PDA

View Full Version : Тема за КНИГИТЕ!Какво е отношението ви към тях?



DaVinciCode
01-20-2011, 11:48
Не се и съмнявам,че четете книги.За това направих тази тема,за да споделите всички хубави,вдъхновяващи,интере сни,скучни,идиотски,неверо тни и т.н книги ,които сте чели!Много добре знам,че има и такава тема в Наука ,както и в Музика и ТВ,но след като не виждам връзката от Музиката и ТВ-то с книгите,така и тук мисля,че дори и да не е точно такава тема,пак и е мястото тук,защото все пак книгите ги четете у дома нали :D (е не винаги).Ако пък е имало друга такава тема може да е заключите.И така.Споделете тези книги ,които изредих по-горе,какво ви хареса и какво не,коя е последната книга,която прочетохте,и коя смятате да започнете сега?
Аз последно четох изучаване на древни езици,но сега си взех преди 20 минути "Изгубения Символ" от Дан Браун.От мнооооогоо време се глася да я чета,ама се отлагам.Е сега ще я прочета.

TheBeliever
01-20-2011, 12:18
От доста време насам съм се нахвърлила върху разказите на Стивън Кинг. За съжаление покрай следването не ми остава необходимото време и енергия да им посветя нужното внимание, но горещо ги препоръчвам на любителите на жанра. Към момента съм на сборника Night Shift (1978) и съм очарована!

KaPrIzZcHeTo
01-20-2011, 13:52
Единствената книга която съм прочела и ми е харесала беше ДИАГНОЗА ТИЙН.Другите даже не ги помня .. :lol:

CrazyButEverybodyLikesIt
01-20-2011, 14:06
Най-любимата (засега) е Стъклен домм!!!
:razz: :razz:

Просто много ми харесва сериалааа!!!! :D :D :D

brutaLxxbunny
01-20-2011, 14:28
Любимата ми книга - "Отнесени от вихъра" :smt007
Иначе има много интересни книги,които бих препоръчала - "Брулени хълмове","Мастиленият лабиринт"-много добра книга от българска авторка..

Sisito941
01-20-2011, 15:19
В момента чета "Има такава любов" на Били Грийн..интересна е,аз по принцип без книга не оставам..обожавам да чета!! :grin: :smt007 :smt007 :smt007

SmilezZz
01-20-2011, 16:20
Аз редовно си чета книги - не знам,когато седна да чета се успокоявам напълно..И мога да чета книги с часове,без да спирам..

Иначе последната книга,която прочетох беше "Вечната Амбър"...Сега мисля да започна нещо на Тери Пратчет,може би "Ти можеш да спасиш света"...

Най-скучната ми беше поредицата "Хари Потър" - не знам защо,не ме изкефи чак толкова много..

Иначе ще следя темата с интерес ((:

Greennight
01-20-2011, 17:30
Доста съм чел-приключенски книги,енциклопедии,историч ески,вмомента съм се спрял на фентъзи-Толкин 8-)

Nayomie
01-20-2011, 17:39
Аз много обичам да чете, особено когато започна някоя многоо интересна книга. Сега смятам да почна Лукс от Ана Годбърсън ; )

marin4itu
01-20-2011, 18:35
В момента чета "Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния" и подзаглавие "Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се оринтират по карта" на Алън и Барбара Пийз. Много ми харесва!

VeliCullen
01-20-2011, 19:51
Ами в момента не чета нищо,но иначе сега и аз съм на вълна Стивън Кинг.Любимата ми книга е...ами,всъщност имам адски много любими книги:от "Здрач" до "Това е тайна" и "Кутия с форма на сърце".Имаше още една "Чирак на вампира" ,но не новата поредица,а една по-стара.А най-скучна ми беше "Под игото" ,която така и не дочетох (първата книга,която оставям,редом с "История славянобългарска").

Korrnyy
01-20-2011, 20:45
На Стивън Кинг по едно време му започнах книгите.. Хареса ми "Мизъри".
Иначе поредицата на "Здрач", "Училище за вампири", "Светът на Али", "Хари Потър" чиито книги прочетох много отдавна. "Изгубената Роза" много ми допадна, също така и "Брида" На Паоло Коелю..

Въобще обичам много да чета, но наблягам повече на фантастиките и криминалните, много ме влекат.

Mario95
01-20-2011, 21:00
За мен това е една отминала ера...И на мен ми беше интерестно като бях малък ама тогава нямаше д-р Хаус примерно.Няма смисъл да се превръща в морална норма това за мен.Аз през живота си съм прочел повече субтитри и форуми от колко книги.Това означава ли че не чета?!Не мисля...

SmilezZz
01-21-2011, 06:56
За мен това е една отминала ера...И на мен ми беше интерестно като бях малък ама тогава нямаше д-р Хаус примерно.Няма смисъл да се превръща в морална норма това за мен.Аз през живота си съм прочел повече субтитри и форуми от колко книги.Това означава ли че не чета?!Не мисля...Разликата е доста голяма в това да прочетеш някоя книга и някой форум..

radeberger
01-21-2011, 07:53
За мен това е една отминала ера...И на мен ми беше интерестно като бях малък ама тогава нямаше д-р Хаус примерно.Няма смисъл да се превръща в морална норма това за мен.Аз през живота си съм прочел повече субтитри и форуми от колко книги.Това означава ли че не чета?!Не мисля...

Художествената литература обогатява речника. ;)

Последно прочетох няколко книги от поредицата "Страховитото в науката" (не че това може да се нарече литература 8-) )

И сега започнах "Психология и вътрешна свобода" на Пиер Дако.

TheBeliever
01-21-2011, 08:34
Художествената литература обогатява речника. ;)



Една от причините да предпочитам английска литература в оригинал. Развлекателно и образователно.

Горещо препоръчвам The Colour of Magic на Тери Пратчет за любителите на жанра. И въобще Пратчет. Невероятен писател.

DaVinciCode
01-21-2011, 09:03
Аз сега почнах да чета Разшифроване и значение на древни символи , но не съм сигурен точно на кого е.

psych0
01-21-2011, 09:17
последната книга, която прочетох беше "Анатомията на Питър" на Джош Базел. Много ми хареса.
обичам да чета книги. Книгите от Здрач са много интересни, не са бозави като филмите.
Книгите на Дан Браун са много интересни имам 3 в нас, прочетох ги на един дъх.

DaVinciCode
01-21-2011, 09:53
последната книга, която прочетох беше "Анатомията на Питър" на Джош Базел. Много ми хареса.
обичам да чета книги. Книгите от Здрач са много интересни, не са бозави като филмите.
Книгите на Дан Браун са много интересни имам 3 в нас, прочетох ги на един дъх.

Оо да,Дан Браун е жесток просто..

miminka__94
01-21-2011, 13:21
книгите колкото и да е зле са отживелица ... заменени от филмите,списанията ... аз рядко чета(осъзнавам,че е лошо но винаги когато имам свободно време си чета нещичко... ) и много често след като гледам много интересен филм и видя,че е направен по книга,чета и книгата ... Любимите ми книги са "Дневниците на вампира" ... обичам криминални романи - "Азбучен убиец","По стъпките на мъртвеца", "Убийство в Ориент Експрес", "Мъртвата зона" ... сега една приятелка ми каза за книгите,по които е писан сериала "Pretty little liars" (любим ми е) и мисля да ги почвам :)
съвета ми : когато имате свободно време,не се чудете кой да зарибявате по скайп или какво да си пишете във фейсбук еми отворете една книга,или дори в интернет има много много книги ...

xoxi
01-21-2011, 14:22
отворете една книга,или дори в интернет има много много книги ...

