PDA

View Full Version : Сметка на телефон-проблем?



mynichkaIsladka
01-17-2011, 07:52
Сметката ми е 115лв. незнам къде съм ги направила тея пари..майка ми отказа да я плати,при положение че всеки месец сметката ми варира от 30лв нагоре...и аз незнам какво правя,всеки път говорим да не правя големи сметки,но всеки път се повтаря едно и също...сега наистина мисля да спра да правя такива сметки,но тя не иска да ми повярва.В продължение на 2 години плаща големи сметки..незнам как да убедя,какво ще правя без телефон? :? Казах и че повече няма да се повтори ама не и не :-x ще се побъркам,искам си телефона.............

kalpazanka
01-17-2011, 07:53
Разсрочено плащане? Стипендии взимаш ли? Работиш ли? Мини на предплатена карта, поне ще можеш да си запазиш номера.

mynichkaIsladka
01-17-2011, 08:11
Не работя..на 14 съм,почти 15.Ще ми спрат обажданията след 1 седмица най-много.Говорих с нея да сменим картата или някакъв друг вариянт,но се оказа че не само е подписала договор но и се пада нещо като задължение да я плати иначе стоп на номера..тя избра вторият вариянт.Разбирам я,но нека се постави на мое място..наистина повече няма да се получава така :?.. Попитах я не може ли да си взема нов номер на loop но тя каза че първо стария трябва да се плати..не ми се иска да се разделям с номера си,от години съм с него :(

kalpazanka
01-17-2011, 08:17
Да ти кажа, така ти се полага. Просто си се оляла. Не си знаела кога да спреш- ето го резултатът. Само да си клатиш краката и да въртиш сметки е супер, но надали майка ти мисли по същия начин, хвърляйки толкова пари по твоите капризи. Какво пък толкова правиш, за какво толкова говориш, че да завъртиш стотарка?!
Не можеш ли да смениш тарифния план?

SmilezZz
01-17-2011, 08:26
Наистина - за какво толкова си говориш,че си направила толкова голяма сума..Майка ти е права,а и ти сама каза,че сте говорили не знам колко си пъти,че повече това няма да се повтори..Ще спреш да правиш толкова голяма сметка,но накрая пак е било така..Нормално е сега да не ти вярват..

mynichkaIsladka
01-17-2011, 08:37
Ами званях много пъти на хора към които нямам минути..смс-си постояно,по всяко време на денонощието.Знам че така ми се пада но нямам ли право на последен шанссс....оф само като се замисля,че примерно когато родя дете и направи такава сметка и аз не бих я платила,но все пак не бих го оставила без телефон..без карта т.е! Все пак ми е дете бих се погрижила за него.Предложих и да я плати и да ме направи на ограничена тарифа но тя казва че пак ще стане същото..ограничената тарифа е такава че можеш да правиш сметка до примерно 20 лв макс.Каза ми също че се подигравам с нея..при положение че всеки месец пръска по мен най-малко 200-300 лв. миналият месец си купих цял гардероб с дрехи,винаги ми дава пари,задоволила ме е отвсякъде,но сметките са били винаги проблем.....не искам да го правя но незнам как се получи :x овлякох се.....да се надяваме да измисля решение

Greennight
01-17-2011, 08:37
Еми просто ще говориш по-малко...

kalpazanka
01-17-2011, 08:40
Разглезена си. Не цениш парите и усилията, които вашите полагат ТИ да си добре. Прекаляваш.
И аз на 15-16 вечеимах мобилен, но не съм ги карала да съжаляват, че са ми вземи такова чудо на техниката. Сега сме 4 номера в група и последният път сметката ни бе 44 лв.
При положение че има скайп, фейсбук и какво ли още не, да вдигаш телефона за щяло и нещяло е глупаво.

mynichkaIsladka
01-17-2011, 08:45
Много си права,но се разкайвам.Тя ми обесни че ако случайно реши да плати сметката 1 месец няма да я моля за абсолютно никакви пари.За тарифата ми обесни че е нещо като вързано и трябва първо да се плати другата и тогава да я сменя,иначе нъц.А като се замисля че толкова неща трябва да си купя този месец..хич не ми се иска да не я моля за пари :-o харесала съм си много неща,но явно ще остана на сухо....

