PDA

View Full Version : ПО евтино гориво



48700200
01-17-2011, 21:04
http://www.facebook.com/pages/Iskame-po-evtino-gorivo/187402757954799


Това е фейсбук страницата, моля харесайте я и я предлагайте на вашите приятели..

Аз искам по евтино гориво щото обичам да обикалям с колата, а цените са адските.. едно време е било 1 лв на литър.. сега само се дигат.. какво е това.. Може след време протест да се направи.

semantics
01-18-2011, 05:09
Задължително трябва да има протест! Организирам в лицекнига! Задължително!

SemperArdens
01-18-2011, 09:43
харесвам!

kalpazanka
01-18-2011, 09:51
Браво. Някой от горестоящите ще си го премести от единия в другия.

holdema
01-18-2011, 12:56
И на мен ми харесва идеята,но според мен няма как да стане !
Не само ,че цената няма да падне ами ще продължи да се качва !

Slawi92
01-18-2011, 13:18
Не искам богатство,не искам пари,а на бирата и бензина старите цени!

semantics
01-18-2011, 14:18
Браво. Някой от горестоящите ще си го премести от единия в другия.

Всъщност, да. Много, ама много ми втръсна от неадекватни протести и слабоумни искания по адекватни проблеми.

anonymous546178
01-18-2011, 14:20
И аз харесах :D даже плеснах и комент на стената

SemperArdens
01-19-2011, 21:01
с телепатия

Slawi92
01-20-2011, 10:29
http://www.autoplanet1.com/index.php?cat=1&pcat=5&id=12190
http://www.btv.bg/news/svetut/balkanite/story/1329962580-Vdigat_im_benzina_te_pazaruvat_za_stotinki.html
Когато има недоволни хора се прави така!

dimitar_ak
01-20-2011, 10:38
Единствената форма на простест, която би имала ефект е масово да спрем колите си. Нищо друго не би повлияло на цената.

Slawi92
01-21-2011, 14:37
Единствената форма на простест, която би имала ефект е масово да спрем колите си. Нищо друго не би повлияло на цената.има доста варианти ... ама проблемът е там че българите сме "много задружни" и не вярвам да стане факт какъвто и да е вид протест :booooomb:

sh3_1s_7h3_0n3
01-23-2011, 12:17
А да ви е хрумвало, че има конкретни причини за поскъпването на горивото? То да не е да си избереш някаква цена по свое усмотрение.

MishoShamara
01-30-2011, 04:10
Нали градският транспорт е безплатен. Къф ви е проблема?

batko19
01-31-2011, 19:53
Абе то и градския транспорт не е безплатен, но като цяло който иска да е "дупЕ" с кола си плаща цената за това. А и както каза manliftingbanner, всичко е икономика. + това е нормално да се качват цените, предвид, че петрола намалява с всяка изминала минута, благодарение на САЩ. Първият двг не е проектиран да работи с петрол, а колите не са "вървели" по-малко. Интересно ще ми бъде, когато свърши какво ще правите след това 8)

batko19
01-31-2011, 19:53
Абе то и градския транспорт не е безплатен, но като цяло който иска да е "дупЕ" с кола си плаща цената за това. А и както каза manliftingbanner, всичко е икономика. + това е нормално да се качват цените, предвид, че петрола намалява с всяка изминала минута, благодарение на САЩ. Първият двг не е проектиран да работи с петрол, а колите не са "вървели" по-малко. Интересно ще ми бъде, когато свърши какво ще правите тогава 8)

