PDA

View Full Version : учене



jeni4kata
01-20-2011, 17:51
Здравейте
От утре съм в сесия имам 4 изпита,1 от които е лесен.Моля ви за съвет,да ми кажете как е по-добре да уча.Изпитите ми са -24 януари- биоресурси-лесния имаме около 12 теми,2.02- Анатомия на човека -55 теми,11.02-физиология на растенията -62 теми,18.02-имунология-30 теми.Бях си ри разпрделила според времето,което имам всеки ден да уча по еди колко си теми по анатомия,еди колко си по имунология и еди колко си по физиология.Така добре ли е,или е по-добре сега да уча само за анатомията,после след изпита само за физиология и така??Какк е по-добре и мога ли на ден да уча по 8-9 теми общо по всичко,ще стигне ли цял ден да науча толкова теми?

maksimal
01-20-2011, 19:24
Правилно си направила да си разпределиш времето за всичко :) ... На ден разбира се, че можеш да учиш по 8-9 теми - стига да си разпределиш времето. Примерно Сутринта в 9:00 по една тема, в 11:00 по друга, в 13:00 по друга и т.н. И вечерта си преговаряш набързо наученото през деня :)

пп: а да те попитам ти с биология ли каднидатстваш и къде и след кой клас си била приета? :-o

kalpazanka
01-21-2011, 11:46
Не смесвай дисциплините. Посвети се на предмета, по който ти предстои изпит. Разпредели си конспекта по всяка дисциплина така, че да можеш да го минеш 2-3 пъти поне и да можеш да попреговориш темите, които са ти гадни и не се чувстваш сигурна в тях. Отделно, за да не си притеснена по време на сесия, може да си попрочиташ и през семестъра, за да не ти се натрупва в сесията материал, който е нов за теб.

jeni4kata
01-22-2011, 09:46
Правилно си направила да си разпределиш времето за всичко :) ... На ден разбира се, че можеш да учиш по 8-9 теми - стига да си разпределиш времето. Примерно Сутринта в 9:00 по една тема, в 11:00 по друга, в 13:00 по друга и т.н. И вечерта си преговаряш набързо наученото през деня :)

пп: а да те попитам ти с биология ли каднидатстваш и къде и след кой клас си била приета? :-o
с матурата по биология - в пу-то

spopi
01-22-2011, 10:28
Не смесвай дисциплините. Посвети се на предмета, по който ти предстои изпит. Разпредели си конспекта по всяка дисциплина така, че да можеш да го минеш 2-3 пъти поне и да можеш да попреговориш темите, които са ти гадни и не се чувстваш сигурна в тях. Отделно, за да не си притеснена по време на сесия, може да си попрочиташ и през семестъра, за да не ти се натрупва в сесията материал, който е нов за теб.


После да не стане лудница в главата ти. :)