PDA

View Full Version : Приспивателни



ShtrudeL
01-17-2011, 13:41
Може ли да ми развалят организма? Странични ефекти има ли? Ако след като съм ги изпила и заспала, след половин час ми се обадят, че има безплатни понички ще мога ли да се събудя?

realantisocial
01-17-2011, 13:47
1. Да ; 2. Да ; 3. Вероятно

ShtrudeL
01-17-2011, 13:51
Тогава как да заспя? Не съм тъжна,не съм щастлива, никаква не съм, че мозъка ми да се съпротивлява толкова и да не иска да заспя.

realantisocial
01-17-2011, 13:53
Имам обяснението.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Monday_%28date%29




Легни, завий се и си затвори очите. Понякога се получава :)

semantics
01-17-2011, 13:55
прИспивателни, за другото не знам.

И да, по-добро приспивателно от умората няма да намериш.

machoka
01-17-2011, 14:18
Тогава как да заспя? Не съм тъжна,не съм щастлива, никаква не съм, че мозъка ми да се съпротивлява толкова и да не иска да заспя.

:wink:

Joc
01-17-2011, 14:26
лягай, гледай в тавана, все ще заспиш :)

Pwnmaster
01-17-2011, 14:32
Намери си работа.

Joc
01-17-2011, 14:35
наистина не пий некви хапчета... по добре некъв чай нещо

kalpazanka
01-17-2011, 14:42
Може ли да ми развалят организма?
Пълнеенето бърка ли не?


Странични ефекти има ли?
Има, има. Че и лекарствени взаимодействия.


Ако след като съм ги изпила и заспала, след половин час ми се обадят, че има безплатни понички ще мога ли да се събудя?
По-скоро ще си като ударен самолет, ако си от по-слабичките и отпериш 'апче повечко милиграми. Та ще пропуснеш поничките.

anonymous768631
01-17-2011, 15:46
Аз, когато не можех да заспя, ставах, бягах половината градче, връщам се и умирам.

WinstonSmith
01-17-2011, 16:42
прЕспивателни?

Я верно ако някой знае хубави преспивателни да си каже. Някоя ОБЩА позната може да свърши работа

w0sh
01-17-2011, 16:46
Аз само зимата газя в ПРЕСПИвателни

WinstonSmith
01-17-2011, 16:51
То и аз не газя много често. :?

А през зимата с ГУМЕНИ ботуши и си проправяш бааааавно път през кишата като внимаваш да не те изплиска някоя кола или случайно да не влезеш в каналите с отточните води

Pliok0019
01-17-2011, 16:52
По-добре една нощ без сън, отколкото приспивателни/успокоителни.

babity
01-17-2011, 16:54
Направи си чайченце. Сега не ми идва на ум, ама си спомням, че имаше някакъв модел чай, 'дето успокоява и успива.

w0sh
01-17-2011, 16:55
Всъщност има разлика дали взимаш транквиланти или барбитурати

Май тъй се наричаха.
Едните горе-долу предизвикват зависимост и нарушават РЕМ фазата на съня, което ще рече,че си почиваш само физически, но не и психически.

kalpazanka
01-17-2011, 17:01
Я верно ако някой знае хубави преспивателни да си каже. Някоя ОБЩА позната може да свърши работа
Всъщност много се изкушавам, ама не бива. Предизвикват антероградна амнезия, понижено внимание, т. е. да внимаваш, като шофираш, като пресичаш, ако работиш на подвижни площадки...
Пробвай чаша топло мляко с мед преди лягане или аромат на лавандула, било като запалени пръчици или да си напълниш възглавницата с това.

w0sh
01-17-2011, 17:02
sarcasm failed.

Liar
01-17-2011, 22:12
Изпий една опаковка Фервекс/Терафлу половин час преди лягане, отпускат организма.

kalpazanka
01-18-2011, 05:36
Тези хапчета, които наричате "приспивателни" се изписват със зелена рецепта.
Знам по какъв режим се отпускат. ;)

Нямаш причина да се притесняваш да споделиш имена и без това никой няма да й ги даде.
Просто бих си плюла на физиономията, на правата и модераторския пост. Най-малкото е проява на двоен стандарт да раздавам банове за подобно нарушение, а самата аз да давам "съвет" в разрез с правилника. Точка.

