PDA

View Full Version : Скандалът с подслушванията



Auriss
01-16-2011, 03:27
http://www.dnevnik.bg/analizi/2011/01/06/1021077_fokusite_na_skandala_s_podslushvaneto_-_chakame_da/

Е ,какво мислите ? Нямам предвид конкретно този случай (макар че не пречи и за него да си поговорим) , а за факта ,че законът се пренебрегва и заобикаля точно от тези ,които би трябвало да го защитават.

Ще цитирам един от коментарите под текста ,тъй като съм напълно съгласен с него:



Погнусен съм от това което става...
Рядко ченгесерщината просмукала държавата ни лъщи толкова здраво, че нищо вече не може да я прикрие.

amk933
01-16-2011, 09:28
Винаги е било така, просто не се е разчувало толкова...

Малко се съмнявам точно мен да ме подслушват, но и да ме - все ми е тая. Не ме е срам от нищо, нямам какво да крия...

Всяка държава малко или много е полицейска. В едни просто се чува повече, в други не се. Но това не значи, че има държава, която да не е такава.

Auriss
01-16-2011, 19:36
Приятелю АМК ,не опира до това въпроса. Проблемът е там ,че някой си е позволил да потъпче закона и след това дори да не се притесни от този факт. Не мисля че е от значение с каква цел е било - законът е за да се спазва от всички и винаги ,а не някой си да реши ,че сега може ,а утре не.

Тъй като когато някой ме заинтигува с мненията си първата ми работа е да изчета всичко ,което е изписал (а ти ми направи впечатление в една друга тема) , искам да те питам няколко неща.
Помниш ли как ББ дойде на власт ? Не ,всъщност помниш ли кога и защо започна да се спряга името му в медиите ?
Защо според теб този човек изобщо стигна до властта ?
И не на последно място - забелях че обичаш да даваш разни извадки от нета като подкрепа за мнението си - Правил ли си си труда да провериш името "Бойко Борисов" ?
В продължение на горния въпрос - знаеш ли какъв капитал трябваше преди 10г за да се основе акционерно дружество ?

Дано си направиш труда да проучиш въпроса и тогава ще разбереш защо няма как да съм на твоята позиция по отношение на сегашния кабинет :)


Малко се съмнявам точно мен да ме подслушват, но и да ме - все ми е тая. Не ме е срам от нищо, нямам какво да крия...

Що за държава е тази ,в която се пренебрегва Конституцията ?
Ти казваш винаги е било така - аз те питам "Е и ? " . Това означава ли ,че е редно ? Дай в такъв случай мвр ,данс и нрс да си правят каквото искат ,пък ние да си кротуваме и да се кефим колко ни е хубаво правителството и как добре се бори с престъпността. Защото това е модела в щатите ,на които явно си почитател - затъпяло и лесно манипулируемо общество ,полицейщина и само привидна демокрация.

Доколкото си спомням демокрация не означаваше някой да властва над народа....или греша ?

amk933
01-16-2011, 21:42
Приятелю АМК ,не опира до това въпроса. Проблемът е там ,че някой си е позволил да потъпче закона и след това дори да не се притесни от този факт. Не мисля че е от значение с каква цел е било - законът е за да се спазва от всички и винаги ,а не някой си да реши ,че сега може ,а утре не.

А защо сега се сети приятелю Auriss? Всички се сетихте за това, когато лъснаха някакви си записи в пространството. Това е така не от вчера или от днес. В момента просто някой е останал без парче от баницата и е решил да си играе на котка и мишка с правителство.

Тъй като когато някой ме заинтигува с мненията си първата ми работа е да изчета всичко ,което е изписал (а ти ми направи впечатление в една друга тема) , искам да те питам няколко неща.
Помниш ли как ББ дойде на власт ? Не ,всъщност помниш ли кога и защо започна да се спряга името му в медиите ?
Защо според теб този човек изобщо стигна до властта ?
И не на последно място - забелях че обичаш да даваш разни извадки от нета като подкрепа за мнението си - Правил ли си си труда да провериш името "Бойко Борисов" ?
В продължение на горния въпрос - знаеш ли какъв капитал трябваше преди 10г за да се основе акционерно дружество ?

Тези въпросчета са доста офф темата и мога да изпиша много по тях, но нямам времето в момента. Така или иначе след като ги задаваш ми стават ясни няколко неща: Това е поредната тема анти–Борисов, в което няма лошо, но вече леко ми писна да пиша по едни и същи теми, защото тази ще се превърне в поредната полемика про и анти ББ, а хич не ми се занимава да обяснявам едно и също за н-ти път.

Дано си направиш труда да проучиш въпроса и тогава ще разбереш защо няма как да съм на твоята позиция по отношение на сегашния кабинет :)

Нямам никакъв въпрос за проучване. Ти, господин Х, господин У и т.н. познавате ББ от това, което пише по вестниците, телевизията и жълтата преса. Не го познавате като лидер и качества. Позицията ти за сегашния кабинет не очаквам/искам да бъде като моята. Аз си имам някаква и тя е изградена на дадена база, която не налагам на никой. Имаш си правото да си имаш твоя позиция.


Малко се съмнявам точно мен да ме подслушват, но и да ме - все ми е тая. Не ме е срам от нищо, нямам какво да крия...

