PDA

View Full Version : Рядка коса



Lorein
01-20-2011, 21:50
Косъмът ми е тънък и самата коса - рядка. Като цяло нямам обем. Дори когато се опитам да я направя да изглежда по-обемна ( и прилична ) с лееееко топирване, ефекта е за няколко минути само... Дори и като сложа лак и просто не седи. Днес пак бях си я направила както искам, леко топиране и изглеждаше като нормална, леко обемна коса. Този път нарочно сложих повече лак от обикновено да видя дали ще седи. Ама не. :x Моля ви кажете нещо, което може да сгъсти косата ми. Писна ми постоянно да си я пооправям леко с ръка, докато съм някъде навън, защото я усещам, че пак се е слегнала. Искам хубава гъста коса с обем! :-#

П.С. Как изглежда точно след като си я наглася - http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs058.snc6/168862_190107697668215_100000069584400_726845_7367 140_n.jpg

И как седи поначало без да и правя нищо или след като се слегне -
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs566.ash2/148832_176815502330768_100000069584400_622508_2172 633_n.jpg

babity
01-20-2011, 22:28
Според мен проблемът не е в рядкостта, а в това, че косъмът ти е мек. Имам познати, които поради тази причина не могат да носят прически на пусната коса, а само кокове и подобни. Не мога да ти дам конкретен съвет, но винаги можеш да я подхранваш със съответната козметика. Имам приятелки, които са доволни от разни ампули и тем подобни. Успех!

Lorein
01-21-2011, 05:13
Така си е, косъмът ми е мек и тънък. Иначе от няколко месеца си правя маски с Тривитаминол за задравяване, обем и растеж на косата. След 1 час съм на фризьор, мога и там да запитам и после ще споделя. :)

mincheto
01-21-2011, 05:52
Пробвай с хининова вода.

FuckingFreak
01-21-2011, 06:45
Мисля че мекия косъм ти е в гена и няма да можеш да го 'удебелиш', не съм сигурна, но все пак нищо не ти пречи да пробваш. Най - добре е да питаш професионалист, както ти сама каза..

Lorein
01-21-2011, 07:06
Сега се връщам от фризьорката. Не съм питала точно как да си я сгъстя, но споменах, че не ми седят прическите, които си правя и мацката беше много услужлива и след като ме пострига веднага предложи да пробва тя. Изправи я, направи я на вафлички в корените, топира я малко и наистина седи. Явно аз не правя нещо като хората. 8-) Пита ме дали си правя някакви маски и споменах за тази с Тривитаминол и тя вика хубаво е, да. Явно проблема е в мен, че не умея да си правя косата. :lol:

FuckingFreak
01-21-2011, 07:27
Явно заради професионалните преси може би? Ползвала ли е някакви стилизиращи продукти?

Lorein
01-21-2011, 07:48
Не, нищо особено. Просто докато ме правеше и след това ми сложи лак. Аз си признавам, наистина не умея да си правя косата, пък и избягвам да ползвам преси и т.н., за да не я увреждам.
Но всичко това не променя факта, че искам по-гъста и обемна коса. :P Все пак едно си е да си я имаш такава коса, друго е да минаваш през сума ти работи, че да изглежда такава за известно време. :)
Между другото ми препоръча да ползвам кристали. До сега не съм. Отзиви?

FuckingFreak
01-21-2011, 08:01
Ами кристалите обикновено се препоръчват на хора с къдрави и/или сухи коси, за да се сресва по-лесно. Моята коса клони към къдрава, имаше период в който беше ужасно суха, тогава използвах но не видях някаква голяма промяна..

