PDA

View Full Version : Хладно оръжие



FlipY
01-16-2011, 16:05
Позволено ли е носенето на бокс от непълнолетен ? Ако тръгнат да ме претърсват полицаите ще го направят ли на проблем?
Ако има студенти, учещи право , бих бил много благодарен да споделят мнението си.

gandalfepi4
01-16-2011, 17:03
1 - да, проблем е. още по-голем проблем е и защото родните ни полицаи са по-тъпи от торба пълна с тухли върху които се е празнил язовец. (уча право)

2 - неефективно е (година-две ходих с бокс). по-добре си вземи спрей - сравнително ок е, ако те питат казваш че е за кучета, по-лесно се носи и ебе майката на всекиго. само се увери че не е некво мръсно менте.

kyka1
01-16-2011, 17:11
Това със претърсването е много рядко и едва ли ще те хванат :)

FlipY
01-16-2011, 18:09
Мене ме претърсват редовно , защото имам навика да се разкарвам по тъмно и обикновено съм с качулка.
Около нас се навърта няква "човешка маса" , наркоманчета и все са на групи от по 5-6. На няколко пъти се гледаме лошо и усещам , че скоро ще стане някой фал , та се чудех с какво мога да им пръсна главата , ако тръгнат да се мислят за безсмъртни.
Просто е въпрос на време , а не ми се разкарва с тектолит , тъй като отстрани изглежда ,че едва ли не аз тръгвам да правя проблеми.

gandalfepi4
01-16-2011, 18:28
GiudeWire

da fuck is that?

iLovePussyJuice
01-16-2011, 19:14
спрейовете са тъпи

до преди 1+ година и аз имах бокс винаги в мен, ама ми го отнеха 8-)
сега швейцарско ножче, за по-лесно отваряне на бири или рязане на филтри на тънки цигари 8-)

трябва да си взема нов бокс :-o

FlipY
01-16-2011, 19:52
Главно въпросът ми беше дали подлежа на някаква наказателна отговорност, за това че нося в себе си бокс? Ще се размина ли с обикновеното мрънкане , един шамар и отбемане на бокса или ще има глоба, доклади и бумащина?

Sirius
01-16-2011, 20:39
Никва глоба няма да има.

По добре си земи телескопична полицейска палка. По 30+ лева са и са удобни.

Greennight
01-16-2011, 21:03
Не могат да ти кажат нищо,ако те претърсят.Смисъл най-много могат да те попитат откъде си го купил.Иначе палка е по-добър вариант,защото действаш от по-голямо разстояние.

KarlDionic
01-16-2011, 21:33
аз бях гледал едни дето са като дръжки и като махнеш става 1 метър някъде :) те вършат ли работа ?

firstdiesel
01-16-2011, 21:49
сложи си футболни шини на пишялите и ставаш безсмъртен...

Металния бокс не е хубаво оръжие, може да си счупиш ръката кат удряш
Лютивият спрей не е за препоръчване (особенно на открито), духне един вятър и ти влиза в твоите очи

Военен кожен колан с метална закопчалка е много хубаво оръжие :)

Auriss
01-16-2011, 23:21
Приятел чети внимателно ,защото с тия съвети ,дето са ти дали само ще си изпатиш.

Първо ,НЯМАШ ПРАВО да използваш каквото и да било оръжие срещу някого ,ако си имал възможност да избягаш. Запомни го и си прецени внимателно кога си заслужава да си защитаваш достойнството и кога да се чупиш. Вярно ,тъпо и недостойно е ,но ако причиниш на някого някаква телесна повреда ,независимо дали той те е нападнал пръв или не ,ще си изпатиш И ТИ.

Второ ,ножове ,боксове ,палки и сякакви такива глупости НЕ СА за самозащита и не се приемат от закона като такива. Ако пръснеш на някого черепа с палка или бокс си ГГ. Това е положението. Ножа дори няма да го коментирам.