Slawi92
01-31-2011, 20:38
Абе то и градския транспорт не е безплатен, но като цяло който иска да е "дупЕ" с кола си плаща цената за това. А и както каза manliftingbanner, всичко е икономика. + това е нормално да се качват цените, предвид, че петрола намалява с всяка изминала минута, благодарение на САЩ. Първият двг не е проектиран да работи с петрол, а колите не са "вървели" по-малко. Интересно ще ми бъде, когато свърши какво ще правите тогава 8) първо в момента се работи главно в/у проектирането на електро мобили, второ има измислен двигател с био гориво, трето има измислен двигател с вода който дори е направен от българин който кратко време след това е убит и изчева проекта ... следователно този проект се крие някъде и четвърто скоро петрола няма да свърши

batko19
01-31-2011, 21:07
Има двигател задвижван от маслото от джойнта. Лошото е, че за момента няма кой да го въведе ;)

dimitar_ak
02-01-2011, 06:09
Аз ако не съм с карта за да отида и да се върна от работа трябва да изхарча 4лв за билети. Ако заредя нафта за 10лв. изминавам >70км. До работа ми е 12-14км. Смятам, че е горе долу едно и също, а удобството на колата не може да се сравни с бутаницата в градския транспорт. А ако след работа не смятам да се прибирам директно вече градския транспорт става неудобен.

kalpazanka
02-01-2011, 06:46
Нали градският транспорт е безплатен. Къф ви е проблема?
Още един гратисчия. Да не съм те чула да мърмориш като свекърва как автобусите са стари и неотоплени!

DarkTemplar
02-01-2011, 14:33
Нали градският транспорт е безплатен. Къф ви е проблема?
Още един гратисчия. Да не съм те чула да мърмориш като свекърва как автобусите са стари и неотоплени!
Ти да не си контрольорка? :D

Slawi92
02-01-2011, 19:19
Нали градският транспорт е безплатен. Къф ви е проблема?
Още един гратисчия. Да не съм те чула да мърмориш като свекърва как автобусите са стари и неотоплени!
Ти да не си контрольорка? :Dи да е и да не е напълно права ... когато не даваш едно левче за билет няма да мрънкаш, че било студено били стари и бла бла бла, защото от такива като него градския транспор губи много!

semantics
02-01-2011, 20:14
А като билетчето е с цената на един хляб и някой иска да си го платиш дори и за една спирка, дори и да си чакал дадения транспорт 40 минути и да ти се е скапал целия график за деня?

Такива разсъждения от общ характер са вредни, другари.

dimitar_ak
02-02-2011, 06:36
А като билетчето е с цената на един хляб и някой иска да си го платиш дори и за една спирка, дори и да си чакал дадения транспорт 40 минути и да ти се е скапал целия график за деня?

Такива разсъждения от общ характер са вредни, другари.

Ако са повече тези дето си дупчат билетче за една спирка, по-малко ще се налага да чакаш по 40мин., защото ще има пари за повече автобуси. Елементарна логика.

Slawi92
02-02-2011, 08:31
А като билетчето е с цената на един хляб и някой иска да си го платиш дори и за една спирка, дори и да си чакал дадения транспорт 40 минути и да ти се е скапал целия график за деня?

Такива разсъждения от общ характер са вредни, другари. еми ако си за 1 спирка место да чакаш 40мин. извърви я пеша за 10 и няма толко да ти се развали графика





А като билетчето е с цената на един хляб и някой иска да си го платиш дори и за една спирка, дори и да си чакал дадения транспорт 40 минути и да ти се е скапал целия график за деня?

Такива разсъждения от общ характер са вредни, другари.

Ако са повече тези дето си дупчат билетче за една спирка, по-малко ще се налага да чакаш по 40мин., защото ще има пари за повече автобуси. Елементарна логика.

тц...

нямам време сега да обяснявам какво точно представлява услугата Градски транспорт, но тя не зависи от билетчетата почти. А и съм го писал в други теми преди...а от какво зависи нима парите от билетчетата не отиват за райсове трамвай и т.н. за тяхната подръжка обновяване и т.н.

semantics
02-02-2011, 15:22
^Мерси, В.

Ако едната крайност е да търсиш все вината в другия (и в държавата) и това е по-честото явление, другата е да виниш само себе си. Никога и нищо обаче не е толкова просто.

