PDA

View Full Version : Какво да правя?



ex7azy
01-19-2011, 11:35
Още от 5 клас общувам с едно момче ( С. Б. ) и сме най - добри приятели, но нищо повече!
Споделяме си всичко, излизаме заедно на кафе, в една компания сме, но не го харесвам, хубав е но го чуствам като брат и много пъти съм му го казвала ( даже по някога му викам "брат ми" ).
Имам си гадже от един месец и вчера излязохме с приятели, и С. Б. беше с нас.
Аз и гаджето ми седнахме на едното диванче в кафето и поседяхме, поговорихме си а С. Б. беше срещу нас и тогава приятеля ми ме целуна и С. тресна по масата, изгледа ни злобно и каза че си тръгва, защото си имал работа!
Сутринта му звънях, но ми затвори и си изключи телефона..
Знаех, че ме харесва, но не знаех че е толкова ревнив.. имала съм гаджета и преди и съм ги целувала пред него и не е правил такива неща..
Може би, защото като се заговориме нещо и аз на няколко пъти съм му говорила за приятеля ми, колко е хубав и такива работи и как ще ходя в тях да гледаме филм..
Звъннах му преди малко но телефона още му беше изключен!
Утре сиг. ще ходя до тях да го питам какъв му е проблема!

selenium
01-19-2011, 12:03
Е не ти ли е ясно какъв му е проблема? Защо ще ходиш до тях?

Човека явно не те има само за приятелка, по-добре не му вгорчавай живота повече. Ако ти е истински приятел ще му мине след известно време, ако не - значи нищо не си загубила.

ex7azy
01-19-2011, 12:29
Е как да не ходя.. той какво иска??
Да не се виждам с приятеля ми и все да съм с него?!?
Много пъти съм му казвала, че ми е най добрия приятел, но не може се с него да съм!! Преди само ги гледаше злобно, но вече прекали;;
Той попринцип е егати пича ма понякога е като дете и само се сърди..
На мен вече ми писна, нз какво да правя!

draid
01-19-2011, 12:53
Ако е влюбен в теб, забрави за приятелството.

ex7azy
01-19-2011, 12:54
Ма аз не мога да го приема като друго освен приятел.. пък и да загърбя приятелството ни пак харесвам гаджето си повече от него!

waterpolohero
01-19-2011, 12:56
Решението е следното: отиваш , набиваш му шамарите и му казваш , че ако иска да си запазите приятелството да се контролира малко , а за повече от това да не се и надява (доколкото разбрах не би тръгнала с него) 8)

DiamondEye
01-19-2011, 13:02
поговори с него ! кротко обаче, според мен се притеснява да не те изгуби ! :) дай му малко време :) ще му мине ! Не го търси известно време !

Pirate
01-19-2011, 13:03
Има само едно нещо което съм научил и то е, че приятелите са по-важни от всичко!

ex7azy
01-19-2011, 13:05
поговори с него ! кротко обаче, според мен се притеснява да не те изгуби ! :) дай му малко време :) ще му мине ! Не го търси известно време !
Да прав/а си, няма смисъл да се караме, но какво да му кажа като отида??

MarkKnight
01-19-2011, 13:10
кой клас си моме?

ex7azy
01-19-2011, 13:13
Има ли някакво значение? ( 8-ми съм, но като ти казвам това с нищо не ми помагаш ).

DarkTemplar
01-19-2011, 13:17
Тая тема е за раздел Любов.

Ясно е като бял ден, че пича те харесва от известно време и се е надявал все някога да изпиташ същото към него и да се вземете. Естествено, заради цялото това време, близките ви отношения и особеностите на характера му, си е помислил, че може да те "съветва" (т.е. контролира). 100% през акъла му е минала и мисълта "може да не е с мен, но няма да е с никой друг". Затова те ревнува толкова от всички момчета в живота ти и особено от сегашния ти приятел (който ти явно много харесваш).

Спри да излизаш с него за известно време и повече не го събирай на едно място с половинките си.

MarkKnight
01-19-2011, 13:18
исках да разбера от колко време се познавате...човека те харесва,ти сама вече си го разбрала....нормално е да прави такива сцени и му е много кофти като те гледа с друг...по добре недей да го каниш да излиза с вас,седнете и поговорете,бъди директна и го питай всичко,което те интересува и му напомни за 100тен път,че искаш да сте само приятели до колкото е възможно това

machoka
01-19-2011, 13:20
Един ден ше разбереш какъв човек си изгубила, защото така си си решила, 'че не те кефи като за гадже', но ще бъде късно..

значи можеш да му ревеш на рамото с години и да му разправяш хиляди несъстоятелни истории, които въобще не го интересуват но въпреки това те изслушва с внимание, но иначе когато той изпитва ревност защото явно е привързан, ти му теглиш майна?

Ми ти си за майната, не той.

ex7azy
01-19-2011, 13:20
А да говоря ли с него или не и какво да му кажа?

MarkKnight
01-19-2011, 13:23
Един ден ше разбереш какъв човек си изгубила, защото така си си решила, 'че не те кефи като за гадже', но ще бъде късно..

