сравнени едни с други, и със самата си книга.

как става номера?

кой от вас вярващи е погледнал мястото където иисус казва "дайте си парите и дрехите на тези които си нямат (а такива хора под път и над път)" и е казал "OК, щом самият господ бог го казва директно ще го направя" вместо "неееееее! той всъщност има предвид да си запазя парите за себе си!"

защо библията винаги е съгласна с вас, хора които правите противно на това което е написано и притивно на това което "братята" ви правят?

Nam3less3
01-14-2011, 11:19
Всичко си зависи от ситуацията. Тия книги дават общи насоки, и ако човек се научи, ще знае как да се справя правилно с нещата. Пък и защо непременно трябва да изпълняваме всичко написано, да не би да сме перфектни?

npp
01-14-2011, 11:23
На не малко места в библейските писания се казва че: който е Добър, е Добър, а който не е, не е - т.е. целта на вярата е единствено постигане на повече ефективност в правенето на Добро, защото е предназначена за Добрите хора, тя не е дадена за да се постъпва лошо - "Не изговаряй напразно(т.е. не употребявай за лоши цели) Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."(Изход 20: 7).

Nam3less3
01-14-2011, 11:26
На не малко места в библейските посания се казва че: който е Добър, е Добър, а който не е, не е - т.е. целта на вярата е единствено постигане на повече ефективност в правенето на Добро, защото е предназначена за Добрите хора, тя не е дадена за да се постъпва лошо - "Не изговаряй напразно(т.е. не употребявай за лоши цели) Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."(Изход 20: 7).Заради това вярата е дар, не може на който му хрумне и изведнъж да стане такъв.

blo0dangel
01-14-2011, 11:36
На не малко места в библейските посания се казва че: който е Добър, е Добър, а който не е, не е - т.е. целта на вярата е единствено постигане на повече ефективност в правенето на Добро, защото е предназначена за Добрите хора, тя не е дадена за да се постъпва лошо - "Не изговаряй напразно(т.е. не употребявай за лоши цели) Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."(Изход 20: 7).Заради това вярата е дар, не може на който му хрумне и изведнъж да стане такъв.

:D :D И к'во вярата е само за определи хора, така ли? Не е ли за хората които имат нужда от нея? Вярата не е дар, тя е за всеки който има нужда от нея.

Nam3less3
01-14-2011, 11:42
На не малко места в библейските посания се казва че: който е Добър, е Добър, а който не е, не е - т.е. целта на вярата е единствено постигане на повече ефективност в правенето на Добро, защото е предназначена за Добрите хора, тя не е дадена за да се постъпва лошо - "Не изговаряй напразно(т.е. не употребявай за лоши цели) Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."(Изход 20: 7).Заради това вярата е дар, не може на който му хрумне и изведнъж да стане такъв.

:D :D И к'во вярата е само за определи хора, така ли? Не е ли за хората които имат нужда от нея? Вярата не е дар, тя е за всеки който има нужда от нея.Не.

blo0dangel
01-14-2011, 12:05
На не малко места в библейските посания се казва че: който е Добър, е Добър, а който не е, не е - т.е. целта на вярата е единствено постигане на повече ефективност в правенето на Добро, защото е предназначена за Добрите хора, тя не е дадена за да се постъпва лошо - "Не изговаряй напразно(т.е. не употребявай за лоши цели) Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му."(Изход 20: 7).Заради това вярата е дар, не може на който му хрумне и изведнъж да стане такъв.

:D :D И к'во вярата е само за определи хора, така ли? Не е ли за хората които имат нужда от нея? Вярата не е дар, тя е за всеки който има нужда от нея.Не.

"Не" Та какво не? Не-вярата не е за всеки? Не- вярата не е за нуждаещите се от нея?

01-14-2011, 14:31
Неймлес, npp вие тоговаряте така, че да се измъкнете...изпълнявате това което ви изнася...а се правите синове/дъщери божи....ем не става така...

Nam3less3
01-14-2011, 15:35
Неймлес, npp вие тоговаряте така, че да се измъкнете...изпълнявате това което ви изнася...а се правите синове/дъщери божи....ем не става така...Е не сме длъжни да даваме обяснения, а в библията е посочено, че няма смисъл да се спори с невярващи. Ние си знаем спокойно, по-скоро вие сте тези, които имат нужда от "коригиране" :D

01-14-2011, 15:42
Неймлес, npp вие тоговаряте така, че да се измъкнете...изпълнявате това което ви изнася...а се правите синове/дъщери божи....ем не става така...Е не сме длъжни да даваме обяснения, а в библията е посочено, че няма смисъл да се спори с невярващи. Ние си знаем спокойно, по-скоро вие сте тези, които имат нужда от "коригиране" :D


Хахаххах...направо си жалък...

Nam3less3
01-14-2011, 15:48
Хахаххах...направо си жалък...Рече SmeLotYyKiuFte и се погледна в огледалото.

01-14-2011, 15:53
Хахаххах...направо си жалък...Рече SmeLotYyKiuFte и се погледна в огледалото.

И си представи Неймлесс...

Nam3less3
01-14-2011, 15:55
Хахаххах...направо си жалък...Рече SmeLotYyKiuFte и се погледна в огледалото.

