PDA

View Full Version : Да отида ли?



BlackEyedPeas
01-16-2011, 12:40
Чудя се утре да отида ли на училище. Не, че не ми се ходи или нещо такова, но както знаете, в Стара Загора хепатита се разгражда все повече и повече, от другия клас 1 момиче се било разболяло. До тук добре, че е едно, но на другия ден се оказало, че заразила още 3-ма човека от нейния клас само за 1 ден. И това за момента става само в съседния клас, но има ученици от моя клас, които дружат с нейния клас всеки ден. Това малко по-малко започва да се разгражда, че и с бърза скорост. Щом за един ден са се заразили толкова хора, не ми се мисли колко още ще са болни, но го прикриват. Това значи, че със сигурност това се е разградило в цялото училище. Ся малко ме е страх да отида, чудя се какво да правя сега. Края на срока сме все пак, но все още е важно да ходя, но тук се застрашава здравето на много ученици и никой в училище не предприема мерки, всеки даскал едва ли не вика "И какво толкова", на никой от тях май не му пука особенно. Според Вас какво е правилното да направя?

kyka1
01-16-2011, 12:44
По добре отивай на училище, че после ще се затрудниш, а както каза и ти края на срока по - добре не рискувай :wink:

BlackEyedPeas
01-16-2011, 17:14
Е, да, но не е ли по-добре да не ходя там еди-си-колко-време (Ще игубя малко материал), отколкото да изгубя материал за няколко месеца?

zlatit0o
01-16-2011, 17:19
Може да се посъветваш с родителите си.
Иначе не знам, кое е по-правилно...

ludiqtzubar96
01-16-2011, 18:03
Абе щом не са обявили грипна(хепатитна) ваканция,значи се налага да ходиш.А като отидеш просто се моли да не те хване.Гадно ама какво да се прави. :(

xWandereRx
01-16-2011, 18:14
не ходи

BlackEyedPeas
01-16-2011, 18:51
Една от даскалките ни миналата седмица казала на една приятелка да се приготвяме за грипна, но не от хепатита.

vesito13
01-16-2011, 19:12
Хепатит не се предава по въздушно-капков път. Поддържай добра лична хигиена и нямаш проблем да отидеш на училище.

01-17-2011, 03:00
къъв хепатит :shock:
И не се хваща така лесно .аз с съученичката ми всичкоо правим заедно..ядем..пием си от едно шише :D
мнн се харесваме :oops:

WishICouldForgetYou
01-17-2011, 03:32
Има маски за тази цел. Ако се страхуваш толкова много, може да си решиш проблема с една такава. ;)

Auriss
01-17-2011, 03:53
Хепатит не се предава по въздушно-капков път. Поддържай добра лична хигиена и нямаш проблем да отидеш на училище.

Айде марш в час по Биология :) . Баси колко е затъпяло населението

kyka1
01-17-2011, 11:32
Абе щом не са обявили грипна(хепатитна) ваканция,значи се налага да ходиш.А като отидеш просто се моли да не те хване.Гадно ама какво да се прави. :(
Аз за "грипна хепатитна" ваканция не сам чувал :-o