значи можеш да му ревеш на рамото с години и да му разправяш хиляди несъстоятелни истории, които въобще не го интересуват но въпреки това те изслушва с внимание, но иначе когато той изпитва ревност защото явно е привързан, ти му теглиш майна?

Ми ти си за майната, не той.точно казано...като капризничиш така е...ще го изгубиш,но после ти ще правиш тези сцени...подкрепям го момчето...и вземи се вразуми какво искаш!

DarkTemplar
01-19-2011, 13:23
А да говоря ли с него или не и какво да му кажа?
Истината?

ex7azy
01-19-2011, 13:25
Един ден ше разбереш какъв човек си изгубила, защото така си си решила, 'че не те кефи като за гадже', но ще бъде късно..

значи можеш да му ревеш на рамото с години и да му разправяш хиляди несъстоятелни истории, които въобще не го интересуват но въпреки това те изслушва с внимание, но иначе когато той изпитва ревност защото явно е привързан, ти му теглиш майна?

Ми ти си за майната, не той.
И кога съм му я теглила ако не е тяйна??
Звъня му като луда от сутринта а той се прави на луд.. включи си телефона, па го изключи!
И той много неинтересуващи ме неща ми е споделял и аз съм го изслушвала.. Както казах по горе, много пъти съм му казвала че сме само приятели.. нищо повече!
Да много харесвам и обичам сегашния си приятел.. с него се чуствам добре както с С. Б. Това че познавам сегашния си приятел от по - малко време не занчи че и той не ме харесва и не ме изслушва!
Не мога да избирам.. единя ми е като брат а другя е човека който много обичам!!

ex7azy
01-19-2011, 13:27
А да говоря ли с него или не и какво да му кажа?
Истината?
Казвала съм му я вече! Той ми се извинява и пак е същия..
И друг път сме се карали за дреболии и знам как ще постъпи, ще се здобриме и пак той ще иска да е по неговия начин!

MarkKnight
01-19-2011, 13:29
Един ден ше разбереш какъв човек си изгубила, защото така си си решила, 'че не те кефи като за гадже', но ще бъде късно..

значи можеш да му ревеш на рамото с години и да му разправяш хиляди несъстоятелни истории, които въобще не го интересуват но въпреки това те изслушва с внимание, но иначе когато той изпитва ревност защото явно е привързан, ти му теглиш майна?

Ми ти си за майната, не той.
И кога съм му я теглила ако не е тяйна??
Звъня му като луда от сутринта а той се прави на луд.. включи си телефона, па го изключи!
И той много неинтересуващи ме неща ми е споделял и аз съм го изслушвала.. Както казах по горе, много пъти съм му казвала че сме само приятели.. нищо повече!
Да много харесвам и обичам сегашния си приятел.. с него се чуствам добре както с С. Б. Това че познавам сегашния си приятел от по - малко време не занчи че и той не ме харесва и ен ме изслушва!
Не мога да избирам.. единя ми е като брат а другя е човека който много обичам!!след 1-2 години като ти дойде акъл в главата може и да проумееш какво иска да ти каже Мачо или просто докато С.Б не ти тегли майната :)

DarkTemplar
01-19-2011, 13:31
^Тогава му обясни, че не можеш да го търпиш такъв и вземи някво радикално решение.

И нека натъртя още веднъж на думите и повече НЕ го събирай в една компания с гаджето си, щото ще стават драми.

Emilen
01-19-2011, 13:33
Изглежда, че сте на различни дължини на вълните. Това е доста неприятна ситуация. От една страна ти го искаш за приятел. Оставам с впечатлението, че би ти липсвал като такъв. От друга страна, той иска да има интимна връзка с теб и страда като те гледа с други. За мен, това е една мъртва хватка, в която не виждам решение, докато единия не промени схващането за връзката ви.
Изпадал съм в подобни ситуации и знам поне от моя опит, че развръзките са следните:
1. той се прави, че приема нещата, каквито са. Страда, докато му писне и накрая се хваща с друго момиче, а ти го губиш като приятел.
2. ти поддаваш и започвате нестабилна емоционална връзка, в която ще се правиш, че изпитваш нещо. Накрая ще скъсате и приятелството ви пропада.
Не съм срещал трети вариант. Има малка вероятност да го оцениш и да се получи, но това не съм го виждал.

ex7azy
01-19-2011, 13:39
Изглежда, че сте на различни дължини на вълните. Това е доста неприятна ситуация. От една страна ти го искаш за приятел. Оставам с впечатлението, че би ти липсвал като такъв. От друга страна, той иска да има интимна връзка с теб и страда като те гледа с други. За мен, това е една мъртва хватка, в която не виждам решение, докато единия не промени схващането за връзката ви.
Изпадал съм в подобни ситуации и знам поне от моя опит, че развръзките са следните:
1. той се прави, че приема нещата, каквито са. Страда, докато му писне и накрая се хваща с друго момиче, а ти го губиш като приятел.
2. ти поддаваш и започвате нестабилна емоционална връзка, в която ще се правиш, че изпитваш нещо. Накрая ще скъсате и приятелството ви пропада.
Не съм срещал трети вариант. дано да греша.
Евала.. ти няй - добре ме разбра какво искам да кажа!
Може би има трети вариянт.. той да си хване приятелка, но да си останем приятели!
Той преди си е имал приятелки и винаги сме си били заедно независимо от това! Мен това, че той си има гадже не ми пречи а даже ме радва! Обаче при него е различно.. нз какво да правя!

