PDA

View Full Version : Разлика във възрастта



FCB
01-17-2011, 01:03
Не съм сугурна дали вече има такава тема , така че ако се повтаря може да я изтриете.Въпросът ми е какво е мнението за ви за връзките , в които единят е доста по - голям или по- малък от другия?

Memphis
01-17-2011, 03:36
Ако има химия, любов, пеперудки или там както му се нарича обич защо не... Възрастта не е от значение! Стига родителите на по-малкия да те приемат... Аз мисля, че ако родителите на половинката по-малката нямат нищо напротив и ви подкрепят не е абсолютно никакъв проблема... Тяхното мнение е много важно за да е по-добра връзката да няма криеници и т.н. :) Аз обичам по-малко момиче и родителите и ме харесват... Но аз сам съм се постарал да изграда доброто мнение в тях! Имам уважение съобразявам се с тях като им обещая нещо го спазвам и всичко е ок... :P

Faces
01-17-2011, 04:28
Разбира се че няма значение разбират ли се обичат ли се какъв е проблема :)

SmilezZz
01-17-2011, 06:04
Аз съм против такава връзка..Не мога да си представя как едно момиче на 15 може да ходи с някакъв,който е на 40 години ?
- Те надали имат общи теми за разговор,пък ние за любов говорим..

MaLkaTa_LaDy
01-17-2011, 06:07
Като за налало - звучи странно. Не знам какво ти разбераш под "доста" но вчера или онзи ден четох тема, в която момичето беше на 15, а момчето на 20. Разбира се, бих се замислила за това момче отговаря ли му развитието на годините, както и същото за момичето. И ако си отговаря, какво ще търси едно 20-годишно момче в 15-годишно дете. Като изключим това. И ако характерите им и мисленето им си допадне... защо пък не?

gLypChenCee
01-17-2011, 06:08
Разликата 15г. - 30-40 г. е просто недопустима и плашеща от моя гледна точка..
иначе нормалните разлики от 1-2-3-4-5-6-7-8-9 години най-много.. мисля, че никой няма против... но и зависи от самата ти възраст.. ако си на 15 примерно повечето ходят с момчета на тяхната възраст или с 3-4 години по-големи.. С моя приятел разликата ни е 4 години и не е толкова плашещо.. но ако си на 25 например... нищо не пречи да тръгнеш с 32 годишен да кажем... :) Моите родители са с 7 години разлика.. Има много мнения... всеки трябва да постъпи както смята за добре.. :)

FuckingFreak
01-17-2011, 06:23
На едно момиче майка ѝ и баща ѝ са с 11 години разлика - Майката е била учителка на бащата, звучи ми малко като филм, но е факт 8-) Ако наистина имат общи интереси, еднакви цели и очаквания един към друг, защо не ?

lavolupte
01-17-2011, 11:15
бившия беше с 12 години по-голям и прекарах едни от най-хубавите си моменти

kiki1991
01-17-2011, 11:37
против съм фрапиращите разлики като 15момичето 30 момчето,но до 6-7 години разлика мисля че няма проблем.Със моя приятел разликата ни е 6 години,аз съм на 19 той на 25 и по нищо не се различаваме като мислене и всичко,щом сме от 1 година заедно и до сега сме нямали проблеми и си пасваме във всичко значи не са важни годините разлика.Но пак казвам против съм големите разминавания!!!

VivaVivs
01-17-2011, 18:28
Аз съм на 18,а приятелят ми е на 25.Малко по-бързо прекарах детството си и бързо се наложи да вляза в света на възрастните(причини достатъчни :))пък и той е съвестен,умен и добродушен човек,когото обичам и мисля,че 7-годишната ни разлика не е в минус,напротив,в плюс е,защото и двамата искаме една стабилна връзкаи заедно да изградим живота си.Радвам се че на тези години успях да срещна такова съкровище ;) Пожелавам късмет на всички ;)))

FromAutumToAshes
01-17-2011, 18:54
Аз съм на 18,а приятелят ми е на 25.Малко по-бързо прекарах детството си и бързо се наложи да вляза в света на възрастните(причини достатъчни :))пък и той е съвестен,умен и добродушен човек,когото обичам и мисля,че 7-годишната ни разлика не е в минус,напротив,в плюс е,защото и двамата искаме една стабилна връзкаи заедно да изградим живота

Айде няма да коментирам...