kyka1
01-17-2011, 11:23
Аз един път сам правил сметка от 50 лв и сам си я платих и от тогава правя максимано 15 лв.Както казаха РАЗЛЕЗЕНА СИ :)

GLaDOS
01-17-2011, 11:24
Казваш че съжаляваш за големите сметки и в следващия момент пак се обясняваш че не можеш без да поискаш пари .
Стегни се малко ,невинаги ще можеш да си купуваш това което си харесаш . Малко са те поразглезили . Според мене единствения начин да се оправиш е да им докажеш че можеш известно време без телефон . Като ограничиш и харчовете работите ще се оправят . Живота не винаги е толкова благосклонен и все някога ще събираш стотинките ,повярвай ми .
Карай по-полека и успех! \:D/

krem4et0
01-17-2011, 11:53
Ти нямаш ли чувство за мярка? И в добри и в лоши финансови времена за моето семейство съм знаела какво да поискам и да си правя сметката. И много пари сме имали, и трудни времена сме минали, но винаги съм ценяла парите, изкарани от някой друг с труд. Сега ценя труда на мъжа си и моят и пак не харча безразборно, въпреки че имам тази възможност.

Biskfitka
01-17-2011, 12:28
Ооо на 14 толкова неща имала да си купува? Ще преживееш без нов фдт,молив и спиралка,или без токчета.
Заслужаваш си го,получаваала си достатъчно ''последни'' шансове.Да беше мислила навреме.Винаги съм се чудила как някакви си момиченца (и не само момичета де) правят такива сметки...вие мярка нямате ли?

LaChupacabra
01-17-2011, 13:03
ох боже...и аз да бях на мястото на майка ти нямаше да я платя...115 лева ти еба*аш ли се бе? мен най-голямата ми сметка беше 8 лева мисля :razz: :razz: :shock:
и тва което ме очуди още повече е ,че казваш,че миналия месец си си накупила нов гардероб..и сега си харесала нови неща и т.н.???
разглезена си тва ти е проблема...ще ти спре картата за урок ...дай ми на мене такава майка да ми плаща такива сметки и да си накупувам толкова много дрехи :D научи се да пестиш...майка ти няма цял живот да те издържа...

mynichkaIsladka
01-17-2011, 13:31
Не писах тук за да ми изявявате мнения дали съм разглезена или не :shock: Знам,разглезена съм и то не малко..но както казах по-горе че съжелявам относно проблема с майка ми.И не - не ми трябва нов фдт,няма какво да прикривам,спирала също не ми трябва не си купувам такива боклуци! За дрехите говоря главно.И един въпрос..как ще стоя без телефон при положение че преди малко отново отказа да я плати.Исках да ми кажете как да я обедя..майка ми иска да си събера пари и да я платя,като се замисля нямам друг избор но дотогава ще се правя че не я познавам :wink:

GLaDOS
01-17-2011, 13:39
като се замисля нямам друг избор но дотогава ще се правя че не я познавам :wink:

Ако е печена майка ти ,ще те остави 2-3 дена да ти плющат ушите от глад ,без пари ,да видим дали няма да я познаваш :lol:


Боооже ,опази ! Спирам да пиша и само ще ти се смея на простотията . :razz:

mynichkaIsladka
01-17-2011, 13:57
няма пък,няма да стоя без телефон...какво е това нещо :-x искам си го! майка ми умее да се ''сърди'' най-много 4-5 дни после и минава.Сега не е сърдита просто ми обеснява че няма да я плати нищо че има тази финансова възможност.След време сама ще ми се моли :)

miminka__94
01-17-2011, 14:25
ОЛЕЕЕЕЕ ти не си ЗЛЕ - ТИ СИ МНОГО МНОГО МНОГООО ЗЛЕЕ ! БЕДЕН МИ Е РЕЧНИКА ДА ОПИША КОЛКО СИ ЗЛЕ... майка ти да ти се моли? за кое че си не само разглезена ми и тъпа кифла... леле тва ли ти е уважението към майка ти която ти плаща всичко и както сама каза те задоволява отвсякъде??? и моята сметка на телефона е към 100 лв всеки месец,но за разлика от тебе работя и я плащам сама,когато майка ми я плащаше поне ми беше съвестно,а теб не ти е пука ти само да си върнеш телефона и да се лъжете с приятелките по 3-4 часа на вечер по телефона ... като искаш съвет ето вземи се стегни малко и почни да уважаваш майка ти и се постави на нейното място,защото и ти някой ден ще станеш майка и се моли детето ти да не е толкова неблагодарно като тебе

