PDA

View Full Version : Пътуване



drebniq6567
01-17-2011, 09:16
Помощ! Родителите ми не ме пускат да пътувам в друг град без тях. Смятат че съм безотговорен, само заради това че слушам различен стил музика и се обличам по-различно. Искам това да се промени на 17 години съм, почти 18 от Варна, а те все още ми нямат доверие. Дайте ми идеи да спечеля тяхното доверие и разбиране.
P.S. прочел съм темите пълни със съвети, но не ми помогнаха.

drebniq6567
01-18-2011, 09:14
Някой няма ли да ми помогн.е :s Как да ги накарам да ме пуснат? Какво да има кажа? Какво да направя?

SmilezZz
01-18-2011, 17:07
Ти си си достатъчно голям,за да можеш да пътуваш сам..
Не е задължително да им казваш,ако ще пътуваш в друг град само за няколко часа..
- Иначе поговори сериозно с тях..Обясни им как се чувстваш така,кажи им,че трябва да ти имат по-голямо доверие..

drebniq6567
01-18-2011, 17:44
Знам че съм достатъчно голям и звучи абсурдно, но пътуването е дълго и имам предвид да остана 1-2 дни. Просто те се държат с мен буквално като с 13-14 годишен. Сядал съм не веднъж да говоря с тях, винаги се стига до крясъци от тяхна страна, аз съм бил и спокоен и нахален. Винаги се стига до това какво голямо разочарование съм за тях. Още преди 1 година им се свалих от гърба като джобни. Плащам си всеки месец телефонната сметка сам, и се оправям с по 60 лева на месец. Като се има предвид, че пуша и парите ми заминават на 95% за цигари, но винаги намирам пари си купя ефтина храна из офертите от магазините. Като цяло от тях получавам единствено дом, ток и вода.
Обаче имам нужда от тяхното разрешение да отида и финансово просто няма да мога да се оправя, ако включа този разход.

SmilezZz
01-18-2011, 19:04
А защо се държат така ?
Не вярвам да е без причина ..

drebniq6567
01-18-2011, 19:42
Ако знаех причината, едва ли щях да питам. Нашите знаят почти всичко за мен. Знаят че пуша, знаят че правя секс, знаят че употребявам алкохол, казвам им, ако случайно се е стигнало до бой в ситуация(случва се 1-2пъти в годината и съм нямал проблеми с властта). Просто когато се стигне до такъв въпрос те ми казват че съм твърде безотговорен и се държат по същият начин когато бях 6-7-ми клас. Затова искам помощ, да ми дадете възможни причини, които те може да имат. Защото вече се ядосвам и смятам да си взема остатъка от парите за този месец и да отпраша за Пловдив.

elenka3
01-18-2011, 20:02
просто родителите ти не искат да приемат че си порасналл ..

drebniq6567
01-18-2011, 20:27
просто родителите ти не искат да приемат че си порасналл ..

Ако е така има ли начин да ги убедя в обратното?
P.S. Ще пътувам с приятели, които нашите са виждали и горе=долу познават. Плюс това ми е уредено място където да спя и всичко.

filmimilmi
01-18-2011, 21:07
Може би си мислят, че искаш да избягаш, а "пътуването" е просто извинение, с което да си спечелиш няколко дни преднина преди да почнат да те издирват. Няма как да ги убедиш в противното, единствено може да се съгласят да те придружат до мястото, за да си свършиш работата, каквато и да е тя.

drebniq6567
01-19-2011, 17:38
Може би си мислят, че искаш да избягаш, а "пътуването" е просто извинение, с което да си спечелиш няколко дни преднина преди да почнат да те издирват. Няма как да ги убедиш в противното, единствено може да се съгласят да те придружат до мястото, за да си свършиш работата, каквато и да е тя.

Съмнявам се, да си мислят това. Няма причина. Пък и за тази работа, няма да е особено приятно да са толкова близо до мене. Ще ми сипват в чашата, ще ми палят цигарата и ще ми сложат презерватива ли? :d

VampireLover3
01-19-2011, 17:51
От кой квартал си и какъв стил музика слушаш ? 8) ;дд

drebniq6567
01-19-2011, 18:09
От кой квартал си и какъв стил музика слушаш ? 8) ;дд

Живея на центъра и слушам горе долу всякаква музика, но предпочетам Рок и Метъл, стари рок балади и подобни, нищо твърде тежко. Единствено песента с която се събуждам, но тя е само за да ме накара да стана и да си изключа телефона.

ЕДИТ: Също така, слушам и БГ рап от време на време и хип хоп. Просто ся се светнах като смених песента.

Paramour
01-21-2011, 15:56
нямат ти доверие..?
пушиш, пиеш, случвало се е да се биеш и да имаш проблеми с власта, нормално е да ги е страх да те пуснат.
вярно е, че вече си голям, и това, че си им казвал за случващото се около теб го доказва, но явно те не го приемат.
При мен проблемът беше подобен.. вярно е, че беше в далеч по-малки машаби.. колко пъти говорих с тях-никакъв резултат. Казаха ми, че ги е страх за мен(аз съм момиче де)
може би и вашите ги е страх за теб..
това ми хрумва.

drebniq6567
01-21-2011, 17:45
нямат ти доверие..?
пушиш, пиеш, случвало се е да се биеш и да имаш проблеми с власта, нормално е да ги е страх да те пуснат.
вярно е, че вече си голям, и това, че си им казвал за случващото се около теб го доказва, но явно те не го приемат.
При мен проблемът беше подобен.. вярно е, че беше в далеч по-малки машаби.. колко пъти говорих с тях-никакъв резултат. Казаха ми, че ги е страх за мен(аз съм момиче де)
може би и вашите ги е страх за теб..
това ми хрумва.

Пуша ---> нищо не ми казват, защото те ме научиха
Пия ---> Със тях най-често и знаят че имам мярка
Бой ---> Единият път беше точно, когато бях с майка и се опитаха да ни ограбят. И всеки път е било с такива мераклии.
Проблемите с властта са споделени, просто глупости за които са се заяждали с мен полицаите.
Като цяло едва ли ги е страх за мене, защото знаят че аз спокойно мога и сам да се оправя.

Paramour
01-22-2011, 09:20
Пуша ---> нищо не ми казват, защото те ме научиха
Пия ---> Със тях най-често и знаят че имам мярка
Бой ---> Единият път беше точно, когато бях с майка и се опитаха да ни ограбят. И всеки път е било с такива мераклии.
Проблемите с властта са споделени, просто глупости за които са се заяждали с мен полицаите.
Като цяло едва ли ги е страх за мене, защото знаят че аз спокойно мога и сам да се оправя.
Ами.. не знам. Може просто да са решили да ти правят напук.. :?