Аз съм твърдо против тези връзки, разлика най много 3-5 години, и то при по-вързрастни хора. Иначе за тийнове до 1-2 е нормално.

korpin
01-17-2011, 19:54
Като за налало - звучи странно. Не знам какво ти разбераш под "доста" но вчера или онзи ден четох тема, в която момичето беше на 15, а момчето на 20. Разбира се, бих се замислила за това момче отговаря ли му развитието на годините, както и същото за момичето. И ако си отговаря, какво ще търси едно 20-годишно момче в 15-годишно дете. Като изключим това. И ако характерите им и мисленето им си допадне... защо пък не?

За мен ли става дума? o.O :D

FCB
01-17-2011, 22:54
Като за налало - звучи странно. Не знам какво ти разбераш под "доста" но вчера или онзи ден четох тема, в която момичето беше на 15, а момчето на 20. Разбира се, бих се замислила за това момче отговаря ли му развитието на годините, както и същото за момичето. И ако си отговаря, какво ще търси едно 20-годишно момче в 15-годишно дете. Като изключим това. И ако характерите им и мисленето им си допадне... защо пък не?

За мен ли става дума? o.O :D

Съгласна съм с теб за това 15-20 когато единият е дете а другият е вече така да се каже по с акъла си.Въпреки че някои хора и на 50 разсъждават като на 15.Аз съм на 20 , имала съм връзка с момчета на моята възраст и малко по-големи.Но не мисля , че те разсъждаваха като хора на тази възраст , в главите им още бяха коли , алкохол , кой с коя спал , кой къде ходил.Така че връзките ми с тях не продължиха особено дълго.Близо година съм с човек , с който имаме 21 години разлика и мога да кажа , че това е ТОЙ-когото съм търсила , за когото съм мечтала.Той е моето аз в мъжки вариянт.Винаги има какво да си кажем, знае как да постъпи в дадена ситуация и не се държи като дете , което не знае какво иска.Знае как да се държи с една жена, да я уважава и обича и сме безкрайно щастливи заедно.

MaLkaTa_LaDy
01-18-2011, 08:27
FCB, съгласна съм, че годините не гарантират здрав разсъдък. За това и казах:

Разбира се, бих се замислила за това момче отговаря ли му развитието на годините, както и същото за момичето.
И се радвам, че си намерила човека за теб. Но замисли се ако беше на твоите години и мислеше като този "ТОЙ"-когото си търсила, щеше да е много по-различно. Сигурно звуча наивно, но идеята да заминете заедно някъде да учите; да си помагате в колежа; да вършите безрасъдни неща, докато можете; да сте съперници в бизнеса; да носите едни и същи пари в дома; приятелите ви да са от една компания... и още и още... ми звучи приказно! За това не че не одобрявам връзките с голяма разлика в годините, но предпочитам другите.

n3zabrawiimaa
01-18-2011, 08:32
Ако разликата не е фрапираща..
С моя приятел имаме разлика 4 години и се разбираме идеално..

zority7
01-18-2011, 08:48
Разлика от 2-5 години не е фатална,но от повече годините ще си кажат думата и се в някой момент ще се разминат в мисленето :)

buba4ko
01-18-2011, 15:01
Докато разликата е под 15 години проблеми няма...по голяма разлика вече са различни поколения и не мисля че е порепоръчително да се захващаш в такава връзка.

GossipGirl89
01-18-2011, 15:53
Зависи каква е разликата. Да вземем за пример числото 5. Ако момичето е на 13,а момчето на 18 - тогава тия 5 години си оказват голямо влияние, но ако момичето е на 20, момчето на 25 (или момичето на 25, момчето на 30) тогава 5-те години не се усещат толкова и нямат кой знае какво значение. То всичко си зависи от самите хора. Пълноценна връзка може да се получи и когато единия партньор е на 13-14, а другия на 18-19 стига наистина да се харесват, разбират и да са заедно не само заради личните облаги на единия... имам предвид секса.

А колкото до по-големи възрастови граници от сорта на 10+ години - не ги приемам и не ги одобрявам тия връзки, но то пак си зависи в кой възрастова граница точно са попаднали тия 10 години. Ако единия е на 30, другия на 40 - няма проблеми, но ако е 13/23 вече си е кофти работа...