Четенето от интернет не може да се сравнява с чувството да отвориш една книга пред теб, да шумиш със страниците и да следиш всеки ред с пръст, а не с мишката ;)

Mario95
01-21-2011, 15:53
За мен това е една отминала ера...И на мен ми беше интерестно като бях малък ама тогава нямаше д-р Хаус примерно.Няма смисъл да се превръща в морална норма това за мен.Аз през живота си съм прочел повече субтитри и форуми от колко книги.Това означава ли че не чета?!Не мисля...Разликата е доста голяма в това да прочетеш някоя книга и някой форум..
Разбира се че е така...четенето развива въображението и т.н ,но това не че не чета не узначава че правя нещо лощо..

ysmivka
01-21-2011, 16:02
Ами бих казала, че обичам да чета. Когато чета си почивам много повече отколкото когато "просто стоя". В момента чета Шифърът на Леонардо на Дан Браун. Преди това съм чела 4-те книги от поредицата Дневниците на вампира, а петата още я дочитам :-D . Също така и на Нора Робъртс съм чела ... :)

xoxi
01-21-2011, 17:12
Също така и на Нора Робъртс съм чела ... :)

Страхотна е!
Кои книги си чела? :)

ginny
01-21-2011, 19:03
Аз мн ама мн обичам да чета. Чета почти всичко . Но люби ми са ''Хари Потър''( обожавам го) , ''Властелина на пръстените'' както и книгите на С.Кинг и Дан Браун (двамата са ми новата мания).

П.П. Искам да отбележа, че е мн тъпо да се хвалите по форумите колко малко четете. :razz:

YoUcANNOtiMaGiNe
01-21-2011, 19:43
Аз сега почнах да чета Разшифроване и значение на древни символи , но не съм сигурен точно на кого е.
Ако провериш кой е автора, може да го споделиш, защото се интересувам от такава литература.
Когато имам свободно време, което през делничните дни се случва рядко, чета. Особено много ми допадат книгите на Кинг и стила му на писане като цяло. Падам си по ужасите, тъй че нищо чудно. Харесва ми "Живата факла", абе да не изброявам-повечето книги, написани от него ми харесват. В момента чета "Зеленият път"-много задълбочена книга, като повечето му.

DaVinciCode
01-21-2011, 20:17
Аз сега почнах да чета Разшифроване и значение на древни символи , но не съм сигурен точно на кого е.
Ако провериш кой е автора, може да го споделиш, защото се интересувам от такава литература.
Когато имам свободно време, което през делничните дни се случва рядко, чета. Особено много ми допадат книгите на Кинг и стила му на писане като цяло. Падам си по ужасите, тъй че нищо чудно. Харесва ми "Живата факла", абе да не изброявам-повечето книги, написани от него ми харесват. В момента чета "Зеленият път"-много задълбочена книга, като повечето му.

Точно дадох книгата на 1 приятелка да чете..ами погледни Филип Уилкинсън Символи ... и още нещо ..погледни дали ще намериш пиши там ФИлип Уилкинсън символи и потърси,но книгата е 45 лева,но е пълна с илюстрации ,бях си взел митове и легенди и имаше стотици легенди със стотици снимки и т.н :)

YoUcANNOtiMaGiNe
01-21-2011, 20:50
Аз сега почнах да чета Разшифроване и значение на древни символи , но не съм сигурен точно на кого е.
Ако провериш кой е автора, може да го споделиш, защото се интересувам от такава литература.
Когато имам свободно време, което през делничните дни се случва рядко, чета. Особено много ми допадат книгите на Кинг и стила му на писане като цяло. Падам си по ужасите, тъй че нищо чудно. Харесва ми "Живата факла", абе да не изброявам-повечето книги, написани от него ми харесват. В момента чета "Зеленият път"-много задълбочена книга, като повечето му.

Точно дадох книгата на 1 приятелка да чете..ами погледни Филип Уилкинсън Символи ... и още нещо ..погледни дали ще намериш пиши там ФИлип Уилкинсън символи и потърси,но книгата е 45 лева,но е пълна с илюстрации ,бях си взел митове и легенди и имаше стотици легенди със стотици снимки и т.н :)
Мерси :) Вероятно ще е интересна книгата, ама илюстрациите да не са много повече от текста. Иначе ще погледна за тая книга, ама скъпичка си е. 8-) В библиотеката дали няма да я има? :-o

DaVinciCode
01-22-2011, 08:27
Аз сега почнах да чета Разшифроване и значение на древни символи , но не съм сигурен точно на кого е.
Ако провериш кой е автора, може да го споделиш, защото се интересувам от такава литература.
Когато имам свободно време, което през делничните дни се случва рядко, чета. Особено много ми допадат книгите на Кинг и стила му на писане като цяло. Падам си по ужасите, тъй че нищо чудно. Харесва ми "Живата факла", абе да не изброявам-повечето книги, написани от него ми харесват. В момента чета "Зеленият път"-много задълбочена книга, като повечето му.

Точно дадох книгата на 1 приятелка да чете..ами погледни Филип Уилкинсън Символи ... и още нещо ..погледни дали ще намериш пиши там ФИлип Уилкинсън символи и потърси,но книгата е 45 лева,но е пълна с илюстрации ,бях си взел митове и легенди и имаше стотици легенди със стотици снимки и т.н :)
Мерси :) Вероятно ще е интересна книгата, ама илюстрациите да не са много повече от текста. Иначе ще погледна за тая книга, ама скъпичка си е. 8-) В библиотеката дали няма да я има? :-o

Доста жестоко се съмнявам да я има.Виж сега,те илюстрациите не са толкова големи,искам да кажа,че примерно ти дават картинка на Зевс и отдолу казват неща за Зевс или нещо от сорта.Или примерно в тая книга ти дава картинка на някой символ,как изглежда и така нататък,и отдолу примерно пише неща за него :)Просто картинките не са от вида картинки,които е за малки деца,когато четат,а такъв ,който много ти помага да си представиш точно какво е..Защото ти като научиш нещо за някой символ,а после като го видиш да не знаеш ,че е той,защото не знаеш точно как изглежда,няма да има голям смисъл да го учиш :D .В смисъл има много илюстрации,но те са просто неотлъчна част от всичката информация вътре.Наистина си е скъпа..но..

това е специално за теб :D

http://prikachi.com/images/766/2887766i.jpg

1вата книга,пак със СТРАШНО много илюстрации,легенди и още повече информация,направо е супер много неща научих ,можеш да научиш Древногръцката митология,Митология от Китай,както и да прочетеш за Маите,и други нещица.. това се води историческа книга,от която може да научиш доста неща,но не е трилър или нещо такова,което да те грабне като някаква развръзка..ако искаш да научиш нови неща това е за теб :)

.....

http://prikachi.com/images/769/2887769H.jpg


Това е другата книга със символите за която ти говорех,мисля че е 44 лева и аз си я закупих от книжарница Пингвините в мола в Пловдив,но мисля,че ако си от София можеш да си я поръчаш и доставката е безплатна..Това са 2те книги за които ти говорех,надявам се съм помогнал и ако искаш още нещо казвай :-D !!

