PDA

View Full Version : мдма пак за абокат :Д



LYLYY
01-14-2011, 17:30
днеска си купих дотука добре.
и съм се навила да си пробия ухото. самичка :Д
да да знам че ще кажете, че по-добре да отида в някое студио, но просто така съм решила самичка да го направя.
и знам че има теми за това но не отговарят на въпросите ми :

след като си пробия ухото после трябва ли да му правя нещо,да му слагам спирт или нещо от този род?
също така има ли значени каква обица ще сложа? един фр веднага си е сложил сребърна обица и нищо не му е станало...та?
също така преди да се боцна(ах само как звучи:Д) трябва ли да си правя нещо на ухото примерно да сложа лед за да по-малка болката или ддз :Д???

ох казвайте съвети каквото се сетите все ще е от полза :Д

neeDaBosS
01-14-2011, 17:45
сложи лед преди да се боцнеш :-D след тва слагай златна/сребърна обеца и промивай дупката със спирт :)

AdrenaliNa
01-14-2011, 17:54
а какъв абокат си си взела,ако не е тайна 8-)

LYLYY
01-14-2011, 18:10
а какъв абокат си си взела,ако не е тайна 8-)ами със синьо...

аз като разглеждах из търсачката видях и твоя тема
дето си се продупчила сама със абоката, но дупката била малка и не си могла да сложиш обицата :о
уф това ще е баси гадното....
после какво стана с тебе запълни ли се дупката?

аз ще се пробивам на меката част.ще има кръв нали 8-)
както и да е болката не ме плаши много:Д

TheGirlNextDoor
01-14-2011, 18:40
аз пробвах сама и стана много накриво..абе кофти работа ако не ти се ходи в студио дай на някой приятел да те пробие по-добре

blueberryyy
01-14-2011, 18:52
Хора,само да ви кажа,че сме в 21 век... оО
Иначе,като искаш сама,поне отиди при някой,който се занимава с това и поразпитай,а-у,за да не направиж някоя беля . Успех 8)

divacheee
01-14-2011, 19:08
днеска си купих дотука добре.
и съм се навила да си пробия ухото. самичка :Д
да да знам че ще кажете, че по-добре да отида в някое студио, но просто така съм решила самичка да го направя.
и знам че има теми за това но не отговарят на въпросите ми :

след като си пробия ухото после трябва ли да му правя нещо,да му слагам спирт или нещо от този род?
също така има ли значени каква обица ще сложа? един фр веднага си е сложил сребърна обица и нищо не му е станало...та?
също така преди да се боцна(ах само как звучи:Д) трябва ли да си правя нещо на ухото примерно да сложа лед за да по-малка болката или ддз :Д???

ох казвайте съвети каквото се сетите все ще е от полза :Д

1. След като си пробиеш ухото ще го почистваш с кислородна вода или физиологичен разтвор
2. Сложи си обица от медицинска стомана или титан .. златото и среброто се окисляват и не са добро решение за нова дупка
и за третото не мога да ти помогна не съм се дупчила сама ;Д

divacheee
01-14-2011, 19:16
а и още нещо .. поразгледай някъде по опаковката на абоката пише ли с ква дебелина е ?

Като ми пробиваха трагуса ме дупчиха с зелен абокат, който беше 16g (1.2 мм)

и ако ще ти помогне
16g -1.2 mm - това е стандартна дебелина за вежда, устна, монро
14g - 1.6 mm - това е за език

http://mariasaccessories.com/shop/images/Brbk.gif ето тук има размери, първо трябва да разбереш колко ти е абоката и тогава да си вземеш обичка (:

December
01-14-2011, 19:24
баси
на мойто пише
22г - 0.9мм
ще ходя да си взимам ново май май :Д

December
01-14-2011, 19:40
Ъм и още нещо.
Попринцип кожата ми е лесно раздразнима и чувствителна та....
Ако почне да ми излиза гной,или да тече нещо или от този род пак недай Боже, какво да направя?
Просто да махна обицата?А дали трябва да отида и на лекър?


8-)

Shiz0
01-14-2011, 19:45
мацка, ти не можеш да пишеш, на чичо доктор ще си играеш.. мама и тате пита ли? а чак после ходи на лекЪр.