VivaVivs
01-18-2011, 16:35
Аз съм на 18,а приятелят ми е на 25.Малко по-бързо прекарах детството си и бързо се наложи да вляза в света на възрастните(причини достатъчни :))пък и той е съвестен,умен и добродушен човек,когото обичам и мисля,че 7-годишната ни разлика не е в минус,напротив,в плюс е,защото и двамата искаме една стабилна връзкаи заедно да изградим живота

Айде няма да коментирам...

Аз съм твърдо против тези връзки, разлика най много 3-5 години, и то при по-вързрастни хора. Иначе за тийнове до 1-2 е нормално.

Защо да не коментираш? :) Лично мое мнение(което естествено не натрапвам :))е че обичта и любовта не се измерват в години,а в това дали ще срещнеш човека за теб ;)Има фрапантни 15-годишни разлики,които не са за предпочитане (тук говоря за педофилията),но в моето семейство,почти всички двойки имат разлика във възрастта (11-годишна,5-годишна,защо не и 7 ;))Няма нормална възрастова граница,има химия между хората и нейната липса ;)

PFCB
01-18-2011, 19:03
....Аз съм на 20.... .....Близо годима съм с човек , с който имаме 21 години разлика....
:shock: :shock:

FCB
01-18-2011, 20:14
....Аз съм на 20.... .....Близо годима съм с човек , с който имаме 21 години разлика....
:shock: :shock:
Може и да ти се струва странно голяма нашата разлика , но за любовта граници няма.Нито възрастови , нито като разстояние , нито каквито и да било.

Violenza
01-19-2011, 05:55
Може и да ти се струва странно голяма нашата разлика , но за любовта граници няма.Нито възрастови , нито като разстояние , нито каквито и да било.
Не им се обяснявай. Няма да те разберат, не виждат по-далеч от носа си.

VampireLover3
01-19-2011, 09:42
Няма нищо лошо .. ако се обичат нека бъдат заедно,но ако е заради секса или нещо друго съм много против. Майка ми и баща ми имат 15 години разлика на тях не им личи вече, но например някоя 13 годишна да тръгне с 30 годишен е грозно и смешно. :)

Justify
01-19-2011, 11:09
....Аз съм на 20.... .....Близо годима съм с човек , с който имаме 21 години разлика....
:shock: :shock:

Като станеш на 35-40 ще се чукаш с дядка,момиче не се излагай и си хвани някой читав сопол на твойте години.

FCB
01-19-2011, 12:06
....Аз съм на 20.... .....Близо годима съм с човек , с който имаме 21 години разлика....
:shock: :shock:

Като станеш на 35-40 ще се чукаш с дядка,момиче не се излагай и си хвани някой читав сопол на твойте години.
А има ли смисъл да си губя времето с хора , които не знаят какво искат.Пък и не съм искала съвет дали да зарязвам приятеля си или не.

valdesbg
01-19-2011, 12:15
Що трябваше да ни се дава свобода на действията и думите? Ясно си личи колко изобщо не сме дорасли за това.

Имаме вода, имаме пръст и си правим кал.

Разлика до 5 години е максимума до 30 години. После може и 10. Всичките дивотии че като се обичат и няма проблеми, и че за любовта прегради няма... са просто успокояване на душата и опит да се натъкми реалността към собствените изкривени принципи.

FCB ако хората на твоята възраст не знаят какво искат това значи че и ти не знаеш какво искаш. Що му губиш времето на човека тогаз?

xoxi
01-19-2011, 13:56
Ако говорим за тийн годините, то възрастта определено има голямо значение. В тези години, никой не знае още какво търси в другите и е много лесно да бъде манипулиран един тинейджър.
По това време, една връзка с по-голямо разлика е практически невъзможна, откъдето и да я гледа човек.

Но ако говорим вече за осъзнали се хора, то едва ли годините биха попречили на любовта помежду им.
Не са редки случаите, в които съпрузи имат разлика от над 10 години.
Но все пак говорим за 30-40 годишни, а не за 16-26.