Emilen
01-19-2011, 13:42
Мога да кажа как завърши последното ми "приятелство" от този тип. Момичето забременя от най-големия нещастник, който можеше да уцели. Той призна детето и веднага я остви да се оправя сама, защото "не можел да рискува бъдещето си".
После известно време й помагах, доколкото можех. Беше останала абсолютно сама. Тогава промени позицията си(явно й трябваше сигурност). Схванах, че няма как да продължим, поради много причини. Изгубихме и двамата.

ex7azy
01-19-2011, 13:46
Да, но при мен е различно!
Гаджето ми не е негодник а даже напротив, много е добър, хубав, забавен ( мога да кажа даже перфектен ). Това ме разкъсва още повече на 2.. :X

shmatka96
01-19-2011, 13:51
ще ти дам решение
явно добрия ти приятел иска да правите секс
чукай го, така ще му доставяш удоволствие и той ще е с теб и през това време бъди с гаджето си
така ще си и с двамата

Emilen
01-19-2011, 13:53
Не познавам гаджето ти. Не мога да кажа какъв е. Но съм почти сигурен, че гледаш на него през погледа на влюбено момиче и не виждаш неща, които забелязват страничните наблюдатели, особено пристрастните. Аз се опитвах да й втълпя какво ще се случи. Разсърди ми се, че се меся и ми забрани да говоря за тях двамата. Когато остана сама, ме питаше защо не съм я набил(ха-ха, който ме познава ще умре от смях) и да ги разделя...
Не акцентирам върху това. В онзи случай така стана. Имам друг, при който момичето се омъжи и доколкото знам, е щастливо.
Но това не променя факта, че компромисът е само с цената на наранени чувства и страдание. Опитай да говориш с него. Много тактично и внимателно. Опитай се да си представш, че си на негово място. Много е гадно чувството! Не знам доколко е способен да се примири. Той ще страда. Така изглежда.

ex7azy
01-19-2011, 13:55
ще ти дам решение
явно добрия ти приятел иска да правите секс
чукай го, така ще му доставяш удоволствие и той ще е с теб и през това време бъди с гаджето си
така ще си и с двамата
Ма ти наред ли си? :lol:
Спри да даваш умните си съвети, това че ти правиш така не значи че всички сме като тебе!!
Като ти гледам коментарите по другите теми си ( без коментар ).

DarkTemplar
01-19-2011, 14:00
shmatka96 набързо даде решение на проблема. :D

ex7azy
01-19-2011, 14:02
Не познавам гаджето ти. Не мога да кажа какъв е. Но съм почти сигурен, че гледаш на него през погледа на влюбено момиче и не виждаш неща, които забелязват страничните наблюдатели, особено пристрастните. Аз се опитвах да й втълпя какво ще се случи. Разсърди ми се, че се меся и ми забрани да говоря за тях двамата. Когато остана сама, ме питаше защо не съм я набил(ха-ха, който ме познава ще умре от смях) и да ги разделя...
Но не акцентирам върху това. В онзи случай така стана. Имам друг, при който момичето се омъжи и доколкото знам, е щастливо.
Но това не променя факта, че компромисът е само с цената на наранени чувства и страдание. Опитай да говориш с него. Много тактично и внимателно. Опитай се да си представш, че си на негово място. Много е гадно чувството! Не знам доколко е способен да се примири. Той ще страда. Така изглежда.
Знам че ще страда и затова нз какво да правя..
Ти остана ли приятел с приятелката си която се е оженила?
Той е много странен.. в един момент се смее а в другя когато на него нещо не му харесва веднага си сменя мнението и започва да се сърди!
Писна ми се да му угаждам.. миналата година бях поканена с приятели да ходя на една вила и той като се разсърди че съм му била обещала да му помогна по математика и аз останах да му помагам.. нищо че много ми се ходеше и наще ме бяха пуснали ( има много подобни случаи в които съм избирала него ), но сега е по различно и вече ми омръзна да съм му като домашен любимец!
Да, приятел ми е, сиг. никога няма да имам приятел като него.. :XX
В главата ми сега е егати кашата..