Lorein
01-21-2011, 08:08
Ами моите краища са станали по-сухи напоследък, защото почти след всяко къпане ми се налага да изляза бързо и ползвам сешоар редовно. Явно бая съм я поизсушила.

xSANYAx
01-21-2011, 10:30
Защо допълнително я съсипваш с топиране,лакове и сушене..при твоят случай тези неща трябва да ги зачеркнеш напълно.. пробвай с тривитаминол,но не само него,а виж по разни форуми пише специални маски,съдържащи тривитаминол,според мен ще ти помогне поне малко! :)

stelkastel
01-21-2011, 14:56
Леле, твоята коса ли е рядка?!Защото не си виждала моята! :D И аз съм като теб с мек и тънък косъм, няма как да се оправи това, но според мен наистина тривитаминолът е добра идея. Ако пък ти пада косата си вземи Ревалид шампоан или ампули.
П.С. Не можех да се стърпя този път, съжалявам - xSANYAx, много си хубава! :D

xSANYAx
01-21-2011, 16:39
Леле, твоята коса ли е рядка?!Защото не си виждала моята! :D И аз съм като теб с мек и тънък косъм, няма как да се оправи това, но според мен наистина тривитаминолът е добра идея. Ако пък ти пада косата си вземи Ревалид шампоан или ампули.
П.С. Не можех да се стърпя този път, съжалявам - xSANYAx, много си хубава! :D

Е,благодаря! :-)
А за кристалите,те помагат (мое мнение де) само при изправяне и то съвсем малко,за възтановяване на косъм няма да ти свършат работа. :)

koni
01-21-2011, 17:32
Извинявай, но за заздравяване на косъма и за подобряване състоянието на косата не е умно да питаш фризьорката си. Това са проблеми за козметик или дерматолог. При козметичката където ходя има специална апаратура за сгъстяване и заздравяване на косъма, но един дори и добър фризьор не е обучен да работи с такава апаратура и я няма.

Lorein
01-22-2011, 16:22
Е аз не говоря да ходя на някакви процедури за сгъстяване на косата. Не съм с чак толкова рядка коса. 8-) А за тези, които ми препоръчаха Тривитаминол - не сте видели, че съм писала, че от няколко месеца го използвам вече..
А това с топирането и лаковете не го правя често. Даже бих казала доста рядко. Гледам да си пазя косата. Преси и маши използвам още по-рядко, почти никога даже.
Питах поначало за някакви трикове или други маски, които може да ми помогнат. За сега от Тривитаминола съм си доволна - вече си личи, че ми е поникнала нова коса. :)

weber98
01-22-2011, 16:40
Защо не я подстрижеш на по - къси и по - дълги пластове ? Така ще можеш да топираш по - късите пластове и може би тогава повече ще ти държи обема :) :)

weber98
01-22-2011, 16:40
Защо не я подстрижеш на по - къси и по - дълги пластове ? Така ще можеш да топираш по - късите пластове и може би тогава повече ще ти държи обема :) :)

Lorein
01-22-2011, 16:51
Тази година съм абитуриентка и съм я пуснала дълга. Но след бала съм си решила малко да я поскъся и да я направя на повече пластове. :)

RaisedOnRock
01-22-2011, 19:12
И какво й има на косата ти?На втората снимка,честно казано ми хареса-има хубав цвят и хич не е рядка!Гледай да не я увреждаш много и не си въобразявай-косата ти е съвсем нормална! :)

Pamaa
01-22-2011, 21:42
Нз на мен на първата снимка ми се спрува, че просто е спр изтощена :) :shock: :shock:

Lorein
01-23-2011, 12:32
Не е изтощена, даже повече хора като ми я видят/пипнат и казват, че все едно косата ми е "девствена" :D Не съм я боядисвала, не я изправям или къдря всеки ден. Единственото, което правя, е след баня да ползвам сешоар и от време на време ( доста рядко ) пробвам да се топирам малко, за да бухне. :)

Hilary_
01-23-2011, 12:33
От това, което виждам на снимките косата ти не ми се струва рядка, а по скоро както вече казаха мека и тънка!
Това, което може да направиш са етажите, които определено ще й придадът обем ..