И си представи Неймлесс...Който му казваше "Хахаххах...направо си жалък...".

01-14-2011, 15:56
Хахаххах...направо си жалък...Рече SmeLotYyKiuFte и се погледна в огледалото.

И си представи Неймлесс...Който му казваше "Хахаххах...направо си жалък...".

Имайки в предвид себе си...

Nam3less3
01-14-2011, 15:59
Хахаххах...направо си жалък...Рече SmeLotYyKiuFte и се погледна в огледалото.

И си представи Неймлесс...Който му казваше "Хахаххах...направо си жалък...".

Имайки в предвид себе си...Себе си казващ на SmeLotYyKiuFte колко е жалък.

blo0dangel
01-14-2011, 16:03
Неймлес, npp вие тоговаряте така, че да се измъкнете...изпълнявате това което ви изнася...а се правите синове/дъщери божи....ем не става така...Е не сме длъжни да даваме обяснения, а в библията е посочено, че няма смисъл да се спори с невярващи. Ние си знаем спокойно, по-скоро вие сте тези, които имат нужда от "коригиране" :D

Това със споренето може да ти го каже всеки здраво мислещ човек, както и аз съм го казвала. Няма смисъл да спориш не защото го пише в библията, просто спора е много далече от разговора/дискусията. Както и нямаш право нито ти, нито аз, нито някой друг да налага възгедите си за живота. Вярваш вярваи си, няма лоша. Ама не ми обяснявай, че аз като не вярвам съм с по-лоша ценостна система. Знам кое е добро и кое е лошо, но не оповавайки се на библията. ;)

Nam3less3
01-14-2011, 16:04
Неймлес, npp вие тоговаряте така, че да се измъкнете...изпълнявате това което ви изнася...а се правите синове/дъщери божи....ем не става така...Е не сме длъжни да даваме обяснения, а в библията е посочено, че няма смисъл да се спори с невярващи. Ние си знаем спокойно, по-скоро вие сте тези, които имат нужда от "коригиране" :D

Това със споренето може да ти го каже всеки здраво мислещ човек, както и аз съм го казвала. Няма смисъл да спориш не защото го пише в библията, просто спора е много далече от разговора/дискусията. Както и нямаш право нито ти, нито аз, нито някой друг да налага възгедите си за живота. Вярваш вярваи си, няма лоша. Ама не ми обяснявай, че аз като не вярвам съм с по-лоша ценостна система. Знам кое е добро и кое е лошо, но не оповавайки се на библията. ;)Сигурно си я чела в предишен живот :D

blo0dangel
01-14-2011, 16:07
Неймлес, npp вие тоговаряте така, че да се измъкнете...изпълнявате това което ви изнася...а се правите синове/дъщери божи....ем не става така...Е не сме длъжни да даваме обяснения, а в библията е посочено, че няма смисъл да се спори с невярващи. Ние си знаем спокойно, по-скоро вие сте тези, които имат нужда от "коригиране" :D

Това със споренето може да ти го каже всеки здраво мислещ човек, както и аз съм го казвала. Няма смисъл да спориш не защото го пише в библията, просто спора е много далече от разговора/дискусията. Както и нямаш право нито ти, нито аз, нито някой друг да налага възгедите си за живота. Вярваш вярваи си, няма лоша. Ама не ми обяснявай, че аз като не вярвам съм с по-лоша ценостна система. Знам кое е добро и кое е лошо, но не оповавайки се на библията. ;)Сигурно си я чела в предишен живот :D


:lol: :lol: :lol: А сигорно и съм участвала в написването и? Това ли е следващото ти предположение? :-D :-D :-D :razz:

01-14-2011, 16:09
Тази тема вече няма смисъл много...

Nam3less3
01-14-2011, 16:11
:lol: :lol: :lol: А сигорно и съм участвала в написването и? Това ли е следващото ти предположение? :-D :-D :-D :razz:Щом си толкова нравствена, е възможно да си била някой от Апостолите в миналия си живот? Да не се казваш Йоана :idea:

Nam3less3
01-14-2011, 16:14
Тази тема вече няма смисъл много...Ами да, тема в която пишеш ти почва да се разлага.

blo0dangel
01-14-2011, 16:15
:lol: :lol: :lol: А сигорно и съм участвала в написването и? Това ли е следващото ти предположение? :-D :-D :-D :razz:Щом си толкова нравствена, е възможно да си била някой от Апостолите в миналия си живот? Да не се казваш Йоана :idea:

:razz: :razz: Ахх, как позна само... По скоро съм била от онея който са изгорили частите който не са удобни.
Четенето на библията не води до вяра в бог. ;)

Nam3less3
01-14-2011, 16:17
:lol: :lol: :lol: А сигорно и съм участвала в написването и? Това ли е следващото ти предположение? :-D :-D :-D :razz:Щом си толкова нравствена, е възможно да си била някой от Апостолите в миналия си живот? Да не се казваш Йоана :idea:

:razz: :razz: Ахх, как позна само... По скоро съм била от онея който са изгорили частите който не са удобни.
Четенето на библията не води до вяра в бог. ;)Така е, библията носи боговдъхновено слово, но вярата не идва от нея, а от Бог.

blo0dangel
01-14-2011, 16:19
:D :D :D Добре че беше ти да ми кажеш. За малко да си умра непросветлена.. :-D

