PDA

View Full Version : За тези, които се занимават с програмиране (Pascal)



Gabichkaaa
01-15-2011, 16:55
Имам за домашна работа да напиша разни видове програми, защото в момента уча програмиране на Паскал. Задачките са от сорта на "Да се напише програма, която въвежда 3 числа и определя и извежда дали могат да бъдат страни на триъгълник." .. :) Ако на някой му се занимава и иска да ми помогне, драснете отдолу един ред и ще си разменим координати :P

fenastz
01-16-2011, 12:36
Еми специално тая задача мога да я реша, но за другите нз :D

JDeel
01-16-2011, 14:21
Ама и вас са ви взели насериозно.

На теб Паскала и правилата в него ли са ти трудните или логиката зад задачите? Или и двете? :D

Аз триъгълниците съм ги позабравил :oops: , но нали има Wikipedia и там пише нещата, та намерих нещо което може да се използва за логика при тази задача:



За страните на всеки триъгълник са изпълнени неравенствата:

a < b + c,
b < a + c,
c < a + b.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D1%8A%D0%B3%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D 0%B8%D0%BA

Т.е. трябва да напишеш програма която прави тези три сравнения с въведените три числа, и ако са изпълнени.... кеф, ще ядем пасти примерно :D

Gabichkaaa
01-17-2011, 18:12
Ама и вас са ви взели насериозно.

На теб Паскала и правилата в него ли са ти трудните или логиката зад задачите? Или и двете? :D

Аз триъгълниците съм ги позабравил :oops: , но нали има Wikipedia и там пише нещата, та намерих нещо което може да се използва за логика при тази задача:



За страните на всеки триъгълник са изпълнени неравенствата:

a < b + c,
b < a + c,
c < a + b.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B8%D1%8A%D0%B3%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D 0%B8%D0%BA

Т.е. трябва да напишеш програма която прави тези три сравнения с въведените три числа, и ако са изпълнени.... кеф, ще ядем пасти примерно :D








Амии.. попринцип самата програма не ме затруднява, просто на някои задачи не знам откъде да тръгна... Като цяло не е трудно, просто малко трудно започването.. и затова исках да използвам малко помощ :)

vesito13
01-17-2011, 18:51
Напиши каквото знаеш и където не си сигурна питай. :)

Gabichkaaa
01-17-2011, 18:53
Тук с един съученик се мъчим къде ни е грешката в това: " Да се напише програма, коята въвежда едно число цяло положително и определя дали последната му цифра е 0'.

program nula;
Var ch,x:real;
Begin
WriteLn('vavedi chislo');
ReadLn(ch);
x := ch mod 10;
If x = 0 then
writeln('chisloto zavur6va na 0')
else
WriteLn('chisloto ne zavur6va na 0');
end.

Foreverbg
01-17-2011, 20:46
Тука май няма грешка... Смисъл тва, което правиш е правилно, обаче за синтаксиса не знам...

ПП.Абе как може още да се учи тоя паскал...

Gabichkaaa
01-17-2011, 20:52
Ами аз съм паралелка английски с информатика и се учи да... Както и Visual Studio и C++ ... :)

За програмката, благодаря за помощта, ABC Pascal не ми открива грешка, Turbo Pascal ми открива.. тъпа работа! :D