PDA

View Full Version : География или Английски?



Remixa92
01-14-2011, 18:17
По какво е по-добре и по-лесно според вас да се прави втора матура.По география или английски,защото не остана много време,а трябва да реша по кое да уча?

BladeDancer
01-14-2011, 18:20
И двете са супер лесни ... Според мен трябва да избереш това по което се справяш по-добре и ти е изобщо по-лесно. Английския ако не го направиш добре просто си за боклука, защото работите там са супер лесни и трябва да ти идва от вътре. А географията е логика ... аз поне така е приемам.

Remixa92
01-14-2011, 18:24
Ми с английския съм доста добре,с географията също не съм зле,но материала си е сложен там и прекалено обемен,така,че по пътя на логиката само повече от 3-4 няма да изкарам.
Казвали са ми,че по Английски даже и да го знаеш е била доста трудна.Някой който е правил поне по едно от двете нека пише.

anonymous708973
01-14-2011, 18:25
Английският ми изглежда по-лесният вариант.
Не съм правила матура по нито едно от двете, но в 6-ти клас направих почти без грешка една по немски, та по пътя на логиката и тази по английски не би трябвало да е трудна :)

Remixa92
01-14-2011, 18:29
По принцип се чудя,защото при тази специалност се иска конкурсен изпит по география и не знам дали мога да използвам матурата като такъв.
http://www.nvu.bg/index.php?active=studenti&sub=st_log

Sisito941
01-14-2011, 18:36
По география май е много трудна. Аз така разбрах-смисъл госпожата ни е разказвала,че много ученици не са си взели матурата.
Понеже един път ни питаше кой на каква матура ще се явява.Каза:"Ако някой запише матура география ще му дърпам ушите..Много е труден изпита."

Не знам,аз ще се явявам на английски език. Засега така мисля.След 2 месеца може да си променя мнението..

ПС:10 клас съм

xWandereRx
01-14-2011, 18:36
еми зависи кое ще ти трябва, иначе според мен е по - добре матурата да е по предмет по който си сигурен, че ще искараш по - висока оценка, английският е по - лесен според мен, щото тия теми по география мамата си джасат :D :D :D

mrtn
01-14-2011, 19:24
Първо, всяка матура е лесна като си учил. Нивото на матурата е къде, къде по-ниско от това на кандидат-студентски изпит, олимпиада и прочие, така че работата е много относителна. Но зависи къде си по-добър, гледай да минеш по-тънкажно, смисъл ако англисйкия ти е по-добър и го учиш не мисля, че ще ти е особен проблем, същата работа е и за география.
За географията е по-лесна за мен, въпреки че отначало също мислех английски, но госпожата ме разубеди и не се записах на СИП-а. Аз и географията съм си я учел винаги и все още я уча и ми е някак си много интересна, още от малък си проявявам интерес към тая наука. Но наистина доста се учи. :)

Remixa92
01-14-2011, 20:07
Да, но последно география учих 10 клас.В икономическа гимназия съм.То всички май я спират 10 клас.

sexa_na_kompleksa
01-15-2011, 06:42
Направи пробни матури и по двата предмета и ще видиш къде се справяш по-добре и по този предмет дръж матура.
Аз ще правя по Английски. Вчера правихме пробна и беше лесна. А за тази по География казват, че е много сложна. От моя клас има хора, които ще държат изпит по География, но матурата им ще бъде по Английски, защото по География имаше много двойки предишните години.

SmilezZz
01-15-2011, 07:24
Географията била трудна..Пфф..Ако си го учил - няма да ти е трудно,така е и при английския..
Но щом не си учил география от 10 клас досега,по-добре е да запишеш английския..

SwEeTMuFFiN
01-15-2011, 08:22
и при двете има учене но като че ли англииския ми е по-лесен :)

brokeninside13
01-15-2011, 08:52
Aз мисля тея матури да държа...тва са ми предметите в даскало.Тва е което разбирам.

vesito13
01-15-2011, 08:53
Аз съм чувала, че по География имало толкова много 2-ки, защото хора, които не знаят каква матура да запишат или които не им се учи, пишат точно География. Но смятам, че ако се подготвиш добре, матурата не е толкова трудна. Може и да греша. :)

Ако английският ти е на добро ниво, не би трябвало да имаш проблеми с матурата. Всичко зависи от теб. Избери това, по което си по-добър.

SiSi7yYy
01-15-2011, 09:12
Английски :D

Remixa92
01-15-2011, 11:23
Има и друго.За кандидатстудентски за единия университет ми трябва География и така няма да имам време да уча и по география ако запиша втора матура по англииски,но май ще сменям даскалото.

Ако може да ми предложите университет със специалност икономика и политика.Ще съм много благодарен.Не съм сигурен за ПЕУ.

anonymous708973
01-15-2011, 14:10
ПЕУ?
Да нямаш предвид ПУ - Пловдивски Университет?

