PDA

View Full Version : Как да забравиш някой, когото още обичаш.. ?



Sometimes
01-18-2011, 14:27
Няма как!
Писала съм няколко теми за да излея това,което ми тежи.
Ето и поредната такава тема..и поредния ден в който се давя в спомени.
Имах си приятел 3 години.. поради мои и негови грешки не сме заедно.. и някакси вече е и невъзможно да бъдем.
Аз си имам друг приятел..страхотен е откъдето и да го погледнеш.
Но на сърце ми е бившия приятел и така е било винаги.. и от година насам откакто не сме заедно продължава да ми е на сърце.
Не спирам да се измъчвам.. да слушаш наши песни, да гледам наши снимки .. това ме убива! А трябва да продължа,което е доста трудно.
Вие събуждате ли се с мисълта : Къде е тя сега ? / Къде е той..?
Мисли ли за мен както аз за него:х
Какво не давам да си загубя паметта и да започна наново..
Знам какви ще бъдат съветите ви, знам че и от страни изглежда съвсем различно.. знам и че нашите болки можем да си ги понесем само ние..
Радвам се,че има такъв сайт в който може да си останеш анонимен,защото няма човек на който да позволя да ме види в такова състояние в което съм в момента..освен бившия ми.
Забавно момиче съм по принцип,забавлявам винаги хората около мен за да избягам поне малко от това,което е в мен.
Но в моменти като този съм толкова безсилна.. и всеки ден е така.
Истината е,че ужасно много ми липсва бившия. Може наистина след 3 годишна връзка да ги няма пеперудките в корема..но когато е до мен се чувствам толкова спокойна..и тези дребни моменти значат много за мен. Наясно съм че нищо между нас няма да е същото,просто ние не сме същите .. и това още повече ме убива. Живея в едни спомени.. а не трябва. Измъчвам се за неща,които вече са си отишли,точно това ме погубва.. мисълта че няма да са до мен, че всичко си е отишло.
За всеки аз съм силна, аз съм борбена, аз съм безразлична.. с всичко се справям..Е да.. хубаво звучи и съм такава за пред целия свят,но не и за пред себе си. Липсва ми .. обичам го! Вярно че година от както се разделихме си нямах приятел и скоро допуснах човек до себе си.. който ме прави щастлива,който е страхотен,мил..той е представата ми за перфектно момче.. Но той не е бившия ми :Х
Надявам се.. да не съм ви банална,но съм сигурна,че каквито и коментари да видя.. всеки един от нас си знае най добре какво му е на душата... ;(

FamousFLAWLESS
01-18-2011, 15:12
Познато чувство..
Но какво да се прави, трябва да продължиш напред.
Защото само със спомени не се живее.. не можеш цял живот
да страдаш за нещо изгубено.. Живота е пред теб, а и щом
имаш приятел до себе си, който те обича.. мислиш ли че си заслужава
да се измъчваш за някого който няма да е с теб?
Знам, че е трудно, но..

mmm_sweet
01-18-2011, 15:40
Което не ни убива,ни прави по-силни. По-добре живей с тази мисъл,отколкото да се надяваш безнадеждно за любимия ти. Никой не е казал,че живота е лесен,но както виждаш всеки успява да се справи с времето. Явно на тебе ти трябва още време,за да го преодолееш,но не мисли,че винаги ще боли.Когато го видиш да се мляска с някое момиче два-три пъти ще го намразиш и постепенно забравиш. Такъв е живота.

Sometimes
01-18-2011, 15:53
Благодаря ви, ще се опитам дано успея ....все някога :х

bogzfaggot
01-18-2011, 16:29
Стига да искаш,ще успееш.Най-малкото имаш нов приятел,който ще ти помогне.

Sometimes
01-18-2011, 16:38
... така е имам,но едва ли ще го заобичам така силно.
Тъжно ми е, отдавна не е част от моя живот а аз
аз.. още немога да го проумея и повярвам

bogzfaggot
01-18-2011, 16:41
Добре,виж.Аз също имах много дълга връзка,но бяхме малки,последните пъти само късахме и се събирахме,докато накрая не се разделихме окончателно.Мина известно време и в момента сме много добри приятели.Ти просто си свикнала той да е около теб.Може да си бъдете приятели.Може би точно това ти липсва.