Emilen
01-19-2011, 14:11
С нея пътищата ни се разделиха. Не сме си разваляли отношенията, но не сме се виждали няколко години. А по стечение на обстоятелствата, смятам за крайно неудачно да я търся.
Единственият изход е, той да си намери приятелка. Но не ми се вярва тогава да имате сегашните отношения. Само ще спре да се вижда с теб, освен ако момичето не е от вашето обкръжение. Което е малко вероятно да се случи.
Никога не съм могъл да разбера такова приятелство. Три пъти съм се оплитал в такава ситуация и съм си мислил какво ли не. Сега като чета мненията ти, напомняш ми едно друго момиче. Когато й казах, че просто няма как да продължаваме, цяла вечер плакала. На другия ден се обади майка й, за да ме извика, защото се плашела да не й се случи нещо. За мен тогава беше преиграване. Изглежда, че много съм се лъгал.

draid
01-19-2011, 14:15
Ами в момента съм с най-добрата си "приятелка" която преди това беше с приятел и след като се "открихме" ми е споменавала каква грешка е направила и как не ме е забелязала и т.н Разбира се няма как да го разбереш това, на него сега му е адски криво, но няма да те зареже ще гледа да сте заедно, ще подтиска чуствата си докато издържи. Такова приятелство е обречено за мен. Не мисля, че може да има истинсмки приятели от различен пол.

ex7azy
01-19-2011, 14:17
С нея пътищата ни се разделиха. Не сме си разваляли отношенията, но не сме се виждали няколко години. А по стечение на обстоятелствата, смятам за крайно неудачно да я търся.
Единственият изход е, той да си намери приятелка. Но не ми се вярва тогава да имате сегашните отношения. Само ще спре да се вижда с теб, освен ако момичето не е от вашето обкръжение. Което е малко вероятно да се случи.
И преди е бил с момичета които не са от моето обкръжение и сме си се разбирали прекрасно, но може би ако сега си хване приятелка ще го направи на инат на мен и ще се отдалечи.. ;хх

Emilen
01-19-2011, 14:19
...Не мисля, че може да има истинсмки приятели от различен пол.
Може да има. Имал съм и такива приятелки. Бяхме много стабилна компания. Просто знаехме къде са границите. Буквално можехме всичко. Както се изразяваше едното момиче, за нея всички бяхме "безполови". Странно звучи, но съм го виждал. Дотолкова бяхме без задръжки, че много хора си мислеха, че сме някаква разюздана пасмина, която прави всичко на куп...

ex7azy
01-19-2011, 14:26
Може би проблема ми е че не го възприемам като момче ( не в такъв смисъл, че не е момче ).
А толкова съм се привързала към него, че ми се струва невъзможно да съм с него!
Той е единственото момче което възприемам по този начин!
Пък и да се получи така че да почна да го възприемам пак претпочитам гаджето си пред него..
Искам него за приятел, но искам да бъда с гаджето си!!
Вие не рзбирате колко ми е криво сега.. :X

Emilen
01-19-2011, 14:34
Аз вече разбирам. Само не мога да схвана начина на мислене в такива ситуации. Дословно цитираш неща, които са ми казвали. Обикновено съм смятал, че на момичето не му е гадно. Грешил съм.

DarkTemplar
01-19-2011, 14:35
Вие не рзбирате колко ми е криво сега.. :X
Всъщност разбираме, но не сме магьосници, че да ти решим проблемите. Тва дори Бойко Борисов не го може. ;)

Daydreamer3
01-19-2011, 14:39
Изглежда, че сте на различни дължини на вълните. Това е доста неприятна ситуация. От една страна ти го искаш за приятел. Оставам с впечатлението, че би ти липсвал като такъв. От друга страна, той иска да има интимна връзка с теб и страда като те гледа с други. За мен, това е една мъртва хватка, в която не виждам решение, докато единия не промени схващането за връзката ви.
Изпадал съм в подобни ситуации и знам поне от моя опит, че развръзките са следните:
1. той се прави, че приема нещата, каквито са. Страда, докато му писне и накрая се хваща с друго момиче, а ти го губиш като приятел.
2. ти поддаваш и започвате нестабилна емоционална връзка, в която ще се правиш, че изпитваш нещо. Накрая ще скъсате и приятелството ви пропада.
Не съм срещал трети вариант. дано да греша.
Евала.. ти няй - добре ме разбра какво искам да кажа!
Може би има трети вариянт.. той да си хване приятелка, но да си останем приятели!
Той преди си е имал приятелки и винаги сме си били заедно независимо от това! Мен това, че той си има гадже не ми пречи а даже ме радва! Обаче при него е различно.. нз какво да правя!Оптимистка..

Emilen
01-19-2011, 14:39
Може би е най-добре да се срещнеш с приятеля си и да му обясниш колко гадно се чувстваш.

ex7azy
01-19-2011, 14:40
Еми знам.. питах една от най - добрите ми приятелки и тя ми вика:
"Еми нз какво да правиш, решението си е твое!"
Еми и аз като нз какво да правя..
На мама пък вобще не мога да и кажа, защото тя даже незнае че си имам гадже.. ;д ;х

Emilen
01-19-2011, 14:48
Потърси момчето и опитай да говориш с него. Явно е много наранен.

ex7azy
01-19-2011, 14:53
Потърси момчето и опитай да говориш с него. Явно е много наранен.
Явно, но нали казах че ми писна все аз да му угаждам!
Защо поне веднъж той не се пита аз какво искам и че съм добре с гаджето ми!
Утре ще ходя да говоря с него и ще видя какво ще стане!
Ако не ме разбере ще му кажа, че искам да не се виждаме известно време!

selenium
01-19-2011, 15:05
Прочетох, че си 8ми клас, и мога да ти кажа един основен проблем, който имат всички на тази години. Мислиш само за себе си, винаги поставяш себе си в центъра на събитията и си смяташ, че всички и всичко се въртят около теб.

