PDA

View Full Version : Фитнес



MiTeTo0
01-15-2011, 11:17
Здравейте.Искам да попитам за упражнения!Трябват ми за долната част на корема,която най-трудно се оформя и подържа!Сега около нова година натрупах малко мазнини там и е грозно на фона на горните ми плочки.Упраженията да са колкото се може по ефективни за по-бърз ефект.Давайте клипче линкове.Мерси предварително :-D :-D :-D

DownloadVirus
01-15-2011, 20:49
Най-добре ако ти е само за корема и те интересува ако загубиш мускулна маса тичай по час на ден 5 пъти в седмицата и ще видиш ти плочки :lol:

FlipY
01-16-2011, 08:07
Повдигане на краката от вис / напиши го в Google и ще видиш как се изпълнява/.
Първоначално вдигай само напред , а след като добиеш някакъв опит може и настрани да се пробваш.

ZipFail
01-16-2011, 10:50
Няма такова нещо като упражнения за горен и долем корем, оформянето зависи само от процента мазнини...

Търсачката също е полезна: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=382987

firstdiesel
01-16-2011, 22:35
всичко е КАРДИО и протеин!

DownloadVirus
01-17-2011, 18:14
всичко е КАРДИО и протеин!

Кой па ти го каза това?xaaxaxax А бе ти яж дюнери пици,че щи кажа аз кардио и протейн..

firstdiesel
01-17-2011, 20:48
мазнини не се чистят само на едно място от тялото ... мазнините първо се сладират в коремната област, а когато чистиш, този запас ти се гори най-накрая. Човешкото тяло определят от къде да се горят мазнини. Който разбрал, разбрал.

Протеинът изгражда мускулите, по-голям мускул по лесно се "забелязва" ;)

Не казвам, че упражненията за корем са излишни, напротив, те карат мускула да се развива (расте). Аразвити коремни мускули е голям плюс, те до голяма степен определят силата на индивида, предпазват кръста, в бойните изкуства - предпазват органите от удари и в почти всеки удар участва тяхната сила.

С две думи : Мазнините по корема не се чистят с коремни преси!
Мазнини се топят при работа на големи мускулни групи, които ви качват пулса в зоната на горене на мазнини :)

Rhoads
01-17-2011, 20:53
мазнини не се чистят само на едно място от тялото ... мазнините първо се сладират в коремната област, а когато чистиш, този запас ти се гори най-накрая. Човешкото тяло определят от къде да се горят мазнини. Който разбрал, разбрал.

Протеинът изгражда мускулите, по-голям мускул по лесно се "забелязва" ;)

Не казвам, че упражненията за корем са излишни, напротив, те карат мускула да се развива (расте). Аразвити коремни мускули е голям плюс, те до голяма степен определят силата на индивида, предпазват кръста, в бойните изкуства - предпазват органите от удари и в почти всеки удар участва тяхната сила.

С две думи : Мазнините по корема не се чистят с коремни преси!
Мазнини се топят при работа на големи мускулни групи, които ви качват пулса в зоната на горене на мазнини :)

А така!1 човек който говори свястни неща в този форум...

SEXTRAVAGANTE
01-17-2011, 21:43
Аз винаги съм имал плочки и никога не тренирам за корем....просто са ми толкова оформени ,че няма смисъл.....ген кво да направя.
И по темата мога да дам един мн як съвет който е изпитан от един мой приятел. По 1 час на ден бягане с найлонови кисии с които ще си увиеш корема за да се потиш по обилно. След тва коремни преси......6-8 серии до отказ и повдигане на краката от вис 6-8 серии. Първите седмици не се натоварвай много......нека мускула да свикне. Земай си и аспиринче след тренировка за да облекчиш мускулната треска която ще те спука на другия ден. Ако не си предразположен към надебеляване и омазняване не ти трябват диети....само ще ти падне силата. И все пак ако решиш да правиш диети ограничи мазнините и яж повече въглехидратни храни и протеин. Никога не разчтай само на протеиновите храни когато си ограничил мазнините ,защото ако нямаш мазнини които да се преобърнат в енергия тялото ти ще ползва протеина който ти е нужен за маса и вместо да качваш мускули ще си седиш все същия.....за тва приемай и въглехидратни храни които да ти осигурят енергията. има протеини на въглехидратна основа....Гейнери се казват....може да си купиш

