PDA

View Full Version : Трайно изправяне на коса :)



___mimity___
01-15-2011, 08:33
Здравейте!
...Правила съм се на трайно къдрене,но не на студено и резултатът беше зашеметяващлеха ,че това е естествената ми коса :).Сега чувам за разни процедури за трайно изправяне на косата.Моята по принцип е леко чуплива ,сега има разбира се и останали къдрици от къдренето,но ще се подстригвам и доста примамливо ми се струва да си изправя косата трайно този път.Исках да попитам,дали някой знае нещо повече за това .Косата след измиване остава ли си права и всъщност колко е права(като клечки или просто пригладена :))...много ми е интересно иии,забеавих а обемът в корените????

MegiBoOm
01-15-2011, 08:39
Ужасно вредно е.

___mimity___
01-15-2011, 08:44
ами това вече го знам,но мога да си го позволя при моята коса :) ;)

syn4uu
01-15-2011, 08:51
На дълга коса незнам, но познавам едно момче, което беше ходило на трайно изправяне и не беше идеално права косата. Пак беше начупена на места. :)

MegiBoOm
01-15-2011, 08:52
И от какъв зор, щом твоята коса е хубава(най-вероятно) искаш да я изсушиш и да заприлича на нищо?

Lincheto
01-15-2011, 08:55
Ами една приятелка се изправи трайно преди 4 месеца и косата й не е мръднала. И няма да мръдне докато изцяло не й израсте естествената коса. 8-)

И не, няма да се накъдри след измиване.

На приятелката ми специално не й стои на клечки. Права е като дъска 8-)

П.п: наистина е ужасно вредно.

anonymous708973
01-15-2011, 08:57
Оо, имаш ли снимки как ти стои косата, като е накъдрена трайно?

TheBeliever
01-15-2011, 09:28
Много зависи от това колко ти е начупена косата и от самата структура на косъма. Ако косъма ти е тънък не ти препоръчвам трайно изправяне, защото химикалите, с които то се прави са много силни и ужасно много изгарят косата. Ако косата ти е къдрава няма да постигнеш идеално права коса, а ще е по-скоро пригладена и по-лесно ще се изправя с преса. При леко начупена коса се получава много добре, трайно е, но после като започне да израства нетретираната коса ефекта е ужасен и трябва или да изправяш с преса корените или пак на фризьор за допълнително трайно изправяне. (гаджето ми се изправяше така, а майка му е фризьорка, така че ако имаш допълнителни въпроси мога да разпитам)

___mimity___
01-15-2011, 12:15
http://prikachi.com/thumbs/445/2864445.jpg (http://prikachi.com/images.php?images/445/2864445Y.jpg)


ето това е с къдренето! :)
сега вече не е така,защото порасна моята коса в корените.При къдренето имам страхотен обем и се притеснявам,че с трайното изправяне няма да има такъв :),ще трябва ли да слагам пресаа в корените??

LipSy
01-15-2011, 12:47
Тряйното изправяне е МНОГО вредно за косата. Въобще не ти го препоръчвам. По-добре си купи някоя хубава преса и се изправяй през 1-2 дена с нея. Пресата не гори толкова много отколкото трайното изправяне. Апък и не мисля, че с това трайно изправяне косата седи толкова добре права както с пресата. Една приятелка си спомням, че си беше изправила бретона трайно и след 1-2 седмици пак си беше същия...