Е като за начало престани да го правиш. Забрави "аз искам това и това". Нещата не винаги ще стават така както искаш, винаги е било така, ще бъде и за напред.

Сума хора ти казаха трябва да направиш избор. Не може винаги да е така както на теб ти е удобно. Свикни с тази мисъл.

Както ти казах в началото, остави момчето на мира. Като ходиш след него и се опитваш да разговаряш само му правиш живота по-труден. Той е момче и явно, като повечето, НЕ обича да споделя и разнищва. За втори път или ще му мине с времето или ще те зареже. На теб може да не ти харесва това, че ще го загубиш, но може би за НЕГО това е по-добре!

Постави се на негово място, да го харесваш, да си често с него, да се познавате добре, а той да ти разправя как ще гледа филми с гаджетата си у тях, колко са готини и красиви. И така с години, а ти да ходиш след него с мечтата, някой ден да те хареса. И какво единия си прави кефа, а другия живее затворен в някакъв тъп филм.
Това ти го казвам от личен опит. Остави го на мира!

Ако толкова държиш да направиш нещо, прати му съобщение/писмо, извини му се за случката с гаджето ти И му кажи в прав и недвусмислен текст, че той никога няма да бъде нещо повече от приятел за теб. Бъди сигурна, че ще ти прочете писмото/смс-а, но не очаквай отговор.

Остави го той да вземе решение, а ти не се опитвай да оправиш нещата. Ако държиш на него, не би искала да го подлагаш на това.

Emilen
01-19-2011, 15:14
И двамата, реално, поставят себе си в центъра. Всеки има чувства и страда по свой начин. Не можем да ги обвиняваме. Не знам, обаче, дали на момчето няма да му бъде още по-гадно, ако не покаже никакво желание за изглаждане на ситуацията. Няма как да се избегнат отрицателните емоции. В този смисъл, според мен, е по-добре да се застане директно срещу проблема и да се говори отворено, вместо да се бяга с отлагане на този разговор, който трябва да се проведе. SMS е страхлив подход. Чистите отношения предполагат директна комуникация.

DarkTemplar
01-19-2011, 15:18
Щом си изключва телефона, въпросното момче умишлено избягва директната комуникация (или поне евентуална уговорка за такава). Иначе в общи линии съм съгласен с мнението на selenium. И още нещо - струва ми се, че и 2мата са прекалено големи инати, а тази ситуация няма как да се реши без компромис от поне единия. Знаете - два остри камъка, брашно не мелят.

vasko9933
01-19-2011, 17:29
Дай му шанс.

DNA
01-19-2011, 17:48
Осъзнай се... На него му пука повече отколкото си мислиш. Може би той е един от хората в живота ти на който му пука за теб. Така мислиш защото не си на неговото място. Почти сигурен съм, че тоя С.В си няма приятелка заради теб. Дано някой ден осъзнаеш, какъв човек нараняваш и в същото време си изгубила. Ако нямаш чувства към С.В просто се отдалечи във всяко едно отношение от него, за да не го караш да страда. Приятелство между момче и момиче няма.

Emilen
01-19-2011, 17:49
Това, че си изключва телефона не означава, че не иска комуникация. Можа да означава поне още две неща: че иска разговор ОЧИ в ОЧИ, а не по телефона или, че иска да демонстрира наранените си чувства.
Според мен, изобщо не е въпрос на инат. За всеки ситуацията е безизходна. Има наранени чувства. С тях компромис трудно се прави. Едно е да те разсърди някой, че е закъснял за среща, съвсем друго, когато се касае за принципно различни чувства и различна мотивация.
DNA - браво!

DNA
01-19-2011, 19:00
Темата е определено интересна. Но аз също мисля, че си заслепена от сегашното си гадже. Не той е човека, който те разбира истински запомни го. "Най-добрият ти приятел" е човека, който знае колко време ходиш с изправена коса, кога се гримираш и кога нещо те тревожи. Всички момичета сте слепи за жалост. Сигурен съм, че не харесваш "приятеля" си само защото няма кичури и сини очи. Не виждаш най-същественото...

ex7azy
01-20-2011, 13:05
Всъщност е със сини очи и руса коса, но това за мен не е важно!
Въпроса е, че не мога да го възприема като нещо повече от добър приятел!
Днес след училище му звъннах и телефона му беше включен, вдигна ми и се разбрахме да се видим.
Отидох и му казах какво мисля по въпроса, че между нас няма да има друго освен приятелство и че прекалява като се държи като първокласник, а той само повтаряше " добре ".
Сега ми е още по гадно, видях че съм го наранила, но няма какво да направя!
Вие викате, че мисля само за себе си.. еми какво да направя да скъсам с човека който обичам за да бъда с приятеля си?!?
Не мислите ли че така аз ще съм наранената?

vasko9933
01-20-2011, 13:40
След време ще разбереш че С.Б. е човека :?

