PDA

View Full Version : Конкурс по Литература. Есе.



Celine
01-14-2011, 17:02
Здравейте! Нова съм във форума като цяло, извинявам се ако има подобна тема, просто не мога да се ровичкам, тъй като имам да мисля доста ... Бих ви помолила, ако можете да ми помогнете по Литература. Смисъл, аз съм добра, затова и сега ще участвам в конкурс. Трябва да измислим приказка, есе, стихотворение или нещо от сорта /по избор/ на тема „Добро“ ... Приказката - окей .. но вече ми е писнало от подобни и реших да експериментирам и да напиша есе, тъй като ги обожавам. Но проблема тук е, че не мога да го започна ... не знам точно какво да направя, класната ни е по БЕЛ и почти никакво инфо не ни даде. Ще съм ви много благодарна ако ми дадете някаква идея как да го започна, а аз ще си го довърша. Може би и други от форума знаят за този конкурс. Ще се проведе в Сливен, крайният срок за предаване на творбите е Март месец, но както вече знаете .. може и да не успея да предам творбата си, затова ви моля ужасно много да ми помогнете. Нямата си и на идея, каква Доброта ще ми направите. Благодаря предварително и се надявам да ми помогнете, независимо как! С критики или без, само ми дайде идеи! :smt007

stefan1
01-14-2011, 17:03
А ти какви теми искаш да засегнеш в есето?

scrooper
01-14-2011, 17:05
хм, кой клас си?
Съветвам те да погледнеш Етика и право
за 10ти клас- темата за доброто и добродетелта.
Много ще ти помогне :)

SmilezZz
01-14-2011, 17:19
Щом темата е за "Добротата" - започни с някакви въпроси:
- "Какво е за вас добротата ? Среща ли ли се то в днешния свят или всичко е лъжа и лицемерие ? "
Не знам,нещо такова и после споделяш твоето мнение..Даваш примери от твоя живот и така..

Celine
01-14-2011, 17:28
хм, кой клас си?
Съветвам те да погледнеш Етика и право
за 10ти клас- темата за доброто и добродетелта.
Много ще ти помогне :)

Аз съм шести. Брат ми е десети, погледнах учебника по Етика и право, но нищо не видях. Благодаря ти много, сега тичам да му взема учебника! :grin:

Celine
01-14-2011, 17:30
хм, кой клас си?
Съветвам те да погледнеш Етика и право
за 10ти клас- темата за доброто и добродетелта.
Много ще ти помогне :)

А само да попитам учебника на издателство Анубис ли е? И на коя страница да намеря темите за доброт и добродетелта, защото нищо не откривам като гледам съдаржанието :S

Celine
01-14-2011, 17:30
Щом темата е за "Добротата" - започни с някакви въпроси:
- "Какво е за вас добротата ? Среща ли ли се то в днешния свят или всичко е лъжа и лицемерие ? "
Не знам,нещо такова и после споделяш твоето мнение..Даваш примери от твоя живот и така..

Благодаря ти много. Ще го използвам! :)

Celine
01-14-2011, 17:31
А ти какви теми искаш да засегнеш в есето?

Ами не знам ... основно да се говори за доброто, смисъл, че .. оф немога да го обясня ;x аз с моите обяснения, чудя се как сте ме разбрали изобщо, но и на теб и на другите Ви благодаря ужасно много. Ще помисля над темите (:

anonymous708973
01-14-2011, 18:24
Анубис е, да. Можеш да погледнеш страници: 17, 18, 71, 74, 78, 80.
На 255 прочети за добродетелите според Платон, на 256 от "И д е и" надолу.

Не знам дали съм ти помогнала, надявам се. Като цяло е доста разтеглива тема. Гледай да започнеш интересно, за да привлечеш вниманието. Горна граница за обем има ли? Изисквания към шрифта (ако е на компютър) или към брой страници, ако е на ръка?

Celine
01-15-2011, 11:53
Анубис е, да. Можеш да погледнеш страници: 17, 18, 71, 74, 78, 80.
На 255 прочети за добродетелите според Платон, на 256 от "И д е и" надолу.

Не знам дали съм ти помогнала, надявам се. Като цяло е доста разтеглива тема. Гледай да започнеш интересно, за да привлечеш вниманието. Горна граница за обем има ли? Изисквания към шрифта (ако е на компютър) или към брой страници, ако е на ръка?

Разбира се, че ми помогна! Благодаря ти ужасно многоо ! А иначе не .. нищо не са ни казвали. Благодаря ти многоо !! Нямаш си на представа, колко много ми помогна !!! :-)

anonymous708973
01-15-2011, 14:11
Хаха, радвам се :) Успех :-)

Celine
01-15-2011, 17:13
Хаха, радвам се :) Успех :-)

Благодаря ти много! Малко са хората, които помагат ... :-)