Vilencety
01-19-2011, 14:25
Аз съм протв връзките с фрапираща разлика в годините! Според мен е приемливо до 7 години разлика, въпреки че и 7 ми се стуват много! С моя приятел имаме 1 година разлика, заедно сме от 2 години и се разбираме перфектно :)

FCB
01-19-2011, 14:29
Що трябваше да ни се дава свобода на действията и думите? Ясно си личи колко изобщо не сме дорасли за това.

Имаме вода, имаме пръст и си правим кал.

Разлика до 5 години е максимума до 30 години. После може и 10. Всичките дивотии че като се обичат и няма проблеми, и че за любовта прегради няма... са просто успокояване на душата и опит да се натъкми реалността към собствените изкривени принципи.

FCB ако хората на твоята възраст не знаят какво искат това значи че и ти не знаеш какво искаш. Що му губиш времето на човека тогаз?

Не съм казала нищо за свободата на словото , всеки си изказва мнението.Просто казах , че въпроса ми не е дали да се разделя с него или не.Попитах за мнение , а не за съвети за личния ми живот.Него сама си го оправям.
Не говорих общо за хората на моята възраст , а за повчеето момчета.Момичетата по прнцип съзряваме по - бързо и разликата в мисленото на 20 годишно момиче и на 20 годишно момче е огромна.За себе си съм наясно какво и кой искам и не мисля , че му губя времето , нито пък той на мен.
Благодаря ти все пак за мнението.

BaffaLsc
01-19-2011, 14:38
[color=orange][b]Разликата 15г. - 30-40 г. е просто недопустима и плашеща..

Justify
01-19-2011, 14:45
.Момичетата по прнцип съзряваме по - бързо и разликата в мисленото на 20 годишно момиче и на 20 годишно момче е огромна.[/b]

Що говориш глупости немога да разбера,то си е до човек!!! Бързо израствате физически не умствено! И защо се опитваш да си наложиш мнението ,че всичко което правиш е много хубаво и примерът ти трябва едва ли не да се последва от всички пикли на твоята възраст.....Ае стига толко глупости та той може да ти е баща.......Просто си нямаш на идея в каква заблуда си а чичката е щастлив ,че си е хванал младо яре да жули. :?

Violenza
01-19-2011, 15:04
^
За съзряването съм съгласна, че наистина е индивидуално.
Другото е абсолютна глупост. Момичето добре обясни, че нито дава пример на някого, нито е искала коментар за връзката си. А тъпата съпоставка с баща й е безсмислена и е най-изтърканият довод.
Ти пък откъде си сигурен, че той е с нея само заради това?
Заедно са и явно така им е добре, щом са се задържали толкова време. ТЯХНА работа е защо са заедно, не ваша.

valdesbg
01-19-2011, 15:28
FCB става дума кой изобщо реши че сме дорасли да ни остави сами да се оправяме или иначе казано да ни пусне свободията Демокрация. Гледай кви извращения се получават. Балканските народи заслужаваме съвсем друго нещо - да ни се налага какво и по колко да правим, кога и как също. За да се знае че нещата ще бъдат като хората.

С тоя довод издишаш много. Съзряваме различно, права си. Разликата е една две години, не повече. И нито е нещо толкова фрапантно, нито е нещо толкова колосално че да скачаш на 40 годишен. Щом ти си наясно с това какво и кого искаш(което силно ме съмнява предвид начина ти на писане и мислене) защо хвърляш толкова много кал в чуждата градинка че те не могат? Нима си богоизбрана? Я се стегни малко и слез на земята.

А що няма кой да ти отвърти два три шамара и да те вкара в правия път? Нищо не си ми направила и казала, да. Обаче това не е задължително за да ти покажа по колко грешен път си поела. Знам че не ти пука. Троши си главата колкото искаш. Въпроса е че пиша тоя пост за да може да помогна на някой друг.

Виоленза след като и ти и аз и тя живеем в ЕДНО и също общество значи е работа на всички. Ако мойта градинка е хубава, обаче тая на съседа тъне в лайна и е развалина, щото така му харесва сещаш ли се на мен колко ще ми е приятно. Така че кой какво прави е И моя работа, след като аз и той живеем в едно и също общество.

П.П. Демокрацията е страшно хубаво нещо. Само ако разбираш смисъла му. А ние не сме дорасли за тая отговорност още.