Nam3less3
01-14-2011, 16:20
:D :D :D Добре че беше ти да ми кажеш. За малко да си умра непросветлена.. :-DВинаги съм готов да помогна на другарите, търсещи просветление :D

blo0dangel
01-14-2011, 16:25
:D :D :D Добре че беше ти да ми кажеш. За малко да си умра непросветлена.. :-DВинаги съм готов да помогна на другарите, търсещи просветление :D

Дам, а аз веднага започвам да се моля за теб, така де в знак на огромната ми благодарност.. :lol: :lol: :lol:

Nam3less3
01-14-2011, 16:27
:D :D :D Добре че беше ти да ми кажеш. За малко да си умра непросветлена.. :-DВинаги съм готов да помогна на другарите, търсещи просветление :D

Дам, а аз веднага започвам да се моля за теб, така де в знак на огромната ми благодарност.. :lol: :lol: :lol:Всъщност не трябва да благодариш на мене или на някой друг човек, а на Бог, тъй като той е направил това възможно(да ти помогна) :D

blo0dangel
01-14-2011, 16:33
:D :D :D Добре че беше ти да ми кажеш. За малко да си умра непросветлена.. :-DВинаги съм готов да помогна на другарите, търсещи просветление :D

Дам, а аз веднага започвам да се моля за теб, така де в знак на огромната ми благодарност.. :lol: :lol: :lol:Всъщност не трябва да благодариш на мене или на някой друг човек, а на Бог, тъй като той е направил това възможно(да ти помогна) :D

Да ти кажа чесно, боли ме главата от теб. Незнаеш какво говориш но не спираш да я караш на автопилот без да мислиш.

Nam3less3
01-14-2011, 16:42
:D :D :D Добре че беше ти да ми кажеш. За малко да си умра непросветлена.. :-DВинаги съм готов да помогна на другарите, търсещи просветление :D

Дам, а аз веднага започвам да се моля за теб, така де в знак на огромната ми благодарност.. :lol: :lol: :lol:Всъщност не трябва да благодариш на мене или на някой друг човек, а на Бог, тъй като той е направил това възможно(да ти помогна) :D

Да ти кажа чесно, боли ме главата от теб. Незнаеш какво говориш но не спираш да я караш на автопилот без да мислиш.Без да мисля ли? В библията е посочено, че ако някой ти стори добро, първо трябва да благодариш на Бог, а не на човека, защото Бог го е "пратил при теб".

gandalfepi4
01-14-2011, 16:52
В библията е посочено още, че:

Матей 19:12

...има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има пък скопци, които са били скопени от човеци; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.


вади ножиците неймлессссссс, юоур год командс уишез ю ту ду со

Nam3less3
01-14-2011, 16:57
В библията е посочено още, че:

Матей 19:12

...има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има пък скопци, които са били скопени от човеци; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.


вади ножиците неймлессссссс, юоур год командс уишез ю ту ду соАз не мога да приема това, а и не виждам да е команда?

gandalfepi4
01-14-2011, 17:11
я кажи честно - ако джизъс ей сега слезе от небето и те пита същия въпрос така ли нагло ще му отговориш а?

можеш ли - можеш. има си хубави, химически, безболезнени и сравнително ефтини кастрации.

какво те спира да изпълниш заръката на БОГ?


Който може (ти можеш) да приеме това, нека приеме.


не съм го писал аз това

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Matthew%2019:12&version=BULG

01-14-2011, 17:20
Еми просто не е достатъчно отдаден на Бог и незаслужава да бъде наричан вярващ....християнин и тн...

gandalfepi4
01-14-2011, 17:42
^ остави го да си отговори. това е "въпрос свързан с вярата" и като такъв трябва да бъде отговорен според заповедтта на иисус.

наистина ми е много интересно защо не изпълнява това което му е заръчано - нито си е раздал имането, нито се е скопил, нито спазва перфектния и вечен закон, нито спазва старите препоръки, нито препоръката директно свързана с тях - да се оттървеш от това което ти помага да грешиш, нито поставя неговите заръки над всичко - което също е директна заповед, нито спазва неговите заповеди (сякаш се повтаря малко, но кой съм аз че да споря)

та казано му е да си отреже мъдете, казано му е да изпълнява това което му е казано, но той нищо не прави и се мисли за много над тези работи.

сега аз го питам и той трябва да ми отговори.

чакам

npp
01-15-2011, 07:14
Пичове, Исус не говори за осакатяване на тялото, но за въздържание от обвързване на мъж към жена. Половите органи са важни за човека, например мъжките произвеждат хормонът тестостерон необходим за тялото на мъжа, без него не само че може да настъпи хормонален дисбаланс, но също така това би могло да отнеме от мъжественоста. Всеки орган е важен, и премахването му може да доведе до смърт или други проблеми, защото Св. Господ Бог е, Който е създал човека с цялата тази анатомия, която и до ден днешен е видима за нас -

"И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята. И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде. И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте, напълнете земята и обладайте я, и владейте над морските риби, над въздушните птици и над всяко живо същество, което се движи по земята."(Битие 1: 26-28 ),

"Така човекът даде имена на всеки вид добитък, на въздушните птици и на всички полски зверове. Но помощник, подходящ за човека, не се намери. Тогава Господ Бог даде на човека дълбок сън, и той заспа; и взе едно от ребрата му, и изпълни мястото му с плът. И Господ Бог създаде жената от реброто, което взе от човека и я приведе при човека. А човекът каза: Тази вече е кост от костите ми и плът от плътта ми; тя ще се нарече Жена, защото от Мъжа бе взета. Затова ще остави човек баща си и майка си и ще се привърже към жена си и те ще бъдат една плът. А и двамата, човекът и жена му, бяха голи и не се срамуваха."(Битие 2: 20-25).