krem4et0
01-17-2011, 14:26
Тъй както сме стояли всички на твоята възраст без мобилен, когато това беше лукс (преди 10 години съм била на 15, а имам мобилен от 18 годишна. Сама си го купих и сама си плащам от тогава сметките). Няма да умреш. Имаш Интернет и безброй алтернативи, които той ти предоставя за общуване и свързване. Ако ти бях майка и интернета щях да ти спра, и мобилния да ти орежа, че и срещите с приятели поне 1 месец. И разбира се без покупки...То бива глезотия, но всяко нещо има граници. Изкарай ти тия пари да видиш лесно ли е?

VikitoRia
01-17-2011, 14:58
Защо не те прехвърли на прима карта??

Biskfitka
01-17-2011, 15:58
Като си пуснала тема и си такива лигла ще търпиш всякакви мнения.От къде на къде майка ти ще ти се моли бе? На 14-15 не си толкова малка,би трябвало да преценяваш ...от къде си сигурна,че може да я плати...Това,че на теб ти се угажда,не означава,че тя със сигурност няма финансови проблеми някакви.Колкото и пари да има,на всеки се случва в определен период да има някакви затруднения.Ама какво ти обяснявам,ти от това нищо няма да разбереш.
Как щяла да стой без телефон :lol: :lol: :lol:

Eliii
01-17-2011, 16:22
1. Ако аз бях направила такава сметка, майка ми щеше да ме накара сама да си я платя от стипендията си и от спестяванията си, но така като ти гледам правописа на 14/15-годишна се съмнявам, че някога ще видиш стипендия за отличен успех.

2. Ти не се разкайваш, ти просто си отчаяна, защото съвсем скоро ще останеш без телефон. От 2 години майка ти плаща големите ти сметки и си мислиш, че жената може да се върже на номера "повече няма да правя така", след като си и го прилагала вече милион пъти? :?

3. Опитай да заместиш телефона с интернет. Не е толкова сложно. Хиляди хора, които не са с толкова добър финансов статус като теб, го правят ежедневно.

4. Пуснала си тема във форума и ще трябва да се примириш, че хората ще те заливат с разни "акани" думички, защото изказванията ти са... да кажем нелепи. :)

kyka1
01-17-2011, 16:33
няма пък,няма да стоя без телефон...какво е това нещо :-x искам си го! майка ми умее да се ''сърди'' най-много 4-5 дни после и минава.Сега не е сърдита просто ми обеснява че няма да я плати нищо че има тази финансова възможност.След време сама ще ми се моли :)
Еее не това вече ме съсипа от смях :razz: :razz: :razz: .Да ти се моли нене немога повече :D Така и неразбрах защо да ти се моли защото имаш голяма сметка ли :-o

mynichkaIsladka
01-17-2011, 16:38
Казах че ИМА финанфова възможност,абсолютно сигурна съм..просто е инат.И как по-точно да заменя интернета с телефона? вие може да стоите по цял ден на компютрите си,но аз имам къде-къде по-важна работа....връщам се от училище изморена обядвам и започвам да чистя,да уча,малко почивам и вечерям.Сядам малко на компа и след това ми е много изморено и заспивам веднага.Телефона винаги е с мен..постоянно.Ще ви се стори смешно но вечер е до възглавницата ми.

Бисквитке,ти да не ме мислиш за малоумна че да не разбирам смешните ти постове? Казах че не мога без него ..но явно вие не разбирате? понякога нямам такава възможност да сядам постоянно на компютъра.Мога 1 месец без да си купя ''глезотийки'' достатъчно голяма съм да знам кое е добро за мен и кое не.Но точно сега ли трябваше да стане..как може да е 115лв чудя се на себе си :? Отново говорих с нея и тя ми обесни незнам за кой път,че има договор за 2 години и сметките задължително трябва да се плащат преди да мина на друг тарифен план или нещо друго.

