PDA

View Full Version : Блокиране на номер



PullMeCloser
01-20-2011, 17:56
Здравейте!
Искам да блокирам номер,който ми звъни постоянно.Нещо като телефонен тормоз.Звънях на *88,казаха ми,че единствения начин бил да подам жалба или с някакъв blacklist.Жалба не искам да подавам,защото ще навлека проблеми на човека.Не ми е непознат,опитах с думи-не става.Просто искам да спре да ме търси.Нямам намерение да си сменям номера,обичам си номера,пък и ми е важен.Така че моля ви,ако някой знае как да спра това,да ми каже.Модела на телефона ми е Нокиа 5310.

dead_princess
01-20-2011, 18:19
Познато :) Ако нямаш опцията да блокираш номера в телефона ти,просто го оставяш да звъни и не вдигаш.

PullMeCloser
01-20-2011, 19:07
Няма как да го оставя,то е постоянно.Номера дори не ми е в контактите.Ужас.И сигурно ползва номера на негови приятели и тн,но поне неговия да блокирам!Не ми се беше случвало такова нещо от...5 години.Но тогава спря бързо.Абе ядосвам се.Поне да види,че не го искам,а не да ме търси постоянно.Пробвам да го набутвам,когато мога,ама не с отказва! 8-)

mArMaLaDkA
01-20-2011, 19:19
Еми добавяш си го в указателя и после го блокираш.
Явно не ти досажда чак толкова, щом не се решаваш на по-крайни действия.

TheBeliever
01-20-2011, 19:32
Като звънне вдигаш и оставяш телефона някъде встрани. Нека си говори сам. Все ще се откаже по някое време.

PullMeCloser
01-20-2011, 19:49
Пробвах всичко,Мармаладке.Добавях го,трих го,пак го добавях,пак го трих.Пробвах дори 'пренасочване',ама ми пренасочи всичките контакти. 8-) Досажда ми,определено.Ако ти знаеш как да го блокирам-моля,обясни.Защото и на *88 звънях,там ми обясниха ясно,че няма начин,освен да пусна жалба.А там имаше едни: "АКО прочетат жалбата...","АКО решат....' и тн,които не звучаха убедително.Утре ще ходя до офис на М-тел все пак за повече информация.В краен случай-жалба.

yakuza_
01-20-2011, 20:31
Има такава програма всъщност, но не се сещам името. И тела ти трябва да има ОС.

sundayy
01-20-2011, 20:46
Това с блокирането доколкото знам става само на нокии и то със симбиан, името на програмата е Nokia blacklist Или нещо от сорта. Помоли някой твой приятел да вдигне и да му каже, че ако не спре веднага ще го намери и ще го размаже и още какво ли не. 8-)

machoka
01-20-2011, 20:51
Скоро джитках случайно някакъв супер убит телефон от пра историята, но ми направи впечатление точно тая екстра 'черен списък', дори калкулатор нямаше.. можеше даже на всеки конкрете номер да си избираш дали да му дава заето, дали да го пренасочва и т.н. Уви, не мога да се сетя кой беше, от къде съм го намерил да го разцъкам..просто нямам спомен, ще се опитам да върна лентата...

Вариантът ти е да си пъхнеш сим картата в такъв апарат (или някой модерен с тази екстра) и да си джиткаш с него.

Greennight
01-21-2011, 07:38
Жалба.От къв зор ти ще си сменяш номера или телефона,заради някъв изрод ?

machoka
01-21-2011, 08:49
Жалбата нема да помогне, щото оня си цъка от на приятелите телефона. Явно момичето не иска да се отърве от един номер, а от един човек. Да предприеме размисли в тая посока, а не да хАби време и ресурс на операторите и полицията с тийн драми.

yakuza_
01-21-2011, 08:52
Ако имаш по - як батко или братовчед или близък приятел, го викни да се разбере с ония :D

tuzaro
01-21-2011, 09:13
явно тоя човек много те харесва майна

PullMeCloser
01-21-2011, 18:19
Мерси на всички.Аз обмислих варианта да си сменя телефона с някой,който има функция да блокира номера.Сигурно тва е единствения вариант,освен пускането на жалба(което СЪМ готова да направя в най-скоро време).Аз просто ен мога да повярвам какви хора има.Не е като да не съм пробвала с думи.Обяснявах няколко пъти-и мило,и по-грубичко,но твърде ясно казано,че искам да се отърва.Дори помолих да спре,ама...И това с приятеля е вариант,обаче едва ли ще се трогне особено тоя.И не е като да съм направила нещо гадно,за да има защо да го прави,най-човешки винаги съм обяснявала,показвала и доказвала всичко.Колкото и да ме харесва,мисля,че всеки нормален човек би разбрал кога не е желан.Аз бях склонна да говоря,да си остана приятелка с него,обаче аз получавам някакъв невероятен телефоен тормоз.В спешни ситуации не съм можела да си ползвам телефона,защото от непрестанното звънене ми е паднала батерията или се звъни постянно и а не мога да набера номера.Абе просто.... :?

yakuza_
01-21-2011, 22:04
Повярвай, здравия бой в такива ситуации си е решение :D

PullMeCloser
01-21-2011, 22:49
А пробва ли да му кажеш да си е'бе майката кирлива и филмирана, а после да му кажеш, че ще пуснеш жалба в полицията за системния тормоз?


Да,казах,че това си е чист телефонен тормоз,че ако не спре сам и ако не разбере от думи,ще му докарам големи проблеми.Аз просто ако се разприказвам повече за тоя ад пред приятели,просто усещам как жалбата ще е най-малкия му проблем.Те и сами се усещат де,то се вижда,обаче друго е да си кажа.Нали уж хората,които не разбират от добро,разбирали от лошо?Еми и с лошо пробвах.Ще видя какво ще стане тия дни и ако не намеря вариант за блокиране на номера му-ще се вземат по-сериозно мерки.И ако успея да блокирам номера,се надявам да се усети и да спре.Може да е решил,че не бих пуснала жалба и именно заради това да не се трогва особено,но ме познава и знае в какви ситуации съм попадала и че съм готова на всичко,за да се измъкна от подобни неща.Ама си съсипах нервите...Мерси!

sh3_1s_7h3_0n3
01-23-2011, 12:32
Разгледай телефона си дали няма опция за блокиране на номер. Samsung примерно имат подобна екстра.