Исус е казал че обвързването с срещуположния пол не е задължително за всеки човек. Ето какво казва Св. Павел:

"А относно това, що ми писахте: Добре е човек да се не докосва до жена. Но, за да се избягват блудодеянията, нека всеки мъж има своя си жена, и всяка жена да има свой мъж. Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; подобно и жената с мъжа. Жената не владее своето тяло, а мъжът; така и мъжът не владее своето тяло, а жената. Не лишавайте един друг от съпружеско сношение, освен ако бъде по съгласие за малко време, за да се предавате на молитва, и пак бъдете заедно, да не би сатана да ви изкушава чрез вашата невъзможност да се въздържате. Но, това казвам, като позволение, а не като заповед. Обаче, бих желал всичките човеци да бъдат какъвто съм аз. Но всеки има своя особен дар от Бога, един така, а друг инак. А на неженените и вдовиците казвам: Добро е за тях, ако си останат такива, какъвто съм и аз. Но, ако не могат да се въздържат, нека се женят, защото по-добре е да се женят, отколкото да се разжегват."(1 Коринтяни 7: 1-9).

Нито пък, има смисъл да си раздадеш всичкото имане, да останеш "гол" на улицата, и след това да страдаш като клошар. Но Исус е искал да каже, че вярващия/духовника трябва да бъде колкото се може по-Щедър в показването на Милост/Добро/Любов към останалите човеци, което е не само паричната/финансовата/материалната милостиня, но на първо място: Духовно, т.е. да Обичаш ближния с Добро отношение към него, а след това и да си много Добър в Вярата чрез "молитва и пост"...

"И някой си началник Го попита, казвайки: Благи Учителю, какво да сторя за да наследя вечен живот? А Исус му рече: Защо Ме наричаш благ? Никой не е благ, освен един Бог. Знаеш заповедите: "Не убивай"; "Не кради"; "Не лъжесвидетелствувай"; "Почитай баща си и майка си"; А той каза: Всичко това съм опазил от младостта си. Исус, като го чу, рече му: Едно още ти не достига. Продай все що имаш и раздай го на сиромасите(т.е. спри да съдиш останалите човеци, но започни да показваш съвършенна Милост/Доброта към тях, не ги съди, но им Прощавай) и ще имаш съкровище на небето; дойди и Ме следвай(т.е. след това можеш да започнеш да Вярваш в Св. Бог като Мен, чрез "молитва и пост"). И той, като чу това наскърби се много, защото беше твърде богат(т.е. защото беше твърде обогатен с фарисейските/книжническите безмилостни/безпощадни веро-учения). И Исус като го видя, каза: Колко мъчно ще влязат в Божието царство, ония които имат богатство(т.е. които следват сатанинска(лоша) вяра/духовност)! Защото по-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство. А ония, които чуха това рекоха: Тогава кой може да се спаси? А Той каза: Невъзможното за човеците за Бога е възможно."(Лука 18: 18-27).

gandalfepi4
01-15-2011, 07:52
мда, точно това казва.

под като говориш за мъже женени за жени, които да станат на скопци и евнуси доста явно говориш за точно въздържание



9И казвам ви: Който напусне жена си, освен за прелюбодейство, и се ожени за друга, той прелюбодействува; и който се се ожени за нея, когато бъде напусната, прелюбодействува.

10Казват Му учениците: Ако е такова задължението на мъжа към жената, по-добре да се не жени.

11А Той им рече: Не могат всички да приемат тая дума, но ония, на които е дадено. (като РАЗБИРА СЕ тук визира фактът че медицината тогава е позволявала на малко хора да приемат тази тогава скъпа и адски рискована операция)

12Защото има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има пък скопци, които са били скопени от човеци; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство. Който може да приеме това, нека приеме.



тооооочно за това говори брат. преди те мислех за просто квартален идиот, това че като дрънкаш такива глупости обаче те прави лъжец, не за пръв път те сгащвам да казваш точно обратното на написаното в библията и да се оправдаваш с някакви напълно измислени и нелогични и непоследователни глупости.


а дори и така да беше - химическата кастрация или вазектомията нещо правят ли ти?

не, не ти правят. задържаш си и ташаците и всичко, това трябва да е добре за тебе понеже всичко в човешкото тяло трябва да си стои там (като кожата на пишката която бог заповядва да се маха примерно)


това че неймлес не ти казва копче като го правиш показва и на него колко му пука, аз поне като не съм съгласен с някой не умирам от страх да му противореча по въпроса понеже видиш ли е от моя лагер (атеист)



21Исус Му рече: Ако искаш да бъдеш съвършен, иди, продай имота си, и дай на сиромасите; и ще имаш съкровище на небесата; дойди и Ме следвай.

