PDA

View Full Version : Как се надъхвате да учите?



Rhoads
01-16-2011, 09:40
Попринцип седна ли да уча...уча както трябва,но проблема е докато седна!Някакви идеи да имате?

Remixa92
01-16-2011, 09:42
Представяш се след 2-3 години, че си клошар и така се надъхвам аз.

maksimal
01-16-2011, 09:48
учене => работа => пари => живот на макс :grin:
ако дори и едно нещо лиспва от веригата ти пропада живота ;) :)

KuTaPa
01-16-2011, 11:07
Живота ми пропада :(

Greennight
01-16-2011, 11:46
Не се надъхвам просто 8-)

sexa_na_kompleksa
01-16-2011, 12:28
Не мисля, че ти трябва нещо, с което да се "надъхваш". Просто си казвай, че така трябва и сядай да учиш. ; ) Ето ти и една статия, която може да ти даде идеи как по-лесно да си учиш и да не ти е чак толкова неприятно:

http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/53-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/100-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BC

П.С: Ако ти хареса статията, погледни и част втора и трета. ; )

fenastz
01-16-2011, 12:32
Стоя пред огледалото и си викам ТИ СИ ЖИВОТНО, ТИ СИ ЗВЯР, УЧИ ВЕ УЧИ ВЕ и си бия шамари за да се ядосам :booooomb:

kyka1
01-16-2011, 12:40
Не се надъхвам просто 8-)
+1 :D

zlatit0o
01-16-2011, 12:40
учене => работа => пари => живот на макс :grin:
ако дори и едно нещо лиспва от веригата ти пропада живота ;) :)

+1 :smt023

MegiBoOm
01-16-2011, 12:56
учене => работа => пари => живот на макс :grin:
ако дори и едно нещо лиспва от веригата ти пропада живота ;) :)

+1 :smt023

ludiqtzubar96
01-16-2011, 13:29
Ами просто сядам.Ама задължително трябва да послушам Slipknot преди това.

yolaiza
01-16-2011, 14:08
просто се сещам, че на другия ден ще се чувствам като паднала от Марс, ако не си науча :D
а и обичам да изкарвам 6-ци 8)

krasiveli
01-16-2011, 14:34
Аз си казвам "колкото по-бързо приключа, толкова повече свободно време ще имам". :)

djuwkata
01-16-2011, 14:57
Да, или си кажи - "Като науча това, ще правя еди си какво" примерно ще дръпнеш някакъв филм, ще прочетеш книга, ще излезеш с приятели... това действа понякога. :)

Nayomie
01-16-2011, 15:18
Аз си мисля как искам да съм по-добра от другите, как искам винаги да печеля и как искам да им го покажа!


:o :D :D :D

SladkaZagadka
01-16-2011, 15:26
Аз си казвам "колкото по-бързо приключа, толкова повече свободно време ще имам". :)

+ 1

А и освен това .. абе понякога, като не ми се учи по нещо, и най-често съм си поставила цел да не ям сладко, защото ми е слабост :d и взимам едно бонбонче, слагам го отпред и си казвам , че като науча ще го изям :D

Vikito0o
01-16-2011, 15:54
Ами и аз не знам!!! :lol: Утре имам контролно по химия,а си седя на компютъра и нищо не правя. :D Толкова много ме мързи,че не е истина :lol:

iLovePussyJuice
01-16-2011, 19:29
никак...
вече се предадох, дори не се опитвам и самозалъгвам :(

tItEufFf
01-16-2011, 19:53
Спокойствието...
Ако не съм си научила като хората, не мога да спя, през деня ми е изнервено и напрегнато. Пък и тази година попаднах на страхотни учители, много строги, и просто няма как ..
Така съм от миналата година. Преди не учих изобщо. Не знам как стана, просто ми щракна нещо. Даже ми се е случвало да си казвам "абе аз наистина ли уча сега..браво на мен!" или преди контролно някой като каже "оф нищо не съм учил" ми става странно, а преди и аз бях така.

Пък и искам хубав живот, с хубави дрешки, скъпи коли и т.н. :Р

01-16-2011, 22:36
мннннн трудно се хващам да уча...попринцип само домашни пиша а по БЕЛ винаги преписвам от едно момиче в клас :D

anonymous546178
01-17-2011, 10:23
Ами зависи по какво...
По БЕЛ се надъхвам да уча, след като прочета някои от коментарите във форума, които са толкова зле написани, че се моля да не пиша така (и в тази тема има)
По математика ми стана интересно тази година и с кеф си решавам задачите
По английски някак ми идва отвътре и въпреки бедния ми речников състав, сглобявам нещо доста добро (да живее =3)
По русски не уча- ще държа матура
По всичко останало се надъхвам или с последната стипендия, която ще хвана, или със лигавата представа, че ще науча нещо интересно и че това ще ми осигури добро бъдеще :D

Eliii
01-17-2011, 12:26
При мен вариантът: "Колкото по-бързо си науча по това, толкова по-скоро ще имам време за еди какво си." не действа, защото претупвам работата и няма абсолютно никаква полза.

Аз правя така: след като се прибера, ям, оправя се и т.н., си изваждам учебниците за следващия ден и преглеждам по какво имам за учене и домашни. Разделям си ги на три купчини: учене, урок и и двете. И започвам като знам, че след всяка купчинка ще имам почивка от половин час.

Звучи доста тъпо, но поне има ефект при мен.

Eos
01-17-2011, 14:23
учене => работа => пари => живот на макс :grin:
ако дори и едно нещо лиспва от веригата ти пропада живота ;) :)

+1 :smt023 ;-)

IWannaBeSedated
01-17-2011, 17:08
Замислям се, че нямам кой знае колко добър живот и като порасна малко, искам да си го подсигуря на мен и моето семейство, като имам високоплатена работа.
(не знам дали въобще го обясних както трябва)

Rhoads
01-19-2011, 12:23
aре момци и..не знам как трябва да е женската версия на момци.