YoUcANNOtiMaGiNe
01-22-2011, 11:29
DaVinciCode , едно голямо МЕРСИ за препоръките :) И мене ме съмнява да ги има тези книги в библиотеката, ама не пречи да проверя, може пък да имат други подобни. Иначе се интересувам от книги, свързани с мистика, окултното, свръхестествено и тем подобни. Btw виж тази книга -> http://img1.fantasticfiction.co.uk/images/n48/n241020.jpg може да ти допадне :D :P Аз си я закупих от книжарница "Пингвините", интересна е, иначе за тази, която говореше не мога да си я поръчам, защото не съм от София, но ще проверя в същата книжарница ^^

DaVinciCode
01-22-2011, 12:00
DaVinciCode , едно голямо МЕРСИ за препоръките :) И мене ме съмнява да ги има тези книги в библиотеката, ама не пречи да проверя, може пък да имат други подобни. Иначе се интересувам от книги, свързани с мистика, окултното, свръхестествено и тем подобни. Btw виж тази книга -> http://img1.fantasticfiction.co.uk/images/n48/n241020.jpg може да ти допадне :D :P Аз си я закупих от книжарница "Пингвините", интересна е, иначе за тази, която говореше не мога да си я поръчам, защото не съм от София, но ще проверя в същата книжарница ^^

О няма проблеми..Ще я погледна книгата..чела ли си на Дан Браун книгите?..

YoUcANNOtiMaGiNe
01-22-2011, 12:21
О няма проблеми..Ще я погледна книгата..чела ли си на Дан Браун книгите?..
Не съм, но съм чувала доста добри отзиви. Виждам по никнейма ти, че си почитател. [шифърът на леонардо] :) Знам за "изгубеният символ", че била интересна и имало скрит смисъл, като си приключа моята книга и имам малко повече свободно време, ще я взема да я чета. :) Или пък тая "Ангели и демони"-за филма са ми казвали, че е върховен, ама не съм го гледала :)

DaVinciCode
01-22-2011, 12:23
О няма проблеми..Ще я погледна книгата..чела ли си на Дан Браун книгите?..
Не съм, но съм чувала доста добри отзиви. Виждам по никнейма ти, че си почитател. [шифърът на леонардо] :) Знам за "изгубеният символ", че била интересна и имало скрит смисъл, като си приключа моята книга и имам малко повече свободно време, ще я взема да я чета. :) Или пък тая "Ангели и демони"-за филма са ми казвали, че е върховен, ама не съм го гледала :)

Охх..това са твоите книги! Не се бави с другии книги..това са едни от най-уникалните книги ,които някога съм чел..

YoUcANNOtiMaGiNe
01-22-2011, 12:46
О няма проблеми..Ще я погледна книгата..чела ли си на Дан Браун книгите?..
Не съм, но съм чувала доста добри отзиви. Виждам по никнейма ти, че си почитател. [шифърът на леонардо] :) Знам за "изгубеният символ", че била интересна и имало скрит смисъл, като си приключа моята книга и имам малко повече свободно време, ще я взема да я чета. :) Или пък тая "Ангели и демони"-за филма са ми казвали, че е върховен, ама не съм го гледала :)

Охх..това са твоите книги! Не се бави с другии книги..това са едни от най-уникалните книги ,които някога съм чел..
Може, щом казваш. :D Наистина казват, че са доста хубави. :-D А по принцип освен такива мистични и загадъчни, обичам много ужаси. Т.е. Кинг-най-великият писател на ужаси. 8)

teenems
01-22-2011, 13:56
обичам да чета книги,стига да имам време.

Сега чета на Едуард Стюарт-Балерини :)

01-22-2011, 14:31
Не чета книги

dem0to
01-22-2011, 17:28
Имам доста добро отношение от няколко дена.От вчера чета стара книга с заглавие 'Дядо баба и внуче'.Тя е съвкупност от народни приказки и на мен доста ми допадна :)

fanpire
01-23-2011, 12:12
Това "Дядо,баба и внуче" ми е много познато от някъде,може да съм го чела 8-)

Еми на мене лично много ми харесват книгите от поредицата на "Здрач" чела съм ги 3 пъти последните 3 от поредицата която е общо от 4 книги.

А сега изнамерих две книги у нас-"Тримата мускетари" и "Великите мореплаватели на 18 век" и мисля да почна да чета една от тях. 8-)

DaVinciCode
01-23-2011, 12:23
Не чета книги


Не се и съмняваме :D

SmilezZz
01-23-2011, 18:25
За мен това е една отминала ера...И на мен ми беше интерестно като бях малък ама тогава нямаше д-р Хаус примерно.Няма смисъл да се превръща в морална норма това за мен.Аз през живота си съм прочел повече субтитри и форуми от колко книги.Това означава ли че не чета?!Не мисля...Разликата е доста голяма в това да прочетеш някоя книга и някой форум..
Разбира се че е така...четенето развива въображението и т.н ,но това не че не чета не узначава че правя нещо лощо.....че никой не твърди,че е така..Естествено,че не правиш нищо лошо - просто исках да кажа,че има разлика в това да четеш книга и някое списание/форум..Едното е коренно различно от другото.. ((:

Sisito941
01-23-2011, 19:21
Аз в петък почнах "Приятелки" на Белва Плейн. Много е интересна.
Ето как изглежда корицата:
http://www.knigoterapia.com/book_image/2009-09-08-14-06-36-000000-759935306.jpg
Ето и резюме:

Те се срещат в училище и оттогава са неразделни. Сесил е самоуверена и елегантна дъщеря от заможно семейство. Норма е необикновено талантлива, но лесно уязвима: приятелките й се омъжват, а тя продължава да търси любовта. Красива и амбициозна, Аманда е решена да се издигне далеч над скромния си произход. Три жени, поставили на първо място в живота приятелството.
Тогава се случва нещо неочаквано. Шокиращо събитие, което нарушава доверието между съпрузи, родители и деца, братя и сестри. Всеки от тях ще погледне по различен начин на семейството, на приятелите и на живота си. Предателство, изневери, излезли наяве опасни семейни тайни. Сесил, Норма и Аманда никога вече няма да бъдат същите.

tanch3t093
01-23-2011, 22:24
Мм да преди четях много. Но скоро изобщо не съм хващала книга ... Не остава време от учене и уроци. А и принципно обожавам да чета лятото. Не знам защо

ImmortalSportFreak
01-23-2011, 22:58
Влечат ме книгите с приключенски истории,научните и забавните! :grin: Например тези от серията Страховитото в науката ги обожавам! Сега чета Робинзон Крузо и една книга Шампион по запаметяване. 8) :D

TvoetoSlanchice
01-24-2011, 21:07
Аз мн ама мн обичам да чета. Чета почти всичко . Но люби ми са ''Хари Потър''( обожавам го) , ''Властелина на пръстените'' както и книгите на С.Кинг и Дан Браун (двамата са ми новата мания).

П.П. Искам да отбележа, че е мн тъпо да се хвалите по форумите колко малко четете. :razz:

А, фенче на Хари Потър .. Юхууу :D A, и на Дан Браун :D ... ОБОЖАВААМ :-) :grin:

Също много харесвам книгите на Никълъс Спаркс, най-много - Последната песен. Тя ми е най - любимата книга като цяло.

Наскоро четох и "Десет малки негърчета" на Агата Кристи и смятам каквото нейно намеря, да го прочета :D

Много обичам да чета и винаги намирам време.
П.П .. Уфф, цял роман изписах.. Whatever, някой да препоръча нещо? Мооляяя ... :D

Korrnyy
01-25-2011, 11:37
Наскоро четох и "Десет малки негърчета" на Агата Кристи и смятам каквото нейно намеря, да го прочета :D

Азбучни убииства :)

midget
01-25-2011, 11:51
обичам да чета книги,стига да имам време.