22Но момъкът, като чу тая дума, отиде си наскърбен, защото беше човек с много имот.

23А Исус рече на учениците си: Истина ви казвам: Мъчно ще влезе богат в небесното царство.

24При това ви казвам: По-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство.





ти и неймлес сте точно като тоя - казва ви се нещо супер просто, супер явно, супер недвусмислено НО трудно за излълнение понеже, все пак, кой може да живее като... ъмммм... типичен будистки или джейнистки монах примерно?

не е това за християните - вие си четете това, казвате колко е хубаво и как го използвате като основа за живеене на животите ви НО не правите нито една от заръките които изискват дори и минимално усилие.

баси лицемерите сте честно.

то и аз съм атеист, но се моля, ходя на църква и взимам участие в ритуалите и, и спазвам заповедите на библията. това не ми пречи да съм атеист! не искам да съм перфектен атеист все пак.

аз съм повече християнин от вас хора, поне си знам фактите достатъчно че да не кажа твърдение което да бъде опровергано толкова брутално че да се изненадам чак и не лъжа като кварталната циганка дето гадае на ръка за 2 лева и една бутилка олио.

да ви пикам и на разбирането за книгата ви и на спазването и.

дори не знаехте кои части от нея са добавени изкуствено и кои не, а ако разбирам правилно и дори си нямате и понятие как е възникнала.



срам и ужас, ако бях иисус щях да се нарева толкова яко че нов потоп да стане

npp
01-15-2011, 08:15
И защо ако финансово/материално богатия е Добър и не е лош и е Богоугоден, да не получи Вечен Живот?!

Примерно ако си милиардер, и даваш "десятък" от финансите си на нуждаещите се, и си Добър и не си лош, но не престъпваш основните Божии Заповеди, които са: не светотатствай, и не причинявай зло на "ближния"(т.е. на други човеци), и ако си деятелно-Милосърд към другите човеци, защо прочие да не си Праведен така, и да не наследиш Вечен Живот?!

Но именно това са и думите на Исус Христос в Лука 18: 18-27, т.е. лесно можеш да наследиш Вечен Живот, но да станеш член на Божието Небесно Правителство, т.е. на Божието Царство, е по-трудно, тъй като трябва да станеш като Исус и Неговите 12, и повече на брой, апостоли, сиреч трябва да станеш Съвършенно Добър(Любящ) като тях, за да можеш да: Спасяваш поробените, Изцеляваш болните, Възкресяваш мъртвите, Благовестваш на нуждаещите се, и въобще да Осигуряваш всички нуждаещи се човеци.

Едно е просто Вечен Живот, а друго е Божието Царство. Едните са потребители, а другите служители, точно както в една държава има обикновенни потребители, а има и държавни служители. Просто, не може всички да са министри, но министрите са само малък брой, докато милиони други са само най-обикновенни граждани-потребители.

Примерно, Исус казал: за да наследиш Вечен Живот знаеш заповедите, но той казал: заповедите ги спазвам, а Исус му казал: ако искаш да станеш още по-Съвършен, ела при нас в Божието Правителство.

gandalfepi4
01-15-2011, 09:07
И защо ако финансово/материално богатия е Добър и не е лош и е Богоугоден, да не получи Вечен Живот?!



щото така казва исус пън такъв.

все пак си прав да не вярваш в думите му - нали и е казал че ще стои погребан 3 дни и 3 нощи когато според 4-те евангелия стои погребан 2 дни и 1 нощ?


се тая, ти си този който вярва в този крал на зомбитата който когато умира се вдигат от гроба 300 трупа и почват да се разхождат измежду живите и да творят някакви чудеса наляво и надясно, но по някаква неведома причина този мъъъничък факт остава напълно неспоменат от голямото присъствие на една от най-будните и докуметиращи (баси думата) империи по тези места.

npp
01-15-2011, 09:12
И защо ако финансово/материално богатия е Добър и не е лош и е Богоугоден, да не получи Вечен Живот?!



щото така казва исус пън такъв.

И къде прочие го е казал?!, къде в Св. Писание(сиреч: Библията)?!

gandalfepi4
01-15-2011, 09:34
http://3.bp.blogspot.com/_U8RpRzpFRnE/TMNAfMVJ-cI/AAAAAAAAAXM/cF1aF-zlYcU/s1600/Are_You_Fucking_Kidding_Me_HD_by_CrusierPL.png

По-лесно е камила да мине през иглени уши, отколкото богат да влезе в Божието царство.

сега искам да те попитам - при положение че всеки един от нас има вечен живот или в рая или в ада, а нито една камила, никога не е влизала, нито ще влезе през иглено ухо, как става така че богатия който не е спазил заръката на джизъс да си даде богатството на бедните ще влезе в рая/царството божие?

докато има богати хора - има други които умират от глад, ако всички си раздадът богатството, няма да има хора умиращи от глад. капиш?



Но горко на вас богатите; защото сте приели вече утехата си

Горко на вас, които сега сте наситени; защото скоро ще изгладнеете. Горко на вас, които сега се смеете, защото ще жалеете и ще плачете.