HuKu_
01-20-2011, 16:38
Е как да не ходя.. той какво иска??
Да не се виждам с приятеля ми и все да съм с него?!?
Много пъти съм му казвала, че ми е най добрия приятел, но не може се с него да съм!! Преди само ги гледаше злобно, но вече прекали;;
Той попринцип е егати пича ма понякога е като дете и само се сърди..
На мен вече ми писна, нз какво да правя!

Щом е влюбен в теб вариантите са 2
- Ставаш гадже с него
- Вече не сте приятели и той е с разбито сърце...

DNA
01-20-2011, 18:42
Човек се учи от грешките си... вярно понякога късно. Никой не ти казва какво да правиш. Кажи как са се развили нещата авторке.

dr0m
01-20-2011, 18:51
С риск да бъда нахранен яката, ще ти кажа, че си тъпа ОВЦА.
Искала онова, искала това, искаш ми оная работа!
Момиче, в живота няма пълно щастие и явно това ще ти бъде първия път в който да направиш избор! Поне 4-5 пъти повтори как все си му угаждала, а я си припомни, той така ли 1 път през тия 3 години не ти е угодил? Пак ще ти кажа, че си ОВЦА! Егоистка си също! 14 годишна ОВЦА и се допикало и решила да си хване гадже и вечее, перфектен бил, осъзнай се БЕ! Момчето ясно изявява чувствата си, а ти още малко ще му кажеш " еби се в гъза "... Не й дигал телефона... Ми какво искаш, да ти вдигне и да ти каже, кажи слънчицеееее ???!! Пак ще ти кажа, ИЗБИРАЙ! Тоя мухльо, приятелят ти, той защитил ли те е един път, или пък ядосал ли се е за нещо, което се случва на теб? Как може да казваш, че си привързана към момчето, а в същото време да предпочиташ първия срещнат МУХЛЬО?

jghgh
01-20-2011, 18:53
Един ден ше разбереш какъв човек си изгубила, защото така си си решила, 'че не те кефи като за гадже', но ще бъде късно..

значи можеш да му ревеш на рамото с години и да му разправяш хиляди несъстоятелни истории, които въобще не го интересуват но въпреки това те изслушва с внимание, но иначе когато той изпитва ревност защото явно е привързан, ти му теглиш майна?

Ми ти си за майната, не той.
Като чета мнението ти, ми се иска да те укоря, но всъщност изпитвам съжаление към всички НАС.
Защото всички НИЕ сме пълни с някакъв евтин реваншизъм. И аз, и ти, защото разбиранията ни са продиктувани от мизерните чувства, не от разума.

Само за протокола, момичето въпреки че я съветват, не виждам къде иска да тегли майната на най-добрия си приятел.

Mario95
01-20-2011, 19:56
Лично имах същия проблем с едно момиче...Ще го преживее недей го занимава.Бяхме цяла компания и сички я насърчиха се целуне с едно момче....абе кофти работа...аз даже бях на същата маса :lol: Ще го преживее

П.П Абе шибаното в ситуацията за такива момчета (и НАЙСТИНА исках да бъдем повече от приятели ,но това не се случи) е че влагаме много емоция и найстина ни става гадно като видим дадено момиче да се мляска с някакъв мангал дето го познава от 1 седмица (нищо лично)

DarkTemplar
01-21-2011, 08:12
Пише се наИстина, не наЙстина.

GossipGirl89
01-21-2011, 08:45
Моме, осъзнай се малко. Какво искаш от момчето? Хем гледаш на него като на брат, хем ще ти липсва приятелството ви, хем ти писнало да му угаждаш... Не чакай той да направи нещо. Изобщо не очаквай нищо от него. Постави се на мястото му и си представи, че ТИ го харесваш страшно много, а той постоянно ти навира гаджетата си пред очите - как би се почувствала? Не го харесваш - не го харесваш, ама недей и да изискваш от него да се прави, че нищо не е станало. Моят съвет е да го оставиш на мира и да не го занимаваш известно време - ако той прецени, че може да си притъпи някак чувствата и те да не оказват влияние на взаимоотношенията ви, ок, но в противен случай недей да го тормозиш и да искаш от него невъзможни неща. Такива ситуации са много гадни, защото в повечето случаи човек е изправен пред избор - или гаджето, или най-добрия приятел. Ти сама си прецени на кое държиш повече - на дългогодишното приятелство със С.Б. или на скорошната връзка с гаджето ти, която така или иначе не се знае до кога ще продължи. Само после да не съжаляваш за избора си, защото колкото и банално да звучи - гаджетата са до време,а приятелите за цял живот.

machoka
01-21-2011, 08:55
Един ден ше разбереш какъв човек си изгубила, защото така си си решила, 'че не те кефи като за гадже', но ще бъде късно..

