PDA

View Full Version : Windows Xp 6 екрана



sunshinepp
01-18-2011, 08:06
Екрана на Лаптопа ми е разделен на 6 по малки екранчета , и на всяко показва десктопа ми. Преинсталирах си Windows-a, инсталнах и нови нВидиа драйвъри, но продължава да седи така разделен. Ако някой има идеи какво друго да направя преди да го занеса да го види техник ще е добре. Още по - странното е че попитах и друг техник и той ми отвърна, че за пръв път чува за такова нещо ...
ето и снимка понеже малко трудно по друг начин бих могла да го унагледя.

http://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=klz1295337901v.jpg

DarkAngelOfHope
01-18-2011, 10:29
До колкото знам това е грешка във видео чипа ... пробвай с Update на BIOS, но не е гаранция че ще се оправи, всъщност според хората които са писали по този проблем из интернет нищо не е помогнало. Ако е гаранционен направо го носи да го видят ...

GregoryHouse
01-18-2011, 16:47
Направо носи на сервиз. Не си играй с опити да префлашваш, че ще омажеш нещо ако не знаеш точно какво правиш.

Dr3am3r
01-18-2011, 17:08
:-D като за начало метни 1 око в биоса ,включи отделен монитор и виж там как е , в биоса направи Рестор дефаулт сеттингс ; ако и на другия монитор се вижда така на 6 значи проблема ти е във видеото ,което е на дъното вероятно и става сложно и скъпо :))) другият вариант ,ако го показва добре другия монитор да ти е от връзката между дъното и матрицата , има и други варианти ,но това е най - вероятно ,успех :) и може да драснеш какво е станало .

sunshinepp
01-18-2011, 19:02
Мерси много за отделеното време! .. Ще пробвам да включа друг монитор и ще видя какво ще стане , утре вероятно ще го нося на техник, не е в гаранция и ако ми излезне скъпо да ми го оправят- направо отивам да си взимам някой новичък : ))

Utopia
01-19-2011, 06:46
или както каза колегата видео чип, или някой лентов кабел който е вързан към матрицата.


при остаряване, пантите почват да скърцат; всяко отваряне и затваряне напъва все повече и повече матрицата. спукването на рамката е явен признак. Когато се счупи матрицата,....... няма нужда да продължавам.


Дано да попаднеш на кадърни специалисти.
Моя чак от третия път се намери човек който да разбира.

Dr3am3r
01-19-2011, 19:50
когато решиш да се отърваш от него пиши ,на мен ми трябват всякакви лаптопчета :) мисля ,че не ти е чак толкова фатален проблема на лаптопа ... :)