PDA

View Full Version : Син екран



xpucuto
01-16-2011, 18:09
....

minus273dot15
01-16-2011, 18:17
Проблем с видеокартата. Може да бъде от почти всякакво естество: грешен драйвер за видеокартата, проблем на Windows при обръщение към драйвера, прегряване на видеокартата, малфункция на видеокартата поради физически проблем...

Като цяло си изтегли най-новите драйвери за видеокартата от сайта на производителя й:

http://www.amd.com/uk/Pages/AMDHomePage.aspx

И огледай известено време в какви граници се движат температурите й, с програмка като тази:

http://badmin.org/SysArch/HWMonitor.exe

xrusinka
01-16-2011, 18:50
Ммм да сериозничко е ... Но знай, че е лесно оправимо .. Смисъл не е от компа, а нещо от линдолса, драйверите за видео картата нещо не са вред .. Трябва да си преинсталнеш линдолса .. Това същото ми се е появявало милион пъти и 6 пъти съм си преинсталвала линдолса заради това и същия текст и всичко еднакво беше, но знам, че е от линдолса, защото ми го е казвал специалист !

GregoryHouse
01-16-2011, 20:55
Ммм да сериозничко е ... Но знай, че е лесно оправимо .. Смисъл не е от компа, а нещо от линдолса, драйверите за видео картата нещо не са вред .. Трябва да си преинсталнеш линдолса .. Това същото ми се е появявало милион пъти и 6 пъти съм си преинсталвала линдолса заради това и същия текст и всичко еднакво беше, но знам, че е от линдолса, защото ми го е казвал специалист !

Голям спец ще да е бил. Проблема при теб е бил във драйвера. Най-вероятно и в случая е така. Или е от прегряване.

JDeel
01-16-2011, 21:03
xrusinka, трябва ли да си видиш линдолса инсталиран на друг комп и изненадващо - работещ без проблеми, само за да се убедиш че не е точно от него. Или да си купиш друг модел видеокарта, която отново изненадващо, но няма да покаже отново син екран.

Аз също имам комп с ATI и понякога ми прави подобни проблеми - забива, гаси се и т.н. Знам че е от видеокартата. Дали прегрява, дали драйверите са скапани или не се харесват с линдолса... няма значение. Сигурен съм обаче, че ако я сменя тези проблеми няма вече да ги има (но пък може да се появят други, специфични за другата видеокарта)

Бъговете са неприятни, да. Понякога и производителите не могат да дадат решение. Но що се отнася до хардуера, то драйверите му се правят за Windows, а не Windows се прави за драйверите. Така че ако някоя видеокарта, звукова карта или каквато и да е друга карта прави специфични проблеми, тогава причината трябва да се търси в нея.