Sometimes
01-18-2011, 16:44
няма как да сме приятели.. след като щом го погледна се разтапям.
Липсва ми гласа му,очите му..погледа му,целувките му .. и всичко
което може да си представиш. Приятели може да сме, ако не изпитвам нищо към този човек.. ;/

bogzfaggot
01-18-2011, 16:51
Ама държиш се като дете.Трябва да преглътнеш раздялата.Имаш друг приятел.Гледай си него.

Sometimes
01-18-2011, 17:09
Любовта няма граници ; ) .. а и явно и акъла ми е звемал хех

ledenakrasota
01-18-2011, 17:19
Преди да започнеш нова връзка,първо трябва да се отърсиш от предишната,иначе сега нямаше да си на това дередже.

На мен ми трябваха около 3 години,за да преживея едно момче!Колкото и тъпо да звучи!

Първите чувства,винаги са най-силните,чистите и преданите,защото са в детските години,когато сме още деца...пфф голяма философия си е,но е така. :)

Sometimes
01-18-2011, 17:27
права си .. и то много. Незнам какво да кажа., ще си живея с тая болка с надеждата след някоя друга година да си отиде.. хех утехата е голяма :) :х

bonbonenoizkushenie
01-19-2011, 17:28
миличка моето положение е много по-ужасно от твоето - ти поне си била с човека който обичаш и той също те е обичал и сте имали хубави моменти заедно били сте заедно 3 години и месля че просто любовта ви се е изчерпала и в такъв случай трябва да го забравиш и да останеш с хубавите сомени

vasko9933
01-19-2011, 17:43
Познато чувство..
Но какво да се прави, трябва да продължиш напред.
Защото само със спомени не се живее.. не можеш цял живот
да страдаш за нещо изгубено.. Живота е пред теб, а и щом
имаш приятел до себе си, който те обича.. мислиш ли че си заслужава
да се измъчваш за някого който няма да е с теб?
Знам, че е трудно, но..

+1 :(

TheBeliever
01-19-2011, 17:57
Не виждам никакви опити от твоя страна да промениш положението. Защо слушаш "вашите песни"? Защо пазиш и гледаш ваши снимки? Защо сама се заравяш в спомените? Ти търсиш болката, която загубеното ти причинява и й се отдаваш. А това не е поведение на човек, който иска да продължи напред.

Ако наистина искаш да забравиш бившия ще избягваш всичко, напомнящо ти за него и за времето, прекарано с него. Ако не по-добре не залъгвай момчето до теб, защото рано или късно преструвките ти ще излязат наяве и нараненият ще е той, а не мисля, че го заслужава.

BaffaLsc
01-19-2011, 18:01
Рецепта няма.. времето.. ЕДИНСТВЕНО то лекува раните..

sexyt0o
01-19-2011, 18:25
дори и да искаш сърцето не пита !!
с времето ще го забравиш

tanch3t093
01-19-2011, 20:09
И аз се чувствах по същия начин .. Не бяхме чак 3 години заедно, но аз наистина не можех без него. И изведнъж всичко рухна - останах сама, с надеждите да сме пак заедно. Знаех, че не можем, знаех, че няма да съм щастлива както бях... И продължавах да си спомням какво е било и какво няма да бъде никога повече ... Самата мисъл, че всичко приключи ме измъчваше страшно много... Постоянно гледах снимките ни, плачех и страдах, всичко си правех сама! Където и да отидех, все ми напомняше за него, защото съм била там с него ... В същото време на него изобщо не му пукаше .. Бешще забравил всички тези наши моменти, или поне се правеше... В един момент ми писна да страдам. Писна ми да плача за нещо изгубено. Да се тровя заради някой, на който му е все едно. Изтрих му снимките, спрях да слушам депресиращи песни. В края на краищата така съм по-добре, просто мина време ... Така, че времето лекува и си дай воля, иначе като не искаш да го забравиш дали ще стане? ... Както се казва - старата любов се забравя с нова. Ти имаш такава, просто и се отдай, знам че е трудно, но се опитай, защото знаеш, че ако сама не се опиташ да се оттърсиш от спомена за него, няма как да стане ...