Сега чета на Едуард Стюарт-Балерини :)

аз съм я чела много ми хареса :)
Иначе сега чета трилогията на Маги Стийвотър-Тръпка,Копнеж и Завинаги

dreamwalker
03-24-2011, 19:01
Обожавам да чета. Най-интересни са ми историческите, криминалните и фентъзи романите. Най-голямо въздействие върху моя живот са оказали книгите на Толкин, книгите на Агата Кристи и поредицата "Хари Потър". Последната поредица, която четох беше "Пърси Джаксън и Боговете на Олимп" ;]]

dollyz
03-25-2011, 14:30
Обичам да чета. До преди един час се препичах на слънце и четях "Юркски Парк" (Джурасик Парк). В началото съм, но ми е интересна.
Мога да чета абсолютно всичко. От "Брулени хълмове" и "Отнесени от Вихъра" (най-най-любимата ми книга) до "Франкенщайн" и "Властелинът..".

vesito13
03-25-2011, 16:28
Аз в петък почнах "Приятелки" на Белва Плейн. Много е интересна.
Ето как изглежда корицата:
http://www.knigoterapia.com/book_image/2009-09-08-14-06-36-000000-759935306.jpg
Ето и резюме:

Те се срещат в училище и оттогава са неразделни. Сесил е самоуверена и елегантна дъщеря от заможно семейство. Норма е необикновено талантлива, но лесно уязвима: приятелките й се омъжват, а тя продължава да търси любовта. Красива и амбициозна, Аманда е решена да се издигне далеч над скромния си произход. Три жени, поставили на първо място в живота приятелството.
Тогава се случва нещо неочаквано. Шокиращо събитие, което нарушава доверието между съпрузи, родители и деца, братя и сестри. Всеки от тях ще погледне по различен начин на семейството, на приятелите и на живота си. Предателство, изневери, излезли наяве опасни семейни тайни. Сесил, Норма и Аманда никога вече няма да бъдат същите.
Благодаря за резюмето, с удоволствие бих я прочела :)

mayaaa
03-25-2011, 17:23
В момента чета "Ако върнеш времето назад". Не помня на кой беше :-o :lol: . Интересна е!!!

sunnyreni
03-25-2011, 18:02
В момента чета "Академия за вампири книга 1" :-) :-) - Ришел Мийд, а преди това прочетах "Пет малки прасенца" на Агата Кристи.

shokoladd
03-26-2011, 21:07
Последна песен от Никълас Спаркс...няма да сгрешите ако я прочетете а и филма е :-) :-)

paci
04-03-2011, 11:01
В момента чета книгата на Снежана Димитрова (медицинската сестра която беше в затвора заедно с други наши медици, заради заразяването на либийски деца със СПИН),"В клетката на Кадафи",много е интересна :) .Взех си също така и Хекс Хол,някой чел ли я е? :-o

Colouring
04-03-2011, 11:58
О,книгите са едно чудесно нещо!Аз обожавам да чета.Просто не може да се опише какво е да се потопиш в описания в книгата свят,да си представиш всичко,да живееш с емоциите на героите.Kакто е казано:"You know you’ve read a good book when you turn the last page and feel as if you’ve lost a friend".
А тези,които не четат,само ще загубят,защото дори да има компютъри,телевизори,какви ли други технологии,винаги ще е модерно да се чете! :wink:
Та,сега по темата.
Аз обичам да чета различни стилове,не се ограничавам.Обичам и непознати,нови автори,но и такива,които са познати на всички.Една от любимите ми книги,а може пък и най-любима,е "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин! :smt007 Просто пленяваща история,която трябва да се прочете! (:
Класиката ми е доста любима.Скоро мисля да си взема още книги на Джейн Остин,защото за съжаление съм чела само гореспоменатата.
В момента чета на Нора Робъртс-Кръстът на Мориган(първата част от трилогията Кръгът) и ми харесва.Баналната вампирска тематика участва,но за мен това е по-различна книга,която не е бозава като останалите по тази тема.Не съм чела много от тях де,просто си взех тази,защото ми я предложиха доста хора.Както казах,засега ме радва.
Хъх,и понеже си падам по сълзливите романтични истории,скоро мисля да си взема на Никалъс Спаркс 'С дъх на канела' и/или 'Незабравимата разходка'.Останала съм с добро впечатление от него,защото четох 'Последната песен'.
Та,така,да не разпъвам толкова локуми и дъълги постове.Ще се радвам,ако ми(а и не само на мен) препоръчате някоя интересна книга на каквато и да е тематика,която ви е харесала.

Found_a_lover
04-03-2011, 12:03
..."Ангели и демони"-за филма са ми казвали, че е върховен, ама не съм го гледала :)

Чак върховен - не... освен ако не си чел книгата, тогава може да ти хареса. Във филма има неточности и много изпуснати интересни епизоди от книгата..

gabri3lla
04-03-2011, 12:09
Много обичам да чета,но напоследък не ми остава никак време.Една от любимите ми е "Клетниците" също така много ми харесват книгите на Никалъс Спаркс - уникални са,особено "С дъх на канела" и "Незабравимата".Сега искам да си взема някоя нова например роман или крими,ама не мога да си харесам.Има доста интересни,но са все поредици,а те така ме изтезавааааат........ и все пак е сигурно,че в скоро време ще хвана да чета нещо на Стивън Кинг,много го уважавам. 8-)

DieselBlood
04-03-2011, 15:25
Книга не бях хващал от четири години,допреди 4 седмици,когато влязох в училищната библиотека и си взех "Митове и легенди на всички народи".Страхотна беше.Сега се чудя какво да си взема.

Sunwell
04-03-2011, 19:53
Любима ми е Парфюмът на Патрик Зюскинд
Иначе всичко на Толкин рулз.

Dyany10000
04-04-2011, 06:04
Стивън Кинг - Уникален автор 4ел съм около 1/5 от книгите му
Джон Гришам - също. "Клиентът" е уникална
А библиотеката ми преди 2 месеца се праскаше по шевовете. Махнах вси4ки детски книги, енциклопедии, понапълних я с сериозна литература(не намерих друга дума за обобщаване на сякви Кинг-ове и Гришам-овци :D ) и мастото пак не е мноо.

bybit0o0
04-07-2011, 22:52
Обичам да чета..днес тъкмо свърших една тийн,лятна на английски <3 the summer i turned pretty (;

iiordanova
04-08-2011, 17:34
Обичам да чета. Пренасям се в друг свят.. Винаги чета на тихо място и така удоволствието е пълно!
Обичам разнообразието , затова не се придържам към един жанр. Харесват ми книгите на Никълъс Спаркс. Чела съм "С дъх на канела" и "Тетрадката". И двете книги са невероятни. Много от вас не харесват поредицата "Здрач" , но на мен ми хареса. Прочетох четирите книги , на един дъх. : ) В момента чета "Моят Свети Валентин" , още съм в началото , но много ми харесва за сега. Чела съм много книги , но няма да описвам сега.
Обмислям да си кача книга на телефона и когато ми е скучно в училище да чета.

rosencetooo
04-08-2011, 17:40
Много рядко хващам да чета книга.. ноо понякога като ме грабне някоя книга и се хващам да я чета :) Последната , която прочетох наскоро беше ,,Пожелай ми слънчогледи'' на Софи Кинсела.. много хубави книги има тази жена.. :P
А иначе , обожавам да ходя в една книжарница , да разглеждам постоянно какви нови книги са излязли :-D

BunnyInlove3e
04-08-2011, 18:15
Чета книги, всякакви : )

shokoladd
04-09-2011, 15:41
Книгите на Никълъс Спаркс са чудесни :-) . " Последната песен" e с много вълнуващо съдържание, както и " С дъх на канела" от него. Поръчах си и " Тетрадката" . Смятам да прочета всички негови книги :)

XxInn0cencexX
04-09-2011, 16:04
И аз много обичам да чета книги.Толкова много митове и легенди съм прочела.Купувала съм си книгите на Cosmopolitan - сладки са .Сега смятам да започна романите на Стивън Кинг - у нас намерих " Живата факла " и " Нощна смяна" и при първа възможност ще почна някоя от тях.

