PDA

View Full Version : Проблем с лаптоп



cherrygloss
01-18-2011, 19:50
Имам лаптоп Hp pavillion G62 , някъде от август минала година. От както си го купих, никакви проблеми, макар да ми казаха , че можело да прегрява :(
Но днес както си бях във форума, изведнъж за около 1сек. екрана става черен, оправя се и ми изписва нещо като monitor driver problem или подобно и след 1 мин се рестартира.. :( :(
Какво може да е и как да го оправя? Ако е от прегряване как да го предотвратя #-o
Точно сега нямам време за ходене по ремонти :cry:

DarkAngelOfHope
01-18-2011, 20:17
ми може и да е от прегряване, може и да не е :) имам G62 и наистина грее особено като карам на NFS World в леглото и като няма такава възмжност за охлаждане направо пари :) но до сега не се е рестартирал ... може просто driver-a на видео картата ти да се е bug-нал нещо. Виж как са ти температурите примерно с Everest. Преди рестарта чуваше ли се перката да върти по силно ?

за предотвратяване от прегряване може да ползваш някаква подложка за лаптоп с вентилатор :)

cherrygloss
01-18-2011, 20:23
Не , не се чуваше такъв звук от перката.
Точно преди да ми почернее първия път екрана пусках едно клипче от форума някой беше постнал, но не ми се вярва това да е причината.
Сега си върви добре след рестарта, но ако пак стане нещо такова? :(

DarkAngelOfHope
01-18-2011, 20:46
ако пак стане така, като се рестартира го пипни от долу да видиш как е като температура ... моя лаптоп става много горещ и не се изключва (купуван е долу горе когато и твоя :)). Ако не е много горещ, преинсталирай driver-а на видеото :)

Utopia
01-19-2011, 06:42
малко съм изненадан.
съвсъм наскоро, с жената купихме такъв. работи си перфектно.
i3 процесор 3gb раб, 1гб видео карта.

по ден и нощ е включен.


докато е гаранционен, върни го, кажи им проблемите си, отстоявай си потребителските права

DarkAngelOfHope
01-19-2011, 07:10
Ако проблема е в Driver-а по добре да се пробва сам :) щот иначе като го занесе в сервиза ако е някои голям магазин от рода на технополис и т.н. и ако не от София, може и да го мотат бая време ... така че поне да изключи тази възможност :)

cherrygloss
01-19-2011, 07:18
Ами момиче съм от Бургас, има сервиз на Hp в града, но от вчера си върви добре, пък да видим.Надявам се да не ми прави повече проблеми, защото просто съм много зле със преинсталирвания и тнт на компютри 8-) Не ги мога тези работи

Utopia
01-19-2011, 10:57
Ако проблема е в Driver-а по добре да се пробва сам :) щот иначе като го занесе в сервиза ако е някои голям магазин от рода на технополис и т.н. и ако не от София, може и да го мотат бая време ... така че поне да изключи тази възможност :)

ГРР

ако беше проблема в драйвера точно така щеше да изглежда екрана и при преинсталация!!

уреда се носи при гаранционния сервиз,
ако не ти го върнат поправен в рамките на месец, длъжни са да ти дадат нов, или да ти върнат парите, за по сигурно отиваш заедно с комисия за защита на потребителя.

времето за което е бил в сервиза, не се смята към гаранциония срок. ако е бил 2 седмици, гаранцията се удължава с две седмици.

имаше май и правило, за уред който повече от 3 или 5 пъти е ходил в сервиз.. но не мога да се сетя сега.

Utopia
01-19-2011, 10:59
щот иначе като го занесе в сервиза ако е някои голям магазин от рода на технополис и т.н. и ако не от София, може и да го мотат бая време ... така че поне да изключи тази възможност :)

просто е ... мега тъпо да оставяш хората да се онасят с теб като с теле;
да имаш права и да не си ги знаеш - ебати невежата!!

Dr3am3r
01-19-2011, 20:26
премигнал е (угаснал и пак светнал) това се получава ,когато се сменя резолюцията (вероятно от видеото ти се е бутнало нещо я битове ,я херци ,я резолюция) ти си бутнала без да искаш "йес" и той се е рестартнал да запамети промените ( най - разумното е това ) ! Ако грее - !!! Трябва при изключване да ти излиза едно синъо екранче ... :) или просто да спира ,а не да се рестартира ! :) Няма му нищо на лаптопа ти ,все пак си погледни резолюция херци и битове дали не са ти разместени и да си го ползваш със здраве :) като направи към 2 години вече му трябва почистване и все пак зависи къде е използван ако е прашно може и на година ,че и по - често ... , единственото от което страдат лаптопите е прегряване ,но когато са почистени са си 6 ,тей че ... не се занимавай със сервизи и простотии .

DarkAngelOfHope
01-19-2011, 21:29
щот иначе като го занесе в сервиза ако е някои голям магазин от рода на технополис и т.н. и ако не от София, може и да го мотат бая време ... така че поне да изключи тази възможност :)

просто е ... мега тъпо да оставяш хората да се онасят с теб като с теле;
да имаш права и да не си ги знаеш - ебати невежата!!

!? под бая време имах предвид 2 седмици примерно ... не бързай със заключенията, не ме познаваш, че да ме коментираш по този начин. ако проблема се отстранява за 10 мин няма смисъл да ходи на сервиз, ест ако е по възможностите на авторката на темата (извинявай че съм объркал пола :)), дори и да е за 2-3 дни ...

cherrygloss
01-20-2011, 07:41
премигнал е (угаснал и пак светнал) това се получава ,когато се сменя резолюцията (вероятно от видеото ти се е бутнало нещо я битове ,я херци ,я резолюция) ти си бутнала без да искаш "йес" и той се е рестартнал да запамети промените ( най - разумното е това ) ! Ако грее - !!! Трябва при изключване да ти излиза едно синъо екранче ... :) или просто да спира ,а не да се рестартира ! :) Няма му нищо на лаптопа ти ,все пак си погледни резолюция херци и битове дали не са ти разместени и да си го ползваш със здраве :) като направи към 2 години вече му трябва почистване и все пак зависи къде е използван ако е прашно може и на година ,че и по - често ... , единственото от което страдат лаптопите е прегряване ,но когато са почистени са си 6 ,тей че ... не се занимавай със сервизи и простотии .
Благодаря за отговора! Успокоих се, че не прегряване, защото не беше син след рестарта 8-)
А какво имаш предвид под почистване? Сама ли мога да го направя или трябва да го водя на сервизи ( Извинете , но съм много неграмотна по отношение на компютри :) )