Имах случай точно такъв - чакам 50 мин с приготвено билетчет (за много спирки). Графикът ми се разпадна напълно. Въпросната линия автобуси нито са малко като коли, нито са в лошо състояние. Защо да изпълнявам своята част от контракта с дружеството и да си дупча билета, след като то не спазва своята.

Вярно, може и да има натоварен трафик и това да скапва времето за рейс на даден автобус, но и мен никой не ме пита как намирам левче, за да се "превозя", нали?

Slawi92
02-02-2011, 18:53
Вярно, може и да има натоварен трафик и това да скапва времето за рейс на даден автобус, но и мен никой не ме пита как намирам левче, за да се "превозя", нали? тук вече си напълно прав ... няма спор

Slawi92
02-04-2011, 10:07
тея пЪЪ не се спрехаа
http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/benzinyt-shte-se-uvelichava-oshte.html

DarkTemplar
02-04-2011, 13:55
Арабите както обикновено набиха голям к*р на целия свят. А шейховете им си трупат спокойно паричките, купуват си квото им скимне и грам не ги бръсне кой кво мисли.

batko19
02-08-2011, 00:03
@DarkTemplar, много ги разбираш арабите. Или просто си дрънкаш за спорта? Как по-точно са набили каквото там твърдиш на които и да е било? Че чак на целия свят :lol:

Lenux1
02-11-2011, 23:17
Абе то и градския транспорт не е безплатен, но като цяло който иска да е "дупЕ" с кола си плаща цената за това. А и както каза manliftingbanner, всичко е икономика. + това е нормално да се качват цените, предвид, че петрола намалява с всяка изминала минута, благодарение на САЩ. Първият двг не е проектиран да работи с петрол, а колите не са "вървели" по-малко. Интересно ще ми бъде, когато свърши какво ще правите тогава 8)
Това ми звучи в стил: "Аз съм пич със суичър и слушалки на ушите и обичам градския транспорт защото не знам каде се намира съединителя на колата, пък и не ме интересува щото мама ми е казала да не се возя на коли че са много опасни ".. Пич, описах те отгоре до долу нали?! Просто усетих че много ще се кефиш ние "дупетата" да слезем от колите си и да си сложиме по 1 чифт слушалки на ушите и да зачакаме 305 на спирката, особено след като спомена ... "интересно ще ми бъде, когато свърши какво ще правите тогава..." направо ми стана ясен колко са ти скъпи скъпоценните слушалки, можеби повече от бас-стъпалото ми в багажника. Както и да е, колкото и да стане скъп бензина аз не смятам да зарежа колата или шофьорската си книжка и тотално да се отдам на рейсовете. Ц. Човек качи ли се веднъж зад волана няма слизане. Обаче ето, бензина (95) стана над 2,50лв и колата я карам в месеца 3 пъти, защото взимам 500лв заплата. Та даже ми се виждат много тия 500лв в днешно време ! И как да дам 1лев за билет като днеска съм си отделлил 5 лева за работа?!? А един сандвич ми струва 2.40?!? Е извинявайте, но докато нашите прекрасни управници карат коли за по 200 000 евро а аз умирам от глад на работа и не мога да си позволя да си сипя 5 кила бензин в месеца веднъж да отида на 1 кафе с гаджето като млад човек.. Е извинявай ама не билет, ами стотинка няма да види тая държава от мен! Гратис, и каквото може това да се краде от тая държава, докато тя пък краде от нас! Поне да има кръговрат егати.. Имало криза у нас и затова поскъпнали горивата, ами то те преди кризата бяха на същата цена та даже и по скъпи?!?! И с какво е виновна кризата на България, че някои се възползваха от нея за да си напълнят дебелите вратове?! Не мога да повярвам че от вас се намират все още съвестни граждани кадето държат да си плащаме билетчето, явно ви е широко около вратовете на такива или просто сте намерили на баницата мекото..
Повече от 50% от българите са бедни и едвам свързват 2-та края за хялб, който е на цената на билетчето. Това билетче държавата да си го завре надълбоко.

s40t4
02-23-2011, 15:58
Земи си икономична количка... от порядъка на 800-1000 до 1200 кубика.... скопия да няма живот... ъпгрейди я с газова чантичка в багажника и си готов :D Аз за туй вече си карам стария бакат дет дава 12/100 ,че тва волво дет си зех само 18-20на 100 ми лупа... но все пак кефа цена няма :?

dimitar_ak
02-24-2011, 12:01
Аз спрях колата си за градско каране. Гори около 6 на 100 нафта в София, но това 2.50 е неприлична цена.