значи можеш да му ревеш на рамото с години и да му разправяш хиляди несъстоятелни истории, които въобще не го интересуват но въпреки това те изслушва с внимание, но иначе когато той изпитва ревност защото явно е привързан, ти му теглиш майна?

Ми ти си за майната, не той.
Като чета мнението ти, ми се иска да те укоря, но всъщност изпитвам съжаление към всички НАС.
Защото всички НИЕ сме пълни с някакъв евтин реваншизъм. И аз, и ти, защото разбиранията ни са продиктувани от мизерните чувства, не от разума.

Само за протокола, момичето въпреки че я съветват, не виждам къде иска да тегли майната на най-добрия си приятел.

С извинение за израза, но пикая на разума, когато има дълбоки чувства. Не ми трябва разум, не го желая. Искам само да съм щастлив и влюбен....но и обичан.

jghgh
01-21-2011, 09:45
Но мнението ти беше тъпо, признай.
Изобщо не беше справедливо както и на всички пикльовци, които я обиждат, само защото тя не е влюбена във великия страдалец.
Случват се такива неща.
И аз съм била най-добра приятелка 2 години на страхотен човек, но той не ме забеляза.
Опитвала съм се да мисля справедливо, а не да го осъждам, че се занимава с пачаври. Все пак е намерил нещо в тях, а и когато не ни харесват, обикновено е лично НАШ проблем.

За всичките ни нещастия сме си виновни ние.

Danny9
01-21-2011, 16:27
Ситуацията наистина е много деликатна. И аз съм го преживявал (е не баш същото ама) и знам колко е гадно.
В момента имаш гадже, което познаваш от скоро... рано или късно това ще свърши и ще искаш да се върнеш при С. Б. Но осъзнай се. Той ще е много наранен! Как очакваш да те гледа в очите след като те е видял с друг? Такава любов е страшно силна (между двама приятели). В момента не оценяваш какво имаш. Харесала си си твоето гадже и вече другите нямат значение. В случая ти постъпваш егоистично. За пореден път в темата - С.Б е твоето момче! Той би те обичал повече от всеки друг! Проумей го! Колкото до ситуацията, ако наистина обичаш "най-добрия" си приятел, трябва да идеш и да му покажеш че ти пука за него. Имам предвид да не го игнорираш, защото повече ще го заболи. Иди поговори с него (ти вече си го сторила де) и му покажи че си му приятелка. Ще се почувства малко по-добре. :)

ex7azy
01-21-2011, 16:27
След дълго мислене реших да не се занимавам със С. Б. известно време, да го оставя да мисли, ако може някак да притъпи тези чуства които изпитва към мен и да си останем приятели!
Няма да скъсам с гаджето си и по - горня коментар е много верен!
От два дни като си говориме и го питам нещо той ми отговаря само " добре ", днес той ми се обади и ме пита какво правя а бях с гаджето ми и му казах, че съм в нас..
Гаджето ми го разбира и кагото излъгах С. Б. че съм си сама в нас той не каза нищо..
Да, вие ме съдитее и ме обиждате, че не съм била гадже с най - добрия си приятел.. еми като не го приемам за такъв какво да правя?!?

ex7azy
01-21-2011, 16:32
Ситуацията наистина е много деликатна. И аз съм го преживявал (е не баш същото ама) и знам колко е гадно.
В момента имаш гадже, което познаваш от скоро... рано или късно това ще свърши и ще искаш да се върнеш при С. Б. Но осъзнай се. Той ще е много наранен! Как очакваш да те гледа в очите след като те е видял с друг? Такава любов е страшно силна (между двама приятели). В момента не оценяваш какво имаш. Харесала си си твоето гадже и вече другите нямат значение. В случая ти постъпваш егоистично. За пореден път в темата - С.Б е твоето момче! Той би те обичал повече от всеки друг! Проумей го! Колкото до ситуацията, ако наистина обичаш "най-добрия" си приятел, трябва да идеш и да му покажеш че ти пука за него. Имам предвид да не го игнорираш, защото повече ще го заболи. Иди поговори с него (ти вече си го сторила де) и му покажи че си му приятелка. Ще се почувства малко по-добре. :)
Да и ти си прав/а, но какво да правя.. един ми вика да го оставя да мисли, а друг да ходя при него..
Какъв е смисъла.. той само повтаря "добре" и даже не ме гледа в очите, много ми е гадно, но никой не знае колко време ще съм с гаджето си..
И сега какво да направя.. да нараня човека който до вчера му казвах че го обичам и той се прави, че не забелязва реакците на С. Б. защото знае какво ми е?!? Него ли да нараня..
Много ми е трудно това решение затова ще оставя С. Б. за известно време.. не че няма да си общуваме, просто ще е по - рядко!

bybz
01-21-2011, 17:31
Много съм съгласна с този, дето е казал, че си ОВЦА!
Ти си 8 клас. Това не е от много голямо значение,
но отколко време си с този човек, че да кажеш
''ОБИЧАМ ГО''?! Това, че го харесваш и си
влюбена в него не означава, че го ОБИЧАШ :)

И защо не можеш да разбереш, че
ПЕРФЕКТЕН човек няма. Като почнат кавгите помежду
ви ще ти се изяснят малко нещата.