И той извика, казвайки: Отче Аврааме, смили се за мене, и изпрати Лазара да натопи края на пръста си във вода и да разхлади езика ми; защото съм на мъки в тоя пламък.

25Но Авраам рече: Синко, спомни си, че ти си получил своите блага приживе, така и Лазар злините; но сега той тук се утешава, а ти се мъчиш.



Дойдете сега, вие богатите, плачете и ридайте поради бедствията, които идат върху вас.




но знаеш ли, заеби.

отговори ми - ако ТИ си богат и един ден станеш и започнеш да даваш милостиня на всички бедни просяци (само тези които "заслужават" ако искаш) които умират от глад, ако започнеш да даваш парите си за да копаят кладенци на хората които всеки ден пращат децата си 20-ина мили за вода, за медицински материали за тези които сапун не са виждали и за други първостепенни неща (библии ако искаш даже, доста хора не са и чували за джизъс) би ли бил богат до края на този ден?

отговорът е НЕ! дори и бил гейтс да беше ПАК щеше да си "нормален" до края на дена, НО заради добрината ти много други хора щяха да ЖИВЕЯТ, не живеят по-добре а ЖИВЕЯТ, вместо да гледат как те и децата им умират от глад и ги ядът мухите още живи.





ей заради такива като тебе го е казал джизъс че е невъзможно богат да влезе в рая.

просто докато ти си богат и си бършеш гъза с пари профукваш шанса да даваш на други които се нуждаят от тези пари ЗА ДА ЖИВЕЯТ.




та, отплеснах се много, възможно ли е ако най-богатия човек на планетата (бил гейтс) една сутрин започне да дава милостиня и храна на бедни хора, хора като лазар от горецитирания пасаж, да бъде "богат" в края на този ден?

и под това разбирам не и той самият да се превръща в просяк, а просто да има толкова колкото му трябва и нито стотинка повече, само да уточня.

ZipFail
01-15-2011, 09:42
Такова унижение скоро не бях виждал..

Chrisians, you git got OWNED:lol:

ПП:Честно, npp, ходи се прегледай..

ZipFail
01-15-2011, 10:10
Тематично: http://i.imgur.com/GRvrh.png

Nam3less3
01-15-2011, 12:12
Недей да цитираш библията, като не може да я тълкуваш. Изобщо не я отваряй повече. А си купи както ти казах тълкуване на библията, щом сам не може да се справиш.

gandalfepi4
01-15-2011, 12:52
мда, най-перфектната книга вдъхновена от единственото божествено същество се нуждае от друга книга която да ти казва какво ВСЪЩНОСТ пише в нея

how convenient

за тебе 8-)

Nam3less3
01-15-2011, 13:00
мда, най-перфектната книга вдъхновена от единственото божествено същество се нуждае от друга книга която да ти казва какво ВСЪЩНОСТ пише в нея

how convenient

за тебе 8-)Библията не случайно е написана в притчи и трудна за тълкуване, и до днеска малко хора могат да я тълкуват.

ZipFail
01-15-2011, 13:07
Аз лично не виждам подсмисъл в това, което гандалф цитира...ще ни го обясниш ли ?

npp
01-15-2011, 17:59
А какво ще стане ако всички богати си раздадът богатството на бедните, и така обеднеят напълно, и след като бедните изразходят парите, няма ли цялото човечество да започне да измира от глад?!, особенно след като последната световна икономическа криза за пореден път беше доказателство че много малко време е достатъчно за да фалират/банкрутират цели корпорации, просто като намалеят клиентите, сделките(продажбите) и приходите!? Например, една кратковременна инфлация може да отслаби/изтощи икономиката на цяла държава до максимум.

Но за това че може да бъдат отделяни и повече финанси за нуждаещите се си прав, но начина не е чрез съдене/осъждане/безмилостност/безпощадност, но чрез Любов. Например, ако отидеш и кажеш на един богаташ: "ти ще отидеш в ада ако не дадеш парите си на бедните", тогава е по-вероятно той да каже: "гледай си работата", но ако му кажеш с Любов: "горките сиромаси, как страдат само, е за това никога не пропускам да им давам пари, раздал съм милиони досега, и пак не съжалявам, но даже ми се иска да можех да имам милиарди за да помагам повече...", тогава е по-вероятно богаташа да откликне с финансова помощ от своя страна, и дори да се трогне до толкова че да започне да дава редовно пари на бедните - ето един подобен случай:

"След това Исус влезе в Ерихон, и минаваше през града. И, ето, един човек, на име Закхей, който беше началник на бирниците, и богат, искаше да види Исуса Кой е, но не можеше поради народа, защото беше малък на ръст. И завтече се напред и се покачи на една черница за да Го види; понеже през оня път щеше да мине. Исус като дойде на това място, погледна нагоре и му рече: Закхее, слез скоро, защото днес трябва да престоя у дома ти. И той побърза да слезе, и прие Го с радост. И като видяха това, всички роптаеха, казвайки: При грешен човек влезе да преседи. А Закхей стана и рече на Господа: Господи, ето от сега давам половината от имота си на сиромасите; и ако някак съм ограбил някого, връщам му четверократно. И Исус му рече: Днес стана спасение на този дом; защото и този е Авраамов син. Понеже Човешкият Син дойде да потърси и да спаси погиналото."(Лука 19: 1-10).

