PDA

View Full Version : Състезание за красива кожа на лицето :)



SugarLolLipoPsS
01-16-2011, 11:22
Дойде ми идеята да направим едно състезание за това, коя мацка ще постигне в период на 2 седмици най-красивата кожа на лицето. :)
За целта първо трябва да съберем участници и за определим старта.

Ето ги и правилата, който трябва да се спазват:
Всяка участничка трябва първо да опише типа кожа, който има; недостатъците; годините си. След това всяка трябва да си води записки за всеки един ден от тези 14 дни - какви процедури е правила; каква козметика е ползвала; маски; грим.. всичко каквото се сетите като всичко трябва да поства в темата. След като минат тези дни всяка участничка трябва да си направи извод: как чусва кожата си в момента; какво се е подобрило и т.н.
Другите правила са:
- Да пием на ден най-малко 2 л вода;
- Да ядем най-вече плодове, но и да не забравяме протеините;
- Да не забравяме, че кожата трябва да е постоянно чиста;

Аз съм първаа.. :grin: Кожата ми е по-скоро мазна. Имам черни точки, люпи се в областа около носа, имам акне. На 17 години съм :)

ScarletBite
01-16-2011, 11:25
Ооо, това е много интересно! Поздравления за идеята! :) Ако се съберем повечко, съм навита.

Кожата ми е светла, прозрачна, чувствителна. Не е мазна, нито пък суха. Периодично ми се появяват черни точки, бели точки и разни пъпчици. На 15 съм.

StolenBliss
01-16-2011, 12:13
Тва почва да ми мяза на Фейсбук

MichellePhan
01-16-2011, 12:19
Кожата ми е нормална,имам черни точки по носа и малко пъпки по бузите.На 14 съм.
Искам да си изчистя кожата.Смятам да ползвам Acne Out Lotion и Acne Out Cleaneser за пъпките,а за черните точки на Nivea маски за лице от Мъртво Море.
Мисля,че идеята е доста добра-една "състезание" е мотивиращо и мисля,че ако се направи такова в "Диети - дневник" ще се постигнат по-добри резултати. :D

tuff
01-16-2011, 23:58
Абе вие нормални ли сте ...

Me4encety
01-17-2011, 05:11
Добра ми се вижда идеята.
Такам кожата ми е смесена периодично ми се появяват черни точки по носа не се люпи.Почти на 15 съм

evalongoriq
01-17-2011, 12:56
мойта кожа е нормална...пъпки нямам,никога не са ми излизали 8-) черни точки и такива сякви неща също нямам..на 15 съм

fuckme
01-17-2011, 13:02
според мен е по - добре това просто да е като съвместно подобряване на кожите, отколкото състезание... освен ако целта не е по - голяма мотивация :D

plamuu
01-17-2011, 15:40
еми аз съм на 13 кожата ми е по-скоро мазна периодично ми се появяват петна по носа ( и под устната в началото на всеки сезон ми излиза една много гадна пъпка :( ) пъпки никога съм нямала като цяло :D .. и май е това :D

Cucko0
01-17-2011, 16:47
съжалявам ама ми се струва тъпичко ...

Rebirthing
01-17-2011, 17:08
Състезание малко не ми звучи на място :D . Моята кожа няма какво да и подобрявам, но ще следя темата.
Пиенето на много вода и яденето на плодове ми допада много. Аз лично препоръчвам и домашните маски с хума :).

vampire_girl_
01-17-2011, 18:28
Аз лично препоръчвам и домашните маски с хума :).
Да!!!
Миенето на лицето с трици също ми се отразява добре.

Сега се сещам и за една маска,която бях намерила в друг форум и ми хареса много:

В чашка слагам около 1с.л. бяло брашно,няколко капки лимон и разбърквам с малко минерална вода докато стане рядка каша-нито много водниста,нито много гъста.Намазвам на лицето както се слага маска(пази си косата,трудно се отмива,ако се изцапа).Когато се втвърди,след около 15 мин.може би-тя започва да ти"дърпа"на кожата-я измивам с топла вода.По рецепта е на Джейн Фонда от едно старо списание,много добре ми изчиства кожата.След нея слагам класическата маска-жълтък,1ч.л.мед и 1ч.л.кисело мляко.Пак нанасям,оставям да престои около 20-25 мин.,измивам,слагам си дневния крем и това е.Правя го в неделя от много години,а през седмицата събирам комплименти за кожата си Само дето като чуят,че не съм била на козметик или ползвала много скъпа козметика,повечето се разочароват

billytalent
01-17-2011, 18:33
^Тази маска с брашното непременно ще я пробвам. :)

zlatit0o
01-17-2011, 18:41
Според мен, ще е по-добре + снимки, щото аз може да каже че нямам нито една черна точка или пъпка и да спечеля :)

DesireToFire
01-17-2011, 20:56
Направо направете темата от сорта на Диети : Дневник 3141. Без състезания и т.н, просто всеки да споделя напредък.

KaPrIzZcHeTo
01-18-2011, 14:56
мойта кожа е нормална...пъпки нямам,никога не са ми излизали 8-) черни точки и такива сякви неща също нямам..на 15 съм