HHristov
01-18-2011, 16:49
Гена няма нищо общо :)

r19
01-18-2011, 16:55
.....
Това с найлоните няма никакъв ефект недей кара момчето да се мъчи...
Общо взето няма как да имаш плочки без да си тренирал изобщо, може да си мислиш че имаш плочки ако си някой слаб(клечка) 50кила, коремните мускули също са мускули като другите , и ако не ги тренираш няма как да имаш плочки (добре оформени такива мускули), все едно никога не съм тренирал за бицепс пък вадя ебаси релефния 37см бицепс...

За момчето с темата: http://vbox7.com/play:db00f649
прави тази тренировка 3 пъти в седмицата ( аз я правя Понеделник, Сряда и Петък ) и стават доста добри плочки :smt070

HandOFDooM
01-18-2011, 17:53
мазнини не се чистят само на едно място от тялото ... мазнините първо се сладират в коремната област, а когато чистиш, този запас ти се гори най-накрая. Човешкото тяло определят от къде да се горят мазнини. Който разбрал, разбрал.

Протеинът изгражда мускулите, по-голям мускул по лесно се "забелязва" ;)

Не казвам, че упражненията за корем са излишни, напротив, те карат мускула да се развива (расте). Аразвити коремни мускули е голям плюс, те до голяма степен определят силата на индивида, предпазват кръста, в бойните изкуства - предпазват органите от удари и в почти всеки удар участва тяхната сила.

С две думи : Мазнините по корема не се чистят с коремни преси!
Мазнини се топят при работа на големи мускулни групи, които ви качват пулса в зоната на горене на мазнини :)
и кво вс. вие които имате комплекс за малоценност, тренирате да ви забелязват, че ръката ви е 2 санта над нормата смешните сте .. всичко си е 4self

firstdiesel
01-18-2011, 18:26
Яж ми к*ра, кат не ме познаваш мълчи !

ZipFail
01-18-2011, 18:41
мазнини не се чистят само на едно място от тялото ... мазнините първо се сладират в коремната област, а когато чистиш, този запас ти се гори най-накрая. Човешкото тяло определят от къде да се горят мазнини. Който разбрал, разбрал.

Протеинът изгражда мускулите, по-голям мускул по лесно се "забелязва" ;)

Не казвам, че упражненията за корем са излишни, напротив, те карат мускула да се развива (расте). Аразвити коремни мускули е голям плюс, те до голяма степен определят силата на индивида, предпазват кръста, в бойните изкуства - предпазват органите от удари и в почти всеки удар участва тяхната сила.

С две думи : Мазнините по корема не се чистят с коремни преси!
Мазнини се топят при работа на големи мускулни групи, които ви качват пулса в зоната на горене на мазнини :)
и кво вс. вие които имате комплекс за малоценност, тренирате да ви забелязват, че ръката ви е 2 санта над нормата смешните сте .. всичко си е 4self
Пича е абсолютно прав..а ти вземи научи малко правопис.

MiTeTo0
01-18-2011, 20:45
r19 тази тренировка е за активни спортисти,като натоварва корема аеробно,а и 3 пъти в седмицата за мене е малко.Самата тренировка се прави след тренировка за по-добър ефект, а аз зимата не тренирам.Аз лично сега ползвам 2 тренировки,надявам се на по-бърз ефект.Сега само си подготвям мускулите :) .След месец почвам яко кардио и упражнения на лост.Храня се както трябва в момента. :)

modjodjodjo
01-19-2011, 01:18
Има едно упражнение което натоварва долната част на корема и което много уважавам. Казва се писане на числа. Лягаш на земята срещу една стена и си присвиваш леко краката от капачките и започваш да пишеш числа като движението се извършва от коремната област, а присвитите крака си остават така. Отначало ще ти се стори лесно но като стигнеш до 20 и ще издъхнеш. Прави го всеки ден по 2 пъти, сутрин и вечер на гладно.
Според мен освен бягането и кардиото, ходи и тренирай на лост. Има доста добри упражнения, които ще ти помогнат да изчистиш всички мазнини и да направиш перфектния корем

DownloadVirus
01-19-2011, 11:26
мазнини не се чистят само на едно място от тялото ... мазнините първо се сладират в коремната област, а когато чистиш, този запас ти се гори най-накрая. Човешкото тяло определят от къде да се горят мазнини. Който разбрал, разбрал.

