PDA

View Full Version : Раздвоена!



beautyyy789
01-17-2011, 05:06
Здравейте.. Вече и аз не знам към кого да се обърна,за това реших да потърся помощ при вас. Ето го и моя проблем:
Имам приятелка. Даже много повече от приятелка. С нея се възприемаме като сестри. Тя е моята по голяма сестра, а аз по- малката. Учим в един клас. По цял ден сме заедно. Тя дава всичко за мен но има един проблем. Харесвам момче, което тя изобщо не одобрява. С това момче съм ходила два пъти но тогава чувствата ми не бяха никак силни и бяхме заедно за по 2-3 дена, но сега...зарязах предния си приятел заради него, по цели нощи плача, сънувам го,ИСКАМ ГО! ...но моята "сестра" ми каза че ако тръгна с Павлин, тя щяла да охладнее към мен и въпреки това, постоянно си сменя мненията. След 2 мин може да ми каже, да тръгна с него,зашото тя ще е щастлива (защотото и аз ще се чувствам добре по този начин), а в следващата минута да ми каже, че така ще се отблъсне от мен. Не искам да губя нито нея, нито него. Имам огромна нужда и от двамата. Опитах се няколко пъти да спра да го искам, но нестава. Резултата е нулев. Порсто незнам какво да правя. искам и него и нея! ;[

Mi6inka
01-17-2011, 05:53
Много странно .... Каква е причината да не иска ТИ да си с него? Да не би тя да има чувства към него...защото дори и да не го одобрява, в крайна сметка ти си луда по него и тя като твоя Приятелка трябва да се радва на всичко, с което ти се чувстваш щастлива... Истинските приятели се подкрепят винаги... това, че щяла да се отдалечи от теб, ако си с момчето..някак си не ми звучи както трябва... :-o

MaLkaTa_LaDy
01-17-2011, 05:55
Приятелката ти може да ти кажа, че въпросния Пъвлин е кучвар, използвач, че само ще ти навреди бла бла. Обаче не бива да поставя вашето приятелство като условие. Не знам колко добра приятелка имаш...

FuckingFreak
01-17-2011, 05:58
Ако бях в твоето положение със сигурност щях да избера приятелката. Наистина по-добре е двамата, ама нъц. Момчета много ти предстоят, колко още има да тръгваш и късаш, да ревеш и да се смееш, не е истина просто. Но такъв е животът.. По-добре запази приятелката си, сигурна съм че с това момче ще ходите 1-2-3 месеца, дори година или две, но пак ще се разделите. Момчета много, обаче да намериш приятелка като твоята, да сте както казваш като "сестри", това е много трудно.. Най-много да се изпързаляш и да се озовеш от два стола на земята, за по-сигурно засега балансирай на единия.

edit: След като написах поста и прочетох горните мнения едно много ми хареса. Ако наистина ти е истинска Приятелка, с главно "П" тя ще те подкрепи във всяко отношение, дори и да знае че няма да успееш, тя няма да ти го каже, за да можеш да се стремиш да постигнеш колкото се може повече. На мен също ми е малко странна тази реакция от нейна страна, не тръгвай с момчето но поне ѝ постави въпроса "Сега реших да не съм с него но искам да те попитам защо не го харесваш? Ако наистина държиш на мен, както аз на теб би трябвало да ме подкрепиш, дори да знаеш че ще го загубя"

gLypChenCee
01-17-2011, 06:04
^ Напълно съгласна...
И аз си имах една такава приятелка като теб.. Хиляди пъти и казвах, че тези момчета не са за нея.. че са курвари и етц.. но тя не ме слушаше.. и след месец-два най-много го осъзнаваше... А пък аз все и прощавах щото ми беше кофти да седя и да гледам най-добрата ми приятелка да плаче... и не можеше да не я попитам 'какво стана' и да я прегърна.. Тя вече първо се пита до моята оценка.. защото каквото и да кажа винаги става.. или е вярно относно някой човек.. щом ти казва това значи има причина.. Повярвай и... Аз може би постъпих търпеливо в тези случей... но не всеки човек има нужното търпение и разбиране.. :)

SmilezZz
01-17-2011, 06:09
^^ Наистина е трудно да откриеш такава приятелка,с която да сте като сестри..Обаче въпросната приятелката поставя приятелството им като условие..Т.е. авторката или ще избере нея,или ще тръгне с Павлин (но ще загуби "сестричката си"..)
Това не ми изглежда като истинско приятелство,защото все пак не бива да прави така..
- Не знам,помисли добре какво искаш..Избери или нея,или него..

gLypChenCee
01-17-2011, 06:15
^^ Наистина е трудно да откриеш такава приятелка,с която да сте като сестри..Обаче въпросната приятелката поставя приятелството им като условие..Т.е. авторката или ще избере нея,или ще тръгне с Павлин (но ще загуби "сестричката си"..)
Това не ми изглежда като истинско приятелство,защото все пак не бива да прави така..
- Не знам,помисли добре какво искаш..Избери или нея,или него.. Ти гледаш в момента от своите очи... но нека помислим.. ако ти си имаш такава приятелка.. и харесваш някое момче... и тя ти каже да не тръгваш с него... защото е курвар, грубиян или там какъвто епитет се сетиш.. но ти продължаваш и продължаваш да го харесваш.. Ок, ама аз ако съм на мястото на приятелката след като знам, че ще избере мене... бих поставила нашето приятелство като условие само и само ТИ да си добре..