Moderatorius
04-09-2011, 18:44
От около половин година си чета доста честичко. Адски ми харесаха книгите на Дан Браун - Шифърът на Леонардо и Изгубеният Символ. Адски искам да прочета Цифрова крепост, но я няма по библиотеките. Четох една уникааааална книга - Птиците Умират Сами, на Колин Маккълоу. Не си падам по любовни глупости, но това простооо беше уникална история, много ми хареса. Няколко дена после си мислех за нея :D Иначе не знам дали четете от тях, но обожавам книгите от поредицата "Преживяно". Те са тънички, попринцип са свързани с Арабския Свят и се четат на един дъх. Силно препоръчвам. Иначе сега съм на "Парижката Света Богородица", привършвам я.. също е адски интересна 8-)

Hayashi
04-09-2011, 20:27
[size=3][list]У нас стената в хола ни е заета от дървена библиотека. ^^ В моята стая буквално съм се зарила в книги. Вече нямам къде да treи слагам и ги трупам на масата. Обожавам да чета още от както мога! От малка са ме учили, че книгите са хубаво нещо. А колко пъти си го отнасям, защото чета книга в час. XD
В момента чета Mika

asasfdf
04-09-2011, 23:28
към горното: аз пък оливие не го възприемам..хубаво,вкарали са някоя пара да докарат френски автор,ама трябва ли да ви променят програмите в даскало само и само да го учите специално този, щото случайно решил да изкара некой франк в българия

---
книги чета : ) редувам нещо съвременно с по-старички, а от малък, като всяко момче, си падам по фентъзита..там мечове,крале ала-бала.дразнят ме само преводите и английските ги купувам от книгомания

Dannue
04-11-2011, 11:14
Адски стойностна книга ! Препоръчвам я ! Моята единствена любима ! * Е, без да броим Мемоарите на една гейша *

Павилионът "Прасковен цвят" от Минмей Ип - Изключително.. как да се изразя, чувствена книга ! Това е номер едно за мен ! Действието се развива в Китай, по-конкретно Шанхай. Главната героиня е момиче, което поради несправедливото обвинение в убийство на баща му и заминаването на майката в манастир, трябва да живее в публичния дом "Прасковен цвят". Заначало е само като компаньонка - налива вино, чай, играе на маджонг, помага на сестрите или върши дребни поръчки. По-късно девствеността й е продадена на стария сбръчкан господар Фун и тя започва да си работи като елитна куртизантка.
Уникално е взаимоотношението между нея и Перла - друга сестра в павилиона, една от най-известните .. Нататък се проследява историята на порастването й, бяга от павилиона, търси майка си .. И тук ще замълча, за да не разруша повече удоволствието ви .. : )
Просто една невероятно красива книга !

Colouring
04-11-2011, 17:18
Иначе не знам дали четете от тях, но обожавам книгите от поредицата "Преживяно". Те са тънички, попринцип са свързани с Арабския Свят и се четат на един дъх. Силно препоръчвам.

Не знам точно кои от поредицата "Преживяно" си чела,защото са доста,но ако си пропуснала "Родена съм в харем"- ти я препоръчвам.На мен много ми харесаха и двете части.


Сега смятам да започна романите на Стивън Кинг - у нас намерих " Живата факла " и " Нощна смяна" и при първа възможност ще почна някоя от тях.
И аз съм на Кинг в момента.И реших да прочета "То",защото отдавна й се каня.
Иначе "Живата факла" е интересна,доколкото си спомням(чела съм я отдавна).
Ох,толкова много книги имам в списъка си за четене,че...Следващата май ще е "Мемоарите на една гейша",че от ужасно много време я искам,а просто все минава на заден план.Знам,че е уникална..
Аз да питам пък за един автор-Марк Леви,че напоследък в библиотеката все на него се натъквам по случайност и си викам да взема да прочета нещо от него.Мнения?

cunt
04-11-2011, 17:25
чета си да..
в момента съм се захванал с Виктор Юго-Човекът който се смее .. от много време я мъча , нещо ми е бая тежичка и на моменти скучна.

BrokenInnocence
04-11-2011, 19:30
^ Ужасно ми се иска да я прочета, от няколко месеца все за нея си мисля и съвсем скоро смятам да си я взема най-накрая. Просто винаги, когато се наканя и изникват цял куп други книги, които да прочета и така.

По темата, книгите са първата ми любов, най-голямата ми страст и най-голямата ми слабост. Жанра няма значение, чета всичко, което ми попадне. Единственото изключение е, че никога не чета фантастика - има ли космически кораби, извънземни и т.н. значи това просто не е моята книга. Любима книга "Къщата на духовете" - Исабел Алиенде.

cunt
04-11-2011, 19:57
^ Ужасно ми се иска да я прочета, от няколко месеца все за нея си мисля и съвсем скоро смятам да си я взема най-накрая. Просто винаги, когато се наканя и изникват цял куп други книги, които да прочета и така.
.
за коя книга говориш , че не разбрах?

daq96
04-26-2011, 05:58
http://hermesbooks.com/
любимият ми сайт за книжки. Разглеждаш за какво става въпрос и после можеш направо да отидеш да си я купиш. А иначе понякога с една приятелка отиваме в Мола и на подземни етаж има книжарница. Взимаме си по една книга и си почитаме по малко.
Но за да ми хареса една книга трябва да има интрига а може и няколко интриги. Обичам и фантастика.

anna93
04-26-2011, 09:13
Рядко чета книги, но обичам да чета.... Ако ми е интересна книгата ще я прочета на един дъх.

NqkfaNikakva21
05-04-2011, 13:50
Оооо, мойта темаааа
толкова обичам да чета
пренасям се в друг свят <3
обожавам героите да израстват пред моя поглед и въображение

моя списък с фаворити :
Агата Криси - Среща със смъртта, Стаена смърт
Фредерик Форсайт - Шантажът
Антоан дьо Сент Екзюпери - Малкият принц.
Франсес Ходжънс Бърнет - Тайната градина
Сюзан Кайл - Всичко, което блести

сега ще почвам Шарлот Бронте - Вийет
като цяло съм фен на психологическите, криминалните и романтичните творби

LoupGarrou
05-05-2011, 12:47
Някой ще може ли да свали този торент и да го качи в АБВ(dox) ? Мерси предварително : ) !

http://thepiratebay.org/torrent/5608838/Robin_Hobb_-_14_books

DieselBlood
05-14-2011, 22:41
В момента чета на Михаил Булгаков-Майсторът и Маргарита.

TaMo
05-14-2011, 22:55
И аз много обичам да чета.
Лошото е, че все по-рядко ми остава време за това.

SlowDownBaby
05-15-2011, 08:03
Като бях по малка редовно четях книги,взимах си от библиотеката по две и вечер когато исках да чета,а не можех,се завивах през глава с юргана и си светех с телефона за да мога да чета.От както имам компютър все казвам,че не ми остава време,но май не ми остава време заради самия компютър.По цял ден съм навън,и малкото време в което съм нас прекарвам на компютъра да проверявам сайтовете в които съм регистрирана и след това ми се доспива..и така всеки ден,време за книги нямам ^^ .
Иначе до скоро като четях много обичах бестселъри.
Бях чела една книга "Две малки момиченца в синьо" . Страхотна книга беше,както и "Марли и Аз" . Честно казано спрях и да чета,защото не мога да намеря книги каквито искам.Ако някой може да ми предложи книги подобни на "Марли и Аз" (за тези,които не са я чели,книги с животни просто ) Много са ми интересни такива. :)

Supernaturalfan
05-20-2011, 19:41
Някой чел ли е "Тина и половина"?Чувала съм, че е много добра книга.Поръчах си я от интернет.
Иначе последно четох "Графиня Батори" от Юлка.Страшно забавна книга!И при това със случки от живота.