Протеинът изгражда мускулите, по-голям мускул по лесно се "забелязва" ;)

Не казвам, че упражненията за корем са излишни, напротив, те карат мускула да се развива (расте). Аразвити коремни мускули е голям плюс, те до голяма степен определят силата на индивида, предпазват кръста, в бойните изкуства - предпазват органите от удари и в почти всеки удар участва тяхната сила.

С две думи : Мазнините по корема не се чистят с коремни преси!
Мазнини се топят при работа на големи мускулни групи, които ви качват пулса в зоната на горене на мазнини :)

Не разбрах сега какво искаш да кажеш?Че не съм прав ли?

firstdiesel
01-19-2011, 11:35
прав, крив ... тва е положението :)

DownloadVirus
01-19-2011, 19:24
Еми добре,ако мислиш,че с кардио о протейн ще направи нещо,а да не спазва хранителен режим..Да знаеш,че си доста заблуден.

firstdiesel
01-19-2011, 20:30
Еми добре,ако мислиш,че с кардио о протейн ще направи нещо,а да не спазва хранителен режим..Да знаеш,че си доста заблуден.

като казвам протеин нямам предвид протеин като хранителна добавка, а диета състояща се предимно от белтъчини
Примерно
60% Протеин
30% Въглехидрати
10% Мазнини

Myrth
01-20-2011, 17:22
Е ако караш на ВВД въглените трябва да са ти доста повече. А 10% мазнини е кофти, ще изпаднеш в дефицит на някои много важни вещества, например холестерола, който е предшественик в организма на тестостерона и е много важен. Пък и много витамини са мастноразстворими, затова е добре да се приемат смело мазнините. А това че мазнините причиняват сърдечно-съдови проблеми е отдавна развенчан мит ;)

DownloadVirus
01-20-2011, 17:48
Еми добре,ако мислиш,че с кардио о протейн ще направи нещо,а да не спазва хранителен режим..Да знаеш,че си доста заблуден.

като казвам протеин нямам предвид протеин като хранителна добавка, а диета състояща се предимно от белтъчини
Примерно
60% Протеин
30% Въглехидрати
10% Мазнини

Грешиш..Горе-долу трябва да е 30% протейн 45% въглехидрати и 25% мазнини ;)

firstdiesel
01-20-2011, 18:19
нали чистим бе юроде ... такива диети са за кратък период

DownloadVirus
01-20-2011, 21:18
За качване на маса е това 30% протейн 45% въглехидрати и 25% мазнини..

firstdiesel
01-20-2011, 21:50
За качване на маса е това 30% протейн 45% въглехидрати и 25% мазнини..

+

Myrth
01-21-2011, 08:03
Пробвай да чистиш на високомазнинна, нвд, ако не си пробвал ще останеш смаян ;)

Saphire
01-21-2011, 20:32
Кардио всеки ден, а в дните, в които правиш силови упражнения или ходиш на фитнес кардиото го съкращаваш малко, за дълбок релеф се предпочита тичане. За долна част си вдигаш краката докато висиш на лост или стоиш на ръце на успоредка, правиш го бавно първо с изпънати крака, като се измориш започваш със свити по 20 - 30 повторения. Също така можеш легнал на земята без да си повдигаш тялото и раменете вдигаш краката бавно и ги спускаш до 1 - 2 см от земята, ама тва го правиш мн бавно с голяма концентрация. Обезмаслени млчени продукти без наситени мазнини и без грухтене с въглехидрати, когато не се налага.