Ще се разбера с нея да и дам някой от спестяванията ми и тя да доплати.Просто параноята която ме обвзе че ще съм без телефон не спира да ме измъчва...ще се побъркам честно.

MegiBoOm
01-17-2011, 16:45
^ей...златна си като ми изтри мнението (:
....че хората преди 20 год. са умирали, ако са нямали телефон, нали?...
я се успокой малко и слез на Земята! Никой не ти е виновен, че си натрупала такава сметка, а това за възглавницата е просто ужасно, защото явно че не си наясно колко вредни вибрации излъчва телефона, които тялото ти приема!
И според мен "Бисквитка" е права, защото никоя 14-15 годишна глезла, а да не говорим за по-малки не може да накара майка й "да й се моли"!?

mynichkaIsladka
01-17-2011, 16:48
Ей,не съм ти изтривала мнението :)

kalpazanka
01-17-2011, 16:48
Милата ми тя, заетата бизнес дама. Само ти ли чистиш, ти ли учиш? Защо останалите не се оплакват от такива големи сметки?

mynichkaIsladka
01-17-2011, 16:54
Може би защото не си използват телефоните? :-o
Човешко е да направиш 1 път голяма сметка,друг път както казах са по 30 до 50лв но миналият месец беше 24 и нещо..не е толкова много

GLaDOS
01-17-2011, 16:57
Ти каквоооо . Доообре ли си ,как ше си даваш спестяванията . Гледай сега : Да сложим край на темата най-накрая .
Отиваш при майка си ,шибваш й два шамара да се осъзнае и да ти плати сметката и готово . =D> :lol: :lol: :lol:

krem4et0
01-17-2011, 16:58
Ей,не съм ти изтривала мнението :)

Аз изтрих едно мнение +1000000000000000000 Не съдържа нищо ново. А към авторката - стига си се глезила ами си седни на д-то и помисли кое е нужда и кое каприз. Освен ако работата ми не е пряко свързана с телефонни разговори или буквално не си изкарвам парите от телефона, не виждам как нормален човек може да има 115 лева сметка и то 100% само от глупави разговори без да е необходимо и без да има нужда.

Пращай смс-и от Интернет. Пусни си скайпа на режим със звук и ако някой те търси му се обади...Все нещо ще измислиш. Телефонът хич не е жизнено важен. Да не говорим, че разговорите над 2 минути не са полезни за здравето ти. А от това да си го държиш до главата докато спиш, по-вредно няма.

Ще дойде ден и ще искаш да нямаш мобилен. Понякога така искам да не ме търсят служебно...

И да, мобилен телефон използвам при необходимост. Изключение правят безплатните минути към семейството, но и с това не злоупотребявам, защото не са безкрайни.

Moderatorius
01-17-2011, 17:21
Бе много сте гадни. Момичето иска съвет, вие й се хвърлихте като вълци на агънце. Дори и да й казвате, че е глезена, няма да се промени, със сигурност. :D

Иначе... сигурно майка ти ще ти плати сметката, но все пак за да покажеш, че ти пука, що не стигнете до някакво споразумение. Например да ти намали/спре джобните за няколко дена?

mynichkaIsladka
01-17-2011, 17:33
Eто един нормален човек.Осъзнавам че съм много глезена,мисля да променя това.Едиствено исках съвет от вас а вие ми говорите че телефоните били вредни,да не си купувам спирали ? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: С майка ми се оправихме..ще и дам някой от спестяванията си и ще оправим сметката.Благодаря най-много на 2те модераторки,нищо че малко ме нагрубиха и последното момиче което писа в темата ми..оценявам мнението на всички.

kyka1
01-17-2011, 17:39
Може би защото не си използват телефоните? :-o
Човешко е да направиш 1 път голяма сметка,друг път както казах са по 30 до 50лв но миналият месец беше 24 и нещо..не е толкова много
Не, че искам да се заяждам, но щом мислиш, че 50 лева са малко вземи ти да ги изкараш да видим тогава как ще ги броиш стотинка по стотинка :(

Biskfitka
01-17-2011, 19:01
mynichkaIsladka постовете ми,ама хич не са смешни...като знаеш кое е добро за теб не се изразявай с ''няма да и говоря,за да ми се моли тя''....
Нямаш ли някакви безплатни минути или нещо подобно...
И аз чистя,и уча,и т.н.,но ако трябва нещо първо гледам да пиша по скайп и после се обаждам.Не,че нашите няма да ми платят сметката,но ми е неудобно,защото имам и една карта,сметката на която си плащам сама ;д..не можеш ли нещо такова да измислиш?