Colouring
05-20-2011, 20:20
^Чела съм ги и двете,обаче това беше преди години,когато още такива сюжети ми бяха интересни.Не знам.. според мен това не е тийн книга,а си е направо детско-юношеска.Аз не я препоръчвам на хора над 12,'айдеее 13 години.

Grommash
05-21-2011, 10:36
Мисля да почвам "Властелинът на пръстените" или "Хари Потър 7".

nickelbackk
05-21-2011, 11:47
Няма да се увличам се умопомрачителни обяснения! Достатъчно е да отбележа, че книгите са неделима част от същността ми... :)

dark_angel3
05-21-2011, 15:09
За мен това е една отминала ера...И на мен ми беше интерестно като бях малък ама тогава нямаше д-р Хаус примерно.Няма смисъл да се превръща в морална норма това за мен.Аз през живота си съм прочел повече субтитри и форуми от колко книги.Това означава ли че не чета?!Не мисля... Как може да наречеш Литературата отминала ера? Доста сбъркан мироглед. Kакво значи '' като бях малък '', ако съдим по поста ти и сега не си много голям. Прочел си повече суб. и форуми - ''похвално'' : ). Доста грешно е да сравняваш сериал/филм с книга.
Чета от много малка и нищо не е по-хубаво от една книга. Това е начин на живот, не да си прочел една две детски книжки и да си мислиш, че си над тези неща.

dreamwalker
05-21-2011, 17:52
По принцип чета произведения от всякакви жанрове, но май напоследък осъмвам с повече исторически романи и криминална литература. Иначе допреди няколко години в ръката ми бяха само фентъзи романите. Скоро четох една книга на Стивън Кинг и ми допадна. Трябва да обърна повече внимание на произведенията му ;]]

jeezloxxy
05-21-2011, 20:10
Много чета,но,за съжаление,само фантастики.Обичам да влизам в такива светове.
Книгите,които наскоро започнах са Пърси Джаксън поредиците,Червената пирамида и Град от кости.

mixii017
05-29-2011, 15:08
Естествено, тийн книги. Фантастиката и класиките не ме влечат толкова 8) 8)

wasser
05-29-2011, 17:05
Чета книги всеки ден. Просто обичам това занимание. Харесва ми да се пренасям с различни светове, когато чета фантастики, да се ставам част от света на героите в романите, но най-голямата ми страст са историческите книги. Обичам историята, главно тази на България. Харесвам я от малка и оттогава се интересувам този жанр книги. Особено любими са ми "Юстиниан и Теодора" и "История на кръстоносните походи". Като повечето и аз съм прочела "Хари Потър", бих казала, че книгите са много добри и подходящи за тийнейджърската възраст. Не ми допадна "Здрач", прочетох и четирите книги, но просто не ми харесват.

Venture
05-29-2011, 19:04
Ако някой може да ми предложи книги подобни на "Марли и Аз" (за тези,които не са я чели,книги с животни просто ) Много са ми интересни такива. :)

"Моето семейство и други животни" - Дж. Даръл. Малко е особена, но е много интересна и забавна! :)
По темата: Обичам да чета, и то много, още от съвсем малка. Не смятам, че книгите са отживелица, напротив, те са страхотен начин да се откъснеш от света, да научиш нещо за живота, да изпиташ емоции, които иначе не би, и всичко това докато най-мързеливо си седиш. :)

bloodyF
05-29-2011, 19:14
нищо не чета в момента, но обичам да го правя...
последната интересна книга, която прочетох беше Стивън Кинг-Мизъри
но напоследък покрай училище, нямам време за нищо..иначе от там четох до половината (първата част) "бел ами", но не издържах,, беше ми доста скучна.. :[

Djenka
05-29-2011, 19:31
Колко тъпи, и колко интересни книги съм прочела.. Просто ОБОЖАВАМ ДА ЧЕТА!! :grin:

Много ми харесват книгите от поредицата entusiast.. Май така се казваше. Прочела съм две и ще си купувам трета, не са свързани. Все се разказва за смърт и т.н. .. Много са поучителни според мен.

Хари Потърите ги четох в продължение на две години. Прочетох последната книга миналото лято :grin:

"Паднали ангели" /забравих авторката/ ми е мнооого .. провлачена. Поредицата "Безсмъртни" ми харесва.. "Здрач" не съм ги чела.

Като малка четох и препрочитах "Пипи Дългото Чорапче", "Рона, дъщерята на разбойника", "Емил от Льонеберя".. Астрид Линдгрен ми беше любимка :-) Обожавах й книгите!

"Малкият принц" беше единствената книга, която не харесвах по онова време. Струваше ми се много "безсюжетна" :lol:

Замисляла съм се да чета Агата Кристи.. Чувам добри отзиви :)

Това е от мен.. Не чета много смислови книги 8-)

DesireToFire
05-29-2011, 20:04
Колко тъпи, и колко интересни книги съм прочела.. Просто ОБОЖАВАМ ДА ЧЕТА!! :grin:

Много ми харесват книгите от поредицата entusiast.. Май така се казваше. Прочела съм две и ще си купувам трета, не са свързани. Все се разказва за смърт и т.н. .. Много са поучителни според мен.

Хари Потърите ги четох в продължение на две години. Прочетох последната книга миналото лято :grin:

"Паднали ангели" /забравих авторката/ ми е мнооого .. провлачена. Поредицата "Безсмъртни" ми харесва.. "Здрач" не съм ги чела.

Като малка четох и препрочитах "Пипи Дългото Чорапче", "Рона, дъщерята на разбойника", "Емил от Льонеберя".. Астрид Линдгрен ми беше любимка :-) Обожавах й книгите!

"Малкият принц" беше единствената книга, която не харесвах по онова време. Струваше ми се много "безсюжетна" :lol:

Замисляла съм се да чета Агата Кристи.. Чувам добри отзиви :)

Това е от мен.. Не чета много смислови книги 8-)
Здрач по-добре недей да четеш. А романите на Агата Кристи според мен с право са толкова хвалени.

DesireToFire
05-29-2011, 20:10
нищо не чета в момента, но обичам да го правя...
последната интересна книга, която прочетох беше Стивън Кинг-Мизъри
но напоследък покрай училище, нямам време за нищо..иначе от там четох до половината (първата част) "бел ами", но не издържах,, беше ми доста скучна.. :[
О да, тази година повечето произведения и аз не ги харесах. Бел Ами не съм я и почвала..
Иначе обожавам творчеството на Кинг. Вече съм решила направо да си купувам книгите му, защото винаги ми харесват а и като ги прочета веднъж след седмица съм готова да повторя :Д

vesito13
05-30-2011, 08:07
"Бел Ами" ми стана една от любимите книги, колкото и странно да звучи. Обожавам тази книга, четох я на един дъх. Скоро смятам да я прочета отново. :)

Наскоро прочетох и "Десет малки негърчета" на Агата Кристи. Това беше първата нейна книга, която чета, но с удоволствие бих прочела и някоя друга. Въпреки че попринцип не чета много криминални романи. :)

nirvana13
05-30-2011, 08:46
Ами в момента не чета нищо,но иначе сега и аз съм на вълна Стивън Кинг.Любимата ми книга е...ами,всъщност имам адски много любими книги:от "Здрач" до "Това е тайна" и "Кутия с форма на сърце".Имаше още една "Чирак на вампира" ,но не новата поредица,а една по-стара.А най-скучна ми беше "Под игото" ,която така и не дочетох (първата книга,която оставям,редом с "История славянобългарска").
ъъ сори таэи книга на иэдателство "махалото" ли е