Нека погледнем и от другата гледна точка.. -.-
Зарязваш приятелката си, ходиш с въпросното момче 1-2-3 месеца.. оказва се такъв за какъвто приятелката ти е казала.. зарязва те и после.. КВО? Първо, че остава самичка.. второ, че аз бих загубила доверието и бих отблъснала човек който толкова много съм обичала и по такъв начин ме е наранил..

Та сега.. Кое е по - добре?
Избора си е лично вас нали...
Но просто да губиш такова приятелство заради едно момче което не знаеш какъв е отвътре и какво ти мисли.. НЪЦ ! :?

Mi6inka
01-17-2011, 07:19
Аз искам да попитам за възрастта на авторката :)

И другото, което ми идва да кажа е, че.. разбира се, че едно приятелство е по-важно от една връзка с момче... но тук идва момента, в който да се запитаме...Колко всъщност са ни истински, Истинските приятели... това наистина е въпрос, който с порастването става все по-ясен и по-ясен... и в един момент разбираш, че това сестринско приятелство не може да бъде цял живот.. Имам предвид, не да свърши самото приятелство, а просто тази непрекъсната близост няма как да бъде запазена...Ще се въздържа от понататъшно коментиране на тема "приятелство", защото всеки си има право на гледна точка и разбиране, а не мисля, че специално моето сега е важно. Просто ще е добре, авторката да се обеди, в причината поради която нейната "сестричка" е толкова крайна, за това което ще стане ако авторката тръгне с Павлин :)

lavolupte
01-17-2011, 11:17
ако ти е истинска приятелка............

ScarletBite
01-17-2011, 14:02
Абе, таз' да не е лесбийка? :shock:

beautyyy789
01-17-2011, 18:49
ох, май наистина трябва да избирам ;x нямам друг избор явно. Павлин, с него се познаваме от 3 години вече и почти всеки ден си пишем, виждаме се. И той познава мен и аз него, толкова неща сме си споделили. Той също чака деня,в който ще отида при него и ще му кажа че никой и нищо немойе да ни раздели, но уви..и аз незнам дали ще дойде този ден. Днес говорих с моята "сестричка" за причините, поради които тя не го харесва и че искам да и покажа всъшност че това което чувствам не е заблуда и отговора и беше следния "няма причина покоято толкова много да не го харесвам, просто съм такава. И аз немога да се разбера." ужасно много ме затрудни..дори тя незнае защо не го одобрява.. ох... -.-

WrongLife
01-17-2011, 19:00
Може да ти звучи абсурдно, но може и да съм на прав път. Това е ревност и то не Приятелска. Имам приятел от 15-16 години и сме като братя, но никога не ми е правил такива шантави номера. Не искам да приемаш горе-споменатото като подигравка или несериозно мнение, ти си реши ние само стреляме в тъмното.....

Paramour
01-17-2011, 19:06
Ако приятелката ти ти е истинска приятелка тя няма да поставя приятелството ви като условие. Щеше да те посъветва и да те остави да правиш каквото си искаш.
Ако не го харесваше момчето, ако мисли, че момчето не е за теб, да ти каже. А не да си мени мнението за него непрекъснато.
По-добре си остани с нея.. трудно е да си намериш такава приятелка.. а за момчета-тепърва ще идват и ще си отиват.

Mi6inka
01-17-2011, 19:08
ох, май наистина трябва да избирам ;x нямам друг избор явно. Павлин, с него се познаваме от 3 години вече и почти всеки ден си пишем, виждаме се. И той познава мен и аз него, толкова неща сме си споделили. Той също чака деня,в който ще отида при него и ще му кажа че никой и нищо немойе да ни раздели, но уви..и аз незнам дали ще дойде този ден. Днес говорих с моята "сестричка" за причините, поради които тя не го харесва и че искам да и покажа всъшност че това което чувствам не е заблуда и отговора и беше следния "няма причина покоято толкова много да не го харесвам, просто съм такава. И аз немога да се разбера." ужасно много ме затрудни..дори тя незнае защо не го одобрява.. ох... -.-


Работата стана още по-съмнителна...а защо не я попиташ дали след като ти е толкова добра приятелка, не би било редно да се радва за теб, че ще си щастлива с момчето, което искаш...
Тя крие нещо... определено има причина, поради която не иска да си с него, но просто не ти казва каква е...На мен в момента ми хрумват няколко варианта, но това са само предположения.... помисли, говори пак с нея..не може така то, да избираш..какви са тези неща... връзката с момче и приятелството с нея са две различни неща, не може и не трябва да се избира или едното или другото..