DarkTemplar
02-24-2011, 14:33
@DarkTemplar, много ги разбираш арабите. Или просто си дрънкаш за спорта? Как по-точно са набили каквото там твърдиш на които и да е било? Че чак на целия свят :lol:
Разбирам ги достатъчно. Според теб откъде идва над 80% от световния петрол? И защо в момента цената му (120 $ за барел) е най-високата в цялата история?

GregoryHouse
02-24-2011, 17:29
@DarkTemplar, много ги разбираш арабите. Или просто си дрънкаш за спорта? Как по-точно са набили каквото там твърдиш на които и да е било? Че чак на целия свят :lol:
Разбирам ги достатъчно. Според теб откъде идва над 80% от световния петрол? И защо в момента цената му (120 $ за барел) е най-високата в цялата история?

Щото свършва? Саудитска Арабия вече почва да копа за нефт в морето...за сведение 25% от СВЕТОВНИТЕ залежи се намираха в постините на Саудитска арабия. А от цялата далавера печелят американците, а не арабите. Арабите си държат доларите в огромни халета, понеже религията им забранява банки и ги ядат мишките дези долари. А на американеца не му пречи и барела да е 1200$ може да си напечата колкото си иска хартижки. Що мислиш Саддам слезе бързо, бързо от власт? Щото вместо долари искаше в ЕВРО да го продава. Ама Буш евро не печата - проблем! Btw петрола на Ирак ще свърши след около 2 до 3 години. То ще има и след това, но просто енергията която влагаш за да го изкараш е повече от тази която изкарваш реално - нерентабилно.

П.п: Сори малко offtopic се получи, ама не можах да пропусна поста ...

GregoryHouse
02-24-2011, 20:52
хахахахаха

Спам powah? Кое ти е смешно точно?

Kurdokolenko
02-24-2011, 22:22
Аз спрях колата си за градско каране. Гори около 6 на 100 нафта в София, но това 2.50 е неприлична цена.


Същото ще направя и аз, нека да стане малко по-топло времето, обаче. И без това, ходенето пеша е полезно.

Lenux1
02-24-2011, 22:52
Аз спрях колата си за градско каране. Гори около 6 на 100 нафта в София, но това 2.50 е неприлична цена.
Ми какво да кажа аз като моя локомотив лупа по 13-14л бензин А95?! Аз кога да го карам?! Пък и каде?! Требва да спечеля седмица от тотото и тогава да си го позволя... просто във супер гнусна държава живеем.. мразя я! Американеца кара кола която му харчи от 15 до 25 литра/100км. бензин, и не слиза от седалката.. и градско и извънградско, и кадето си поиска.. ако иска и до Марс ще си ходи с колата, дреме му на патката, ама САЩ имат правителство което мисли за хората, а не правителство ганьовско проклето !! Плюя на буклуците в парламента! Да ми ядат *** ... :-x :-x :booooomb: :-x

dimitar_ak
02-25-2011, 06:31
Остави го американеца. По справка от вчера той дава приблизително $3.20 за дизел и $3.60 за бензин, но цената е за галон.

Kurdokolenko
02-25-2011, 07:03
ама САЩ имат правителство което мисли за хората,

В САЩ правителството мисли за хората, колкото мислят и нашите управници за нас. Различни са им методите просто.

dimitar_ak
02-25-2011, 07:35
@DarkTemplar, много ги разбираш арабите. Или просто си дрънкаш за спорта? Как по-точно са набили каквото там твърдиш на които и да е било? Че чак на целия свят :lol:
Разбирам ги достатъчно. Според теб откъде идва над 80% от световния петрол? И защо в момента цената му (120 $ за барел) е най-високата в цялата история?

