PDA

View Full Version : "лек" за подкожна пъпка



IfeTyy
01-16-2011, 16:02
охх преди няколко дни най-много седмица ми излезе някаква пъпка над устната.. ии сега т.е. вчера установявам, че тази пъпка е подкожна... и не знам как да я махна. с нещо да я пробия ли какво? някой, ако знае нека сподели, защото боли и не се прикрива с фон дьо тен :д благодаря предварително :)

Converse333
01-16-2011, 17:11
Мажи я със спирт. ;)

foreverr
01-16-2011, 17:14
В повечето случаи няма лек, защото тя дори не може да се изстиска, а и с каквото и да я мажеш, като не е изстискана мазилото не прониква в пъпката и опчти не действа.Просто трябва да си чакаш пъпката да изчезне.Друго решение за съжаление няма :(

Nayomie
01-16-2011, 17:15
Мажи я със спирт или с нещо против пъпки, не ти препоръчвам да я чоплиш. А и в някакво списание бях чела, че паста за зъби помага, ако искаш пробвай : )

psych0
01-16-2011, 17:18
намажи я с нещо за пъпки, може и спирт, но в никакъв случай не я чопли, че ще стане на рана.

IfeTyy
01-16-2011, 17:29
охх май наистина няма лек.. аз я мажа т.е. почиствам си лицето с Clean&Clear ии сега като се изкъпя пак, но не мисля, че и това помага. Мислех си да я сцепя някак си.. ама няма как и ще стане голяма рана.. май ще чакам. благодаря ви

KumchoValcho
01-16-2011, 17:56
Над устните пъпките не се пипат, че може да стане лошо. :)
Намажи я с Йодасепт ако имаш, ако не - остави я, ше мине.

ScarletBite
01-16-2011, 18:00
Аз съм си правила подобна мини-операция с много тънка игла, която обгарям със запалка, почиствам внимателно и... цък. Но не те съветвам да рискуваш, защото ако не "уцелиш" от първия път става гадно, а и може да се получи инфекция.

zoreto
01-16-2011, 18:06
^ можеш да пробваш с мед,защото е много близък до естественото Ph на кожата и един вид извлича, мен лично ми е помагало

IfeTyy
01-16-2011, 18:11
с мед да ядене мажеш пъпката?

stelkastel
01-16-2011, 18:39
Противно на това, че вие казвате, че не може да се изстиска, аз ще кажа - може да изстиска!Нооо е супер ултра мега гига болнезнено, тъй като тя няма бяло връхче. Преди години много ми се появяваха и така съм правила - всеки ден стискам, докато накрая не се появи ''бялото връхче'', но когато всичко е изстискано е сууупер грозна гледка - кървища, гной, гадости общо взето. Пробвай с акне аут, сестра ми го ползваше и е много доволна! :)

zoreto
01-16-2011, 18:55
с мед да ядене мажеш пъпката?


не мажеш 5 тона мед, а съвсем малко, ква е разликата дали ще е нещо естествено или някъв химичен боклук????

IfeTyy
01-16-2011, 19:06
аха ясно ест няма да е 5 тона, благодаря ти сега ще пробвам дано стане :)

kay4yk
01-16-2011, 19:26
Противно на това, че вие казвате, че не може да се изстиска, аз ще кажа - може да изстиска!Нооо е супер ултра мега гига болнезнено, тъй като тя няма бяло връхче. Преди години много ми се появяваха и така съм правила - всеки ден стискам, докато накрая не се появи ''бялото връхче'', но когато всичко е изстискано е сууупер грозна гледка - кървища, гной, гадости общо взето. Пробвай с акне аут, сестра ми го ползваше и е много доволна! :)
+++. Помага.!

JustForFun
01-16-2011, 19:41
На мен рядко ми излизат пъпки, но когато ми излезе подкожна гледам да я пипам колкото може повече (не да я чопля) , за да може до 2-3 дни да се появи бялото връхче. Иначе 2-3 дни стоиш с червеното петно.. След като се появи бялото връхче, я изтискай (малко е трудно...) и се приготви, че ще има достаа гной.. При подкожните е така. След това може да я намажеш с одиколона на баща си и на сл. ден я няма ! :)

stelkastel
01-16-2011, 21:01
Ооо, подкожните пъпки ми липсваааат! :(

n3zabrawiimaa
02-18-2011, 11:34
Ненене глупости!
Недей да я стискаш!
Щом пъпката е подкожна, значи още не е узряла!
Като узрее, ще излезе, и недей да я стискаш, след няколко дена ще изчезне!

SmAllViILee
02-24-2011, 11:03
аз имам една малка подкожна и ми стои от 2 месеца някаде че и повече :( чувала съм и аз за някви методи с нагряна игла и после се пробожда пъпката и нш такова беше .. майка ми каза да отида на козметик да ми я махме защото както казаха по горе може да засегна нещо и после.. :?