Що за държава е тази ,в която се пренебрегва Конституцията ?
Ти казваш винаги е било така - аз те питам "Е и ? " . Това означава ли ,че е редно ? Дай в такъв случай мвр ,данс и нрс да си правят каквото искат ,пък ние да си кротуваме и да се кефим колко ни е хубаво правителството и как добре се бори с престъпността. Защото това е модела в щатите ,на които явно си почитател - затъпяло и лесно манипулируемо общество ,полицейщина и само привидна демокрация.

Доколкото си спомням демокрация не означаваше някой да властва над народа....или греша?

А аз доколкото си спомням се наричаше стадо едно мнозинство от хора, които се кланят 100 години на тоя и оня и се наричаше използвач оня, който все гледа да се възползва от дадена ситуация? Или греша? Това не е някаква особеност на нашата държава или на това правителство, та да заслужава някакво особено внимание. В една демокрация контрол винаги има, защото иначе е анархия. Като те слушам за щатите, ми е пределно ясно, че не си ги видял и разбрал, така че не ми коментирай модела им. Повтаряш нещо, което 90% от невежите псевдо американофоби (които не знаят защо мразят САЩ), пупуникат всеки ден. Което не го прави по-вярно или грешно.

Auriss
01-16-2011, 23:00
А аз доколкото си спомням се наричаше стадо едно мнозинство от хора, които се кланят 100 години на тоя и оня и се наричаше използвач оня, който все гледа да се възползва от дадена ситуация? Или греша? Това не е някаква особеност на нашата държава или на това правителство, та да заслужава някакво особено внимание. В една демокрация контрол винаги има, защото иначе е анархия. Като те слушам за щатите, ми е пределно ясно, че не си ги видял и разбрал, така че не ми коментирай модела им. Повтаряш нещо, което 90% от невежите псевдо американофоби (които не знаят защо мразят САЩ), пупуникат всеки ден. Което не го прави по-вярно или грешно.

Недей така с презрение ,моля те :). Не съм те обидил ,просто бях обективен.

Колкото до САЩ - не ,не съм американофоб. Не съм и русофил/фоб ,германофил/фоб и прочие. Нямам никакви предпочитания. Ако трябва да си избирам къде да живея - това ще е Норвегия. И не ,не съм и субективен ,повярвай ми :) .

Не знам защо ,но подхождаш с чисто снизхождение към ситуацията ,само и единствено защото си се обявил в подкрепа на ББ. Ако го смяташ за хубаво - добре. Няма смисъл да спорим.

Тъй като вметна и нещо за стадото ,кланящо се на тоя и оня - такъв е и случая с него. И точно това ме дразни. Не е нормално едно име да бъде цялата държава.

"Това не е някаква особеност на нашата държава или на това правителство, та да заслужава някакво особено внимание. В една демокрация контрол винаги има, защото иначе е анархия"

Анархията произтича не от липсата на контрол ,а от присъствието на обекти ,причиняващи я . Следователно контролът трябва да е насочен точно към тези. Абсолютният контрол НЕ Е демокрация. А точно на това ставам свидетел в България.
Тъй като поне в това отношение ще си компетентен - в САЩ полицията ли държи сметка на обществото или обратното ? Отговори си сам ,помисли защо ти задавам въпроса и ще разбереш какво имам предвид.

И аргументум ад хоминем не те прави по-компетентен.

ПП: Ако имаш намерение изобщо да водим дискусия провери това ,за което споменах. Ще ти дам и насока - става въпрос за АД ,в които ББ е участвал и събитията около тях. Лично за мен този човек е престъпник и продължава най-нагло да го показва дори сега.

Провери сам.

amk933
01-17-2011, 20:30
1. Тук ИЗОБЩО не става за пълен контрол...подслушват се политици и аз подкрепям това. Това е начин за справяне с корупцията и държене изкъсо на всички.

2. За аргумент ад хоминем тук изобщо не може да става въпрос, защото не те познавам и честно казано нямам нищо лично срещу теб.

3. Не искам да водя спора, защото не е воден веднъж или два пъти и се дразня, че всеки се опитва да го започне с някаква псевдо-тема по даден проблем (казвам псевдо, защото 3 поста по-късно се започва тази полемика абсолютно винаги) и после се започва една и съща песен за лошия ББ.

Борисов е точно като демокрацията.
Той е най-лошият лидер на България, но не и по-лош от всички минали до сега. Т'ва е. Казах ти, че нямам какво да проучвам за ББ. Ясно ми е на какви структури е бил член. Какво и що е държал и кой е днес. Баща ми е работил с него докато беше главен секретар и го познава бегло само професионално и освен това по други линии също назнайвам какво и защо прави. Не ме интересува вестник Шок, нито какво пише авторът Х в книгите си. Журналистиката е по-голяма пародия и от политиката.

amk933
01-22-2011, 13:18
И в крайна сметка от целия скандал произтече какво...поредния опит за плюене срещу правителството, защото записите СА фалшиви. От баща ми знам, че има изрезки от няколко телефонни разговора, които са насложени и, че е потвърдено и от чужбина, че разговорите НЕ са автентични. Което само показва колко е жалка опозицията.

Auriss
01-22-2011, 16:59
Само чаках да видя кога ще го напишеш :D Бавиш ,но не забравяш ,а ? :D

amk933
01-23-2011, 08:49
Мхм. :)

mecho8888
01-25-2011, 22:42
Аз рядко гласувам, ама ще гласувам за Бойко сега що'т е пич и защото прави с добри намерения каквото може. Малко е необразован, но пък е хитър и главата му щрака.