сядам да уча!

xoxi
01-19-2011, 14:23
Като гледам някой друг как е потънал в учебниците, тетрадките, записките и т.н. и се надъхвам и аз да правя същото. Много интересно изглежда така гледано отстрани..

В повечето случаи обаче си заповядвам мислено да сядам да уча и си представям колко е голямо облекчението, когато затворя и последният учебник и го оставя при другите, по които вече съм си написала и научила. Няма такова усещане просто..

Jus7DreamBoy
01-19-2011, 14:45
никак...
вече се предадох, дори не се опитвам и самозалъгвам :(

пфф гадната истина ++ :(

Yoana
01-19-2011, 23:02
ами зависи за кой предмет говорим хаха. Ако наистина много ме мързи и знам, че мога да мина с преписване от някое другарче - не си губя времето с тези уроци. Другия е вариант да се успокоявам, че мога да избягам, но все идва моментът, когато трябва да го направя това контролно или да ме изпитат, а повярвайте - много е гадно края на срока/годината да се налага да ходиш за всички часове и да учиш като ненормален, защото пред годината ненормално много те е мързяло хах. Но става ли дума за предмета, с който ще кандидатствам - ами казвам си, че от труда, който положа сега, зависи бъдещето ми ии така.. А пък и повечето от материала ми е интересен, така че не е нужно да се "надъхвам" ;)

ImmortalSportFreak
01-20-2011, 13:07
Спокойствието...
Ако не съм си научила като хората, не мога да спя, през деня ми е изнервено и напрегнато.
Това е една от причините,но главнага е,че като порасна искам да имам хубава професия(лекар например) и да получавам достатъчно пари за мен и семейството ми. А без учене,това няма как да стане. Сега е времето,когато трябва да се потрудя,ако искам щастие и спокоен и уреден живот в бъдеще. ;) А и по повечето предмети учим интересни неща(особено химия и биология).
Всъщност аз не уча кой знае колко... повечето го запомням в час,вкъщи пиша домашни и се подготвям допълнително. :)

againstyou
01-22-2011, 14:47
Надъхване няма,осъзнаваш,че е отговорност и че ако не учиш после ще ти пилят на главата а и трудностите в живота ще са доста повече.

ginny
01-22-2011, 15:33
Ми аз уча по няколко причини:
1.Най-маловажната е стипендията - дори не ги тегля тея пари , ама ми прави кеф да знам, че ги имам, защото аз съм си ги "изкарала"
2.И аз искам да имам добър живот и да осъществя мечтата си да уча в Англия и да стана лекар.
3.Искам родителите ми да са довлни и горди от мен.
4.Това е мн лошо , но съм мн амбициозна и все искам да съм първа.Прави ми удоволствие да отговарям вярно и да ми пишат 6 и мн ме е яд когато нямама хубава оценка.


П.П. Но и мен понякога ме хваща мързела :oops: и " забравям" да си науча :-D

RaisedOnRock
01-22-2011, 17:23
Не се надъхвам.Не взимам нещата толкова насериозно. 8-) Като ми се учи-уча,макар и рядко.Но за сметка на това пък,внимавам адски много в час и на тестове давам всичко от себе си.Доволна съм от оценките си.
И все пак,когато ми се налага да уча-Rock You Like a Hurricane на Scorpions надъхва.

dem0to
01-22-2011, 17:55
Ми нахъсвам се така 'Ще седна да уча ще им покажа на наще че мога ще седна да уча че да ми купят шибания лаптоп' и попринцип се получава! :D

rtpghhfcz
01-22-2011, 18:25
съвест и вътрешно спокойствие

Lorein
01-22-2011, 18:38
Стоя пред огледалото и си викам ТИ СИ ЖИВОТНО, ТИ СИ ЗВЯР, УЧИ ВЕ УЧИ ВЕ и си бия шамари за да се ядосам :booooomb:

Това ме разби! :lol: :lol: :lol:

Иначе при мен са няколко факторите, които ме надъхват. Имам няколко приятелки от класа, които са много амбициозни и покрай тях се надъхвам много. Даже се е случвало по цели нощи да си говорим по Skype и да учим заедно. И като казвам учим, наистина учим.
Другото, което е, е личното чувство за удовлетвореност. От няколко години насам като започнем още самата година и тръгвам да си правя едно като табличка с оценките ми по всички предмети и си поставям за цел 1я срок да имам толкова, 2я толкова, че да може за годината да е толкова... И гледам да си изпълня поставените оценки. Също така и ми е кеф да изкарвам над 5,50 и да земам мижавите парички от даскалото. 8) :-D
Сега съм и 12 клас и се надъхвам и да са ми по-високи оценките в дипломата. Естествено наблягам най-вече на предметите, които ми трябват само. Защото знам, че каквото правя сега, ще повлияе малко или много на бъдещето и че някои/доста от работите, които уча сега, ще трябва да ги знам и за напред. :)
Като по-малка пък си спомням, че като се върнех от училище 1ва смяна, давах си време до еди-колко си часа да си почина, да хапна, да изгледам някой филм, после подреждах всички учебници в 1 купчинка, почвах от най-лесните и когато свършех с всеки предмет, го слагах настрани, после така натрупвах купчинката с "готовите" предмети и нямах търпение да свърша всичко. :lol:

Винаги може да се намери някакъв стимул. Но то и за това трябва надъхвация. :) :::

naqden
01-22-2011, 19:47
Урока се прочита 5 пъти.След това се преписва.Така се помнят нещата!