mrazqkindergarten
01-19-2011, 22:17
В същото положение съм и те разбирам перфектно..Само дето приятел си нямам. Иначе не е трябвало да си с друг, докато обичаш още бившия, просто как да ти кажа.. Някак е безсмислено, сама каза, че едва ли ще го заобичаш.. :( Но нищо не ти пречи да опиташ, аз пък напълно те разбирам за това, че слушаш ваши песни и гледаш ваши снимки, отдай се на болката, така ще стигнеш до етап, в който толкова ще си изстрадала, че ще спре да те боли.. Е, при мен не е спряло, но преди половин година бях много по-зле, дори не общувах почти с никого, не ми се ядеше, не ми се спеше, нищо седях така и се молех да стане някво чудо, да си го върна, ако не.. знам ли, да се преродя и да съм с него пак.. :? Лично аз имам може би една единствена приятелка, която разбира болката ми и не тръгна нито веднъж да ме укорява, че го търся и тн.. И тва помага да си изливаш душата, аз също съм пускала 1000 теми за моето момче и в още толкова съм писала за него. Дано се оправиш. :-)

mecho8888
01-20-2011, 06:01
няма как просто


аз веднъж много одавна обичах едно момиче. Още ме ни е минало, ама поне не ми е толкова кофти и рядко си спомням. Беше преди 5 години.

n3zabrawiimaa
01-20-2011, 06:13
С нова любов.

mincheto
01-20-2011, 15:28
Простоси,казваш...КРАЙ!
И,продължаваш,напред,НЕпог еждай-назад..щезабрвиш,лекапо-лека,заспомените...макарче,3-годишна,връзкаe,сериозно.не що.
Трябва,дазабравиш,длъжнаси ,ако,искаш,дапродължиш,дажи вееш.
3нам,товате,разяжда,труднощ ее,но..ТРЯБВА.
И,азсъм,имала,такива,пробле ми.
А,иимаш,приятел,койтоте,оби ча....какво,искаш,повече?

TechnoAddicted
01-20-2011, 15:32
Алкохол , секс , секс, наркотици , секс , алкохол ? LOL

Idk не съм изпадал в такаа ситуация до ся , пък и да чукаме на дърво , да не се наложи да чукъм дърво :D

gabrieladnlv
03-09-2017, 10:41
Napulno te razbiram, az sum po sushtiya nachin, imah vruzka 3 godini, ot godina sme razdeleni, nyamame kontakti, imam si priyatel, koito pravi vsichko za men, no nyama den, v koito az da ne si mislya za bivshiya... Adski trudno mi e, ponyakoga ne izdurjam psihicheski i mi se iska da mu kaja vsichko, da mu kaja, che stavam i si lyagam do nego s misulta za drug... A v sushtoto vreme iskam da produlja, ama mi e tolkova trudno, che na momenti si mislya, che tova e nyakakva magiya. Moje da prozvuchi naludnichevo ili stranno, no tova e samata istina. Chuvstvam se adski vinovno spryamo segashniya mi priyatel, toi mi kazva, che me obicha, az mulcha... Ne znam kakvo da pravya i ne znam dali nyakoga shte mi mine. Strah me e samo ot edno, da ne me potursi bivshiya mi, zashtoto imam chuvstvoto, che shte ostavya vsichko zaradi nego. Az znam, che toi si imashe priyatelka po edno vreme, ne mi beshe gadno, misleh si dali e shtastliv i se nadyavah tova da e taka. Ponyakoga dori samata az ne znam kakvo chuvstvam i kakvo iskam...

sladura89
03-09-2017, 19:01
Не съм имал такава силна връзка с някое момиче, моите връзки са били явно по-особени и не толкова силни и чувствени! Имал съм доста случаи на несподелена любов и макар, че съм доста емоционална и ранима личност, някак си съм го превъзмогнал и съм започнал да игнорирам подобни чувства, да се правя на корав и никога да не показвам действителното ми състояние в момента, защото така се чувствам уязвим, примерно може и да ми е гадно, но съм винаги усмихнат и в крайна сметка само аз знам какво ми е и как се чувствам никой друг не знае!!!

qwerty7842
03-17-2017, 13:59
Здравей аз съм момче и имах почти същия проблем с момиче.Много време ме мъчеше това и бях изпаднал във форма близка до депресия.Един ден вече не издържах и събрах 3 близки приятеля.Запалих колата и тръгнахме на импровизирана екскурзия сред природата за 2 дни извън София.Беше страхотно и изживяването ми помогна адски много.Е не забравих момичето,но поне спрях да мисля постоянно за нея.
Извод: Опитай се да прекараш известно време с близките си или приятели и се забавлявай.Това ще ти помогне да го забравиш за няколко дни и ще разбереш,че можеш и без него.Ще ти стане по-леко повярвай ми.