:? :? :?

Ама к'во ли ти говоря, като сега ще подминеш думите
ми а след време сама ще си удряш главата в стената. :? :? :?

HandOFDooM
01-21-2011, 18:47
Е как да не ходя.. той какво иска??
Да не се виждам с приятеля ми и все да съм с него?!?
Много пъти съм му казвала, че ми е най добрия приятел, но не може се с него да съм!! Преди само ги гледаше злобно, но вече прекали;;
Той попринцип е егати пича ма понякога е като дете и само се сърди..
На мен вече ми писна, нз какво да правя!
като сте толкова еднакви с този човек защо не го искаш ?? и аз съм бил в същата ситуяция и ако ми дадеш компентентен отговор ще го имам впредивд

DarkTemplar
01-21-2011, 20:47
като сте толкова еднакви с този човек защо не го искаш ??
Ти май не си наясно с правило номер едно - жените обикновено не знаят какво искат, особено в пубертета.

Mario95
01-21-2011, 20:49
Абе и аз съм бил в 100% същата ситуация...Бе те си губят и ние губим и само ония мангал печели :lol:

ex7azy
01-22-2011, 14:32
Мисля че взех решение.. написала съм го по - горе!
Мерси на всички.. :)
Темата вече е за ключ!

AllEyesInMe
01-22-2011, 18:02
Приятелят е много ценно нещо, особено този който знаеш че ти е истински..не мисля че е правилно да си прецаквате приятелството заради едната връзка, защото от приятел гадже става но обратното...почти никога, поне не такива каквито са били.
Та мисълта ми е, не го оставяй без да му се обаждаш или да се интересуваш, покажи му че си държиш на него но като приятел, и му кажи че не искаш да прецакваш това хубаво пряателство заради връзка, която я се получи я не.
Говоря така от опит..преди време се получи същото с мен и момичето ми беше, и е все още много добра приятелка, но като каза че ме обича и тва си е...и тогава и казах тези неща..заради приятелството ни ме послуша. Каза че винаги ще ме обича, което беше малко кофти за мен, но сега си има гадже както и аз, събираме се заедно..не знам какви са и чувствата към мен не сме и говорили, но всичко изглежда добре.
Успех авторке! :)

naqden
01-22-2011, 19:40
търкай пържолата!

ex7azy
03-01-2011, 07:05
За всички на които им е интересно какво стана..
Повечето от вас не бяха прави като казваха че няма да издържа повече от месец със гаджето ми! Още сме си заедно и сме си супер.. проблема е, че приятелството ми със С.Б. почти се разпадна. вече сме на здравей и чао! От известно време даже няма за какво да си говорим.. и двамата мълчиме и се зяпаме тъпо! Той си имаше приятелка, но бяха заедно седмица и той скъса с нея! Сега като се замисля ако недай боже скъсам със гаджето ми с какви очи ще го погледна тоя човек и ще тръгна да му се оплаквам.. ;хх естествено имам и приятелки на които да кажа но те не ме разбират като него.. хубавото е че нямам намерения да късам с гаджето ми в близкото бъдеще ;д пък и мисля че и С.Б. си харесва едно момиче от английската, но не съм сиг. радвам се за него, но донякъде ми е гадно че нещата станаха така. Преди той ме търсеше, говорехме си, смеехме се почти по цял ден бях заедно с него, а сега много рядко се сети да ми звънне или когато аз му звънна и няма за какво да си говориме!

klamer92
03-01-2011, 21:15
Аз съм в същата ситуация в момента и само мога да ви кайа,че положението е много лошо...правих какво ли не,за да станат нещата,но все един и същ отговор.казва ми,че съм наи-забавния човек,който познава,че си прекарваме супер,че вианги се смеем заедно и всичко,но стане ли дума за нещо друго просто се дърпа.казжа и че държи на мен,но ако държиш на някого достатъчно много няма ли поне да направиш опит да изпълниш желанието му?според мен най-добрият изход от ситуацията е като двамата опитате или в моя случай ТЯ да опита да сме заедно и според мен с времето чувствата ще се появят и накрая ще сте и гаджета и приятели,а какво по-хубаво от това?дори и да не се получат отново нещата момчето ще е доволно от една страна и от друга страна спокойно,че сте опитали и са се провалили нещата,това се случва,нормално е,но поне момчето ще знае,че държите на него до такажа степен,че сте готови да направите този жест за него и така колкото и гаджета да имате и да му се хжалите той ще знае,че макар и по един различен начин ще е винаги на първо място за вас. още съм в тази гадна ситуация,но продължавам да опитвам колкото и унизително и гадно да е,просто искам момичето прекалено много,същевременно си имам и приятелка,но все пак съм момче,не мога да чакам другата цял живот.надявам се да опиташ с моето предложение преди да е късно и да си изгубила всякаква връзка с приятеля ти,дори за месец,седмица,няколко дни опитай да си заедно с него и по този интимен начин и повярвай ми нещата ще се наредят след това по един или друг начин.дано съм ти помогнал