PDA

View Full Version : Ниско кръвно



wildheart
01-18-2011, 19:26
От 1 седмица съм гадно болен и седя у нас. Вчера имах кръвно 90/70, а преди малко като го премерих беше 75-50. Чувствам се зле и искам да ви попитам какво да направя, за да се вдигне малко кръвното. Знам, че ако потърся в Google ще ми излезе нещо, но повечето статии са прекалено дълги, а аз не съм в състояние да ги чета целите.
Благодаря предварително

Fatique
01-18-2011, 20:04
Ниското кръвно налягане при здрави индивиди без симптоми или увреждане на органи не се нуждае от лечение. Въпреки това, всички пациенти със симптоми,
вероятно заради ниско кръвно налягане трябва да бъдат прегледани от лекар. (При пациенти, които са имали голям спад на кръвното налягане от своите обичайни нива дори и развитието на симптомите също трябва да бъде оценено.) Лекарят трябва да определи причината за ниското кръвно налягане, тъй като лечението ще зависи от причината. Така например, ако лекарство причинява ниско кръвно налягане, дозата на лекарството може да се наложи да бъде намалена или лекарството да се спре изцяло, но само след консултация с лекар. Не трябва да се прави самостоятелно регулиране на лекарствата.

crazyme
01-19-2011, 11:26
съчувствам ти... понякога ми се случва до толкова да ми падне кръвното, че да не мога да стоя права, вие ми се свят и ми причернява, в тези случаи първо му удрям 1 спане, пия нещо в което има кофейн - кола, 3 в 1 - нещо от сорта, или изгълтвам 1-2 чаши айрян (странно, но наистина помага :D ) лекарства до сега не ми се е налагало да приемам поради аномалии в кръвното, но ако ми се наложи - винаги 1-во лекаря... успех и се оправяй бързо :):):)

wildheart
01-19-2011, 11:29
съчувствам ти... понякога ми се случва до толкова да ми падне кръвното, че да не мога да стоя права, вие ми се свят и ми причернява, в тези случаи първо му удрям 1 спане, пия нещо в което има кофейн - кола, 3 в 1 - нещо от сорта, или изгълтвам 1-2 чаши айрян (странно, но наистина помага :D ) лекарства до сега не ми се е налагало да приемам поради аномалии в кръвното, но ако ми се наложи - винаги 1-во лекаря... успех и се оправяй бързо :):):)
Мерси за съветите ;)
Вече съм по-добре :)

bebity92
01-21-2011, 19:03
По принцип започват да ти треперят краката,чувстваш се безсилен,причернява ти.Значи пии повече течности,изяж един шоколад или една вафла примерно,може да пиеш и малко кола.Ще се оправи :)

mincheto
01-22-2011, 05:15
Яж шоколад.
Пий айрян с много сол.
Купи си хапчета....
Има толко вариянти.
Мойто кръвно обикновенно си е 80-85/80
И гледам винаги да имам хапчета и шоколад в чантата.
Като ми дойде цикълът,кръвното ми пада още повече,и тогава не мога да стана от леглото.

vagarious
01-22-2011, 09:16
Дам - пии айран с много сол, яж нещо сладко - шоколадът е идеален, може и кока-кола .. и лягай да си почиваш !!!
Ако не помогне(в което се съмнявам) - не чакай, а отивай на лекар !!!

darkPaladin
01-22-2011, 15:13
тва кръвно с айрянчета не се оправя

трябва да се прегледаш