PDA

View Full Version : Windows has detected..



cherrygloss
01-14-2011, 19:08
бяхме два лаптопа с рутер, но сега съм само аз и вече си взех кабела на интернета само за моя лаптоп.. И започна през 5 мин да ми изписва това ( нямаше го преди )

http://prikachi.com/images/25/2862025m.jpg

:x :? Някаква идея от какво е и как да го 'отстраня' 8-)

SeXyMaCka
01-14-2011, 19:19
Това е един вид защитно предупреждение, че друг копютър от тази лан връзка ползва същото ИП ( този на брат ти ). Пробвай да иключиш рутера и да си имаш нет само от кабелчето свързано директно към компютъра ти. Или ако намериш някава опция из настройките на уина да не те предупреждава повече.

cherrygloss
01-14-2011, 19:45
Ами рутера си е изключен и ползвам само кабела , ще видим ако продължи какво ще правя , мерси. Някой друг да знае нещо още? :)

Sexer
01-14-2011, 20:39
Не си спомням много защото от одавна не съм така както тебе ама виж в настройките на рутера и пс то ти направи си ги на едно ип.

настройките от пс то ти стават от протоколите на нета.

GregoryHouse
01-15-2011, 02:15
Задай си динамично IP на компютъра. Как, има го обяснено в нета, ако кажеш операционна система, някой може да ти го обясни.

cherrygloss
01-15-2011, 09:09
Windows Vista :) Мерси все пак, мисля, че спря да ми излиза.

GregoryHouse
01-15-2011, 09:26
Windows Vista :) Мерси все пак, мисля, че спря да ми излиза.

Просто защото си пуснала преди другия комп, който е със динамично IP. Някой път пак ще стане така...

Start - Control Panel - Network and Internet - Network and sharing Center - Manage network connections (отдясно) - Local Area Connection - Дясно копче -> Properties -> Избираш TCP/IPv4 (двоен ляв клик) -> слагаш 2те отметки на автоматично.

cherrygloss
01-15-2011, 18:05
Windows Vista :) Мерси все пак, мисля, че спря да ми излиза.

Просто защото си пуснала преди другия комп, който е със динамично IP. Някой път пак ще стане така...

Start - Control Panel - Network and Internet - Network and sharing Center - Manage network connections (отдясно) - Local Area Connection - Дясно копче -> Properties -> Избираш TCP/IPv4 (двоен ляв клик) -> слагаш 2те отметки на автоматично.
Хмм те си бяха отметнати 8-)
Аз не разбирам много от компютри и май ще се вика доставчикаа (Унакс)

GregoryHouse
01-15-2011, 19:44
Същата процедура и на другия комп който е свързан към рутера ви. А да ако кажеш, че няма друг свързан...бъркаш.