PDA

View Full Version : Mind Your Language



DieselBlood
01-20-2011, 21:02
## Режисьор : Stuart Allen

## В ролите : Barry Evans, George Camiller, Jacki Harding, Robert Lee, Kevork Malikyan, Jamila Massey, Zara Nutley, Ricardo Montez, Albert Moses, Dino Shafeek.

## Жанр : Комедия

## IMDB : Линк към IMDB

## Оценка в IMDB : 8.9/10 (383 votes)

## TV.com : Линк към TV.com

## TV.COM voting : 7.0 / 10 (63 votes)

## Времетраене : 30 минути на епизод

## Език : Английски

## Държава : Великобритания

## Година : 1977 / 1979

## Субтитри : Няма.

## Резюме : Ученето на английски език не е никак лена работа, но пък може да бъде много забавна... в подходящата компания! Това е основното шеговито послание на комедийния сериал „Внимавай какво говориш”.

Сюжетът на сериала се завърта около вечерно училище, в което порастнали мъже и жени от всички краища на света се опитват да научат английски. „Учат” обаче е доста силно казано... Един поглед върху импровизирания клас е достатъчен, за да стане ясно, че те да бъдат научени на английски е мисия невъзможна. Учениците са от най-различни държави – Китай, Индия, Испания, Италия, Германия и т.н. и всеки един от тях си обяснява английските думи и изрази спрямо културата на собствената му държава. Нещо повече – всеки от учениците комбинира англисйката граматика с тази на майчиния му език... а съвпаденията са много редки!

Това докарва до отчаяние техния учител Джеръми Браун, който първоначално вдига ръце от безнадеждните си ученици. С времето обаче колективът се сплотява и всички се сприятеляват. Разбира се, това по никакъв начин не им помага да научат английски! Но поне не докарват Джеръми Браун до лудост... каквата е била съдбата на неговия предшественик!

Колкото и да му е забавно в класната стая, г-н Браун е в постоянна опасност да бъде уволнен, тъй като строгата директорка на училището мис Кортни не одобрява неговия педагогически подход... а най-малко й се нрави факта, че така и никой от учениците на Джеръми Браун не научава каквото и да било!

Сериалът залага най-вече на игрите на думи и двойния смисъл, който се получава винаги, когато някой от героите каже едно, а конкретната ситуация предполага нещо съвсем различно.

http://www.zamunda.net/details.php?id=149106&hit=1
с английско аудио

http://www.zamunda.net/details.php?id=158099&hit=1
с българско аудио

Е,гледали ли сте сериалчето??Имате ли някакви впечетления от него?
Ревюто е копирано от замунда.нет

blackvelvet
01-21-2011, 09:46
Мдам, гледала съм го и много ми харесва.Има много комични ситуации.Но естествено най-много ми е смешно как приказват чужденците. :grin:

vaniliika
01-21-2011, 17:42
ааау да.. това е сериала :lol: ...много ми е забавно като почнат да говорят "учениците" ...