Единствените ти варианти ако действително искаш да се защитиш ,а не да пречукаш някого ,са спрей и газов пистолет. Ако имаш 18 (нов и тъп закон ....) можеш да си вземеш пистолет - полицията не прави проблеми ,само питат закакво ти е .... което е очевидно ,ама ... :)
Спрейовете също не са лоши ,но не бих разчитал на тях - умишлено съм се пръскал в лицето с CS (сълзотворен) и ефекта е неприятен (щипе ,заслепява ,после пари зверски) ,но не би ме спрял ако искам да докопам някого. Купи си PV (пипер) или PV Supra ,ако намериш на спрей.
Виж пистолета ми се е налагало да го вадя и дори не се наложи да стрелям. Вади си сам изводите :)

Айде успех.

ПП: Колкото до другия ти въпрос - Не ,не подлежиш на наказателна отговорност нито за бокс ,нито за малък нож. Не помня колкото беше лимита за острието ,но беше под 10 сантиметра. На практика боксът ти е парче желязо. Това че полицията си тълкува законите както иска е друга тема.

TheBeliever
01-16-2011, 23:45
Как така те претърсват редовно? Не си ли знаеш правата?


Претърсване на лице, наричано още обиск, без разрешение от съдия се допуска само при тяхното задържане или когато при извършване на разрешено претърсване може да се счита, че лицата, които присъстват при претърсването, са укрили предмети или книжа от значение за делото. Винаги обискът трябва да се извършва от лице от същия пол и в присъствието на свидетели, наричани поемни лица, от същия пол. Когато няма предварително разрешение от съд, съдия трябва да одобри извършения обиск в срок до 24 часа. НПК чл.161

Auriss
01-17-2011, 00:32
Всъщност ако не греша това ,което пише в НПК се отнася до домашните обиски :)

Относно тези на улицата е това :


Чл. 68. (1) Полицейските органи извършват обиск на лице:

1. задържано при условията на чл. 63, ал. 1;

2. за което съществуват данни, че носи опасни или забранени за притежаване предмети;

3. заварено на място, където е извършено престъпление или нарушение на обществения ред, когато има достатъчно данни, че у него се намират вещи, които са свързани с престъплението или нарушението;

4. (нова - ДВ, бр. 88 от 2010 г., в сила от 09.11.2010 г.) за което има сигнал в ШИС за извършване на специфичен контрол.

(2) Обиск може да бъде извършен само от лице, което принадлежи към пола на обискирания.

Чл. 63. (1) Полицейските органи могат да задържат лице:

1. за което има данни, че е извършило престъпление;

Но да ,прав си. Нямат право да те претърсват без основание. Единствено да ти поискат личната карта.

FlipY
01-17-2011, 07:28
Ситуацията е следната : Вървя аз в мъгливо време около 21:30 . Почти винаги съм сам и с качулка. Една патрулка минава бавно , обръща и от колата слизат двама господина. Легитимират се както му е реда , поискват ми лична карта . Тя разбира се винаги е в мен и им я представям. Следват въпросите : " Нещо незаконно в теб?" Аз разбира се отричам , като си говоря съвсем нормално , нито използвам опиати , нито пък пия. Следващия въпрос бе " Сигурен ли си ? " . Накараха ме да се разкрача , да си изпразня джобовете и с потупане се опитват да проверят дали не съм скрил нещо в якето или пантолоните, след което си заминаха след като записаха някаква информация от личната ми карта.
Никога не съм се правил на всезнайко , тъй като нашите защитници на реда/ не говоря за всички/ имат едно "по-специално" отношение към тези, които може би познават закона повече от тях и после много ядове можеш да береш , особено ако си от малък град.
Благодаря за съветите Auriss , видно е че познаваш закона и ще се водя по написаното от теб.
Благодаря и на всички други , които се изказаха преди теб. Чувал съм,че с палка много лесно могат да се счупят ръце,ребр , а аз не желая да нанасям чак такива телесни повреди.

gandalfepi4
01-17-2011, 07:56
Приятел чети внимателно ,защото с тия съвети ,дето са ти дали само ще си изпатиш.