SHE22
01-17-2011, 19:20
Миличка освен , че си разглезена си и неблагодарна !!! Един единствен път направих такава сметка и то защото имам 2000 минутии , нооо се оказа , че не съм ги вкарала и съм си говорила , говорила а то се е трупало и трупало сметкаааа ... :-x
Но както и да е :) Какво значи ще се правя , че не я познавам ?! Като умреш от глад ще те видим дали няма да искаш да се запознаете отново :) по - добре ще е да си изтърпиш последствията и да събереш поне половината от парите ти за сметката :) Нека види че, дъщеря и е поне малко отговорна :? ..Съобрази се с родителите си , мислиш ли че, на тях не им се скъсват задниците от работа , за да имаш ти какво да ядеш , да си купиш да си говориш по телефона да си чатиш и т.н.
Всичките тези работи ще ги осъзнаеш чак когато почнеш да издържаш своето семейство , а дотогава си оставаш ЛИГЛА 8)

BuBzzz
01-18-2011, 15:29
офф и аз имам същият проблем..моята най-голяма сметка е била 600 ама бях в Америка..иначе тоя месец ми е към 250 :-o и то пак от роуминг и майка ми ще се наложи да я плати обаче с нея се разбрахме да си взема LOOP и да спрем с тея големи сметки :D попринцип лимита ми е 80 и аз си се побирам в него и не плащам никога повече от 80 на месец ама като съм в чужбина под 100 няма :D :D ... иначе както каза момичето отгоре пробвай поне да събереш половината от парите ии ще си ОК :)

3oPuTy
01-18-2011, 15:56
Е как няма да правите по 100+ лв. сметка като не можете да мислите рационално :?
Моята такса е 6лв.,на месец плащам сметка не по-голяма от 15лв. като в тази сума влиза и таксата и все пак на ден говоря поне по 3-4 часа по телефона!
Ама на мен ми е яко.Повечето ми приятели са с карти като моята и говорим напълно безплатно 24/7.Така се прави,когато сте свикнали да говорите с часове по телефона с приятелите си ;) Между другото ти си на почти 15 години,защо не започнеш сама да си плащаш сметките?!След като майка ти ти дава повече пари не мисля,че ще ти е трудно да събираш по някой друг лев и да си плащаш сама.Тъпо е на тия години още да чакаш на вашите :? Не,че другите пари пак не са от тях,но така смаляваш разходите им по теб.

bloodyF
01-18-2011, 19:49
12.90 лв-2000 минути 2000 смс-а и 25 мгб нет
аз от тва съм много доволна..на глобул де.. ;д
най-много по 3-4 лева сметка правя вече и то само от звънене към мтел..
просто се съобразяваш към кой оператор са повечето ти приятели и семейство..примерно аз имам точно 2 приятелки на мтел..и затова съм на глобул..
пък ако имаш и от двете .. вземи си една карта с ваучер на този към който имаш по малко приятели и така..абе разбра ми мисълта май :)
успех.. (и спри да искаш от всичко по много от родителите си!! )

SummerSmile
01-18-2011, 20:52
Аз от както направих сметка 90 лева наще ме смениха на Глобул на предплатена карта...10лв на месец и имаш 200 безплатни минути към 3 номера и 30смс-а. Перфектно си ми е, но когато някой е на М-тел гледам те да ми звънят.

SmilezZz
01-20-2011, 07:42
И защо тези,които не се оплакват от големи сметки - задължително
не използват телефона си ??

Аз също съм на сметка,но никога не съм надвишавала 15лв. - говоря си на безплатни минути и не се обаждам на всекиго,който няма минути..
Той щом толкова иска да говори с мен - ще ми се обади,не съм
длъжна аз да го направя..

