PDA

View Full Version : От храната пъпки/петна?



sa6opi4a
01-20-2011, 21:15
Възможно ли е храната дето ям да ми ялие някак на лицето? Попринцип често хапвам мръвчицим, пиленце, яйца, количка и то това всичко е мазно, и това да ми влияе на лицето и да ми изкачат петна от това? Понеже доста често каато се обръсна и кожата се види добре, по някой път наистина много петна имам. Първотначално мислех, че е от самото бръснене, но петната стигаха по бузите, затова си казах, че не може да е от него, пък и аз винаги се бръсна внимателно и повтарям по веднъж,два едно место. Пък и ползвам бикче с 3 ножчета (което се ползва 4-5 и е съхранено добре) за 1,50, и паста на жилет. Попринцип това ми е проблема, изведнъж по някой път лицето ми избухва в петна... Мажа с крем здраве там да оправям проблема по-бързо, но... не става, та си виках да спирам всички тея храни, ако случайно е възмоно те да доприснасят за такова нещо. Или просто да обвина хормоните, че си правят бъзик с мен у седмицата по веднъж?

babity
01-20-2011, 22:29
На колко си години?

sa6opi4a
01-20-2011, 22:33
Достатъчо, че да не съм в пубертет. ;)

babity
01-20-2011, 22:52
Ок... Защо не намалиш малко (изрично казвам намалиш) консумацията на месо и яйца? Най - безобидното, което можеш да пробваш е бирена мая. Чувала съм, че помага за такива неща.

sa6opi4a
01-20-2011, 23:53
Без месо? Какво да ям тогава, попари от вода и сирене? :lol:
Ще гледам да избегвам месцето, но все пак и тренирам фитнес и се сака месо да ядеш, за да имаш нещо... колкото до годините ми, почти 22. Тая бирена мая за петната ли говориш, че помага?

titinkaa
01-21-2011, 04:20
Спри яйцата,и ако обичаш сладко,и него го спри.По начало може да е от тях,пробвай без тях и ако не изчезнат иди на кожен лекар,или направо на дерматолог.

mincheto
01-21-2011, 05:47
Напълно е възможно.
Най-големите алергени са:яйцата,шоколада,пряснот мляко,кашкавала и мъхестите плодове,като праскови,киви итн.....
Посъветвай се с дерматолог.
Мога да ти кажа,че и от мазните храни също може да ти се появят пъпки,особенно около брадата.

xSANYAx
01-21-2011, 12:23
Без месо? Какво да ям тогава, попари от вода и сирене? :lol:
Ще гледам да избегвам месцето, но все пак и тренирам фитнес и се сака месо да ядеш, за да имаш нещо... колкото до годините ми, почти 22. Тая бирена мая за петната ли говориш, че помага?

След като не искаш да слушаш,тези които ти дават правилни съети,за какво правиш тея твоите безкрайни теми за красота? Дразниш!

sa6opi4a
01-21-2011, 16:38
Ще спра сладкото, яйцата, колата, месото и прясното мялко засега, па до 1 месец да видя къв ще е ефекта. Кашквала и сиренето няма как, но то аз ям през 3-4 такова, тъй че няма да е голям проблем. Само ми е чудно какво друго да ям. Някакви идей с тея зеелучци и т.н., някви рецепти като за вегетарианец и да не е скъпарско? Ходил съм навремето на дерматолог, ако отида и сега, най много да ми изшише някой гел за почистване от който няма да има никакъв ефект. Колко гелове и т.н., съм ползвла навреемто когато имах проблем с пъпките, си немате представа. Нещо от вътре с и е , храна ли, хормони ли, знам ли с тия петна и тая кожа как исъхва и се бели поянкога...

koni
01-21-2011, 17:24
Може да отидеш при козметик. Там не взимат пари само за съвет и често си имат повече работа с пъпки от дерматолозите. Разбира се трябва ти добра специалистка, а не всеки срещнат.