PDA

View Full Version : Скучно ми беше ...



Auriss
01-16-2011, 04:37
и реших да ви спретна дискусийка funfunfun

И такам : Какъв според вас е смисълът на живота ?

Седя си вкъщи завит пред компютъра и се чудя как да си пропилея Неделята и се замислих накъде съм тръгнал. Предполагам между вас все има хора ,завършили образованието си ,работещи и евентуално - със семейства, и се питам :

Смятате ли ,че сте постигнали нещо съществено в живота си ? Въобще ,смятате ли ,че има нещо съществено за постигане или просто трябва всички да "съществуваме" ?
Мислите ли ,че в момента сте това ,което сте искали да бъдете ?

gandalfepi4
01-16-2011, 07:44
чест.

ако си живял така значи всичко друго е било наред, грешките ти поправими, а действията ти смислени.

човек живял с чест е някой чиито дела ечът в мрака безкрайността...




и да ядеш от онези желираните бутилчици кока кола! ммммм, обичам желирана кока кола

01-16-2011, 11:30
Хах...смисъла на живота....еми никой(почти) не може да ти каже смисъла на живота...най-вероятно ние сме експеримен, и нашета цел е да бъдем употребени в някой опит....
Еми повечето хора имат завършено до някаква степен образование, имат семейства, работят....Еми не са постигнали нищо особено...а са като всички останали...
Еми най-вероятно все още не съм постигнал нищо...
А дали има нещо което да се постигне....зависи...
Еми кажи речи да...аз съм това което искам да бъда...почти...ако бъда посветен в тайното познание например ще съм постигнал целта си...тази за която мисля...

filmimilmi
01-16-2011, 11:57
Смисъла или по-скоро целта на живота си трябва да откриеш сам. Може да избереш и просто да си съществуваш, ден за ден, без да си поставяш цели. Стига да си доволен от себе си, значи си открил смисъл. Повече от щастие не ти трябва. Иначе за него си има отделна тема...

01-16-2011, 12:04
За себе си може да си поставиш цел...Но като цяло те надали съвпада с истината...

Nam3less3
01-16-2011, 12:56
Смисълът е духовно усъвършенстване.

NomNomNom
01-16-2011, 13:01
Нихилист съм.
И все пак уча , уча, поне да дам добро бъдеще на децата ми - свързано с добро образование, те после ще решат какъв път да извървят .
Пък, имам проклет комплекс който не мога да отстраня, тъй че имам склонност за благотворителност.

Така де, всъщност не си давам зор за нищо . Уча, колкото да ме приемат в хубав университет , където ще имам възможност за реализация. След това ще си върна заемите за образованието. След това ще се погрижа за родителите ми , макар, че всичко звучи много клиширано и не-нихилистично .По някое време възнамерявам да имам деца - всъщност не понасям бебешоците. Но ще имам такъв/такива , с или без мъж.
Имам хъс за бизнес, ако успея - пари за коли, вили и т.н. не ми трябват. Нямам желание общо взето за нищо. Сигурно ще ги дам на някой в нужда, което ми е проклетият комплекс за малоценност + още подобни.

Общо взето безцелно не може да се живее и по дефолулт съм си дала тези стойности горе ^
Живота ми доставя удоволствие . Колкото и да е тежко положението - в моментите, когато няма никой около мен ми се изписва на лицето една блажена усмивка.
Имам възможност да се радвам на всичко (което е пак деформация на чистото животинско) . По-добре е да се смея, от колкото да хабя енергия да се нервирам ( което го правя де)

Sashakiss
01-16-2011, 16:53
Вариант 1: "Ти си тук, за да се учиш и да бъдеш щастлив". Според мен казва достатъчно.

Вариант 2: Никакъв смисъл. Целта е човек да живее, докато животът постигне върховната си цел - да свърши.

01-16-2011, 17:02
Вариант 1: "Ти си тук, за да се учиш и да бъдеш щастлив". Според мен казва достатъчно.

Вариант 2: Никакъв смисъл. Целта е човек да живее, докато животът постигне върховната си цел - да свърши.

Няма случайни неща...Това, че ние не намираме смисъл е 2ри въпрос...Дали смисъла ни е персонален, или общ(като експеримент например)...не е много ясно...