Нужно е да има кой да учи хората и да им дава Добър пример за щедрост в даването на помощи, а с лошо отношение нищо няма да стане, но даже богатите и заможните може да се отдръпнат още повече ако отношението към тях е лошо.


просто докато ти си богат и си бършеш гъза с пари профукваш шанса да даваш на други които се нуждаят от тези пари ЗА ДА ЖИВЕЯТ.

Аз по принцип нямам пари, но когато ми се случва да имам, обикновенно винаги давам на сиромасите, които срещам по улиците.

Имай в предвид че Целта на Вярата е именно Св. Спасение за всеки "човек", а не само за някои, така че не парите са важни(-те) в Вярата:

"И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува."(1 Коринтяни 13: 3).

01-15-2011, 21:53
Еми като цяло криза няма....е има, но тя е маска....нарочно направена...за изгода...
Аааааа....как така Господ е Исус...? Исус е пратеник на Бог....а не самия той....
И си мислиш, че тези на улицата са нуждаещи...? А по колко им даваш....по 10 стотинки? Това не е даряване...Това е показност...

Auriss
01-16-2011, 02:28
А какво ще стане ако всички богати си раздадът богатството на бедните, и така обеднеят напълно, и след като бедните изразходят парите, няма ли цялото човечество да започне да измира от глад?!

:D . Ето че и сам си можел да проумееш колко е абсурдно ! Браво !!!


"И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува."(1 Коринтяни 13: 3).

Това просто означава ,че трябва хем да изпораздадеш придобитото ,хем да имаш/носиш "любов" у себе си. Нищо повече :) .

ПП: Следя темите от известно време без да се намесвам и ми е уникално забавно да гледам как хората ,на които казах в прав текст че са ... (няма да го повтарям) ... го показват така очевидно :) . Благодаря ви ! :)

Едит : забравих за Кьофтака

Приятел ,1000 по 10 стотинки колко прави ?
Както и да е :)
Важното е да няма криза ,а МВФ да печели на гърба на хората ,нали :D

Айде лека вечер

npp
01-16-2011, 08:42
Значи стотинките били показност, ами това къде го забравихте:

"И като седна Исус срещу съкровищницата, гледаше как народът пускаше пари в съкровищницата; и мнозина богаташи пускаха много. А една бедна вдовица дойде и пусна две лепти, сиреч, един кодрант. И повика учениците Си и каза им: Истина ви казвам, тая бедна вдовица пусна повече от всичките, които пускат в съкровищницата; защото те всички пускат от излишъка си, а тя от немотията си пусна всичко що имаше, целия си имот."(Марк 12: 41-44).

И защо онзеи просещите от улицата да не са нуждаещи се?!, някои от тях може и да не са в недоимък, но други може и да са!, но най-малкото е писано:

"Дай на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем."(Матей 5: 42).

Дано да не се случи да дойде голяма световна икономическа криза че тогава ще видиш маска ли е. Иначе планът на Св. Господ Бог е да има Рай за всички и то без корист(-и), но засега докато още не е дошъл да въведе Своята Съвършенна Безкористна Система, доста хора все още са зависими от финансовата/икономическата система.

Auriss, абсурдно е за онези, които не Разбират Божията Истина, но Св. Господ Бог не е кожодер, нито запустител, иначе щеше да е неправеден/грешен - бедността въобще не е Добра, но е една от злините(едно от сатанинските явления). Да, това колко е голяма Любовта към ближния може да си проличи и от процента на даваните финансови/материални помощи, така е, но все пак не финансовите/материалните помощи са основната цел на Вярата, защото дори и хиляди милиарди да раздадеш на бедните, след като те ги изхарчат, какво ще им остане ако не получат Св. Спасение, и то още тук приживе, т.е. докато (още) са тук в този физически свят?!

В 1 Коринтяни 13: 3 се има в предвид, че, ако имаш Любов, тогава съвсем Искренно ще правиш Добрини на другите "човеци", но ако нямаш Любов към всички "човеци", тогава и целият имот да си продадеш и да раздадеш на сиромасите, (но пак) няма да постигнеш успех в Вярата, даже, дори е по-Добре да имаш достатъчно средства, отколкото да си беден и то без достатъчно успех в Вярата:

"Има тежко зло, което видях под слънцето, именно, Богатство пазено от притежателя му за собствената му вреда(т.е. погрешна, неправедна, или несъвършенна вяра/духовност); И онова богатство се изгубва чрез зъл случай, И не остава нищо в ръката на сина, когото е родил."(Еклесиаст 5: 13-14).

Пак потвърждавам че Целта на Вярата не е да се съди/осъжда, но да се Спасява:

"Не съдете, за да не бъдете съдени. Защото с каквато съдба съдите, с такава ще ви съдят, и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се мери. И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око? Или как ще речеш на брата си. Остави ме да извадя съчицата из окото ти; а ето гредата в твоето око? Лицемерецо, първо извади гредата от твоето око, и тогава ще видиш ясно за да извадиш съчицата от братовото си око.....Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък? или, ако поиска риба, да му даде змия? И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците."(Матей 7: 1-12),

"И проводи пред Себе Си пратеници, които отидоха и влязоха в едно самарянско село да приготвят за Него. Но не Го приеха, защото лицето Му беше обърнато към Ерусалим. Като видяха това учениците Му Яков и Иоан, рекоха: Господи, искаш ли да заповядаме да падне огън от небето и да ги изтреби [както стори и Илия]? А Той се обърна и ги смъмра; [и рече: Вие не знаете на какъв сте дух; защото Човешкият Син не е дошъл да погуби човешки души, но да спаси]. И отидоха в друго село."(Лука 9: 52-56).

gandalfepi4
01-16-2011, 08:49
npp, осъзнаваш ли че повечето хора разбират написаното по-добре от теб?

