PDA

View Full Version : Възпаление?!



LipSy
01-17-2011, 18:55
Здравейте! Искам да си направя пиърсинг на пъпа. Преди 2 дена намерих много фрапиращи снимки на възпаление или по-точно на това как обицата "расте навън"! :shock: :shock: :shock: Това в следствие на какво се получава? От неподдържане или? Сега много се уплаших и се разколебах дали да се пробия...

FuckingFreak
01-17-2011, 19:04
Това става 1 път на 100 000 души сигурно..

http://3.bp.blogspot.com/_DfVCwV5Rxj0/TQj2yKGD1vI/AAAAAAAAA4M/H70fcchx44M/s1600/ear-piercing-infection.jpg и това е в следствие на пробиване, ама масово хората имат дупки, нали?

zlatit0o
01-17-2011, 19:10
FuckingFreak бляяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя яяяяяяяя...... :shock: :booooomb: :booooomb:

извратих се от снимката, иначе аз за първи път чувам за това, може би наистина се случва рядко :)

divacheee
01-17-2011, 19:28
Здравейте! Искам да си направя пиърсинг на пъпа. Преди 2 дена намерих много фрапиращи снимки на възпаление или по-точно на това как обицата "расте навън"! :shock: :shock: :shock: Това в следствие на какво се получава? От неподдържане или? Сега много се уплаших и се разколебах дали да се пробия...

Дай линк да видим как обицата "расте навън" ..

Paramour
01-17-2011, 19:38
^ мда
въпреки, че не си представям обица да расте :lol:

britzy
01-17-2011, 19:45
^ мда
въпреки, че не си представям обица да расте :lol:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

ПТ-ми риск винаги има-ако ти е чувствително място или не се поддържаш или не се приеме добре обецата-ама пък толкова хора имат

marin4itu
01-17-2011, 20:03
Мисля, че говориш за отхвърляне на обицата.. Става, когато тялото ти не може да понесе новото тяло и просто я "изкарва"..

divacheee
01-17-2011, 20:07
marin4itu и на мен ми се струва, че говори за отхвърляне

Serendipitys
01-18-2011, 08:16
Преди да се пробия и аз прочетох доста теми и мнения.
Аз също се наплаших, че е много възможно обицата да бъде отхвърлена. Риск от възпаление и отхвърляне има винаги. Важно е къде и как ще те пробият, а след това как ще се грижиш за нея. Най-добре е да сложиш обичка от медицинска стомана или титан. Не е хубаво да се хвърляш на злато и сребро в началото, тъй като те много често се отхвърлят от организма. Трябва да я почистваш редовно и не би трябвало да имаш проблеми. Но не се знае със сигурност, тъй като всеки организъм е различен.

WaterLilly
01-18-2011, 08:48
Отхвърлянето дори не е толкова страшно (поне това, което аз съм виждала, де). Една приятелка си проби веждата и я отхвърли организмът й, но не е било нещо страшно, просто кожата почна сякаш да я "избутва" и висеше малко странно... Та трябваше да я махне и доколкото разбрах от нея, ако втори път се пробиеш на същото място, шансът да я отхвърли пак е много по-малък.

marin4itu
01-18-2011, 16:21
Среброто и златото не се използват, защото се окисляват от кръвта.

LipSy
01-18-2011, 20:55
Да за отхвърлянето говоря. Просто не съм много започната със термините.

N0_feAR
01-18-2011, 21:06
това с "отхвърлянето" не трябва да те притеснява, защото всичко е индивидуално. А и ако забележиш драстично изтъняване на кожичката около обицата най-разумно е да я свалиш, да изчакаш да зарасне и да се пробиеш наново. Няма от какво да се притесняваш, ако си спазваш добра хигиена и процедурите с мазането както те е инструктирал пиърсъра. Аз в началото имах лек проблем с пиърса си на пъпа, нещо като раздразнение на кожата, но с подходящи медикаменти се оправи и съм си с обичка от 4-5 години без никакви проблеми ;)

marin4itu
01-19-2011, 07:37
Аз искам и друго да спомена. Не бързай да си сменяш обицата, защото аз моята я смених на първия месец и ми се получи кофти инфекция. Почна да тече гной да ме сърби. Но аз се усетих и веднага смених обицата и пак си сложих медицинската и пак се почна кислородни води и мазания. Затова стой с медицинската поне 5-6 месеца, защото пиърсингът на пъпа зараства най-бавно от всички останали.

LipSy
01-19-2011, 14:01
И още нещо да попитам. След като пиърсинга е зарастнал и нали знам, че може човек да се къпе във морето. Ами може ли да се къпя пак в морето, (след като пиърсинга вече е зарастнал) обаче без обецата? Тогава ако мине такава солена вода през дупката ще се възпали ли дори и да е зарастнала?

marin4itu
01-19-2011, 17:48
Амии то да ти кажа на мене ми влиза вода и без да съм я махнала, така че няма проблеми.
От ваще ли ще се криеш? 8-) Ако да, да ти кажа, че дупчицата се вижда, даже са ме бъзиакали, че имам 2 пъпа :D

malkasladkaku4ka
01-19-2011, 18:21
Принципно съм против тея простотий , но в повечето случаи това се получава от не добра хигиена на този , който ти пробива дупката , инфекций и замърсяване :)

LipSy
01-22-2011, 17:35
Амии то да ти кажа на мене ми влиза вода и без да съм я махнала, така че няма проблеми.
От ваще ли ще се криеш? 8-) Ако да, да ти кажа, че дупчицата се вижда, даже са ме бъзиакали, че имам 2 пъпа :D

Да! :-D :-D :-D Какво да правя, те никога няма да ми разрешат докато не стана на 18. Апък сега имам шанс и не искам да го изпускам! Всичко съм си уредила, стига да не се вижда, че съм пробита, когато обецата я няма на пъпа! :-D

j_adore2
01-22-2011, 17:55
^ Определено се вижда.
Иии не знам при ваште как е,ноо не си мисли,че като станеш на 18 ще ти разрешават всичко с лека ръка.

Pamaa
01-22-2011, 21:35
Хаха... ми ако се пробиваш в някво спр мизерно студио, ест, че ще има проблем, най-малкото инфекция... но наистина тва, което си го гледала са някви извънредни случаи :shock: :(

LipSy
01-23-2011, 12:50
^ Определено се вижда.
Иии не знам при ваште как е,ноо не си мисли,че като станеш на 18 ще ти разрешават всичко с лека ръка.

Не знам вашите на теб какво са ти казвали, но на мен нашите ми казаха като стана на 18 да правя това, което искам. Все пак след това ще съм си решила накъде да тръгна и те не могат да ме спрат!