FCB
01-19-2011, 16:26
Не се опитвам да налагам мнението си , все пак всеки може сам да си реши какво да прави.И не мисля , че съм хвърляла "кал в нечия градинка".И защо трябва някой да решава кой е правия път и кой не и да ми отвърта шамари.Не мисля ,че съм извършила престъпление и не мисля , че преча на някой от обществото с това , че обичам някого и че той ме обича.

valdesbg
01-19-2011, 16:39
Е да де - точно тук е въпроса - че вярваш че подобно извращение всъщност е нормално. А хората сме на принципа monkey see - monkey do :)

Че хвърляш кал в нечия градинка - факт. Утре 13 годишната пикла като види темата ще си каже "Що пък и аз да не си хвана някой батко(30 годишен) Явно няма проблеми." И кво излезе - иди и обясни че не бива.

В едно общество обикновено не се толерират различните. толерират се вариациите. А в нашето няма такова нещо. Правим си квото си искаме когато си искаме. Затова и циганите карат S-Class обаче живеят в мизерия.

Проблема не е че обичаш някого, проблема е разликата между вас двамата. И проблема е че нормално не би трябвало да се случва. Както става навсякъде на тая планета.

Въпроса е че балканците нямаме мярка, нямаме граница. И ако някой се опита да ни покаже как не трябва да се прави нещо - скачаме веднага.

И тъй.

FCB
01-19-2011, 17:31
Мисля че между 13-30 , 20- 40 и 30-50 е различно.Мисля че едно 13 годишно няма да има общи теми с един мъж на 30 , поради простата прична , че тя е дете.Може би най - малко ще се проявява разликата в мисленето при 30 - 50 .Тогава и жената и мъжа ще са по - улегнали.Аз попадам във втората група 20-40.Зная , че 20 години не са много, за себе си аз съм преценила , че така ми е добре, не искам да давам на пример на никого.Никога не съм предполагала , че мога да имам връзка с човек , с който имаме такава разлика , но ето че е факт.Смятам , че не зависи толкова от възрастта , колкото от човека.Ако беше някой , който да търси компания и секс нямаше да се получи.И не виждам защо когато си открил човека за който винаги си мечтал и си търсил да се откажеш от него заради това , че хората няма да го одобрят.Не говоря само за възраст.А ако е от друг етнос , или по - нисък от момичето пак се подхвърлят злобни коментари от рода на "Толкова ли няма българи , че с тоя!?" или "Виж ги пък тия , тя една глава по-висока от него".Понякога хората просто се обичат.

FCB
01-19-2011, 17:36
^
За съзряването съм съгласна, че наистина е индивидуално.
Другото е абсолютна глупост. Момичето добре обясни, че нито дава пример на някого, нито е искала коментар за връзката си. А тъпата съпоставка с баща й е безсмислена и е най-изтърканият довод.
Ти пък откъде си сигурен, че той е с нея само заради това?
Заедно са и явно така им е добре, щом са се задържали толкова време. ТЯХНА работа е защо са заедно, не ваша.
Иди им обяснявай.Питам ги за мнение по въпроса , те тръгнаха да ми оправят личния живот и да ми дават съвети да го зарязвам.

beachy_bunny
01-19-2011, 18:15
на 16 съм ... до преди 6 месеца бях с момче на моите години ... Всичко продължи година и шест месеца ... Ами чесно казано всичко беше от ден за ден ... От както се разделихме започнах да скачам на по големи ... първо бях 2 месеца с един 24 годишен ... беше хубаво ... сега съм с момче на 25 и е невероятно ... Носи ме буквално на ръце ... Говорим за всичко ... разбираме се на моменти ми казва,че все още съм дете ,но понякога аз сама се усещам кога се държа детински ... И да определено съм ЗА такива връзки ...

razores
01-19-2011, 18:27
Ще ти дам прост пример:
Всички харесват 18 годишни 15-16 годишните ги харесват 20 годишните ги харесват и 30 годишните ги харесват

Justify
01-19-2011, 19:32
FCB я ми кажи само твоя любим има ли си жена и деца?

FCB
01-19-2011, 21:13
FCB я ми кажи само твоя любим има ли си жена и деца?

Не , няма.