Първо ,НЯМАШ ПРАВО да използваш каквото и да било оръжие срещу някого ,ако си имал възможност да избягаш. Запомни го и си прецени внимателно кога си заслужава да си защитаваш достойнството и кога да се чупиш. Вярно ,тъпо и недостойно е ,но ако причиниш на някого някаква телесна повреда ,независимо дали той те е нападнал пръв или не ,ще си изпатиш И ТИ.

Второ ,ножове ,боксове ,палки и сякакви такива глупости НЕ СА за самозащита и не се приемат от закона като такива. Ако пръснеш на някого черепа с палка или бокс си ГГ. Това е положението. Ножа дори няма да го коментирам.

Единствените ти варианти ако действително искаш да се защитиш ,а не да пречукаш някого ,са спрей и газов пистолет. Ако имаш 18 (нов и тъп закон ....) можеш да си вземеш пистолет - полицията не прави проблеми ,само питат закакво ти е .... което е очевидно ,ама ... :)
Спрейовете също не са лоши ,но не бих разчитал на тях - умишлено съм се пръскал в лицето с CS (сълзотворен) и ефекта е неприятен (щипе ,заслепява ,после пари зверски) ,но не би ме спрял ако искам да докопам някого. Купи си PV (пипер) или PV Supra ,ако намериш на спрей.
Виж пистолета ми се е налагало да го вадя и дори не се наложи да стрелям. Вади си сам изводите :)

Айде успех.

ПП: Колкото до другия ти въпрос - Не ,не подлежиш на наказателна отговорност нито за бокс ,нито за малък нож. Не помня колкото беше лимита за острието ,но беше под 10 сантиметра. На практика боксът ти е парче желязо. Това че полицията си тълкува законите както иска е друга тема.

+ 100

gandalfepi4
01-17-2011, 08:02
Как така те претърсват редовно? Не си ли знаеш правата?


ченге изнасили моя позната. смяташ ли че го е направил понеже тя не е казала че според член 83-137^4##! той няма право да прави така?


от българското ченге по-голямо лайно НЯМА. (ДА, наясно съм и че много от тях са добри и познавате много прекрасни индивиди, но съм имал достатъчно лични впечатления от тяхната моралност и интелигентност, за да говоря така).

няма оправия с тях. ако тръгне да те претърсват некви се оставяш.

по-добре е да ги опукаш с патлак и да бегаш отколкото да им кажеш че не им е в правомощията. казвал съм го понеже момиче с което ходех навремето им каза нещо такова и ситуацията много бързо стана доста напечена (а си беше супер права щото е дете на юристи най-малкото)

Auriss
01-17-2011, 08:29
Само да вметна ,че Гандалф е абсолютно прав. Изпадал съм в комична полемика точно с такива индивиди - съвсем очевидно е ,че не познават нито закона ,нито правилниците. Правят си каквото искат.
Без коментар ще оставя и факта ,че във форума на лекс.бг станах свидетел как точно по същата тема (уличните обиски) едно ченге каза ,че не е проблем да си скалъпи причина да тикне някого зад решетките за 24ч без причина......Това е то българският милиционер.

Разбира се попадал съм и на свестни и откровено казано - болшинството от тях са такива. Но точно заради издънки като гореописаната МВР има лош имидж.

/офф

Като цяло от 4то и 6то районно имам доста добри впечатления с изключение на кварталното ченге на жк.Хиподрума....Не живея тук и просто ми става уникално смешно като със заядлив тон ми изцепи "ти какво правиш тука" о0

Sirius
01-17-2011, 12:57
Малко се престаравате, много спазвате законите изведнъж. Аз и без тва имам съмнителен вид, и при претърсване ми извадиха 2 ножа и палка и нищо не ми казаха и това не е 1- 2 пъти.