PDA

View Full Version : Кератоконус моля за помощ



DooMSLaY
01-21-2011, 08:58
значи ходих вчера на очен за да си сложа лещи и да си коригирам на лявото око диоптера (-1) а на дясното на него имам астигматизъм и виждам светлината леко размазана и удвоена, нищо сериозно.
после ме пратиха до кабинета на някаква да си зема лещи, тя ми сложи капки и ме гледа на някакъв уред вътре има 1 картинка и да гледаш в средата, после нещо с 1 фенерче и ми казва аз съм повече от сигурна, че ти имаш кератоконус на 2-те очи и ми каза днес да отида в болницата, върнах се аз преди около час бях там и ме гледа пак на уреда с картинката и показа на колегата си там нещо и после ме снима със 1 тънко и заострено, а преди това ми сложи капки по 2пъти които лютяха много. щяли да ми поръчат лещи от щатите които щяли да дойдат след месец и стрували няколко стотин.. бил ми много напреднал можело да не виждам след известно време, много напрегната ситуация, по нейните думи.
наистина много съм се притиснил дали имам такова, но сестра ми е на 24 почти и има същите симптоми астигматизъм и далекогледство на другото, нищо друго...
даде ми 2 листчета на едното най-отгоре пише OD/RIGHT EYE min 486 avg 497 SD 9.88
OS/LEFT EYE min 509 avg 512 SD1.73
най-интересното, е ,че горе пише
Patient:
Firstname - 57
WTW
имайте предвид, че много съм се притеснил, защото това е много сериозно писах по много форуми както и тук, тези дни отивам в софия при истниски професор и ако ми открие само астигматизъм тая, не само ще я съдя а ще и запаля кабинета и най-малкото ще ходи без зъби ...
Lastname - Vanj Todorova