PDA

View Full Version : Обеца на езика



Felicityy
01-15-2011, 10:16
Знам, че сега ще кажете, че има много други такива теми, но съм сигурна, че никой няма да ми отговори, ако пиша в някоя от тях :)
Та главният ми въпрос е свързан със зъбния емаил. Чувала съм, че от обецата емайлът може да се разруши.. наистина ли е така или зависи и от материала, от който е направена обецата, дължината, от колко време я имам и т.н И също така може ли да има последици за венците( чела съм че при обеци на устната венците може да се отдръпнат) и най-вече поправими ли са тези последици :-D
Също така при пробиване на неточно място възможно ли е загуба на говор, вкусови рецептори и можее ли да се стигне да рязане на езика 8-)
Знам, че въпросите звучат глупаво(особено това за рязането на езика), но просто искам да съм наясно с рисковете и така да преценя дали си струва да се продупча :) :)

divacheee
01-15-2011, 10:26
Относно емайла на зъбите и венците-да вярно е, не мисля че е поправимо :D .. За материала на обицата по принцип казват, че обиците от биопласт не нарушават емайла .. но аз съм вече 5 години с титаниева обица и тея от биопласт не ми допадат :D

При пробиване на неточно място за загуба на говор не съм чувала, но за загуба на вскусови рецептори съм чела ... за рязане на езика - Едва ли :lol:

Дупчи се .. не е толкова страшно. Отиди при човек, които си разбира от работата и няма да има проблеми ..

Felicityy
01-15-2011, 10:42
мерси много за отговора :) а иначе ти имаш ли някакви проблеми с титаниевата си обеца и долу горе какви са цените на тези обеци от биопласт :)

StolenBliss
01-15-2011, 12:19
Ох аз мойта обица даже не знам ква е :-o май от метан :х и тва за зъбния емаил не го бях чувала.. Излиза, че съм невероятно информирана :-D А иначе на езика има много важни точки и ако се уцели някоя такава при пробиването, прегполагам наистина могат да се изгубят вкусови рецептори, но такива неща стават рядко. Специалистите нали уж си разбират от работата хах. Аз с мойта не съм имала никви проблеми досега :) Нито фъфля нито нищо. Има при някои се получава фъфлене и си остава после дори и ако си махнеш обицата. При всеки е различно просто

LipSy
01-15-2011, 13:09
Аз нямам обеца,но всичко което съм чувала е това:
- емйла на зъбите може да се повреди, ако си играеш много с обецата
- за венците нищо не знам
- при самото пробиване се губят малко от вкусовите рецептори, но не и всички
- в началото след като се пробиеш, може да ти се подуе малко езика (в лоши случаи много), но само за 1-2 дена
- загуба на говор не мисля, че може да се получи, защото трябва все едно да нямаш гласти струни...?!
- може да се получи възпаление
- за рязане на езика...трябва да е нещо много фатално

Felicityy
01-15-2011, 13:20
Благодаря за отговорите, чакам и още мнения 8-) Иначе за фъфленето не бях чувала, че може да си остане и след това :(

divacheee
01-15-2011, 14:02
Ох аз мойта обица даже не знам ква е :-o май от метан :х и тва за зъбния емаил не го бях чувала.. Излиза, че съм невероятно информирана :-D А иначе на езика има много важни точки и ако се уцели някоя такава при пробиването, прегполагам наистина могат да се изгубят вкусови рецептори, но такива неща стават рядко. Специалистите нали уж си разбират от работата хах. Аз с мойта не съм имала никви проблеми досега :) Нито фъфля нито нищо. Има при някои се получава фъфлене и си остава после дори и ако си махнеш обицата. При всеки е различно просто


метан :shock: :lol: :lol: .. извинявай знаеш ли какво е метан :-D

аз си сложих титаниева тъй като от медицинската стомана езика ми изтръпваше :D .. Обиците от биопласт са около 15лв. .. а относно фъфлене като ти спадне езика и всичко си идва на мястото :D

Felicityy
01-15-2011, 14:53
А някой може ли да каже нещо за обеците от акрилна пластмаса :) и също има ли значение за зъбите(емайла им) дали само топчетата са от биопласт(примерно) или цялата обеца е такава 8-) съжалявам ако ставам банална.. :-D

StolenBliss
01-15-2011, 16:22
Ох аз мойта обица даже не знам ква е :-o май от метан :х и тва за зъбния емаил не го бях чувала.. Излиза, че съм невероятно информирана :-D А иначе на езика има много важни точки и ако се уцели някоя такава при пробиването, прегполагам наистина могат да се изгубят вкусови рецептори, но такива неща стават рядко. Специалистите нали уж си разбират от работата хах. Аз с мойта не съм имала никви проблеми досега :) Нито фъфля нито нищо. Има при някои се получава фъфлене и си остава после дори и ако си махнеш обицата. При всеки е различно просто


метан :shock: :lol: :lol: .. извинявай знаеш ли какво е метан :-D

аз си сложих титаниева тъй като от медицинската стомана езика ми изтръпваше :D .. Обиците от биопласт са около 15лв. .. а относно фъфлене като ти спадне езика и всичко си идва на мястото :D

Абе знаех си, че мога да се изложа с тоя метан :D ама нещо такова ми се въртеше из главата, но.. :Д
А за фъфленето, имам приятелка, на която фъфленето си и остана след като си махна обицата и не, не фъфлеше преди да я сложи ;)

FuckingFreak
01-15-2011, 16:32
О боже, с тези точки. И на ушите има много точки, там са най-много но от 5 дупки по ушите, 3 от които пробивани в домашни условия от мои приятелки досега нищо не са ми засегнали, да чукна на дърво. А за зъбния емайл, мисля че след като ти заздравее и замениш с по-къса обица не би трябвало да има контакт със зъбите и следователно не мисля, че може да се разруши. По-скоро да се получи от снейкбайтс или лабрет, че искаш не искаш обицата се опира в зъбите.

Felicityy
01-17-2011, 12:45
Още мнения?
:)