Remixa92
01-15-2011, 16:13
Да ПУ имам предвид.
Пловдивски Университет.

mitzubi6i
01-15-2011, 17:19
По какво е по-добре и по-лесно според вас да се прави втора матура.По география или английски,защото не остана много време,а трябва да реша по кое да уча?
И аз се колебах за същото но реших да държа втора матура по география.

marin4itu
01-16-2011, 09:30
И аз се колебах между география и английски. Географията винаги ми е вървяла, но материалът е много. Аз лично избрах английски. За класното първия рок госпожата ни даде примерен тест за матура и изкарах 4.50 и реших, че с малко повече усилия мога и повече да изкарам. В интернет ги има матурите от изминалите години. Виж, разгледай и си прецени кое ще ти е по-лесно.

Remixa92
01-16-2011, 09:41
Ако намериш някакви предварителни матури по английски може ли да ми дадеш линк?
Благодаря предварително .

iLovePussyJuice
01-16-2011, 19:25
и аз съм раздвоен между 2те...
но ще да е английски...
с географията нещо се опитват да ме плашат, ама не съм притеснен
и все пак мисля, че по английски по-добре ше се справя :-o

marin4itu
01-17-2011, 08:47
Ако намериш някакви предварителни матури по английски може ли да ми дадеш линк?
Благодаря предварително .

http://www.matura.bg/?id=11 В дясно цъкаш..
Има и по география в ляво.. :)

Auriss
01-17-2011, 09:17
Ми с английския съм доста добре,с географията също не съм зле,но материала си е сложен там и прекалено обемен,така,че по пътя на логиката само повече от 3-4 няма да изкарам.
Казвали са ми,че по Английски даже и да го знаеш е била доста трудна.Някой който е правил поне по едно от двете нека пише.

Взех си матурата по Англ. език с 5.73. Нивото й е МАКСИМУМ Б1 или FCE според Кеймбриджския стандарт. Уникално проста и глуповата беше и дори четвъртокласник от паралелка с РЧЕП ще се спави за отличен.
Който ти го е казал това ,с извинение , е неграмотен.


Разрови в нета за примерни изпити за FCE / CAE ,научи каквото не знаеш и пиши английски.

Remixa92
01-17-2011, 09:28
Ако намериш някакви предварителни матури по английски може ли да ми дадеш линк?
Благодаря предварително .

http://www.matura.bg/?id=11 В дясно цъкаш..
Има и по география в ляво.. :)
Мерси,от това което видях доста лесна изглежда, най мног да се затрудня малко ако е счупен касетофона и да не чуя нещата както трябва.

marin4itu
01-17-2011, 19:53
Когато пуснатото на касетофона не се разбере от повечето в стаята, имаме право да кажем на квестора да извика учител по съответния език да ни прочете текста. ;)

mrtn
01-17-2011, 20:12
Когато пуснатото на касетофона не се разбере от повечето в стаята, имаме право да кажем на квестора да извика учител по съответния език да ни прочете текста. ;)
Е да, ама нали не трябва да има учител по този предмет в училището.. нещо не ми се възват работите, или си чул или не..

Remixa92
01-17-2011, 21:32
Когато пуснатото на касетофона не се разбере от повечето в стаята, имаме право да кажем на квестора да извика учител по съответния език да ни прочете текста. ;)
Е да, ама нали не трябва да има учител по този предмет в училището.. нещо не ми се възват работите, или си чул или не..
Просто не трябва да ти е квестор учител по английски.

modjodjodjo
01-18-2011, 03:03
абе общо взето дръж матура по този предмет, който ще ти послужи вместо кандидатстудентски изпит. Само трябва да провериш, кои университети приемат с оценката, която си изкарала на матурата. и въобще не слушай какво говорят учителите, понякога обичат да послъгват

Remixa92
01-18-2011, 17:33
Ами мисля тука със специалност Политология

http://www.kadedaucha.com/?id=236&pid=356&sp_id=2&cat=1&p=3

OБУЧАВАЩО ЗВЕНО: Специалността ПОЛИТОЛОГИЯ се изучава във ФАКУЛТЕТ ПО ИКОНОМИЧЕСКИ И СОЦИАЛНИ НАУКИ на ПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ "ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ"


БАЛООБРАЗУВАНЕ

А. Утроена оценка от конкурсен изпит
В. Оценка по История на България
С. Оценка по Български език и литература от дипломата

Балът се формира като сума от посочените компоненти: А + B + С

Конкурсни изпити
1 Английски език Програма
(или) История на България Програма
(или) Немски език Програма
(или) Френски език Програма

Като ще помоля някой ако знае второто

В. Оценка по История на България

От каде е тая оценка.От диплома,матура или допълнителен изпит?Не пише.