В момента цената на петрола не е 120$ за барел. Цената е 98$ за барел, а сорта брент е 111$ за барел. Рекорда беше през 2008-а ако не се лъжа когатоцената достигна 140$ за барел. Тогава литър дизел струваше 2.56лв. Нещо не излизат сметки сега. Защо при далеч по-евтин нефт дизела пак е 2.50?

http://www.oil-price.net/

GregoryHouse
02-25-2011, 08:52
GJ за спама модератормен. Като си грамотен, ограмоти нас непросветените. Или просто си да има спам и да се правиш на голяма работа...

DarkTemplar
02-25-2011, 10:03
В момента цената на петрола не е 120$ за барел. Цената е 98$ за барел, а сорта брент е 111$ за барел. Рекорда беше през 2008-а ако не се лъжа когатоцената достигна 140$ за барел. Тогава литър дизел струваше 2.56лв. Нещо не излизат сметки сега. Защо при далеч по-евтин нефт дизела пак е 2.50?

http://www.oil-price.net/
НЕ се изразих правилно. Четох, че се очаква да скочи до толкова. А лично според мен ще скочи и повече. Политическите проблеми в Близкия изток и временното затваряне на Суецкия канал също предизвикват покачване на цената.

Lenux1
02-25-2011, 14:38
... пиздеше колко ти е мощна таратайката...

Пич ти усещаш ли се, че не се се държиш много модераторски? Ти на колко си- на 16, 17, 18?! Хайде по-прилично го раздавай защото се предполага, че трябва поне вашите изказвания като модератори да са по-прилични от на останалите! Някой ти дава право да обиждаш на хората колите понеже ти пише "модератор" под ника ли? Съвсем не си познал приятел. Значи със "dimitar_ak" твоят колега може да се провежда нормален разговор без обиди, а при тебе номера не става така ли? Ами ти си по-голям тарикат от него сигурно за това ще да е явно.

П.П.: Това, че колата ми гори много и това, че аз нямам в момента финансовата възможност да я карам редовно, не означава, че е "таратайка", и че не съм правил с нея "смешни еди-какви си коли", или ти тия 3-те неща ги свързваш по някакъв строго синтезиран начин... Просто ползвах твойте похвати на изразяване, прости ми го ако съм сгрешил тотално в това. PEACE !

Lenux1
02-25-2011, 14:55
Не пич моето мнение по въпроса е съвсем различно от твоето но съвсем не ми е в стила да се хвана сега и да се заяждам с теб тука и да щракам 2 часа по клавиатурата като 15 годишен чатаджия че да те разубеждавам в еди кво си.. Просто за да ти се проясни мъглата около мен само ще ти кажа че когато си купих прекрасната кола която имам бях доста по-напред с материала от кадето и да ме погледнеш и бях задоволен от всичко, е, сега не е така и затова не я карам редовно. И относно великата твоя "съседна тема"- да, хваля колата си защото ми харесва лично на мен, и личното ми мнение за нея е че е хубава кола. А мнения човешки хиляди.. нали? Цитирай ми обаче каде точно си ме видял аз да се правя на голяма работа? Защото аз прочетох цялата тема там и не видях каде. Ти видя ли? Пък и не си спомням да съм споменавал някакви суперлативи за себе си. Ти защитаваш ли твоето мнение? Аз също. А за би-турбота и дърпане мога да си говоря до коледа без да спирам, просто съм си автоманяк. Спорът и разговора ни се обезмисли и само спамиме... стига.

GregoryHouse
02-25-2011, 14:55
CaseyJones, то си ти и пише под ника - МАРОдератор. Аз монолози няма да водя. От теб един аргумент не съм видял, за нищо. Когато решиш да водим ДИАлог, пиши.

