PDA

View Full Version : Не искам да завърша ...



rock101
01-19-2011, 16:13
Здравейте. Сигурно ще ви прозвучи наистина глупаво, но ще разкажа набързо нещо. Ученик съм, 11 клас в гимназия. Освен, че учителите са доста готини (е, има и изключения) и имам доста добри приятели, наближава време за завършване. Остава още 1 учебен срок и още 1 учебна година, но гимназията определено ще ми липсва. Иначе казано от сега изпитвам една носталгия и постоянно ми се върти нещо в главата като например да се издъня нарочно по някой предмет с двойка за годината и да повторя 11 клас, но в същото време знам, че това е налудничево и че го правя само, защото искам да бъда повече време там. Някой от вас, който е завършил гимназията изпитвал ли е подобно чувство преди края - все едно не искате това да свършва и да се повтори отново и отново .. Не знам, просто тук са хората, които познавам и по-малки и по-големи и знам, че като се стигне до висше учебно заведение много от тях няма да мога да ги видя, а това ще е кофти .. чувствам се точно като дете, което не иска да порастне :D

chemist9009
01-19-2011, 16:20
Споко като влезеш във ВУЗ ще забравиш даскалото!Ще разбереш,че животът ти сега започва...и колко е готино като цяло! 8) 8) Причините са много и ще усетиш разликата....

marin4itu
01-19-2011, 17:37
И аз в 11ти клас бях така. Не ми се завършваше, страх ме беше от това, което следва след гимназията. Но сега в 12ти клас адски много ми се завършва!

Yoana
01-19-2011, 22:56
аз сега съм 12 клас ии преди 1-2 седмици всичко ме натъжаваше и ми напомняше, че ще се радделим след 4 месеца - като се почне от избор на албум на класа и се стигне до бягство от някой час и осъзнаването, че това са пропуснати мигове с тези хора, защото има разлика дали си с тях в час или в кафето примерно..
но всичко ще мине и замине :) Студентските години са шанс да почнеш да чисто, а и никой не казва, че трябва да си изоставиш приятелите от гимназията :) С голяма част от тях ще се разделиш, но все ще остане някой, с когото ще си останете близки. А и нали знаеш, че приятелите за цял живот са предимно тези от студентските години, а не тези от гимназията, когато, честно да си кажа, сме си все още хлапета ;))

fenastz
01-20-2011, 08:44
Ти в ред ли си ?! Аз нямам търпение да се махна от тоя затвор, на теб ти се остава още една година. :-o

Serendipitys
01-20-2011, 08:59
В 12ти клас ми беше ми мъчно, че завършвам, но не чак толкова. Няма база за сравнение между училище и университет. За мен студентските години са най-хубавите. Недей да правиш глупости и да повтаряш годината. Няма никакъв смисъл.
Не разбрах защо не можеш да видиш хората, които учат из вуз-овете?

GossipGirl89
01-20-2011, 09:58
В крайна сметка дори и да повториш годината какъв е смисъла? Пак ще дойде момент, в който искаш-не искаш ще трябва да завършиш. Такъв е реда на нещата :) На всички ни е било мъчно и в един момент сме започнали да осъзнаваме колко много ще ни липсва безгрижието, но пък след училището идва и университет - погледни го от тая гледна точка, там ще се запознаеш и сприятелиш с нови хора :) А и ако запишеш редовно ще е почти същото като да ходиш на училище... Недей да правиш глупости като да повтаряш годината. Никой не е казал, че като завършиш и вече край - спирате всякакви контакти със съучениците и вече няма да се виждате. Вярно е че пътищата ви се разделят донякъде, но то всичко си зависи от вас - ако сте си добри приятели с повечето ще се срещате и след това. Да не говорим че дари има голяма вероятност да сте и в един университет с някои...

Eliii
01-20-2011, 10:25
Сега съм в 10 клас и на 15 септември ми се струваше супер странно, че толкова съм пораснала. Миналата година ми беше толкова... блудкава. Имах се за нещо средно между дете и тийнейджър. А сега съм си доста "стресирана" от това порастване и като теб изобщо не искам да завърша. Но от друга страна, като се замисля, се сещам, че като постъпя в университет, ще ми бъде супер яко (надявам се). Всички, които съм питала са ми казвали, че студентските години са едни от най-яките в живота на човек. Така че не се притеснявай, ще си намериш мястото и нещата ще се подредят. Кой знае - може да ти е дори и по-приятно, отколкото ти е било в гимназията.

ludiqtzubar96
01-20-2011, 12:51
Ти в ред ли си ?! Аз нямам търпение да се махна от тоя затвор, на теб ти се остава още една година. :-o
+10000000............
Не знам,поне аз искам да свърши колкото се може по-скоро.

CryToDie
01-20-2011, 20:06
Аз съм 8-ми клас и аз мисля като тебе - да повтарям обаче вкъщи ще ме утрепят, пък ша видим с кви ша са падна в гимназията... :)

mrazqkindergarten
01-20-2011, 23:15
И аз съм 11-ти клас и също така се чувствам.. Не че ми се учи, просто самата атмосфера, свикнала съм с всичко, та това са толкова години от моя живот.. На бала на бившия ми приятел ми стана кофти, като знаех, че той е завършил, какво остава за мен.. Ама кво да се прави, недей да стигаш до повтаряне на годината, няма смисъл, такъв е животът, толкова време ни е отделено за училище, не е малко все пак. :/

mincheto
01-21-2011, 04:29
И в университета ще си намериш приятели.
Това,което мислиш да правиш,е безмислено.
Пък нали им имаш телефоните,познавате се,няма да се забравите.

Goddess
01-21-2011, 07:49
И аз като бях 11 клас (миналата година) постоянно си мислех колко ще ми липсва училището и всичко в него..казвах си, че 12 клас ми е последна година и не ме интересува, ще си идвам всеки ден на училище...Ама дойде 12 клас, уроци, предстоят изпити, балове и честно ти казвам - нямам търпение всичко да мине и да замине. Ходя за по 2-3 часа по предметите, които ме вълнуват и толкова. Като клас вече не можем да се усетим, защото всеки е така и се събираме само по няколко души в часовете и така...Аз предни години съм мислила повече за бала и за завършването и колко ще ми е мъчно, повече отколкото сега, когато всъщност дойде..

anonimchetou
01-21-2011, 09:35
Аз съм 12 клас и на мен също ми е много мъчно. Понякога ,като сме в класната стая с класа ми и нещо се лигавим и смеем , изведнъж се натъжавам , защото се усещам , че това са ни едва ли не последните месеци заедно... И ми става ужасно тъжно. Аз си знам , че на изпрашането много ще плача. Все пак това са 5 години.. Иначе като цяло искам да завърша. Искам да минават по-бързо матурите, баловете и да вляза там където съм решила. От тази гледна точка бързам да завърша, но като се сетя за класа ми колко ще ми липсва и се натъжавам..