LoveChocolate
05-30-2011, 11:12
В момента чета " Жената в Бяло " на Уилки Колинс :-D

Sunwell
05-30-2011, 11:24
"Махалото на Фуко" несъмнено е най-великата книга която съм чела, следваща по любимост ми е Хобитът на Толкин. Инак ся чета "Парфюмът" на Патрик Зюскинд

Colouring
06-05-2011, 14:44
Хора,имам запитване! 8-) Чели ли сте някоя книга на Хорхе Букай?Напоследък книгите му много нашумяха и се чудя дали да не си взема някоя,но не съм сигурна дали ще ми хареса,защото като гледам те спадат към раздел "приложна психология" и това малко ме обърква. :-o Знам,че никой не може да ми каже дали ще ми хареса или не,зависи от вкуса ми и т.н,но все пак ще е хубаво да чуя някое и друго мнение. :)

xxxmyheroinexxx
06-05-2011, 14:55
Обожавам да чета!
Последната книга която почти привършвам е с заглавие "Преди да умра" на издателство ентусиаст. Много е смислена и показва какво е живота. :)

xxxmyheroinexxx
06-05-2011, 14:57
Хора,имам запитване! 8-) Чели ли сте някоя книга на Хорхе Букай?Напоследък книгите му много нашумяха и се чудя дали да не си взема някоя,но не съм сигурна дали ще ми хареса,защото като гледам те спадат към раздел "приложна психология" и това малко ме обърква. :-o Знам,че никой не може да ми каже дали ще ми хареса или не,зависи от вкуса ми и т.н,но все пак ще е хубаво да чуя някое и друго мнение. :)
Да, интересни са.

Colouring
06-05-2011, 15:00
Мерси за мнението.Ти коя по-точно прочете и коя ти хареса?


Обожавам да чета!
Последната книга която почти привършвам е с заглавие "Преди да умра" на издателство ентусиаст. Много е смислена и показва какво е живота. :)
О,аз също я четох и не е лоша наистина,ама не можа да ме разчувства толкова много.Може би защото не мисля като главната героиня и списъкът ми с желания,които искам да направя преди да умра,щеше да е доста различен. 8-)

vesito13
06-05-2011, 16:59
Colouring, прегледай някой цитат от :arrow: тук (http://az-moga.com/razkazi-ot-horhe-bukai-knigi-neka-ti-razkaja-i-prikazki-za-razmisal/) и сама прецени дали биха ти харесали книгите му. Все пак всеки има различен вкус :)

ysmivka
06-05-2011, 18:01
Аз също съм решила да прочета някоя книга на Хорхе Букай.
-Трите въпроса
-Разказвай с мен
Надявам се да са интересни! :)

aLLa
06-06-2011, 16:44
Обожавам да чета, обожавам книгите.. пренасям се в друг свят, интересно е и разтоварващо :)

hayely
06-07-2011, 08:19
Последната беше "Хекс Хол" и сега мисля да си купя "Белязана" :)

SunT
06-07-2011, 09:30
Обожавам да чета!
Имам Хекс хол двете части, прочела съм Академия за вампири, Дневниците на вампира, Здрач, Училище за вампири няколко от книгите, Братството на черния кинжал до 4 книга, Признанията на Джорджия Никълсън всички книги, Тръпка и Копнеж, Тина и половина и Графиня Батори, Маговетри да 4 книга, Белият жираф, Нощна сянка, няколко на Кати Касиди като по-малка, Приказка без край, Под игото, Момиче на зодиака - Близнаци, Ридание и Балада, Едно лято с 20 момчета, Момичешки клуб, Хари Потър и тн които са на компютъра.Тези книги са купени и само няколко са от нета.Може да ви се стори невероятно, но наистина ги имам тези книги, не се бъзикам.Леле, досега не се бях замисляла колко са много 8-)
Понеже всички ми харесват ще ви кажа тези, които са по-тъпички поне за мен: Здрач, Училище за вампири, зачитала съм Истинска кръв, Признанията на Джорджия Никълсън ги развалиха накрая и аз нз защо ги купих :( , Момиче на зодиака и има още, но не се сещам. Предполагам си личи какво чета.. Затова дадох такъв пълен списък за да може ако някой чете такива като мен да види кое още може да му хареса. :)

galet0
06-07-2011, 10:47
.Може да ви се стори невероятно, но наистина ги имам тези книги, не се бъзикам.Леле, досега не се бях замисляла колко са много 8-)


изобщо не са много

iiordanova
06-07-2011, 14:56
Какво мислите за книгите на Паулу Коелю? :)

BaffaLsc
06-07-2011, 15:35
Падам си лекичко мързел, пък и не харесвам други книги, освен такива, в каквито се разказва за любов и всякакви такива драми.. ;д

Greennight
06-07-2011, 15:42
Обожавам да чета!
Имам Хекс хол двете части, прочела съм Академия за вампири, Дневниците на вампира, Здрач, Училище за вампири няколко от Ехеее,щом обичаш да четеш,по-добре не си губи времесто със здрач и такива глупости... 8-) книгите, Братството на черния кинжал до 4 книга, Признанията на Джорджия Никълсън всички книги, Тръпка и Копнеж, Тина и половина и Графиня Батори, Маговетри да 4 книга, Белият жираф, Нощна сянка, няколко на Кати Касиди като по-малка, Приказка без край, Под игото, Момиче на зодиака - Близнаци, Ридание и Балада, Едно лято с 20 момчета, Момичешки клуб, Хари Потър и тн които са на компютъра.Тези книги са купени и само няколко са от нета.Може да ви се стори невероятно, но наистина ги имам тези книги, не се бъзикам.Леле, досега не се бях замисляла колко са много 8-)
Понеже всички ми харесват ще ви кажа тези, които са по-тъпички поне за мен: Здрач, Училище за вампири, зачитала съм Истинска кръв, Признанията на Джорджия Никълсън ги развалиха накрая и аз нз защо ги купих :( , Момиче на зодиака и има още, но не се сещам. Предполагам си личи какво чета.. Затова дадох такъв пълен списък за да може ако някой чете такива като мен да види кое още може да му хареса. :)

MrsSapphiraA
06-08-2011, 15:23
Обичам да четта! Успокоявам си и много ми харесва ! Чета предимно фентази и искам да пробвам и с други жанрове! Хари Потър :smt049

SunT
06-10-2011, 20:24
Обожавам да чета!
Имам Хекс хол двете части, прочела съм Академия за вампири, Дневниците на вампира, Здрач, Училище за вампири няколко от Ехеее,щом обичаш да четеш,по-добре не си губи времесто със здрач и такива глупости... 8-)
Хаха, аз Здрач отдавна го отписах..Сигурно на 4 прочит..Е, бах на 11, ся.. :-D Иначе просто такива книги са ми интересни засега.В момента обаче чета някаква стара поредица, "Библиотека ВРЪСТНИЦИ" пише на книгите..Някой чел ли ги е?Аз точно тази вечер започнах "Бягай..Обичам те" защото заглавието ме грабна и не е лоша..Коя ви е любима?

badsector
06-10-2011, 21:12
Като бях малък не можех да заспя без да прочета някоя и друга страница. Сега положението е коренно различно. Не съм чел книга от години. Дори и филми вече не гледам. Просто съм изчел хиляди и вече нищо не ми е интересно.

dreamwalker
06-11-2011, 17:22
Интересно ми е дали някой е чел поредицата "Хроники на древния мрак" от Мишел Пейвър...