Lenux1
02-25-2011, 14:56
CaseyJones, то си ти и пише под ника - МАРОдератор. Аз монолози няма да водя. От теб един аргумент не съм видял, за нищо. Когато решиш да водим ДИАлог, пиши.
Не мисля че ще успееш. Аз се отказах. :-D

Lenux1
02-25-2011, 15:13
Това че ти обичаш правителството което ти е гласувало да взимаш срз 250лв. а един хляб е 1,20 и една кутия цигари над 5лв... говори че ти или си мазохист или просто си чешеш езика тук и сега. Иначе относно твойте планове- те сигурно са перфектно премислени и уточнени за 45 години напред. Оу, не, баба Ванга е предсказала бъдещето ти и ти от там си си направил супер-точната прогноза за живота от нещата. Викаш да си прегледам правилата?! Ти само ми напомняш за тях или се стрмиш и ти да ги спазваш, не за друго просто потвърди че си обикновен потребител като нас. Последно?

GregoryHouse
02-25-2011, 15:13
Аргумент да защитиш твърденията си, че не съм прав.

Ако беше прочел малко за американската валута, щеше да знаеш по-добре. Всъщност, ако имаше познания относно историята на валутния пазар, щеше да знаеш, за какви ти говоря.

Отново нагло поведение, без никакъв аргумент.. Хейтвай си на воля и се прави на голям разбирач колкото си щеш сред малките дечица. Направо се издигаш в очите на слепите. От 4 поста освен да се правиш на много интересен и тежък - нищо друго.

Lenux1
02-25-2011, 15:17
Аргумент да защитиш твърденията си, че не съм прав.

Ако беше прочел малко за американската валута, щеше да знаеш по-добре. Всъщност, ако имаше познания относно историята на валутния пазар, щеше да знаеш, за какви ти говоря.

Отново нагло поведение, без никакъв аргумент.. Хейтвай си на воля и се прави на голям разбирач колкото си щеш сред малките дечица. Направо се издигаш в очите на слепите. От 4 поста освен да се правиш на много интересен и тежък - нищо друго.

Остави го че банне ли ни съм си приготвИл баш е тука ножа да си режа вените и на двете ръце. :razz:

Lenux1
02-25-2011, 15:28
аз отдавна мислех да се откажа от каквито и да е коментари по твой адрес просто ти не спираш да се зяждаш с мен, припомни си дали аз те обидих пръв или ти мен.

GregoryHouse
02-25-2011, 15:35
Аргумент да защитиш твърденията си, че не съм прав.

Ако беше прочел малко за американската валута, щеше да знаеш по-добре. Всъщност, ако имаше познания относно историята на валутния пазар, щеше да знаеш, за какви ти говоря.

Отново нагло поведение, без никакъв аргумент.. Хейтвай си на воля и се прави на голям разбирач колкото си щеш сред малките дечица. Направо се издигаш в очите на слепите. От 4 поста освен да се правиш на много интересен и тежък - нищо друго.

Окей, откъде да започнем - Бретънуудската конференция или по-основно да си говорим за валутни пазари и налагането на щатския долар като световна валута?

Също искам да чуя обосновано мнение за печатането на долари без покритие и до какво води то...

Ахъъ, нали долара става международна валута, ...и май,май по едно време спира да е такава 8-) Що? Щото извън САЩ има повече напечатана долари отколкото те имат златно покритие...GG Americans...

На какво се основава количеството валута което една държава има? Ами на златно покритие. Тоест не можеш да напечаташ повече пари, отколкото можеш да покриеш със злато. Добре, можеш и след това валутата ти се обезценява...Това, което правят и американците. И да знам, че курса на валутата не се оценява само по златното покритие, а и от много други фактори и т.н. И отново водя монолог...тц, тва не ме устройва. I'm outta here...

Lenux1
02-25-2011, 15:52
чао и на теб :)

GregoryHouse
02-25-2011, 17:14
Пфтт. Да не съм дошъл да се доказвам пред теб? Хев ъ найс дей. Безяполезни разговори не водя, нито съм на изпит.