Minerva
01-14-2011, 20:51
Добре...и ние сме били едно време на тоя акъл ама... Защо не искаш да отидеш при човек който разбира от това да ти пробие дупчицата? Не знам...няма да станеш по-готина или печена ако го направиш сама, а се вижда, че се притесняваш и не си сигурна какво да правиш и какво да очакваш.
По въпросите ти: преди да го пробиеш промиваш мястото, слагаш лед (да не те боли уж). Колкото по-бързо и отривисто го продупчиш, толкова по-добре, само внимавай да не заобереш с абоката и нещо друго освен ухото. По принцип от медицинска стомана се слага обица, обаче на всеки човек му понася различно. Колкото дупки съм имала докато не махнех медицинските и не сложех сребро или злато си ми забираха ушите и стояха на ранички. След това връткаш обицата периодично, промиваш със спирт (тук има противоречиви мнения) и мажеш с Витамерфен дупчицата (това е около 6 кинта, има антибиотик в него).

divacheee
01-14-2011, 21:23
Ъм и още нещо.
Попринцип кожата ми е лесно раздразнима и чувствителна та....
Ако почне да ми излиза гной,или да тече нещо или от този род пак недай Боже, какво да направя?
Просто да махна обицата?А дали трябва да отида и на лекър?


8-)

ако забере - банеоцин, витафермен, оксикорт, гентамицин

marin4itu
01-15-2011, 11:01
За ухо абокатът мисля, че беше жълт (отдавна не съм пробивала уши). Почистваш ухото с кислородна вода. Дупчиш. Слагаш обицата. Изваждаш пластмасовата тръбичка и си готова. ОБицата също трябва да бъде промита с кислородна вода. И аз съм против спирта, много ми забираха ушите от него. Попринцип е хубаво с титаниева обица, обаче аз всичките ми дупи съм ги правила със сребърна и нямам проблем.

LYLYY
01-15-2011, 12:20
Добре...и ние сме били едно време на тоя акъл ама... Защо не искаш да отидеш при човек който разбира от това да ти пробие дупчицата? Не знам...няма да станеш по-готина или печена ако го направиш сама, а се вижда, че се притесняваш и не си сигурна какво да правиш и какво да очакваш. не че ще се правя на 'готина' или други безумия.
просто в моят малък град няма студио. доколкото знам мога и в болницата да се пробия но не ми се занимва да ходя там...
айде дори и да направя някоя глупост после ще ми е за урок :Д хаха ако не сега като съм на 14 кога,като стана на 30 ли да ги правя тея щурототии :lol:

AdrenaliNa
01-15-2011, 12:25
за уши е зеления (20май)
аз се дупчих с розов,защото нямаше зелен и после си разширих дупката :)

AdrenaliNa
01-15-2011, 12:28
а какъв абокат си си взела,ако не е тайна 8-)ами със синьо...

аз като разглеждах из търсачката видях и твоя тема
дето си се продупчила сама със абоката, но дупката била малка и не си могла да сложиш обицата :о
уф това ще е баси гадното....
после какво стана с тебе запълни ли се дупката?

аз ще се пробивам на меката част.ще има кръв нали 8-)
както и да е болката не ме плаши много:Д
ми аз винаги се дупча сама и има малко кръд на месцето
а на хрущяла няма,ама пука супер яко 8-)

LipSy
01-15-2011, 12:42
Преди да си пробиеш ухото го дизенфекцирай със спирт или със много силна ракия, обаче домашна, а не от магазина с онези концентрати. Можеш да си сложиш и сребърна обеца. Като цяло зависи, дали организмът ти ще я възприеме. Аз като за начало си бих сложила титанова или златна. Ако мисли, че ще боли докато се пробиваш, увий няколко кубчета лед в една тънко парцалче и го сложи на ухото за има няма 5мин.

ПС.: Ако си решила да си слагаш лед...първо го сложи и после като го махнеш си дезинфекцирай ухото, обецата и абоката. Добре е да отидеш в някое студио и да питаш с какво да промиваш ухото докато зарастне дупкта. Ако не желаеш питай някоя/й приятел/ка!

Pamaa
01-16-2011, 12:10
На един познат едно момиче му беше пробило веждата, ама грозна работа. . не можеше да си отвори окото :( По-добре някой др да те пробие :?

FuckingFreak
01-16-2011, 12:17
Зелен абокат - ухо, мека част
Червен абокат - хрущял

И 3те ми дупки (не броя тези които си ги имам още от малка) са пробивани в домашни условия, първо слагах лед, а за първата си пийнах една малка чашка водка, не знам дали помага но аз не усетих нищо и другите пъти, когато държах само лед..

NoFuckinWay
01-16-2011, 12:44
МДМА лиИИИ?? :Д:Д:Д:Д::Д:Д:Д:Д:Д:Д:Д::ДД::Д:Д:Д :Д:Д::Д:Д:Д