Второто,което е - майка ти никога няма да ти се моли да ти плаща сметката..Ти за каква се имаш ? Я се стегни и се осъзнай..

А как така миналия месец си си купила цял гардероб дрехи и сега отново си си харесала някои неща ?
- Дрехите могат малко да изчакат..Все пак майка ти се труди доста за тези пари,а ти ги харчиш насам-натам..

И също така - можеш без телефон..Вярвай ми - никой не е умрял от такова нещо..

Иначе нямаш ли някакви спестявания ?
Ако имаш такива - дай ги на майка си и й обещай,че друг път няма да правиш такава голяма сметка..Но този пък си изпълни обещанието..

Lady95
01-20-2011, 18:05
иии същата съм е все пак по малки сметки до 70лв сам стигала, но все пак е много за нашто семейство, при положение че, тати не работи в момента,, а той е на сметка, майка е на сметка сестра ми е на сметка аз също а и само аз правя такива сметки :D :D :D срам ме е от себе си .. егоистка съм ,,, явно но е несъзнателно и аз като теб си викам вече няма правя сметки опа идва края на месеца пак много ,, си викам де званях после си виждам в телефона хиляди(е не чак толкова де но ..) просташки ненужни пратени смс-и, просто така щот сам нямала какво да правя явно ... е съжалявам ама само края на месеца, следващия пак е така немога да се спра,, това е болест,,, мисля че си болна сори че ти го казвам но така отиди на лекар ... :? :( :( :( :( :-o :D :D :D

anonymous708973
01-21-2011, 11:01
смс-си постояно,по всяко време на денонощието.


вие може да стоите по цял ден на компютрите си,но аз имам къде-къде по-важна работа....връщам се от училище изморена обядвам и започвам да чистя,да уча,малко почивам и вечерям.Сядам малко на компа и след това ми е много изморено и заспивам веднага.

Леко си противоречиш - как намираш време за смс-и нон-стоп, след като си тооолкова "заета"?
Намираш начин тая сметка да я платиш цялата. Сама. После минаваш на тарифен план - горе ти казаха няколко възможности, регистрираш се в сайтовете на М-тел и Глобул и смс-ите оттам. Да, ще ти се наложи някой по-дълъг да го накъсаш на 3-4, но какво от това? Не можела да стои на компа, бедната тя. Моят е включен целия ден и като ми трябва, отивам, влизам в нета, пращам смс-а и се махам. Отнема ми ЦЕЛИ 3 минути.
Аз в момента имам 2 телефона, съответно 2 номера - М-тел и Глобул и общата ми сметка от двата е 25 лв най-много! Таксата на Глобул ми е 5 лв и имам 200 минути към 3 номера, повече не ми трябват, а има мноооого по-изгодни планове. Таксата на М-тел ми е 10 лв и имам 2 000 минути към 5 номера. БРИЛЯНТНО Е! Лятото имаше случаи да говоря по 3-4 часа по телефона, нон-стоп. Изобщо не се отразяваше на сметката ми. :?

Wwwooow
01-21-2011, 12:50
не съм чела всички мнения...,но ще ти предложа нещо.Продай си излишните работи тук в Борсата или www.prodavalnik.com
и сама си плати сметката ;)Така майка ти ще види,че си отговорна и ще си промени решението(предполагам)

muzikanta007
01-28-2011, 21:58
Аз направих сметка от 600 лева.Аз съм много по зле от теб.

rand0m
01-29-2011, 13:32
Кажи й да ги взема от джобните ти. При мен така правят, когато надвиша лимита(поставен от тях) и за месец, че и по малко съм си ги изплатила.

FernandoTorresIkerCasilla
01-29-2011, 13:44
Ми, да ти кажа и аз имах 80 лева сметка, спряха ми телефона за 1 месец, и след това пак ми го пуснаха. ;] Нямах проблем че съм без телефон! Напротив беше ми супер, щото ме беше страх през цялото време да не го изгубя. ;] А ти като си навъртяла огромна сума, ще си изтърпиш наказанието .. Влизам ти в положението, де. Просто след като отново те дадат телефон, не върти такива големи сметки! ;]