PDA

View Full Version : Nokia 5230



WaterLilly
01-17-2011, 19:37
Така... Наще взеха нов телефон, Nokia 5230. И честно казано ми се струва ужасен.

Първо - В менюто "настройки" няма настройки за звуци или поне не ги намирам. Трябва от какви ли не заобиколни места да ги търся.

Второ - Като го свържа с компютъра чрез Bluetooth, вместо да излязат като на стария най-нормални папки, излизат само две - C и E, като в едната има папка images (и още там някакви, забравих ги), а в другата имаше май звуци.

Слагах едва ли не на произволни места песните, които ми трябваха, защото нямам идея къде. Не, няма папка "музика", нито "песни". И сега ги има в телефона (защото успях да ги сложа за тон при повикване от Контакти), но не се появяват в менюто Музика, нито от галерията. Пише, че нямам песни.

http://www.spooncraft.com/wp-content/uploads/2009/05/explain-this-shit2-203x300.jpg

Nam3less3
01-17-2011, 19:41
Ами първо питай преди да си купуваш смартфон. Всеки нормален човек ще ти каже че симбиана не струва.

WaterLilly
01-17-2011, 19:48
Можеш ли да четеш? Съвсем ясно съм написала, че не аз съм купувала телефона.

Nam3less3
01-17-2011, 19:51
Можеш ли да четеш? Съвсем ясно съм написала, че не аз съм купувала телефона.Аа ами кажи на ваще да питат преди да ти взимат нов смартфон 8-)

WaterLilly
01-17-2011, 19:53
Можеш ли да четеш? Съвсем ясно съм написала, че не аз съм купувала телефона.Аа ами кажи на ваще да питат преди да ти взимат нов смартфон 8-)
Не е за мен. Имам избор - или го давам на баща ми, или остава за мен.
Ей, много помогна обаче! 8-)

Nam3less3
01-17-2011, 19:56
Можеш ли да четеш? Съвсем ясно съм написала, че не аз съм купувала телефона.Аа ами кажи на ваще да питат преди да ти взимат нов смартфон 8-)
Не е за мен. Имам избор - или го давам на баща ми, или остава за мен.
Ей, много помогна обаче! 8-)За нищо, ако имаш други въпроси питай! 8)
Най-хубаво го дай на баща си за да ти вземат нов :idea:

DarkAngelOfHope
01-17-2011, 20:59
Ако беше питака за вездесъщия Android щеше да ти помогне :D

да се пробвам аз да го направя ...

значи настройките на звуците които търсиш предполгам че искаш да си сложиш ringtone и подобни, за да ги промениш Settings->Personal->Profile-> маркираш профила който ползваш (може да си създадеш профил с каквото име искаш) -> Options -> Personalise и там вече си има настройки за ringtone и за други нещя :)

като си свържеш телефона с компа влизаш в папка E това ти е картата памет, като нямаш папка музика си създаваш една и я кръщаваш както искаш и в нея си слагаш музиката :)

като стартираш player-а за музика не ти ли казва че иска да си провери папките за песни ? ако не го прави влизаш в player-a даваш options -> refresh library и изчакваш да намери всички песни :) само си търси из папките на телефона :)

слагай неща само на картата с памет или иначе казано дял E на телефона :)

WaterLilly
01-18-2011, 06:09
Мерсииииии! Обнових фонотеката (на бг ми е телефона) и ми намери песните. Направих си и нов профил, но още издава тоя дразнещ звук като цъкам. Нищо, ще се преживее, щом си намерих музиката. :D

kalpazanka
01-18-2011, 06:22
Телефонът е симпатяга. Не знам защо, обаче, ТИ не се разбираш с него.
Не можеш ли през компютъра да си създаваш папки?
Моя го свързвам с кабел и си разцъквам- музика, снимки и прочие са ми на картата памет. Ако ми трябва да си обособя нова папка, действам с десен бутон.

DarkAngelOfHope
01-18-2011, 07:04
Мерсииииии! Обнових фонотеката (на бг ми е телефона) и ми намери песните. Направих си и нов профил, но още издава тоя дразнещ звук като цъкам. Нищо, ще се преживее, щом си намерих музиката. :D

Ми на профила ти като го отвориш да го персонализираш, търси "Тонове екран докосв." :P поне при мен е така като мина на БГ :)

WaterLilly
01-18-2011, 08:01
Телефонът е симпатяга. Не знам защо, обаче, ТИ не се разбираш с него.
Не можеш ли през компютъра да си създаваш папки?
Моя го свързвам с кабел и си разцъквам- музика, снимки и прочие са ми на картата памет. Ако ми трябва да си обособя нова папка, действам с десен бутон.
Мога да създавам папки, обаче после не излизат на телефона. 8-)

Оправих и това с профилите. Благодаря много на всички. :)

stela2498
09-13-2011, 19:33
hora imam syshtiqt problem kato towa momi4e .. no izliza 4e fonotekata e sprqna i ne zarajda kakwo stawa /???/

stela2498
09-13-2011, 19:37
kogaato snimam i kato otvorq papkata sys snimki iliza 4e faila e povreden :-x

ZloboMiR
09-17-2011, 21:27
VNIMANIE! Kirilitsata e zadalzhitelna. Temi ili komentari na latinitsa shte badat iztrivani bez preduprezhdenie!

Pisha ti taka woto qvno na kirilica ne vospriimash, a veche peti den nqma koi da ti iztrie draskanoto! Ne se chudi obache zawo nqma otgovori! :-x :-x :-x
:P