GregoryHouse
02-25-2011, 17:31
Или просто пишеш глупости, а после... нищо. ;)

E, ти определено не пишеш нищо. Можеш да спреш вече с провокаторството и ако ще казваш нещо казвай - ако ще разтягаш локуми, да си ходим.

GregoryHouse
02-25-2011, 18:03
Относно арабите, това е твърдение на човек, който е живял в Саудитска Арабия и когото познавам лично. Ако той лъже - лъжа и аз.

А относно измислените печатания вече ти дадох обяснение. Което фигурира дори в учебниците и лекциите на преподаватели. Доларът спира да бъде обща международна валута просто защото има повече напечатани $ ИЗВЪН САЩ отколкото злато има в САЩ. Тоест просто не могат да покрият разликата. Докато притежават 74% ако не се лъжа, в последствие намаляват до 23% в глобален мащаб. Цитирам по памет. Тоест долърът остава без реално покритие.

Сега предполагам, пак ще кажеш спекула или нещо от сорта, просто ей така - за спора. Въпреки, че ти досега ЕДИН факт не си дал. НИТО ЕДИН.
Честно, дай доводи, защити си тезата. Според мен твойта е тъпа и малоумна. Хайде, приятно защитаване срещу това. Ако ми хвърлиш още едно такова мнение като предните, спирам да следя темата. Лишена е от смисъл.

GregoryHouse
02-25-2011, 18:36
Няма какво да проучвам, те са сред нас 8-)
Смисъл имаме цял отбор шейхчета във ВТ. Е не са шейхчета, но не са и бедни :) Страни като Кувейт (под американска егида) са толкова напред, че не можеш да ги стигнем никога. Но не всички араби са така, за добро или зло :)

Те САЩ се отказват именно защото просто защото нямат възможността да го направят.

Ако искаш може да говорим и FAIT парите, малоумната банкова система и т.н., но смисъл няма. А и системата с която сме в момента, не ми се струва много надеждна. Или поне не ми звучи така...

Не съм икономист, нито имам нещо общо с икономиката. Всичко което знам, е от това което лично аз съм се интересувал по отделни въпроси и съм проучвал и чел. Та и гледал филми. Но дълбоко се съмнявам, че САЩ не са си направили някое трильонче тайно, тайно. Ей така да си раздават. Естествено, че няма да ги напечатат официално, да не са луди. Това е държава която неведнъж е показвала незачитане към международните организации/закони/конвенции.

GregoryHouse
02-25-2011, 19:06
Както казах и по-назад, знам, че не се влияе само от златни резерви. Иначе за какво има плаващи валутни куросове?! Хиперинфлацията също ми е ясна.

Залежите им не са чак една трета от светвните. Най-големите залежи 25% от световните се намират в Саудитска Арабия именно. Има доста из Сахара. Canadiant tar sands, който са чудо на чудесата направо. Останалото се намирав САЩ и Русия главно. Като общо взето имат приблизително равни количества. Ако включим и Аляска американските са повечко, но проблема с Аляска е доста голям. Там няма никаква инфраструктура и изграждането дори на подобна е доста хардкор. Останалите залежи се намират из разни морета и океани на по 4-5км под морското равнище...и изкарваш 1 към 5. От петролен кладенец е 1 към 200. Смятай сам каква е разликата.

Специално за петрола съм се поинтересувал повечко :) Също така консумацията на света дневно е 85-90милиона барела дневно. В Ирак се считаше че към 2009г има приблизително 90млрд барела...
Смятай си го сам :)

Slawi92
03-10-2011, 09:57
http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/protesti-za-gorivata-koga-i-kyde.html

dimitar_ak
03-10-2011, 11:10
Аз ще подкрепя протеста.

Slawi92
03-10-2011, 19:43
Аз ще подкрепя протеста. и аз съм там ... на 2рия сборен пункт в София