PDA

View Full Version : Самообучение



wolf23
01-18-2011, 16:48
Здравейте,
Искам да ви попитам според вас възможно ли е самообучение по бокс имам предвид само като гледаш някъкви видео клипове чи четеш книги. Защото съм чувал че имам много хора които са се научили именно по този начин. А аз се чудя дали и аз да не почна да тренирам по този начин само защото в моя град няма такава школа. А аз бързо схващам и лесно мога да си намеря спаринг партньор. Но се чудя дали ще мога да се справя сам с това.

пс. Ако има такива които са минали по този път може да споделите една примерна тренировка за денят примерно :)

ledenakrasota
01-18-2011, 16:53
В Замунда има едни програми на един негър и са много хубави.Хваща те,обаче яка мускулна треска.Защото не е посочена хубава загрявка.
:D

А ти спортувал ли си някога?Защото ,ако не си не те съветвам.Едно е да имаш спортно възпитание още от дете,дори и да е било за малко и да схванеш кое как се прави и съвсем друго без да си имал такова,защото има опасност да стане някой гаф.

ledenakrasota
01-18-2011, 16:58
То пък се оказа тае-бо!Но мисля,че ще ти допадне http://zamunda.net/details.php?id=115818&hit=1

http://zamunda.net/details.php?id=131718&hit=1 :) А

HandOFDooM
01-18-2011, 16:58
Здравейте,
Искам да ви попитам според вас възможно ли е самообучение по бокс имам предвид само като гледаш някъкви видео клипове чи четеш книги. Защото съм чувал че имам много хора които са се научили именно по този начин. А аз се чудя дали и аз да не почна да тренирам по този начин само защото в моя град няма такава школа. А аз бързо схващам и лесно мога да си намеря спаринг партньор. Но се чудя дали ще мога да се справя сам с това.

пс. Ако има такива които са минали по този път може да споделите една примерна тренировка за денят примерно :)
еми ще е по-добре да има треньор за да ти показва кое не е правилно да ти задава задачи и т.н., но не е изключено и сам да го правиш стига да имаш воля и добра самопреценка се пак спортът е измислен от хората, не е находище от извънземните

ZipFail
01-18-2011, 17:07
Има много теми по въпроса...иначе лично ми мнение е че изисква много повече време е, усилия и желание отколкото ако се запишеш на тренровки, причините са много..

HHristov
01-18-2011, 17:08
Нищо няма да научиш сам :)
Тея клипове са да видиш нещо ново и да чуеш някоя друга история :)

drogba333
01-19-2011, 07:58
Аиде бе че не мпже да научи . Пич ако имаш боксова круша ми драсни 1но лс и мога да ти дам мн техники.Такива като правилно испълнение на прав и тн

ZipFail
01-19-2011, 09:49
И аз си мислех, че можеш да се учиш и сам, ама не е вярно...

Хем съм тренирал 4 години бойно изкуство и знам за какво става въпрос, ама откакто спрях тренировките и почнах да си тренирам вкъщи техниката и подготовката ми се влоши много..
Първо защото няма как да имаш реална подготовка без да си тренирал с истински човек, а не с чувал. Чувала нито се движи, нито отвръща на удрите. От круша може и да направиш силен удар(евентуално), но това няма да ти помогне в реална ситуация, като си свикнал със статична мишена...

И второ, подготовката ти вкъщи ще е много по слаба, дори да се страеш. Защото едно е да има някой опитен, който е минал през това и знае грешките ти и да може да ти ги каже, друго е да си мислиш че правиш всичко правилно, щото изглежда както на клипчето :) Пък и ако вкъщи правиш максимум 40 лицеви, в залата ще направиш 60, щото знаеш че ако се откажеш, ще си го отнесеш :D

firstdiesel
01-19-2011, 10:20
ти кво ... с компютъра ли ша праиш спаринг ? :lol:

HHristov
01-19-2011, 10:47
Аиде бе че не мпже да научи . Пич ако имаш боксова круша ми драсни 1но лс и мога да ти дам мн техники.Такива като правилно испълнение на прав и тн
Айде на бас, че не може :)

navar
01-19-2011, 13:29
освен да си докараш контузии,друго няма да стане..
ааа,и ще отвориш много работа на треньорът,който след това ще се мъчи да корегира грешните неща,които си заучил сам..
така че намери си клуб,и започвай тренировки

wolf23
01-19-2011, 15:39
еми бокса не е много прост спорт но все пак се учи по лесно от колкото карате или кунг-фу аз съм чувал че имам хора които тренират сами и стават много добри.

ZipFail
01-19-2011, 16:05
То от роднина на приятел на приятел на брата на еди-кой-си аз какви неща съм чувал..

Greennight
01-20-2011, 08:05
Докато не те набият няколко пъти на ринга,няма да се научиш.

fatrat
01-20-2011, 13:12
боен спорт/изкуство от книга .... надали