RainbowGirl
06-11-2011, 20:36
Някой да изкаже мнение за "Момичето, което можеше да лети" ?

Djenka
06-11-2011, 21:32
Мерси за мнението.Ти коя по-точно прочете и коя ти хареса?


Обожавам да чета!
Последната книга която почти привършвам е с заглавие "Преди да умра" на издателство ентусиаст. Много е смислена и показва какво е живота. :)
О,аз също я четох и не е лоша наистина,ама не можа да ме разчувства толкова много.Може би защото не мисля като главната героиня и списъкът ми с желания,които искам да направя преди да умра,щеше да е доста различен. 8-)

И аз я прочетохх!! ии.. амии.. Разревах се :oops:
Сега си купих трета част на "Безсмъртните".. но ще я почна като ме приемат в гимназията 8-)

shygirl95
06-12-2011, 13:31
Аз съм голям критик откъм книги. Цяката "Здрач" поредица, "Братството на черния кинжал" и производни простотии, не мога да ги понасям. Чела съм "Ш-ш-ш-т" на Бека Фитцпатрик и също не съм особено впечатлена. "Домът на нощта" поредицата се изчерпа откъм плот още с първaта книга. Bottom line, винаги бих предпочела лоши ангели пред добри вампири. По принцип съм страшен фен на Кинг. "То" беше много интересна, а "Мизъри", "Мизъри" е просто брилиантна. Фенка съм и на чиклит книгите, особено на "70А- Размерът има значение". Мишен Куна е много образна писателка.
Последното фентъзи, което прочетох беше "Stravaganza" на Мери Хофман. Сладурско книжле- Италия, коне и недоразбран тийнейджър от 21 век. Много леко четиво, пефректно за някой скучен час.
В момента си търся интересна фентъзи книга. Идеи?

shygirl95
06-12-2011, 13:34
Някой да изкаже мнение за "Момичето, което можеше да лети" ?

Мнооого посредствено. Глупава книга, въобще не ми хареса. Става по- скоро за сценарий на някой преходно известен филм, отколкото за книга.

dreamwalker
05-19-2012, 15:29
Обожавам книгите. Последната, която съм чела е "Дванадесетте цезари" от Светоний.

3x0tik
05-24-2012, 16:42
... Обожавам поредиците... "Хари Потър", "Академия за вампири", Училище за вампири", "Дневниците на вампира"..също така поредицата за Ерагон "Наследството"...А в момента чета "Огненият факултет" от Алекс Кош.

DisappointedDreamer
05-24-2012, 16:58
^ Уау, момче което чете?

Обожавам да чета. Любимито ми занимание е.

xbunnyx
05-25-2012, 19:18
Като малка много четях детски книжки. Напоследък - тийн фентъзи романи. Например трилогията "Тръпка", "Копнеж" и "Завинаги" ( която не съм прочела още, ама скоро ще си я купя :lol: ) много ми харесва. Миналото лято прочетох "Призрак в замъка" и "Невидимия" на Едгар Уолъс - също много ми харесаха :)

prosto_chovek
05-25-2012, 22:00
в момента чета "Москва - Петушки", много ми харесва. Отношението ми е позитивно :)

Colouring
05-26-2012, 08:11
От близо месец не съм хващала книга в ръцете си, освен тези от училище, и направо ПОЛУДЯВЯМ! Ама сега имам малко свободно време, така че утре отивам към библиотеката, дори и торнадо да има. ;д
Имам толкова дълъг списък с книги, които искам да прочета, че и аз направо не мога да му видя края. Мисля да се захвана със Стивън Кинг - крайно време е! Чела съм само две от книгите му и изключително много ми харесаха.
Последната книга, която се опитах да прочета (но не успях да довърша) , е "Победителят е сам" на Паулу Коелю. Еми, съжелявам, ама не е моят автор просто. И "Алхимикът" също не успя да ме грабне.
Общо взето си падам по книги като "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин. О, Джейн Остин! <3 Нещо като: "Брулени хълмове" , "Джейн Еър" , "Отнесени от вихъра" и т.н.
Не обичам книги за вампири, върколаци, вещици.. По едно време четох и такива, но абсолютно не си струват повечето. Мразя също и така наречените 'чиклити' .

О, между другото, искам да прочета и втората и третата книга от "Игрите на глада". Супер нашумяла е поредицата, така че се хванах с първата книга и останах очарована. Въпреки че е като библия на тийнейджърите , разбира се - след "Здрач" , не е нещо уникално. Хареса ми много, ще прочета и останалите, но не е чак неповторима.

kitty02
05-31-2012, 12:39
Обичам да чета "Хари Потър".

lubovvv
06-01-2012, 07:56
Никос Казандзакис- "Алексис Зорбас"- това е една от най-хубавите и истински книги, които съм чела.
Паулу Коелю- "Алхимика"

DieselBlood
06-01-2012, 09:59
^ Уау, момче което чете?
Защо се изненадваш толкова?Има и момчета,които искат да си развиват ума,а не само мускулите.

..Colour..
06-01-2012, 21:48
Аз съм ОГРОМНА фенка на фентъзи! Любимите ми книги са поредицата "Реликвите на смъртните" от Касандра Клеър. Ако и вие харесвате фентъзи трябва да я прочетете!!! Има битки, любов и много спиращи дъха описания ;) Иначе немога да издържа без книга!

Ivencetoo
06-02-2012, 07:03
Обожавам да чета. От всички книги, който съм прочела досега любима ми остава поредицата "Винету" на немския писател Карл Май. Също така останах очарована и от "Отнесени от вихъра" и продължението и... В момента чета "Кръстникът" на Марио Пузо... е по-добър роман за италианската мафия не съм чела....

MakOner
06-02-2012, 08:30
Чета много, много малко книги оцених истински, но те ми помогнаха значимо. Задължително всички по-будни тук да прочеатт "Да прецакаш Дявола" на Наполеон Хил!!!

zombolovesu
06-03-2012, 20:22
Харесвам книгите на Сара Шепард, но наскоро прочетох една книга "Делируим" беше доста интересна, ама действието в нея стана прекалено бързо. Прочетох"писна от момчета" беше интреесна.

rosy_99
06-08-2012, 12:44
о аз попринцип чета много но най-готините според мен са
- Анди Андрс "Проницателят"
- "Хрониките на Спайдъруик"
- "Академия Кошмари" (на последните 2 не помня кой ги е писал)

fenka_bmw
06-08-2012, 21:01
Прочела съм всичките книги за Хари Потър! Страхотни са! Сега мисля да си купя още някоя, но не съм си избрала точно каква. :)

DisappointedDreamer
06-08-2012, 21:18
Защо се изненадваш толкова?Има и момчета,които искат да си развиват ума,а не само мускулите.

Яко е.
------

sashko705
06-09-2012, 05:46
Напоследък чета повече комикси и уроци отколкото книги :/

kikki
06-09-2012, 06:08
Честно казано, преди около3-4 години се запалих по четенето. Като малка с мама се пазаряхме по половин час, докато седна да чета. Сега си чета постоянно. В момента съм се запалила по Стивън Кинг :D

Dagichka
06-09-2012, 09:13
обожавам книгите и да чета. <3 не мога просто да заспя, ако преди това поне 30минс не съм чела от някоя книга - просто ме успокоява и ме изкарва от гадната реалност ;д напоследък с уроците и тн нямам много време и предпочитам да чета лека литература, най-често чиклит романи, но иначе от малка съм фен на поредицата за Джийвс, на Джером Джером - "Празните мисли на един празен човек" и др. :)