това е още по-притеснително от случая когато обърка атеизъм с аскетизъм.



я кажи наистина на колко си години, приемаме че не е важно, приемаме че няма значение, приемаме че не е от каквaто и да е тежест.

просто ми задоволи любопитството - на колко си?

спри да се дърпаш като дявол от тамян, не ти искаме адреса и егн-то.


кажи ни на колко си (само е любезно, повечето вече сме споделили)

та?

npp
01-16-2011, 09:01
Това, което на нас ни се вижда объркване, може да се окаже че ненапразно е направено от самият Св. Бог.

Вече не помня последният път когато "си празнувах" рождения ден, може би тогава бях някъде на около 12.

gandalfepi4
01-16-2011, 09:57
http://images1.memegenerator.net/ImageMacro/3885160/Da-Fuck.jpg

не те разбирам, да не искаш да кажеш че не знаеш кога си роден?!

npp
01-16-2011, 11:01
А какви са тия парцалени кукли и анимационни човечета, които се изтипосваш?!, да не си някакъв анимационен или куклен продуцент?! :lol:

gandalfepi4
01-16-2011, 11:08
не, сериозно, ти знаеш ли кога си роден?

npp
01-16-2011, 11:30
Честно казано не съм сигурен кога съм роден, например, може да е било (дори) преди хиляди години.

gandalfepi4
01-16-2011, 11:45
аре ако сме толкова учтиви сега да си погледнем годината на раждане на личната ни картичка и да я кажем на другарчетата от форума а?

ще е забавно, аз съм пръв - 1990 пише.

видя ли, не е толкова трудно!

хайде сега твой ред.

бъди учтив

01-16-2011, 11:48
npp, вече ми е жал за теб...не бъзикам се...горкия ти...членува в секта( е не голямата секта наречена "християнство") и са ти наливали бръщолевения за тяхна изгода или твоя заблуда и сега даваш акъл....хах...наистина не знаеш за какво става на въпрос...явно се срамуваш от това на колко си годин...дали са около 80 или 12( +/- )....но се страхуваш, че това в библията и като цяло в християнството не е истина...и отказваш да го приемеш...плашиш се...Не се притеснявай...нормално е...но поне си признай...

npp
01-16-2011, 11:52
Нямам лична карта, нито паспорт, и не членувам в никакви секти.

gandalfepi4
01-16-2011, 11:56
wtf...

ъъъъм... тогава защо не питаш родителите си кога си роден?

01-16-2011, 12:07
Нямам лична карта, нито паспорт, и не членувам в никакви секти.

ОМГ....Ю ар сеинт Год даймит...

npp
01-16-2011, 12:14
"заеко", имаш странни амплоа: кебапче, кюфте,.....?! :lol:

01-16-2011, 12:16
"заеко", имаш странни амплоа: кебапче, кюфте,.....?! :lol:

Ммммм типична проява на страх и заплашеност...променяш темата...

JDeel
01-16-2011, 12:51
А какво ще стане ако всички богати си раздадът богатството на бедните, и така обеднеят напълно, и след като бедните изразходят парите, няма ли цялото човечество да започне да измира от глад?!, особенно след като последната световна икономическа криза за пореден път беше доказателство че много малко време е достатъчно за да фалират/банкрутират цели корпорации, просто като намалеят клиентите, сделките(продажбите) и приходите!? Например, една кратковременна инфлация може да отслаби/изтощи икономиката на цяла държава до максимум.

Любимата ми тема :)
То всъщност не става въпрос за пари, а за власт и свобода... и политика.

Ако предположим, че богатите биха раздали богатството си на бедните, то ще се случи точно това което казваш, защото на бедните ще им дойде като манна небесна, ще опоскат всичко и накрая когато се осъзнаят че са изразходили всичко ще се питат "Абе, кво стана, няма ли още?"
Но това се случва когато имаме бедни и богати в класическия смисъл. Бедни - мръсни, мизеруващи, ниска класа, и Богати - охолен живот, използване на нисшата класа. Или казано с други думи - противопоставяне на двете - власт и свобода. Едните имат властта да ограничават свободата на другите и да ги използват за свои цели.

Според мен има и друг случай, когато богатите са избраните да бъдат отговорни за свободата на всички и те правят това. Тогава те и да имат богатство и власт, то те са просто инструмент за постигане на общата свобода и всеки знае това. Тогава едва ли някой би си помислил "ей, аз съм беден, те са богати, искам парите им".

Но в момента ситуацията е такава, че богатството и имането на пари е станало мода. Модерно е да "накараш парите да работят за мен" и да искаш да се правиш на богат, когато си класически мизерник.