PainMonopoly
01-18-2011, 09:17
Бтв, физическата умора (не преумора) много добре лекува непораснали деца, псевдодепресии и черни мисли, а да и безсъние.+1

kalpazanka
01-18-2011, 09:47
decent, копвам дословно:
II. Права и задължения на потребителите
13. Да НЕ публикуват мнения или теми, в които се посочват лекарски диагнози или се предписват лекарства! Изключение правят хранителни добавки, витамини и лекарствени препарати, които се рекламират масово в медиите и се продават без лекарско предписание.. (Пример: Аспирин, Ефералган, Аналгин, Нурофен и т.н.) Подобни нарушения ще бъдат модерирани или изтривани по преценка на модераторите!

Madopar, Sinemet, Lidol (Pethidine) или DHC не съм видяла да се рекламират. Да не говорим, че част от тези, които изброих, са на жълта рецепта.
Мога да препоръчам методите с лавандула, чашата мляко или чая от маточина в конкретния случай.


Ако поискам някой да сподели опит за паркинсон, пак ли ще е нарушаване на правилника на форума?
Мда. Да не говорим, че най-малко форумите са мястото да дискутираш терапевтичен подход. Това, че на един лечението е помогнало, не означава, че при друг няма да навреди.

Ами ако попитам за силни болкоупокояващи?
Да, те също се отпускат по специален начин /и слава Богу!/. Посочих по-горе.

Това са правилата. Точка.

semantics
01-18-2011, 10:50
Макар и културно, пак заговорихме за наркотици (темата го предположи). Някой да е изненадан?

montana6
01-18-2011, 11:13
Според мен отговорът на manliftingbanner е достатъчен.

CanisDirus
01-18-2011, 11:28
Авторката няма нужда да заспи, а да се събуди.
Take the red pill, Neo!

Jeuelle
01-18-2011, 13:03
Червено вино. Виииииииииииинаги ми се доспива от него ...

reoffender
01-18-2011, 13:34
По-скоро искаш да събудиш интереса на хората към себе си, нищо лично, просто така ми изглежда ;O.
и бтв, ако имаш сериозен проблем се консултирай с лекар? И наистина, по-добро лекарство от умората няма, напоследък мога и права да заспя, ахах.

ShtrudeL
01-18-2011, 19:13
м?
Аз съм си будна. Като ми дойде времето ще се изморявам. Наречете ме жалка, лигава и т.н че не работя и не се изморявам и т.н и т.н. уу (hug) Някак... бих се обидила понеже съм ужасно обидчиво същество. Не че се сърдя,само се засягам...но просто нее ме докосвате нещо...
Не искам внимание (към предния пост) Искам може би да спя и сутрин да не ми се спи. Сега не ми е проблем, понеже не ставам рано,но след дни и това ще дойде. Няма да ходя на лекар. Не ходя на лекари. Особено пък за едно безсъние. До днес ми се събират сигурно 3 дни в които не съм спала нито през ноща (хайде да се събират 2 часа...), нито през деня...и не че ми пречи...просто в един момент се стряскаш леко и си казваш "абе тва май не е нормално.."

ShtrudeL
01-18-2011, 22:00
Ама разбира се бе! Даже опитах да спя на БГ радио,ама не се получава нещо. Вярно готино е единственото, което чуваш в гробната тишина да е яка музика,ама пак не става. На телевизор също не заспивам вече...преди заспивах на светната лампа,ам сега пак не помага. Броенето на овце също не е вариант.

Joc
01-18-2011, 22:07
секс?

ZipFail
01-18-2011, 22:14
Някой ден истинския свят ще ти удари много голям шамар, щруделче. Важно е да запазиш детето в себе си, ама е много лошо да го правиш насилствено и да искаш да спреш една естествена промяна в личността ти, която и без това не можеш. Това може да доведе до депресия, един от белезите на които е безсъние..

Пробвай каквото е написано по-горе в темата, ако не помогне, отиди на лекар..

ShtrudeL
01-18-2011, 22:58
Ама аз не го правя нарочно. По-скоро бих опитала да съм голяма, но...неуспешно. Но всъщност не бих. Не искам да съм голяма.

Нека се опита да ми удари шамар.
И наистина...не съм тъжна, че да не мога да заспя...

Добре, стига толкова...заключвам я, пък ще се надявам да заспя. Оо Мерс на всички.